Anunturi Matrimoniale

DeletedUser3366

Betivan sucevean,plimbareţ,foarte fidel(nu ma dezlipesc de nici una pana no termin),foarte atras de...pamant,o fi de la gravitatie?(mai ales seara tarziu)urasc bauturile carbogazoase,sunt putred de bogat(la cat am calcat in "pooh"asa cam reiese),am masini multe(la tot pasul m izbesc in ele)si case(in fiecare seara dorm tot in alta).Nu vreau sa ma combin,doar sa am pe cineva sa imi zic pe unde am ajuns si data(ceasurile cu gps nu ma tin)...In rest,caut..Dar nu stiu ce caut,poate ma ajuta cineva.:D
 

DeletedUser

pentru domnul costin1:
se zice ma duc la gara? este corect? io zic ca da. pe si la verticala au aceeasi semnificatie in contextul tau. daca doreai varianta corecta scriai "in plan". daca doreai sa nu se ajunga la discutia asta, ai fi inteles ca theodorul a glumit si ai fi continuat in acelasi ton. cum zice si vorba: daca taceai filozof ramaneai, incearca sa nu continui si peste mine. zic io.
 

DeletedUser

De ce Secule?
Te imbeti si il iei la o miuta?;)

Ma fratilor...eu cand va vazui crezui ca esteti oameni aproximativ seriosi...da voi, chiar facurati matrimoniale ai?:D
Eu nu caut nimic...sa vedem cine ma gaseste:p
 

DeletedUser

pentru domnul costin1:
se zice ma duc la gara? este corect? io zic ca da. pe si la verticala au aceeasi semnificatie in contextul tau. daca doreai varianta corecta scriai "in plan". daca doreai sa nu se ajunga la discutia asta, ai fi inteles ca theodorul a glumit si ai fi continuat in acelasi ton. cum zice si vorba: daca taceai filozof ramaneai, incearca sa nu continui si peste mine. zic io.

Sincer ? Imi pare ca o provocare ceea ce ai postat,.... sa fie oare asa ?
Daca nu eram de acord cu tine, (precizarea "in plan") fi sigur ca as fi avut replica,... cu sau fara repercursiuni,... (oare ce pateam ? :confused:)
In schimb, trebuie sa te anunt ca nu puteam lua ca o gluma replica odorului, la felul cum a fost postata.
Happy ?
Chestia cu filozoful ramane in discutie, ca niciodata nu am pretins ca as fi unul :rolleyes:

P.S. Oare am continuat sau nu peste tine ?

P.P.S. Eu cred ca da, astept miuta ! :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Emil Gârleanu - Ca soarele!

Ca soarele! ... de Emil Gârleanu
O casă, o livadă şi-o curte mare. În casă stau stăpânii; în livadă sunt pomi roditori; în curte felurimi de păsări. Aşa, în curtea aceasta s-au întâmplat multe şi mărunte, căci unde-s păsări multe, dragostea-i stăpână. Nu mai departe, acum o lună, un cocoş a fugit, peste gard, cu bogheta altuia. Nu i-au mai văzut deatunci nimeni! Unele păsări spuneau una, altele � alta, gâştele şuşoteau, fel şi chipuri, pe socoteala celor doi îndrăgostiţi. Ei şi-au văzut de treabă. Acum o săptămână, o găină, o americancă , zor nevoie după un pichiroi. Au şters-o şi aceştia. Iar zarvă, iar şuşoteli, nimeni nu mai putea nici dormi, nici mânca; cum se întâlneau două păsări faţă-n faţă, se-ntrebau: �Ce-i cu americanca?� Cealaltă: �Ce-i cu pichiroiul?� Pichiroiul aşa; americanca altfel. Şi ei doi habar n-aveau de gura lumii! De aceea, când pichirea, stingheră, hotărî să-şi caute un soţ şi-şi puse ochii pe păun � pasăre de neam mare � se feri de toţi, de frică să nu li se aşeze cineva de-a curmezişul dragostei. ... ...
 

DeletedUser

draguta povestirea Atlant :)...acum ma pot duce linistita la somn
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

De ce Secule?
Te imbeti si il iei la o miuta?;)

Ma fratilor...eu cand va vazui crezui ca esteti oameni aproximativ seriosi...da voi, chiar facurati matrimoniale ai?:D
Eu nu caut nimic...sa vedem cine ma gaseste:p

nunu... io n-am nimic cu aproape nimeni. poate decat cu cei care nu inteleg limita subtire intre gluma si serios (io fiind al mai neserios).

io este cel mai serios. adicatalea, daca zic ceva incerc sa ma tin de cuvant. :D
 

DeletedUser

daca nu descizi ochii :) nu vezi dar sa nu te uiti prea atent in oglinda
 

DeletedUser

importanta ie afirmatia. rezultatul este intotdeauna inselator. ca un autogol.:D
 
Sus