Anunt

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Buna seara!

Anuntul lui mesteruuu de a trece la dusmani nostrii falou2 si declaratiile lui ca va ataca TINI si HPR l-au facut indezirabil pentru echipa noastra.

Ii uram mult succes pe lumea2.

cat
 

DeletedUser

un fals ca multe altele.

cu parere de rau trebuie sa dau o replica la cele afirmate aici.

din pacate caterinca dezinformeaza acum ca si in alte dati - motivele sunt simple si va las pe voi sa le ghiciti.

la discutiile preliminare dintre noi si mesteruu s-au emis clar niste puncte dupa care se facea intrarea lor la noi.

concluzia a fost ca mesteruu si cei din echipa cu care intra in falou2 :

- nu vor participa activ la razboiul contra sod1, tini, cu hpr nici nu se punea problema intre noi si ei fiind PNA.
- nu vor da atacuri de nici o forma ci doar se vor apara in cazul in care vor exista atacuri din partea fostilor colegi.
- le-au fost imediat repartizate sate in sud unde avem un razboi cu tribul LOL.

si acum revin la caterinca. are 2 motive sa dezinformeze :

1. sa nu plece mai multi din prea clatinata familie sod (fost irc) care se dezintegreaza incet incet - sorry dar asta e din ce observa toata lumea, nu spun nimic nou.

2. sa isi atraga simpatia din partea altor triburi vecine.


nu cred ca mai sunt de spus alte lucruri.

eventual, Bafta caterinca.
 

DeletedUser1959

tin sa ii multumesc lui zeer pentru interventie dar cred ca ma descurc si singur.
Nu va voi da un raspuns care sa ma discrimineze,voi da in schimb o poveste,povestea mea si a tribului meu(fostului meu trib) si povestea lui caterinca si a tribului lui.

Inceputuri
Acum un an si ceva(mai precis la startul lumii 2) am intrat si impreuna cu colegii de clasa am format RKW-ul.Nu stiu sigur dar cred ca CT2,primul trib a lui caterinca a aparut la o zi dupa.A fost cea mai frumoasa perioada pe care am petrecut-o pe l2.Spam pe forumul intern,farmari,primele cuceriri,munca de convingere etc pe care le-am facut cu colegii de clasa.Nu stiu sa va zic cum era atmosfera dincolo.

Dupa cateva cuceriri
Dupa ce am adus RKW in top 20 si dominam sudul si nord-vestul lui k54 am facut o familie impreuna cu VEX(BurnDomination) si =A=(LizardKing),o familie ce domina la ora aceea k54.Caterinca incepea deja sa formeze un nucleu pe k53.

Razboiul cu IRC
La scurt timp dupa ce am format familia a inceput un razboi greu cu IRC-ul ce domina top 10 si era cea mai puternica familie de la ora aceea.Cu timpul IRC a reusit sa cucereasca sate de la cei din =A= si sa intre in k 54.Datorita unor probleme LizardKing a trebuit sa paraseasca jocul,toti membrii =A= au intrat in IRC.Am ramas numai noi si cei din VEX.Caterinca inca forma un nucleu pe k53 si daca nu ma insel incepuse razboiul cu cei din zimbru,razboi la care si RKW a participat.

Dizolvarea United
Presati pe forntul de est am inceput sa pierdem teren.Liderul Diablo a fost trimis la margine intr-o duminica dimineata.BurnDomination a fost nevoit si el sa se lase...toti cei din Vex au ajuns in IRC.Dintr-un k 54 albastru a ajuns unul rosu.Pe k 53 si caterinca lupta la baioneta cu zimbru.Reusisem sa fac rost de un cont la margine pe care l-a dat la innobilat si a spionat si pe forumul lor.Cooperam foarte bine.

Perioada FRD
In umbra evenimentelor petrecute si ale discutiilor pe mess am decis sa fuzionam cu cei din CT.Caterinca si mesteruuu erau acum in aceeasi barca.
Politica noastra ramanea aceeasi:razboi IRC,razboi zimbrii.

"New Empire"
Trecuse cam o luna...lupta continua.Pe frontul de vest lupta deja evolua spre bine.Caterinca colabora(scuzati cacafonia) foarte bine cu Gangster Ray si incepeau sa intre puternic in zimbrii.In partea de est parca si IRC se saturase sa tot atace.
Intr-o seara mi-a propus sa facem familie cu Gangster Ray si cu inca vreo 5 triburi.Eram putin in dubii insa am zis hai sa facem,de ce sa ma cert cu el pentru o chichita.
Zis si facut.Nu am terminat de facut profilele la triburi ca Gangster Ray deja a facut topic pentru a anunta "marea familie".
Ideea a fost ca reactiile nu au intarziat sa apara.Un val de atacuri de la CRUX,o contra de a noastra pana cand a zis caterinca ceva de o tradare sau ceva de genul.Ray se organiza in liniste si noi ne luptam ca sa ii asiguram lui spatele.Cam asa se si intamplase.

Aderararea la IRC
In urma iesirii din New Empire,New Empire in care am intrat datorita lui caterinca,tot caterinca vine cu o alta idee...sa intram in IRC.Discutase deja cu beng,m-au bagat intr-o conferinta,mi-au spus ca e cea mai buna solutie,ca ne ajutam,ca bla bla
Sincer eram foarte reticent.IRC au fost aceia care mi-au facut 10 colegi sa se lase de joc,care ne macinau incet,dar totodata aceia care au simtit cat de greu e sa joace cu un trib unit.
M-am calcat pe suflet si a doua oara si am zis hai sa mergem si aici.
Sa nu uitam ca inainte cu 2 zile am fost atacat coordonat de cativa jucatori din acualul HPR si maya3.Am pierdut 5 sate si am trecut prin focul a 130 de atacuri.

Perioada IM
Beng a format noul trib.Am intrat acolo impreuna cu caterinca si echipa.Unii erau etuziasmati,altii retinuti,altii nici ei nu stiau.Dupa nici o saptamana beng s-a lasat.In fine,tinta avea sa fie sudul.
Si asa a inceput razboiul cu Fallout.Un razboi ca oricare altul la inceput dar mai apoi avea sa fie unul de anduranta,un razboi costisitor.Ce ce se cucerea seara,se recupera dimineata cel tarziu,nu contau taberele.IRC intrase deja in declin.Caterinca si zona de nord vest a plecat in IM-ul mare.Au stat acolo cam o luna dupa care au revenit.

Perioada SOD
SOD avea sa fie o solutie la problema "omului bolnav" al lumii 2,IRC.S-a schimbat conducerea,s-au facut consilii,s-au trasat sarcini.Treziti la realitate de razboiul cu CIRC,cei mari au cazut de acord cu un PNA.In sud ramaneam noi sa luptam in continuare cu Fallout,iar cei de pe 55 si lupte cu EW.
Evident ca nimic nu mai avea cum sa aduca gloria trecuta IRC-ului.
Mai nou toti oamenii mari pleaca in CIRC.Am lasat un mesaj actualului responsabil SOD,au trecut 5 zile si nici macar nu l-a deschis.
I-am spus la caterinca:Sod nu mai e o solutie.I-am propus ca eu si nucleele din sud sa trecem in fallout,iar el cu nord-vestul sa mearga la acvile sau GT sau circ sau unde crede el ca e mai bine,daca in fallout nu vrea.
Lumea s-a schimbat foarte mult.Razboiul nostru cu fallout nu facea decat sa avantajeze marile puteri ale lumii.Lumea evolueaza si noi stam si ne luptam pentru fiecare sat...e limpede ca de castigat nu au decat triburi gen GT,CIRC,Hell,Wwizz etc.
Eu am decis sa fac o schimbare...impreuna cu unul din cei 2 jucatori cu care am inceput l2 si care inca mai sunt in picioare.
Caterinca ma considera indizerabil si se astepta la polemica...nu va avea parte de ea.Nu vreau sa par victima,nu vreau sa par criminal.
Cat despre tentativa lui de a imi pune 2 triburi pe cap nu pot sa spun decat ca e un semn al disperarii lui.Pentru el SOD a ramas inca pe primul loc desi eu il vad pe 17.
Daca e vorba de manipulare si conspiratie nu stiu in ce masura ma poate incadra aici...poate doar ca arbitru.
Eu nu vreau sa ma pun si sa acuz,fiecare cu pacatele lui.Spun doar atat,de la el nu ma asteptam sa lupte asa de murdar.
Btw si sa fiu on topic spun doar atat TINI sunt setati la dusmani,Hpr la PNA.Culoarea hartii imi spune pe cine sa atac si pe cine nu.

Scuze ca am scris mult...care are nervi va citi si va deduce un raspuns.
 

DeletedUser

interesant de stiut ce s-a intamplat pe partea aceea a hartii, dar nu inteleg cu ce ne avantajeaza pe noi, razboiul vostru cu X ?
 

DeletedUser4920

Conteaza tribu ?:p


Eu sunt in SODIII so who cares :p


Tot asa ramane atac ce imi pofteste inimioara in k 55:D
 

DeletedUser

Mestere, toate le-au facut altii, tu n-ai facut nimik...


Dupa trei luni de zile in care iar n-ai miscat un deget ofensiv, nu pe forum(pentru ca ti-a zis zeer ca esti tinta? pentru ca aveai examene nu stiu si nu e problema mea) alegi sa treci la dusmani cu jumate de trib, sa-ti ataci fostii aliati, sa dai disband din cauza miscarii astrelor...

Din motivul asta am zis ca nu ne potrivim...daca n-ai nimik de impartit cu echipa asta lasa-ne, tati...

restul e offtopic
 

DeletedUser

cu parere de rau trebuie sa dau o replica la cele afirmate aici.

din pacate caterinca dezinformeaza acum ca si in alte dati

Am facut un anunt ca ne despartim de mesteruuu si ne-am despartit... vezi vre-o dezinformare in chestia asta?

Mai nou vezi ca exista si dex-online!
 

DeletedUser1959

Mestere, toate le-au facut altii, tu n-ai facut nimik...


Dupa trei luni de zile in care iar n-ai miscat un deget ofensiv, nu pe forum(pentru ca ti-a zis zeer ca esti tinta? pentru ca aveai examene nu stiu si nu e problema mea) alegi sa treci la dusmani cu jumate de trib, sa-ti ataci fostii aliati, sa dai disband din cauza miscarii astrelor...

Din motivul asta am zis ca nu ne potrivim...daca n-ai nimik de impartit cu echipa asta lasa-ne, tati...

restul e offtopic

Unii chiar nu inteleg notiunea de joc....
Ma bucur ca eu si cu sqrt chiar reprezentam jumatate de trib...e un vot de confidenta.
Aaaa si apropos de examene....exista oameni care au avut un cuvant greu de spus in economia acestui joc...cine stie poate sunt cativa si pe l2,si care au renuntat din acelasi motiv pentru care nu am putut avea si eu o activitate pronuntata.Cand spun cativa oameni ma refer aici la sakalaca,vaidenyy,Lcaius(care nu a renuntat decat la cateva lumi),rhadokoo...si la ora asta chiar nu mai imi mai vin nume in cap.
Dar mentalitatea noastra falimentara de romanasi ne spune ca daca cineva a realizat ceva si a fost bun cand sacrifica zeci de trupe pentru a apara interesele lui si ale tribului lui,dar din motive mult mai importante,incomparabil de importante trebuia sa o lase mai moale pentru a-si rezolva problemele,trebuie pus la zid si aruncat cu noroi in el.
Un lucru am sa iti spun:eek:ricat de mult ma pasioneaza jocul acesta,Team Triburile nu imi va asigura viitorul si paine de maine de pe masa.
Daca tu ai 30+ de ani si ai deja un job si iti permite si timpul sa stai 25 din 24 de ore pe triburi,eu am doar 18 si inca 7-8 ani buni de studiu pentru a putea sa stau si eu 25 din 24 de ore pe triburi,asta daca imi permite si jobul.
E simplu sa ne batem cu pumnii in piept,e simplu sa manipulam,dar e al dracului de greu sa ne intelegem.Toti ar vrea sa fie sefi,numai ca putini stiu sa fie sefi,restul imita unele arhetipuri falimentare si ajung sa sfarseasca in acelasi mod.

"Din motivul asta am zis ca nu ne potrivim"-ai foarte mare dreptate,e ca si cum l-ai pune pe Hitler sa lucreze cu Nelson Mandela,si ca sa fiu baiat gigel poti sa ma consideri pe mine Hitler :))
 

DeletedUser1959

Am facut un anunt ca ne despartim de mesteruuu si ne-am despartit... vezi vre-o dezinformare in chestia asta?

Mai nou vezi ca exista si dex-online!

Foarte ciudat...si eu care ma intrebam care este la ora actuala onorariul unui avocat mi-am gasit unul pe gratis.

"Anunt ca in urma anuntului lui mesteruuu" :)) suna genial,de parca nu ma pot reprezenta...ideea era sa imi pui Hpr si tini in cap...dar tot genial suna
Multumesc inca odata...chiar nu trebuia
 

DeletedUser

Mi-aduc aminte de vremea cand K54 insemna =A= RKW si VEX :) Parca cea mai frumoasa perioada pe o lume de triburile e perioada in care ajungi de la 10 la 20 de sate. Atunci mi s-a parut cel mai frumos jocul :)

Oricum felicitarile mele tuturor celor care au rezistat un an pe ro2 si inca mai gasesc placere in joc :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Foarte ciudat...si eu care ma intrebam care este la ora actuala onorariul unui avocat mi-am gasit unul pe gratis.

"Anunt ca in urma anuntului lui mesteruuu" :)) suna genial,de parca nu ma pot reprezenta...ideea era sa imi pui Hpr si tini in cap...dar tot genial suna
Multumesc inca odata...chiar nu trebuia


Mane, e doar un joc, e treaba ta ce faci in viata persoanala...


ce urma sa facem noi, dupa ce tu dadeai disband la sod I si intram in falou2, ai scris tu cu manutele alea 2 pricepute pe 7/1/2008 la ora 9:30:54 PM, cu martori.
 

DeletedUser

interesant ce a scris mesteruu, aflam si noi noutati.
Poate se redacteaza o carte de istorie :D
Istoria lumii 1, 2, etc :D
 

DeletedUser

@ alexanderw :frumos spus si sunt de accord cu tine, acea perioada e cea mai frumoasa a jocului !:d


@ fallen-angel : keep ontopic! daca ai vreo idee pt. scrierea unor carti sunt sigur ca mesteruuu ar aprecia mai multe detalii pe privat!


de asemenea, un avertisment preventiv :

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membrii de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 

DeletedUser1959

Mane, e doar un joc, e treaba ta ce faci in viata persoanala...


ce urma sa facem noi, dupa ce tu dadeai disband la sod I si intram in falou2, ai scris tu cu manutele alea 2 pricepute pe 7/1/2008 la ora 9:30:54 PM, cu martori.

Pai e treaba mea ce fac in viata personala insa nu e si treaba ta.Indirect tu imi ceri sa renunt la visurile si ideile mele pentru un joc.

Eu am venit cu o propunere,daca vroiam sa fac rau tribului cine ma tinea?
Vezi tu asta e una din diferentele dintre noi.Eu propun,discut,cad de acord si mai apoi actionez in schimb tu nici cand omul vine si iti spune ca a gresit nu mai ai incredere in el(sti bine la cine ma refer).Vi si spui scurt "e inactiv".Am mai spus-o nu toti au 25 din 24 de ore sa le dedice jocului.Fiecare are probleme personale.Nu a pus sitter,a gresit asta nu inseamna ca ii luam capul.
Imagineaza-ti un astfel de scenariu in RL,la prima greseala esti concediat.Pai o greseala faci neprovocat si tot o faci.Dar deja ma depasesc discutiile,asta am mai scris de n ori pe privat,in conferinta,acum scriu si pe forumul mare,mai urmeaza sa trimit o scrisoare si la Haga sa judece si aia.
Bafta in continuare
 

DeletedUser

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.


Daca mai folosesti vreodata asemenea limbaj pe forum, poti sa fi sigur ca vei avea ban!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai e treaba mea ce fac in viata personala insa nu e si treaba ta.Indirect tu imi ceri sa renunt la visurile si ideile mele pentru un joc.



Vorbim despre joc, nu despre RL.
Fiecare e responsabil de deciziile si afirmatiile lui.

Faptul ca tu amesteci discutiile despre joc cu stirile din presa de azi si cu alte evenimente e frumos, interesant, dar n-are nici o relevanta in cazul de fata.

Ai dezamagit o echipa care face fata cu 1k sate unui trib de 2k sate de luni bune.

Le-ai spus ca nu fac nimik si le-ai cerut sa intre la dusmani:))

pentru asta, si pentru declaratiile tale ca ataci prieteni si aliati si ca asta ar trebui sa facem si noi:

02.07.21:05 mesteruuu a fost concediat de către caterinca


Pentru moderatori:

Consideram ca acest topic si-a atins scopul, puteti inchide topicul.

Cu respect,
CAT
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus