Are cineva cont pe serverul corean?

  • Autor subiect DeletedUser4833
  • Data de început

DeletedUser4833

Tot la topic, ceva la care nu s-a gandit nimeni: De ce am vrea sa ne jucam pe server coreean???? :confused:

eu unul as vrea sa joc pe o lume la ei si chiar sa si o termin,nu toti suntem la fel


Text original Hades123
si ca sa inchidem discutia cu security number,este acel numar care ti-l cere orice site cand vrei sa faci un cont pe el,si zice "bagati in casuta urmatoare numerele care le vedeti in imagine" numai ca tu,nestiind coreana,nu stii care sunt alea
asa banuiesc

daca era asa:aprarea un text in continuare[acolo nu apare niciunul]
pfff
nu cred ca stie cineva de pe la noi
 

DeletedUser

Eu tot nu inteleg de ce vrei sa joci acolo! Iti dai seama ca este obligatoriu sa vorbesti in coreeana! :D
Ai pus-o!
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
What is KSSN? It’s Korean Social Security Number for every Korean citizen. Why is this important? Because practically 100% of Korean websites require you to put in your KSSN as part of any website registration process. Compared to the U.S., this can be rather frustrating because you are practically risking exposure of your private matters everytime you sign up for a new website.

Cu alte cuvinte guvernul coreean controleaza aceste inregistrari pentru evitarea fraudelor.

Mostly gamers who are trying to register for Korean-based MMORPG games and the hack seems to be harmless as far as I can tell but this is in effect using someone’s KSSN.


Atentie, folosirea de coduri false sau ale altor persoane este ilegala.
 

DeletedUser

deci,cu alte cuvinte,daca nu esti corean,nu ai KSSN

nu ai KSSN,nu te poti juca la ei
:)

nu?
 

DeletedUser4833

am pus si "Korean Social Security Number"
si imi da urmatoarea eroare:
Jumindeungrokbeonhoman scrieţi o notă (- nu folositi separatoare, cum ar fi)

la ce credeti ca se refera?
 

DeletedUser

acel numar de securitate sociala este ceva echivalent cu CNP de la noi
cauta pe net poate gasesti vreun astfel de numar de-al vreunui coreean, nu vad alta solutie
 

DeletedUser21652

serverul coreean este un server privat
accesul la acest server este permis numai cetatenilor Republicii Koreea
din motive de securitate nationala persoanele straine nu au acces la acest server

iar numarul acela este un fel de CNP de la noi
daca introduci un numar fals esti pasibil de puscarie
 

DeletedUser

pai nu dar daca faci parnaie in coreea,mai conteaza?...adica o sa stie aia ca folosesti un CNP de-al lor care e fals...su cum?

:D
 

DeletedUser

am eu cont (am jucat cu ISee vreo 3 zile la inceput) - facut verificare si merge [la inceput nu cerea "CNP-ul"]
PM daca vrei :p

Tare! Te-ai bagat tu la coreeni?! Intai invata ce trebuie sa faci sa nu devii ferma pe .ro - tu nu intelegi jocul in romana si te complici in coreeana, auzi la ea...

Sfat: sterge-ti contul de acolo ca sa li se mareasca si lor cota ..

Si o intrebare: Ai jucat vreodata triburile? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Tare! Te-ai bagat tu la coreeni?! Intai invata ce trebuie sa faci sa nu devii ferma pe .ro - tu nu intelegi jocul in romana si te complici in coreeana, auzi la ea...

Sfat: sterge-ti contul de acolo ca sa li se mareasca si lor cota ..

Si o intrebare: Ai jucat vreodata triburile? :)

am avut onoarea sa facem cunostiinta? :-?

LE: imi pare rau, dar nu imi amintesc. :( Cu toate ca tu poti in continuare sa ma urmaresti pe forum si sa imi dai replica la orice. Ma simt in siguranta stiind ca e cineva in spatele meu)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus