Apel la fair-play

DeletedUser

Fac un apel la toti jucatorii lumii 3 si nu numai, sa nu uite ce inseamna un joc.

JOC, jocuri, s.n. 1. Acþiunea de a se juca (1) ºi rezultatul ei; activitate distractivã (mai ales la copii); joacã. ♢ Joc de societate = distracþie într-un grup de persoane care constã din întrebãri ºi rãspunsuri hazlii sau din dezlegarea unor probleme amuzante.

Descopar, cu stupoare, aparitia in joc a unor asa-zise organizatii de tip masonic, cu ierarhii specifice unor astfel de organizatii, cu intruniri, cu dogme chiar.
Membri acestor asa-zise organizatii, exista infiltrati prin toate triburile, nu tin cont de apartenenta la un trib/grup, ei punand interesele grupului lor mai presus de tot.
Unii dintre ei sunt seniori, altii vasali. Da, ati citit bine, chiar asta scrie...seniori si vasali, cu tot ceea ce prespunune o astfel de relatie feudala.
Un exemplu de astfel de organizatie, ar fi "Prieteni fara frontiere". Judecand dupa ce vorbea unul din membri importanti, as zice, ai acestei organizatii, ma duce cu gandul la o structura de tip mafiot chiar. Ceva de genul: i-am ajutat in viata reala, ba eu, ba altul care e patron nu stiu unde, ba altul care detine nu stiu ce functie, indatorandu-i si conditionandu-i in acest fel...Don Corleone era mic copil...
Oameni buni, acesta este un joc!
M-am saturat sa vad numai spioni infiltrati in toate triburile, care iti vorbesc cu atata dezinvoltura, se dezvolta alaturi de tine, ca pana la urma sa afli ca de fapt ajuti "dusmanul".
Cine nu este in stare sa vada frumusetea unui joc, cine nu se poate descurca sa castige cinstit, numai datorita priceperii, mai bine s-ar lasa de joc.
Chiar nu se mai poate castiga un razboi pe harta fara spioni, fara lucraturi pe la spate?
Sunteti jalnici, dragii mei mafioti si spioni sau ce-oti mai fi voi.
Cine cauta sa castige un joc cu orice pret, intinand si o lume virtuala cu mizeriile caracterelor lor, n-are ce cauta in acest joc.
Fac acest apel, la cei care n-au uitat frumusetea unei cuceriri corecte, emotiile din ultimele secunde dinaintea ajungerii trupelor, sa rejecteze jucatorii care se incadreaza in descrierea de mai sus.
Suntem oameni de toate felurile, de toate varstele, de toate sexele, dar ne uneste ceva, pasiunea pentru acest joc.
Haideti sa incercam, fiecare cum poate, sa curatam jocul de asemenea specimene si sa gasim in el o oaza din cotidian, un mod de relaxare, un mod de a cunoaste oameni noi si nu un teatru de operatiuni pentru niste psihopati care uita ca acesta este doar un joc.
Voi repeta cuvantul joc pana il voi repune in drepturile lui firesti.
 

DeletedUser

personal, nu am sesizat miscari de genul. sunt trupe de recrutat, sate de luat, sate de aparat...

insa cand soarta unui trib sau a unui petec de harta se decide la o bere de o mana de jucatori cu influenta din varii triburi in varii tabere si nu de catre jucatorii care alcatuiesc triburile respective... atunci din punctul meu de vedere se cheama ca oamenii respectivi joaca alt joc, nu stiu, poate secondlife sau presidential campaign. dar nu triburile.

iar daca acei "jucatori" exista... well, nu pot decat sa le indrept privirile spre L1... o lume frumoasa, "distrusa" de 'sforaritul' papusarilor din umbra. o lume de care s-au lasat multi jucatori si de care se lasa in continuare multi jucatori pentru ca nu mai e jocul lor. e un amalgam de orgolii si vendete personale, impinse adesea mult dincolo de limitele unui joc, ca si cand i-ai fura portofelul unui prieten pentru ca te-a falimentat la monopoly.

deci... errrrrm.... daca existati (desi eu sper ca nu :D) go play un joc pe masura voastra & save our game? :D please? :D
 

DeletedUser1627

Nu-mi plac spionii... Desi cunosc multe persoane, poate multe persoane ma ajuta... Ma ajuta doar pe mine personal eu nedivulgand mai departe nicio informatie.
Este un joc, un joc complex cu oamenii, acolo unde sunt oameni jocul nu mai are limite, este la masura imaginatiei umane sa incerce sa castige cu orice fel cu putinta.
Asa apar spionii (unde nu ati vazut spionii? Din antichitate exista si in realitate, pentru ca informatia este cea mai de pret. De acolo si zicala "Fereste-ma Doamne de prieteni cã de duºmani mã feresc ºi singur").
Grupãri ? Secte ? Unde nu sunt ? Cine le alungã ?

Fiecare sã joace jocul cum ºtie ºi cum îi place, sã încerce sã pãstreze distanþã de toþi sã câºtige jocul cum crede de cuviinþã.

ªi dragã Noisette, ai ajuns la concluzia mea cã oriunde te vei duce de spioni tot nu scapi! ªi ziceai cã doar MoD are spioni care te enerveazã...
Eh... Past is past and we must let it go...

Respectele mele,
Eek!
 

DeletedUser

Noisette oricat de adevarat vorbesti obisnuieste`te cu ideea ca nimic nu se va schimba.Bag mana in foc daca nu e cum zic eu:eek:
 

DeletedUser

Nu se va schimba pentru ca asa place oamenilor sa joace, recunosc, am fost o naiva facand acest apel...
(Noisette aici)
 

DeletedUser

Nu se va schimba pentru ca asa place oamenilor sa joace, recunosc, am fost o naiva facand acest apel...
(Noisette aici)

nu ai fost naiva.....doar ca,lucrurile frumoase(perfecte) sunt greu de obtinut(realizat)
 

DeletedUser816

Noisette oricat de adevarat vorbesti obisnuieste`te cu ideea ca nimic nu se va schimba.Bag mana in foc daca nu e cum zic eu:eek:

Asa se spunea si despre Romania si mentalitatea oamenilor de aici..nu se va schimba niciodata si totusi incet incet lucrurile se schimba ...
 

DeletedUser

Pentru unii cred ca jocul asta a devenit un mod de viata, cu atacuri la ora 1 si mesaje personale in care ma anunta de "raul ce va urma" la ora 03:45, mesajele sunt elaborate intr-un mod extrem de oficial, cred ca nici cererile de inscriere la facultate nu suna atat de bine... si ma astept din clipa in clipa sa inceapa sa vorbeasca in arhaisme...:rolleyes: Plus multe altele, cand l-am intrebat pe unu ce castiga daca iese primu mi-a zis ca "va fi recompensat" de trib.. acum, no offence dar asta mi-a amintit de matusa mea care il recompensa pe catel daca nu isi facea nevoile prin casa.
It's just a game dude.....
 

DeletedUser1924

Pentru unii cred ca jocul asta a devenit un mod de viata, cu atacuri la ora 1 si mesaje personale in care ma anunta de "raul ce va urma" la ora 03:45, mesajele sunt elaborate intr-un mod extrem de oficial, cred ca nici cererile de inscriere la facultate nu suna atat de bine... si ma astept din clipa in clipa sa inceapa sa vorbeasca in arhaisme...:rolleyes: Plus multe altele, cand l-am intrebat pe unu ce castiga daca iese primu mi-a zis ca "va fi recompensat" de trib.. acum, no offence dar asta mi-a amintit de matusa mea care il recompensa pe catel daca nu isi facea nevoile prin casa.
It's just a game dude.....

Hahaha !
Bravo :)) Frumos spus =))
 

DeletedUser

Multumesc multumesc :D iar ca fapt divers, aveau dreptate baietii aia care m-au atacat in legatura cu raul, chiar mi-au luat satu :)) dar asta e, ce mai conteaza ca am pierdut o luna(va urasc B S :p) :D
 

DeletedUser2786

nu ai pierdut nik,ai castigat mai mult timp liber. go out,have fun.
 

DeletedUser

Nu as putea spune ca m-a tinut vreodata jocul asta in casa, nu am fost niciodata "gameaholic" :D Dar apreciez optimsmul tau:)
 

DeletedUser2786

certurile astea ne adusera puncte de warn :(

deh,asta e cand spui adevarul

La limita maxima...
2.1. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor foarte scurte si fara relevanta.

2.2. Discuþiile între doar doi jucãtori trebuie purtate prin intermediul mesageriei interne, nu pe forum.

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Orice post viitor offtopic va fi sters automat si pedepsit cu avertisment. S-a divagat destul de la subiect.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

~uni nu inteleg ca este doar un joc pana la urma si ca real life conteaza mult mai mult decat banalitatea asta!
~pentru unii deja este ca un drog...si asta devine ingrijorator...deja ...ma refer aici la oameni nocturi care nu mai dorm, nu se mai odihnesc, doar pentru a vedea ce face un amarat de nobil pe care l`a trimis pe nu stiu ce sat....si a doua zi la serviciu e rupt de obosit...sau daca e acas doarme toata ziua
~cunosc indivizi care nu mai fac nimic, ci stau toata ziua pe server....wtf ...se cearta in fam. pt un joc :| ar trebuii banati astfel de oamenii...sau ar trebui cel putin sa se ridice modul noctur...sa nu mai avem voie sa atacam noaptea....:( asta pt. cei mai sus amintiti!
 

algernon

member
Scor reacție
0
e ceva ce nu se poate face...
pina la urma insa,totul depinde de fiecare.ca si fumatul,dealtfel...
:)
ps
eu atac (sau dau plecare la atacurile importante ) numai noaptea..:D
 

DeletedUser

Rucsandra, te inteleg foarte bine in ce-ai vrut sa spui si ceea ce vrei de fapt.. dar asta nu e posibil. Ar fi naiv sa gandim asa ceva :) (eu sigur am fost odata :eek:)
 
Sus