Arena

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Aceasta este o tema de mediere facilitata de miss piggy. Ea se doreste o dezbatere/mediere intre doua echipe formate din maxim 3 useri, care vor sustine sau combate un subiect timp de 3 zile. Castigatorii continua runda urmatoare.

Pentru inscrieri va adresati direct facilitatorului.

Prima tema propusa : Fidelitatea "pe viata" - aspiratie sau corvoada
 
Ultima editare:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Voi sterge posturile nerelevante ... ma gandesc sa fac la off topic un cos de gunoi, ca la sectiuni ... iar cei ce fac spam (da, posturi nedorite, de atras atentia asupra autorului) sa se regaseasca acolo ... frumos, unde e postul meu ... Raspuns : LA PUBELA !

Nu este o jignire, nici o provocare, din cand in cand mai facem curatenie prin casa (viata/societate etc) si aruncam ce nu ne trebuie ... V-ar placea sa va regasiti posturile acolo ? Merita sa ne gandim de doua ori atunci cand postam sau raspundem unei provocari ? Eu zic ca da !

Voi face acest lucru, este radical si neplacut, dar consider ca este singurul mod de a combate astfel de atitudine. Apreciez inteligenta, cultura, modul de exprimare al tuturor ... dar cand este folosita intr-un mod negativ, trebuie sa scapam de ea. Mai intai temporar si apoi definitiv (Empty Recycled Bin parca).

Revenim la tema si numai la ea, multumesc. (PS Oana, frumoasa tema)
 

DeletedUser

Regulile exista ca sa fie incalcate, Oana.
Si in primul rand, societatea impune casatoria ? Says who ? Fidelitatea e sine qua non in casatorie din punctul meu de vedere, dar nu iti impune nimeni sa te casatoresti.
 

DeletedUser

Regulile exista ca sa fie incalcate, Oana.
Si in primul rand, societatea impune casatoria ? Says who ? Fidelitatea e sine qua non in casatorie din punctul meu de vedere, dar nu iti impune nimeni sa te casatoresti.

dupa regulie societati ti se impune ....
 

DeletedUser

E mai grav cand vorbesti si nu te asculta nimeni, nici macar tu insuti :(.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Bine spus, gabi. Voi sterge toate posturile irelevante iar tema va fi inchisa.
Daca exista dorinta continuarii, rog autorul sa ma contacteze.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus