Aricolul 19

  • Autor subiect DeletedUser10929
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10929

"Orice persoana are dreptul la libertatea opiniei si a expresiei; acest drept include libertatea de a sustine propriile opinii, fara interferente, libertatea de a cauta, primi si raspandi informatii si idei prin orice mijloace si fara frontiere", Declaratia Universala a Drepturilor Omului, articolul 19.

Cu adugarea ca libertatea exprimarii, poate fi restrictionata, numai in cazul folosirii injuriilor, cuvintelor indecente!

In tema referitoare problemei schumi., nu a fost folosita nici o injurie, nici un cuvant indecent, si totusi acea tema a fost din nou blocata, dupa "modelul" - baga pumnul in gura cuiva ca sa-l faci sa taca!

Este mai mult decat strgator la cer ce se intampla si se persista in incalcarea drepturilor, in a abuza de "puterea" de care detineti!

Astept banarea, blocarea, sau directa stergere a contului pentru ca, din pacate pentru unii, poate si pentru mine, si eu voi persista in exprimarea opiniilor mele, in termeni decenti, dar, sa nu uitam(aviz amatorilor) ca "orice nas isi are nasul!

Postare adresata cu precadere administratorilor acestui joc
 

DeletedUser6186

aha

yeap ...asea e

chiar vrei sa te simti bagat in seama sau ai ceva de zis?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser184

nu stiu cum sa va zic insa in momentul in care ati acceptati termenii si conditiile acestui joc si forum, ati acceptat implicit regulile si modificarile ulterioare acestuia.
faptul ca acele reguli exista nu inseamna ca nu se acorda dreptul la exprimare.
in ceea ce priveste colegii tai banati, ei au incalcat regulamentul.
singura lor modalitate de contrare este prin sistemul de tickete.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10929

nu stiu cum sa va zic insa in momentul in care ati acceptati termenii si conditiile acestui joc si forum, ati acceptat implicit regulile si modificarile ulterioare acestuia.
faptul ca acele reguli exista nu inseamna ca nu se acorda dreptul la exprimare.

si care este regula in care se specifica ca un post poate fi blocat fara nici un motiv in afara de faptul ca nu este pe placul unora?
 

DeletedUser184

avem asa
1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Topicurile sau mesajele care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.
1.6. Jucatorii care vor actiona in mod deliberat impotriva crearii unei comunitati pe acest forum vor fi banati definitiv.
2.8 Este interzis a se posta copia totala sau partiala a unui mesaj privat primit pe forum, in joc, sau in orice sistem de mesagerie,care contine insulte, jigniri sau acuze aduse echipei de admini/moderatori.
Postarea discutiilor purtate cu membrii echipei de suport (ticketele) fara acordul scris al adminului respectiv, se sanctioneaza direct cu ban.
6.1. Moderatorii si adminii au dreptul de a edita, sterge mesajele si/sau inchide topicuri.
Daca mesajul dumneavoastra a fost sters sau editat atunci inseamna ca stergerea/editarea a avut la baza un motiv intemeiat. Va rugam respectati instructiunile lor.
6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

cred ca sunt indeajuns si cred ca fiecare stie clar ce a gresit.
 

DeletedUser10929

daca acest forum incalca si persista in incalcarea articolului 19 pe care vi l-am prezentat, ne mutam pe un alt forum, facut special pentru asta, vom schimba idei prin profile de joc...

asta pentru ca adminii triburile.ro nu doresc rezolvarea propriilor probleme din interior, ci se acopera unul pe celalalt, in speranta ca ne vom plictisi si abandona propriile crezuri. crezuri nu despre un joc, este prea nesemnificativ, ci crezuri de viata!

iar aceasta tema nu incalca nici una din reguli, cand va fi blocata?
 

DeletedUser18218

dar dc oamenii sunt banati fara avertisment?in regulament stipuleaza ca la prima abatere primesti warn.
 

DeletedUser10929

Conventia pentru apararea drepturilor omului si a libertatilor fundamentale, amendata prin Protocoalele nr. 3, 5 si 8 si completata prin Protocolul nr.2, incheiata la Roma la 4 noiembrie 1950 (publicata in Monitorul Oficial nr. 135 din 31 mai 1994), in articolul 10, prevede:
1. Orice persoana are dreptul la libertatea de exprimare. Acest drept cuprinde libertatea de opinie si libertatea de a primi sau de a comunica informatii ori idei fara amestecul autoritatilor publice si fara a tine seama de frontiere. Prezentul articol nu impiedica statele sa supuna societatile de radiodifuziune, de cinematografie sau de televiziune unui regim de autorizare.
2. Exercitarea acestor libertati ce comporta indatoriri si responsabilitati poate fi supusa unor formalitati, conditii, restringeri sau sanctiuni prevazute de lege, care constituie masuri necesare, intr-o societate democratica, pentru securitatea nationala, integritatea teritoriala sau siguranta publica, apararea ordinii si pevenirea infractiunilor, protectia sanatatii sau a moralei, protectia reputatiei sau a drepturilor altora pentru a impiedica divulgarea de informatii confidentiale sau pentru a garanta autoritatea si impartialitatea puterii judecatoresti.

Constitutia Romaniei, in articolul 30 proclama: "Libertatea de exprimare"
(1) Libertatea de exprimare a gandurilor, a opiniilor sau a credintelor si libertatea creatiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare in public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
(3) Libertatea presei implica si libertatea de a infiinta publicatii.
(4) Nici o publicatie nu poate fi suprimata.
(5) Legea poate impune mijloacelor de comunicare in masa obligatia de a face publica sursa finantarii.
(6) Libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viata particulara a persoanei si nici dreptul la propria imagine.
(7) Sunt interzise de lege defaimarea tarii si a natiunii, indemnul la razboi de agresiune, la ura nationala, rasiala, de clasa sau religioasa, incitarea la discriminare, la separatism teritorial sau la violenta publica, precum si manifestarile obscene, contrare bunelor moravuri.
(8) Raspunderea civila pentru informatia sau pentru creatia adusa la cunostinta publica revine editorului sau realizatorului, autorului, organizatorului manifestarii artistice, proprietarului mijlocului de multiplicare, al postului de radio sau de televiziune, in conditiile legii. Delictele de presa se stabilesc prin lege. [...]
 

DeletedUser184

@huzy - cand ai creat contul ai fost de acord cu regulamentul in cauza, drept urmare stiai la ce sa te astepti.
nu te-a obligat nimeni sa accepti termenii si sa iti creezi contul
@backfromhell - ai cam gresit locul intrebarii insa iti voi raspunde totusi: totul depinde de actiunea celui ce primeste warnul.
reclamarea unui admin sau postarea ticketului sau pe forum duce direct la ban.
 

DeletedUser18218

regulamentul s-a schimbat de multe ori de exemplu cei ce si-au facut cont la inceputul lui 2008 nu existau unele reguli si ti le pot si zice..deci nu au acceptat regulile curente.iar tu te-ai implicat intrun topic din punctul de vedere al unul jucator al lumii clasice lucru interzis chiar de regulamentu pe care voi l-ati creat.nu cred ca erau abateri foarte grave mai ales ca nimeni nu injurase ca sa il moderezi chiar tu.
 

DeletedUser10929

regulamentul unui server, sau chiar unui local, nu poate fi mai presus de legiile tari unde se caseste acel server/local sau mai presus de legile internationale si cu cat mai repede se intelege asta, cu atat mai repede se rezolva problemele, iar daca nu, un protest sustinut impotriva abuzurilor savarsite de unii admini(nu pot da nume ca asa e regula) vor avea succes, pas cu pas, pentru ca ar trebui sa stiti si voi, domnilor si domnisoarelor admini, ca jocul merge prost in aceasta privinta nu doar de acum, ci au mai existat plangeri si nemultumiri...si daca stau ine sa ma gandesc, toate acestea au aparut odata cu aparitia adminilor jucatori care sustin sus si tare ca ei nu sunt admini pe lumile care joaca - lucru adevarat sau nu, eu il cred pana la proba contrarie!

acum o intrebare(poate retorica):

daca adminu x de pe lumea 1 joaca pe lumea clasica si are nevoie de un ajutor mai neortodox din partea adminlui de pe cclasica, y, oare cei doi nu se vor ajuta, facand parte din aceasi tagma? sau poate si adminul y joaca pe lumea 1 si nu se stie cand va avea nevoie de ajutorul lui x, asa ca il ajuta.

pana atunci "fiind baiet, paduri cutreieram..." nu sunt obligat sa respect niste reguli ilegale din punct de vedere al normativelor internationale ale drepturile omului!
 

DeletedUser10929

atat imi mai lipseste:)

Stiti care e problema? nu exista o verificare a adminilor, se distreaza singuri, cu toate ca unii jucatori au amenintat ca vor contacta innogames pentru a verifica anumite abuzuri, va pot spune ca pe cei de la innogames nu ii intereseaza asta, ca ti-au fost incalcate drepturi, ca regulle sunt in asa fel manipulate incat orice ai savarsii, player-ul e tot timpul vinovat...putin le pasa de acest lucru!

dar va pot spune de ce anume le pasa si tin cont - bani! marketing, vanzari de puncte premium...iar toate astea conduc spre un singur lucru:PUBLICITATEA

cine are urechi de auzit, sa vada, si cei ce mai si gandesc sa inteleaga;)
 

DeletedUser184

huzy85 o luam cu inceputul
ai ceva sa imi reprosezi? imi zici pe privat sau de ce nu ma reclami la ticket.
vrei sa reclami un admin care zici ca a fost ajutat si detii informatii si dovezi in acest sens?trimite-le catre carmi@triburile.ro sau info@triburile.ro
pana atunci, pentru ca vii cu reclamatii la adresa echipei de administrare, te invit sa imi oferi acele informatii pe privat sau altfel voi fi nevoit sa iti inchid contul pentru acuze false sau teorii inexistente.
pana atunci totusi ai 5 pcte warn pentru

1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greselile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât continutul mesajului se pierde, puteti raporta acel mesaj. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Topicurile sau mesajele care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.
2.11. Mesajele consecutive care aduc doar completari sunt considerate "post hunting" si sunt interzise.
In cazul in care doriti sa corectati sau sa aduceti completari mesajului dumneavoastra va rugam folositi optiunea "editare".

pana atunci "fiind baiet, paduri cutreieram..." nu sunt obligat sa respect niste reguli ilegale din punct de vedere al normativelor internationale ale drepturile omului!

ba esti obligat sa respecti regulile caci ai dat click pe termeni si conditii - adica implicit ai semnat ceva.
e ca si cum ai vinde o casa, semnezi contractul iar peste 1 an te duci si zici "stii ceva...eu nu mai vand casa, o vreau inapoi"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18218

6.2. In general, moderatorii care sunt implicati intr-un topic din pozitia de jucator al jocului "Triburile" vor evita sa modereze acel topic, daca nu exista incalcari grave ale regulilor.

care sunt incalcarile alea grave ca nu inteleg?


later edit:


e un topic facut pe forumul lumii clasice.si se refera la lucruri petrecute tot aici.

inca un edit sa nu ma iei cu regulile tale


6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita.

in topicvul de mai jos NIMENI nu a dat nici un nume deci regula asta cade ca r fi fost incalcata undeva..


huzy nu a provocat pe nimeni te-ai simtit singur ofensat..
1.4 mai specifica si ca daca nu intelegi ce a vrut sa zica sa reclami postul..o sa o fac eu ca nu inteleg analfabetismul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10929

saru-mana, multumesc:)

1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. - eu stiam ca am corectat un admin, nu un jucator, cel putin asa scrie langa numele tau:)

si de regula in care se inchide contul pentru teorii inexistente inca n-am auzit, o sa mai citesc.

si nu provoc pe nimeni, e un post despre drepturile omului.

iar teoria mea "inexistenta" este, ca factor principal - cazul schumi., la care nu s-a primit nici un raspuns.

si ca sa ne incheiem discutia in contradictoriu, posteaza rezultatele si fa public ce masuri se vor lua, aici, in aceasta tema, iar apoi o sa ma mai vedeti pe forum din an in pasti.
 

DeletedUser184

backfromhell pe tine te invit sa citesti acest topic
acolo vei gasi raspunsuri la multe dintre intrebarile tale - si daca nu vei gasi te invit sa le pui acolo, nu aici.


@ huzy
detineti dovezile clare sau niste supozitii?
daca da - ce dovezi detineti? le astept pe privat.
in ceea ce priveste 1.4 - avertizarea se face pe privat si nu pe public.

respecta regulile si vei fi respectat - nu stau sa ma contrazic cu nimeni pe un lucru care a fost "semnat electronic" regulamentul, trebuie sa il respecti (chiar daca ma repet).

later edit

@backfromhell
cumva eu fac politica si propaganda?
nu intinde coarda caci la un moment dat se va rupe.
cand o sa ma vezi pe mine implicat ca si jucator in acest topic sau in aceasta sectiune sa vii sa ma reclami - pana atunci eu vorbesc in calitate de administrator si persoana direct raspunzatoare de cele ce se intampla pe forum (loctiitor al administratorului Carmi).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10929



ba esti obligat sa respecti regulile caci ai dat click pe termeni si conditii - adica implicit ai semnat ceva.
e ca si cum ai vinde o casa, semnezi contractul iar peste 1 an te duci si zici "stii ceva...eu nu mai vand casa, o vreau inapoi"

in acest caz, ma fac si eu vinovat, pentru ca regulile locale nu sunt mai presus de o constiutie a unei tari, sunt vinovat de tampenia de a semna:))

dar dc eu am semnat o ilegalitate...sunt singurul vinovat?:eek:
 

DeletedUser18218

in acest caz, ma fac si eu vinovat, pentru ca regulile locale nu sunt mai presus de o constiutie a unei tari, sunt vinovat de tampenia de a semna:))

dar dc eu am semnat o ilegalitate...sunt singurul vinovat?:eek:

contul pe forum mi l-am facut ieri ca sa citesti ce se intampla..si nu am fost intrebat decat userul si parola din joc si o parola pentru forum..nu am bifat ca sunt de acord cu nimic..;)..fa-ti un cont lamine sa te convingi

backfromhell pe tine te invit sa citesti acest topic
acolo vei gasi raspunsuri la multe dintre intrebarile tale - si daca nu vei gasi te invit sa le pui acolo, nu aici.


@ huzy
detineti dovezile clare sau niste supozitii?
daca da - ce dovezi detineti? le astept pe privat.
in ceea ce priveste 1.4 - avertizarea se face pe privat si nu pe public.

respecta regulile si vei fi respectat - nu stau sa ma contrazic cu nimeni pe un lucru care a fost "semnat electronic" regulamentul, trebuie sa il respecti (chiar daca ma repet).

later edit

@backfromhell
cumva eu fac politica si propaganda?
nu intinde coarda caci la un moment dat se va rupe.
cand o sa ma vezi pe mine implicat ca si jucator in acest topic sau in aceasta sectiune sa vii sa ma reclami - pana atunci eu vorbesc in calitate de administrator si persoana direct raspunzatoare de cele ce se intampla pe forum (loctiitor al administratorului Carmi).

orice regula poate fi ocolita cu usurinta sau poate fi trecuta cu vederea incalcarea ei.de exewmplu in topiculala cu unguri care era prin forumu asta pe undeva rasismu nu se pededseste?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10929

@ huzy
detineti dovezile clare sau niste supozitii?
daca da - ce dovezi detineti? le astept pe privat.
in ceea ce priveste 1.4 - avertizarea se face pe privat si nu pe public.

respecta regulile si vei fi respectat - nu stau sa ma contrazic cu nimeni pe un lucru care a fost "semnat electronic" regulamentul, trebuie sa il respecti (chiar daca ma repet).

.

dovezile au fost prezentate in celalalt topic despre acest caz, cel pe care l-ati inchis.

ok, nu sunt bune dovezile? nu sunt plauzibile? de ce nu s-a obosit nimeni sa zica " dovezi insuficiente - caz inhis" sau orice altceva care sa fie o explicatie!

in ce priveste 1.4 - nicaieri nu scrie unde se face avertizarea, daca era privata se putea spune ca trebuia publica si invers.
 

DeletedUser18218

cum frate sa depun ticket contra adminului x si tot adminul x sa citeasca?=))
ti-as recomanda un forum al unui mmorpg forum care e in 15 limbi sa vezi cum sunt dati acolo jos adminii si moderatorii pentru nereguli banale si sa citesti acolo reguli si sa vezi daca iti da cineva ban ca ai spus ce ai gandit(deci on-topic) sau ca te-ai luat de adminul x.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus