Arena

  • Autor subiect John Milton
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

arena_logo.jpg



news_separator.png

Acest topic isi propune sa fie locul de gazduire al unor dezbateri pe o anumita tema. Timpul de discutie alocat fiecarui subiect nu este fix, el difera in functie de interesul acordat de voi acestuia, de complexitatea lui. Temele pot fi unele generale pe care le aplicam lumii 6 sau direct un subiect din viata acestei lumi.

Va rog ca tonul folosit sa fie unul decent. Daca aveti sugestii legate de teme le astept prin pm (mesaj privat) pe forum.​


news_separator.png



Temele

1. Refugiatii si Lumea 6
2. Care este cel mai bun trib de pe L6 in acest moment ?
3. Diplomatia pe L6
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1. Refugiatii si Lumea 6

Refugiat : Un jucator care este sub atac în căutarea unui trib la care să adere sau în imposibilitatea de a fi sprijinit de actualul său trib, în scopul de a obţine de protecţie de la ei. Regula generală este de a demite jucători în cazul în care sunt consideraşi a fi refugiaţi şi lăsaţi la dispoziţia atacatorului.

Definitia de mai sus a refugiatului o gasim pe WikiTriburile. Voi sunteti de acord cu ea? Cat timp dupa ce un jucator e atacat trebuie sa treaca pentru ca el cand intra in alt trib sa nu mai fie considerat refugiat ? Pe Lumea 6 avem refugiati, daca da cine ? Acestea sunt doar cateva din ce as vrea eu sa le discutam la aceasta tema, plus intrebarile voastre.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

tracii sant refugiati dupa ce blackul ia atacat au fugit in arm cu care aveam alianta

hmmm nu mai esti refugiat dupa ce scapi de atacuri cu brio si nu mai esti atacat, atunci te poti considera invingator si liber sa te plimbi unde vrei
 

DeletedUser6580

tocmai tu te-ai bagat iar in seama care cand ai avut atacuri ai plecat din tracia :)))
mi-e sila de tine ca te bagi asa in seama peste tot :))
si,cica tracii sunt refugiati,eu cand am intrat nu aveam nici un atac,dracones la fel,angeliqg la fel,bejbl4 la fel,criogenix la fel,didylescu la fel,asa ca dc naiba vorbesti tu la plural fara tine ?:))
iar devi penibil,mai citeste de 10 ori definitia refugiatului si apoi posteaza patroane :))
doar sflo73 avea atacuri pe el,restul de 100 de membrii cati au intrat in arm nu aveau,asa ca nu tracii si tracul sflo73 probabil...nu mai fa pe prostul ca ramai asa ! =))
you silly boy
 

DeletedUser13059

plin de sclavi au venit in arm ... printre care si kryza care a cazut in genunchi :) facundusi meseria din cap si uite ca a revenit iar in top pe primul loc in vizorul tuturor cea mai meseriase jucatoare ;)
 

DeletedUser

cand am pelcat eu din tracia nu mai aveam atacuri nici de la namco nici de la biancaar nici de la ynon, bebetrist,micutzu72 .. da cei cu care joc acuma
m am aparat singur, am aparat si pe sabie
da ma sprijinit atunci criogenix cu 500-500-500 de la 100 ore =))

ghitza voi toti erati refugiati ca va era atacat tribul si nu la aparat nimeni :)) .. ati preferat sa fugiti la dusmanii vostrii aliati nostrii .. ce se cheama asta? :))
intreaba l pe puya cate atacuri aveam eu cand ma invitat in arm sau cate sate am pierdut eu cand ma atacat haita ...
 

DeletedUser6580

iar vorbesti aiurea te las in pace in prostia ta
cred ca toata lumea rade de tine cand te aude ce zici
cum sa postezi pe extern ''va era atacat tribul'' vai de mine eram 180 de jucatori in trib,si 1 era atacat si tu zici ca toti suntem refugiati ca ne era atacat tribul,devi patetic,mi-e mila de tine pe bune ! tu chiar nu vezi ca te distrugi cu fiecare mesaj ce-l scri aici ?:|
 

DeletedUser

o daaa =))
inseamna ca avem pareri diferite .. la noi cand atacat cineva e atacat tot tribul
la voi am uitat ca e "singur impotriva tuturor"
lasa mo sa ma distrug eu si sa ma fac de ras ... :))
 

DeletedUser6580

credeam ca sti mai multe despre fosta tracie,cum ca aveam razboie pe toate flancurile si ceilalti de pe alte granite nu puteau trimite sprijin suficient ptr sflo,ptr ca erau si ei atacati,si chestii deaste noi aveam o gramada de razboie si voi in schimb? si acuma aveti doar pe noi cu culoare rosie pe harta!
doar un trib aveti si si la ala va milogiti sa nu va atace toti =))
 

DeletedUser

credeam ca sti mai multe despre fosta tracie,cum ca aveam razboie pe toate flancurile si ceilalti de pe alte granite nu puteau trimite sprijin suficient ptr sflo,ptr ca erau si ei atacati,si chestii deaste noi aveam o gramada de razboie si voi in schimb? si acuma aveti doar pe noi cu culoare rosie pe harta!
doar un trib aveti si si la ala va milogiti sa nu va atace toti =))

zise uimit si inacelasi timp cu o indoiala mai mare ca el de ceea ce spuse viteazul

sebyca89-prietenul tuturora ;) forta marranelo !!! =))
 

DeletedUser

asa fanu meu numaru 1 :)

eu tin cu marranelo deoarece acolo este sediul de la ferrari :)))

apropo in ce liga este ? a 4 ? saua 3 ? mai conteaza,am auzit ca joci pe postul de atacant ascuns in vestiar,am dreptate ?

Fara excese te rog.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6580

este in liga 6-a :(
si joc pe unde apuc :))
adica eu fac ce vreau nu ca tine ce poti
 

DeletedUser

...

fao incontinuare,poate reusesti si tu sa 'poti' face ceva ce 'vrei' sa faci nu numa sa incerci sa faci ce 'vrei' nereusind nimic,cel putin eu fac ce pot,tu faci ce vrei,dar nu poti face nimic,de asta ai ajuns dependent de triburile ,fake-man,de 4 luni tot ai un ast in mijlocul meu si nici acuma nu ai reusit sa faci nimic =))
 

DeletedUser6580

nu mai postez nici aici ca mi-e mila de tine,ca te faci singur de ras...de 4 luni am un sat intre voi si va tin acolo o gramada de sate de aparare (am rapoarte) si plus de asta iar ti-ai dat cu firma in cap,totusi tu nu realizezi ce-ai zis ?:)))
de 4 luni n-ati fost in stare sa-mi luati satul ala =)))
rusine rusine...
gata te las sa vorbesti singura ca mi-e mila :D
ciao all :-h
 

DeletedUser

...

tu tot ciao zici,dar dute odata nu mai zii ciao ca oamenii astia de satura de ciao-ul tau :)))

mda,imi tii 4 sate de aparare acasa,si esti tare,baaah da ce bun ii fake-man asta,pfff moaaama,imi tine 4 sate de aparare acasa =)))
 

DeletedUser

2. Care este cel mai bun trib de pe L6 in acest moment ?
V-as ruga sa tineti contul de unele din aceste criterii :
-membrii activi si buni in acest joc
-conducerea buna
-un diplomat bun

Daca aveti si voi alte criterii le puteti numi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6580

parerea mea e ca ~ARM~ e cel mai bun trib si da tin cont si de cele 3 criterii! e parerea mea si nu vreau sa comentati (se stiu ei )
 

DeletedUser

...

fiecare isi sustine tribul,este normal asta

dar in momentul de fata eu cred ca tribul LIGHT este cel mai bine-organizat are o conducere de incredere si un diplomat bun

dar nu pot sa nu zic ca si tribul Black a ajuns unde a ajuns datorita conducerii bune si a diplomatului bun

si tribul SH ii un trib foarte bun,

sincer nu pot,nu pot sa zic ca un anume trib ii cel mai bun,fiecare trib are atuurile sale
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus