Apel catre moderatori si jucatori!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser13273

nu e chiar asa cu zice imperiul moldav
DEF sunt aliati cu TRX, insa nu au aceias dusmani ca si TRX ....
 

DeletedUser8266

nu au da....ii pot sprijini , oricum...nu erau ei cei mai tari ? mai acu ceva timp spuneau ca rup si dreg, acu ce fac se plang?
 

DeletedUser

u ** despre =GTC= ???
Daca ** de TRX te anunt k nu ne plangem...va aratam din ce imprejurimi luati voi sate de la noi....E normal sa m-ai pierdem si sate cand avem razboi cu L4..
-nu suntem roboti, dar suntem in devenire
-nu ne plangem k avem razboi cu toata harta, ne plangem k nu mai avem cu cine
-nu ne impresioneaza criticile voastre, ramanem impresionati de invidia voastra
 

DeletedUser8266

nu stiu ce faci tu ...da vorbeste cu ,,sefu"(mbecs) ca ... el zicea ...,,lupta inegala"...,,master nu vrea sa tradeze aliati miseleshte ca sa ne ajute"...etc etc ...ceartate cu el nu eu am facut afirmatiile ci el eu doar am...reprodus ce a zis el



da si adevaru ca eu is invidios al dreaqului...nu mai pot =))))))))


p.s. care toata harta? eu am mai explicat sunteti voi si academia contra a 2 famili si un trib ....dar cu sprijin va mai poate ajuta si aliati vostri DEF care is un sfert de harta ...deci deja voi si aliati faceti juma de harta ...plus triburile neutre , master,q,k85,noa tc etc etc care mai sunt si ele o bucata de harta ...deci care toata harta?,,,,pardon triburile astea trebuie sa fie de pe l12....:)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Domnilor,deja facem off-topic.Cred ca ar fi indicat sa mutam discutia la topicul deschis de BlooM care se numeste Triburile lumii 4 si sa discutam acolo,cu harta in fata,cum arata razboiul lumii 4 de care toata lumea vorbeste.
 

DeletedUser

=)) Haideti sa lamurim cateva lucruri...

Stef, fa ce face o ploaie cu o groapa din asfalt... las-o balta!!! Statistica de luna trecuta este 59-44 pentru voi, deci 15 sate diferenta. Tinand cont ca noi avem peste 25.000 de sate, va trebuie aproximativ 1333 de luni ca sa castigati razboiul, transformat in zile, asta inseamna aproximativ 39.990 de zile =))

GabyGhost si Magia, sa inteleg ca sunteti intemeietorii Master... voi uitati un lucru esential, si anume, eu niciodata nu am vorbit cu vreunul din voi doi! Eu am vorbit NUMAI cu cineva din Q despre intrarea tribului Q in razboi cu GTC si asta o faceam INAINTE sa am razboi cu GTC, ceea ce arata ca nu aveam morcov, ci cohones, deoarece mai rupeam i alianta, nu mai faceam una!
Q v-a invitat in conferinta aia, deci nu va mai dati importanti ca eu nu v-am contactat niciodata pentru nimic si nici nu o sa va contactez. Cu siguranta voi stiti ce e mai bine pentru voi si aia o sa faceti.
Uitati inca un lucru totusi, in acea conferinta, cei din Master care au fost invitati au spus ca intra in razboi cu GTC alaturi de noi, si cine a fost cel care a intrerupt orice legatura cu Q si Master??? Aha, Becks... i-am acordat o sansa lui cgal ca om si am ales sa pastrez alianta cu GTC decat sa intru in razboi cu el... asa ca nu va mai dati interesanti pentru ca noi am oprit discutiile cu voi.

moldo, lupta e inegala doar aparent... (app, Bau ne sunt aliati pentru ca sunt plecati din TRX si au format acel trib cu un scop, deci daca te uiti la statistica BAU vs. TRX si tragi concluzii ma faci sa ma prapadesc de ras)
Cam astea sunt triburile de top20 cu care are razboi TRX-ul:
- Kings
- Nova
- Ykz
- GTC
- Shadow
- Rf1
- KRT
- YKZA
... mai ERAU si cei din TNT
... pe langa astea mai sunt si altele care nu-s in top20

Vreti statistici???
Rang Numele tribului Punctajul celor mai buni 40 jucători Punctaj total Membri Medie de puncte jucători Sate Medie de puncte sat
1 TRX 124.154.821 261.068.957 185 1.411.184 24733 10.555
2 DEF 102.354.957 224.763.314 193 1.164.577 22204 10.123
3 RF 102.143.861 242.421.884 188 1.289.478 23026 10.528
4 Kings 101.465.744 204.962.232 196 1.045.726 19859 10.321
5 =GTC= 94.322.680 160.658.865 178 902.578 14877 10.799

~~~

Agresor:
Inamici învinşi (Triburi)
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Numele tribului Cucerit
1 Aici sunt satele dumneavoastra 947,99 Mio.
2 Kings of Honor 544,46 Mio.
3 Warriorz Empire 426,39 Mio.
4 Defender 411,52 Mio.
5 EQUILIBRIUM 340,90 Mio.

~~~

Aparator:
Inamici învinşi (Triburi)
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Numele tribului Cucerit
1 Aici sunt satele dumneavoastra 1.242,80 Mio.
2 Defender 494,46 Mio.
3 Kings of Honor 471,68 Mio.
4 Brute Force 435,14 Mio.
5 ~aTaRaXic~ 397,03 Mio.

~~~

Total:
Inamici învinşi (Triburi)
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Numele tribului Cucerit
1 Aici sunt satele dumneavoastra 2.147,48 Mio.
2 Kings of Honor 1.016,14 Mio.
3 Defender 905,98 Mio.
4 Brute Force 768,03 Mio.
5 EQUILIBRIUM 718,58 Mio.

~~~

Cam astea sunt statisticile lumii 4.
Vreti o harta cu TRX si dusmanii???
imagedz1.png
 

DeletedUser14250

Eu nu ma refream la tine ca persoana. Ci la tine ca "trib".

Si daca tot vrei adevarul :
- e adevarat cu ca nu am vorbit niciodata cu tine
- e adevarat ca am fost contactat de cineva din TRX sa intram in razboi cu GTC
- e adevarat ca si Gabby a primit aceeasi solicitare chiar zilele trecute dar de la un player diferit de cel care mi-a scris mie.

AM REFUZAT SI AM MOTIVAT LA FEL CUM AM FACUT MAI SUS.


PS - revin cu rugamintea de a nu ne mai amesteca in nici o discutie. Va rog sa ne ignorati. Tribul master va raspunde doar "pe teren". Si conform statisticilor tale suntem pe locul 3 ca agresori. Deocamdata...

Merci
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8266

deci mcbecks ...cea ce se nega acu o luna ca nu ati vrut sa ii atacati misheleste pe GTC , ai recunoscut acu =))) acu chiar mor eu de ras =))) deci cum e cu caracteru lui cgal?...mie mi se pare ca nu el a fost mishel ci tu si trx-ul


p.s. nu stiu diplomatia voastra da...ma plimbam pe twstats si am vazut ca bau avea sate luate multe de la trx...si am facut o statistica :p...nu intereseaza pe nimeni statisticile alea unde da bine trx-ul pune si alea unde da prost
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

moldo, TRX-ul domina momentan toate zonele in care are razboi cu exceptia zonei GTC. Inclusiv la RF o ducem extrem de bine, desi inca avem 2 jucatori expusi care pierd sate pe banda.

Magia, eu, MCBecks, alaturi de Paul, suntem intemeietorii TRX si daca noi nu te-am contactat atunci vorbesti degeaba. Daca te-a contactat altcineva din TRX probabil a incercat ceva, dar nu a fost 'destul de oficial'.

Insisti ca sunteti pe locul 3 ca agresori, ce sa spun, e bine... noi ne-am duce mai sus insa nu avem unde sa ne ducem mai sus de locul 1...
Nu am spus niciodata ca nu am luat legatura cu Q pentru ca nu imi e rusine cu ceea ce fac, insa eu am luat legatura cu ei si tot eu am intrerupt orice discutie cu ei desi vroiau sa intre in razboi... ca sa ii dau lui cgal o sansa ca om!
 

DeletedUser13273

Parerea unui simplu jucaotr de pe l4:
Toti dusmani TRX, ar tb sa inceteze sa se laude cu statiscile, in primul rand pentru ca, pana la urma tot TRX este cel mai bun trib de pe aceasta lume momentan. In al doilea rand, uitativa si voi, la granitele TRX, cam 80% din granita, e granita cu dusmanul.
A enumerat MCBecks triburile cu care sunt ei in razboi, si dupa cum ati vazut sunt destul de multe ( aproape jumatate din triburile din top 20 )
si totusi dupa mine acest razboi este inegal :
TRX, cu tot cu academia au peste 27000 de sate
Dusmani TRX au peste 88000 de sate
E adevarat faptul ca acele sate sunt imprastiate in aproape trei sferturi de harta, insa totusi ...
Si nu cred ca mai are rost sa ne uitam si la numarul de puncte ale triburilor

Plus :
Side 1:
Tribes: TRX ~TRX~
Players:

Side 2:
Tribes: RF Kings =GTC= YKZ NOVA RF1 SHADOW ~KRT~ YKZ-A RF2
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 34,496
Tabăra 2: 79,379
Diferență: 44,883

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,242
Tabăra 2: 3,206
Diferență: 964

image.php


Nu stiu exact daca acestia sunt toti dusmani TRX
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5970

MCBecks, cred ca nici tu nu crezi ce spui. Nu cred ca are rost sa fac print-uri la discutia din conferinta si sa dovedesc ca minti cu nerusinare.
Dupa spusele tale, in 24 de ore ai vorbit cu cei din Q intr-o conferinta unde a fost si Master, prin absurd ne-ai convins pe toti sa mergem la razboi dar ulterior te-ai gandit sa ii dai o sansa lui Cgal si ai anulat tot.
Era mai usor sa spui ca ai fost refuzat si era alta atmosfera.

Oricum, putin ne pasa de ce faceti voi, v-am urat succese in razboaiele pe care le aveti, tot ce cerem este putin respect, nu mai pronunta cuvantul Master daca nu ai nimic concret de spus.

Si cu acest post consider discutia incheiata pentru mine.
O seara buna va doresc.
 

DeletedUser9568

MCBecks, cred ca nici tu nu crezi ce spui. Nu cred ca are rost sa fac print-uri la discutia din conferinta si sa dovedesc ca minti cu nerusinare.
Dupa spusele tale, in 24 de ore ai vorbit cu cei din Q intr-o conferinta unde a fost si Master, prin absurd ne-ai convins pe toti sa mergem la razboi dar ulterior te-ai gandit sa ii dai o sansa lui Cgal si ai anulat tot.
Era mai usor sa spui ca ai fost refuzat si era alta atmosfera.

Oricum, putin ne pasa de ce faceti voi, v-am urat succese in razboaiele pe care le aveti, tot ce cerem este putin respect, nu mai pronunta cuvantul Master daca nu ai nimic concret de spus.

Si cu acest post consider discutia incheiata pentru mine.
O seara buna va doresc.

Si chiar daca ar fi fost asa ce relevanta are?
Ai spus asta ca sa ilustrezi ce?

In fine, acest topic servea altui scop, asa ca haideti va rog sa respectam rugamintea lui BlooM. Nu va mai mirati ca sunt inchise temele din moment ce, acest titlu este Apel catre moderatori si jucatori! si majoritatea nu fac decat sa provoace TRX, iar asta nu demonstreaza decat invidia... pe pilele noastre ( de unghii, nu altele )
 

DeletedUser14250

Are relevanta atat timp cat nu ne lasati in pace.
Cand suntem amestecati aiurea in discutii, suntem nevoiti sa raspundem.
Iar mai sus, chiar am fost luati peste picior.
Nu dragilor, nu avem nici un morcov, dar facem doar ce dorim noi. Si cand spun noi, ma refer la intreg tribul master. Deciziile noastre sunt luate in urma consultarii colegilor. Imi place sa cred suntem cel mai democratic trib.

Nu ne-a fost, nu ne este si nu ne va fi niciodata frica de nimeni. Si am demonstrat asta in joc, chiar daca nu vreti sa recunoasteti.
Timpul le rezolva pe toate...
 

DeletedUser8266

mcbecks & co.....hai ca incercati sa ne prostiti pe fata pe toti ....da ce draq nu am citit toti acelasi forum? acu cica ii dadea o sansa lui cgal:))) ....mai bine la cum decurg treburile ai mai cere tu o sansa(nu vorbesc in numele tribului ci in nume personal)

numai aiureli vorbiti ...voi bagati masteru in discutie si tot voi ziceti de ce se baga? pai ce voi sunteti purtatoru de cuvant al masterului? si oricum tradanduva aliatu (=GTC=) si vorbind cu aliati lui sa il atace ....cred ca spune totul despre trx...restu discutiilor is irelevante
 

DeletedUser

Gaby, pacat ca asta crezi! Nu mai tin minte toti jucatorii Master care au fost in conferinta insa tin minte un nume: xenimus... nu stiu ce functie are la voi, dar a fost invitat in conferinta de cei din Q.

Din Q l-am invitat pe Cleric... Deci daca au caracter, cei doi pot sa iti confirme ca au fost de acord sa intre alaturi de TRX, insa mai apoi, dupa ce am discutat cu Vangx, intemeietorul DEF, am zis ca e mai bine sa am incredere in cgal pentru ca ne-a fost aliat de la inceput... asta poate sa confirme si Vangx.

Deci Gaby, eu cand scriu ceva nu neg dupa aia si nu imi e rusine cu ce scriu, dar e pacat sa vii si sa imi spui mie in fata ca Master ne-a refuzat cand stii ca nu a fost asa.
Nu pot sa spun multe de Master deoarece nu avem granita cu voi si nu am avut tangente, insa daca ai fi vertical ai putea spune frumos "ce a fost atunci a fost, am acceptat asta atunci, insa acum nu am mai face-o", nu sa imi spui mie ca mint.

Eu NICIODATA, cu exceptia discutiei cu Q, nu am contactat niciun trib sa intre inr azboi alaturi de noi impotriva altui trib pentru ca razboaiele pe care le avem le ducem singuri, fara ajutoare si daca vreodata asteptam o mana de ajutor, asteptam de la cei care sunt aliatii nostri de cand lumea, si anume DEF.

Poate TRX-ul va colabora cu Master, candva... pe viitor... cand vom avae granita, insa momentan eu nu va cer sa intrati impotriva GTC, dar cu siguranta o veti face pentru ca sunteti baieti destepti si va urmariti interesul. Momentan aveti alte treburi, pentru ca acuma am vazut si eu ca ati crescut mult ca agresori...

Si eu va doresc multa bafta pentru ca sunteti unul din putinele triburi de pe L4 care s-au impus prin forta, nu prin diplomatie.

moldo, stii ca unele discutii raman intre conducatori. Eu stiu ca cgal a fost om cu mine de fiecare data cand am fuzionat cu un trib cu care a avut razboi si i-am spus si lui ca apreciez asta, insa atat el, cat si eu, stim la fel de bine ca GTC stia ca o sa intre in razboi cu noi dinainte sa-i contactez eu pe Q, deoarece GTC-ul a mers cu valul... stii cum e, cand o oaie trece strada, atunci trec toate!
 

DeletedUser

Si totusi, ma insel eu sau Master, demoratic sau nu, cam face ce-i cere TRX ? Asta chiar daca slujeste propriilor interese...suna totusi cel putin ciudat, din moment ce se doreste a fi trib democratic.
Logic, TRX evita angajarea intr-un conflict si cu Master, pentru un moment mai favorabil, momentan "asmutindu-si" aliatii contra lor. Sa fie frica, sau...:confused:
MCBecks a spus:
Poate TRX-ul va colabora cu Master, candva... pe viitor... cand vom avae granita, insa momentan eu nu va cer sa intrati impotriva GTC, dar cu siguranta o veti face pentru ca sunteti baieti destepti si va urmariti interesul. Momentan aveti alte treburi, pentru ca acuma am vazut si eu ca ati crescut mult ca agresori...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13273

Daca teai uita pe harta, ai vedea ca TRX si cu Master degeaba intra in razboi momentan
 

DeletedUser

Gresit Becks, eu am insistat sa pastrez alianta cu TRX inclusiv cand Masonii imi cereau sa ii sustin in razboiul cu voi(si asta o poate confirma Maximus). Discutia insa cu sani mi-a lasat un gust amar, modul incare un lider al unui trib aliat ne-a tratat atunci, in problema generata de atacurile voastre pe TNT, este inacceptabil. Chiar si asa cei din TNT poti sa-ti confirme ca pana nu am primit conversatia ta cu Q nu am planuit nici un moment sa atac TRX, iar conversatia am primit-o la sfaristul lui Decembrie cand faceam plimbari prin tara. Am revenit in joc pe 7 Ianuarie moment in care am pus problema la noi si la TNT in conducere: ori alba ori neagra. Decizia dupa o zi a fost sa dam in voi, nu pentru ca ati fi mai expusi sau pentru ca aveti mai multe razboaie ci pentru ca este inacceptabil ceea ce ati facut voi ca aliat. Niciodata nu voi tine un aliat daca mi se dovedeste ca lucreaza cu altii in timp ce are alianta cu mine. Ati fost anuntati, probabil daca nu era mesajele acide de la unii de la voi lasam sa treaca si cele 48 de ore fara sa atacam dar in momentul in care esti facut in diverse feluri de o parte din conducerea voastra v-am scos instant de la diplomatie.

Daca vroiai sa ai incredere in mine iti impuneai decizia de a nu ataca TNT-ul si celorlati din conducere si blocam centrul. Asa blocam marginile si ne batem in centru. Bafta tuturor.
 

DeletedUser8266

deci...PENIBILI, atat pot spune de TRX:)))) pai cum cgal omu ala ,,rau" care nu se tine de cuvant ,a fost om cu voi.?..si voi drept recunostintza ati vrut precum brutus sa il injunghiati pe la spate :)))) sincer ma bucur ca nu am avut ,,noroku" sa fiu in trx ca miar fi rusine sa postez...nu de alta da e urat sa te contrazici singur ca de exemplu :

Eu NICIODATA, cu exceptia discutiei cu Q, nu am contactat niciun trib sa intre inr azboi alaturi de noi impotriva altui trib....Poate TRX-ul va colabora cu Master, candva... pe viitor... cand vom avae granita, insa momentan eu nu va cer sa intrati impotriva GTC, dar cu siguranta o veti face pentru ca sunteti baieti destepti si va urmariti interesul

suna si asta a cere.....hai nu mai pupati in c... masteru ca pe ei nu ii cheama trx sa isi injunghie pe la spate aliatu
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus