Anulare comenzi constructie dupa innobilare

  • Autor subiect DeletedUser5203
  • Data de început

DeletedUser

Mai ,trupele nu se opresc din costructie ,ba sa stii am distrus cazarma unui jucator care a dat comanda de lancieri si spade si satul continua sa produca lancii si spade chiar si fara cazarma asta pe lumea 18 pe primavara anul asta .
 

DeletedUser5203

Tehnic cred ca ar trebui sa se construiasca in continuare, resursele nu ai cum sa le primesti inapoi:D

Asa era inainte; raman la parerea mea ca asta s`a schimbat in ultimul an, cu ocazia unui update; asta ca sa se evite situatia in care ala care vedea ca nu mai are sanse vroia sa demoleze satul.
 

DeletedUser

Mai ,trupele nu se opresc din costructie ,ba sa stii am distrus cazarma unui jucator care a dat comanda de lancieri si spade si satul continua sa produca lancii si spade chiar si fara cazarma asta pe lumea 18 pe primavara anul asta .

Am patit si eu ceva asemanator, adica m-a atacat unul, trupele erau la plimbare si cazarma producea (mai avea cam 2000 de lanci de facut). Dupa atac mi-a dat jos ferma mult, teoretic nu mai era loc, dar cazarma producea trupeti la greu :) Am facut tiket si m-i s-a raspuns ca e normal :D Asta s-a intamplat pe 11 acum ceva timp.
 

DeletedUser

Am patit si eu ceva asemanator, adica m-a atacat unul, trupele erau la plimbare si cazarma producea (mai avea cam 2000 de lanci de facut). Dupa atac mi-a dat jos ferma mult, teoretic nu mai era loc, dar cazarma producea trupeti la greu :) Am facut tiket si m-i s-a raspuns ca e normal :D Asta s-a intamplat pe 11 acum ceva timp.

El se referea ca a distrus cazarma in totalitate si trupe tot se faceau! :rolleyes:
 

DeletedUser

Am inteles ce spunea, dar am mai dat un exemplu de bug asemanator raportat. Si eu spuneam ca se intampla si cu alte cladiri la fel, ex ferma, care, dupa atac, nu mai suporta nici trupele existente, daramite sa mai produci altele :) La fel se poate intampla probabil cu grajdul sau atelierul. Asta n-am avut placerea sa testez.
 

DeletedUser

Am inteles ce spunea, dar am mai dat un exemplu de bug asemanator raportat.

Nu este nici un bug ...asa se intampla la toata lumea...chiar daca iti darama ferma,cazarma,grajd,atelier ele raman in recrutare.

@Simavo
Mie acum 2-3 zile mi sa intamplat sa recuperez 1 sat la care aveam zidul dat la mesteri sa-l zideasca si cand l-am recuperat inca mai era in lucru si mai daduse si cel care il cucerise 1 niv la construit.Si ca sa fiu sigur ca nu am luato razna am intrebat mai multi prieteni care au jucat sau joaca pe alte lumi si mi-au confirmat ca nu se anuleaza cladirile.

Si din moment ce sa facut upgrate la toate lumile de joc cu aceas versiune asta ar insemna ca pe toate sa se intample acelas lucru si sa nu se mai ajunga la concluziile de mai sus.

Mai bine faceai un sontaj si vedeai cum ne imparteam :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cum am promis...... am si dovezi palpabile .comanda de constructie s-a oprit , recrutarea nu desi acum 2 zile recrutarea nobililor se oprise
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Trebuiau sa lase si constructia de cladiri sa ramana asa cum a fost original pe lumea 1 sau clasica sa continue si dupa cucerirea satului daca tot au fost platite resursele pt cladirile alea .
 

DeletedUser

pai atunci ramaneau si la demolare si cum multi nu verifica satul ....... o gaseau pe andreea marin in ferma :D
 
Sus