Arme paladin:

DeletedUser

dragilor....imi place la nebunie conversatia, dar imi pare rau sa va anunt ca e putin off-topic :D
daca faceti o tema in care sa discutati despre tactici, promit ca nu ma supar:)
 

DeletedUser574

Stiu si eu povestile cu elita trupelor.. dar daca ai folosi simulatorul ai vedea ca sunt doar povesti. Stii ce e aia eficienta? Sau faptul ca se poate ataca cu ei e suficient pt. tine? De ce ai trecut cu bold putrerea de atac? Daca vorbim de cavalerie grea in sate ofensive.. vezi ca mai au locuri in Abc..;)

Si da.. am cav. grea in satele defensive.. maxim 300, sa umplu ferma mai repede. Cand e ferma plina.. ii "sacrific" si ii inlocuiesc cu spade si arcasi. De ce? 6 locuri in ferma inseamna:

1 cav grea:
Apărare în general 200
Apărarea prin cavalerie 80
Apărarea prin arcaşi 180

6 spade:
Apărare în general 50 * 6 = 300
Apărarea prin cavalerie 15 * 6 = 90
Apărarea prin arcaşi 40 * 6 = 240

Tu ce-ai alege? pun pariu ca prima varianta :rolleyes:



nu vad ce legatura au cele 2 afirmatii.. poate imi explici tu unde e contrastul..


Multumesc pt sugestia de a intra in Abc, si am vrut sa fiu putin ironic cu tine dar m-am razganidt avand in vedere ca m.am intalnit pe parcursului jocului cu tine, indirect, dar am facut.o.


Ideea este ca pot fi trimisi sprijin foarte usor.
Un lucru extrem de important cand esti atacat tu sau colegii tai.
Inseamna multe asta.
Si ar mai fi ca in caz de urgenta, in ultima instanta, ii poti trimite si ca atac, daca nu ai alta solutie. Pagubele ar fi mai mari pt tine decat daca ai ataca cu altceva, dar poate in momentul respecitv nu ai alta solutie...
Nu am apucat sa atac in cei 3 ani de tw cu cav grea, dar poate o sa fie nevoie odata si odata...

REPET: faptul ca se misca foarte repede este extrem de important.


Sii..sexy-sadik, nu mai fac offtopic..promit :D ( azi :D)
 

DeletedUser15142

luceafarul:D:D exact ce imi trebuia fac curtea in 2 zile;))

@rakerule:)da da stiu:))
 

DeletedUser

flama, sceptrul si luceafarul :D toate imi plac :D..sa imi mai gaseasca si toporul :))):rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser

:D
el a inteles din postul tau ca paladinul gaseste obiectele in satele prin care trece...:p

pai al meu nu a trecut prin nici un sat :D

Obiect nou

Paladinul tău a găsit următoarele obiecte la patrularea prin împrejurimi:

arma lui peste prajit

În camera de arme îţi poţi înarma paladinul cu acest obiect.


trimite-l doar la patrulat,nu la farmat..si bineinteles,ofera-i si un "salariu de merit" :p
 

DeletedUser

vasco

kktul ala de sceptru nu face nimic...
am bagat la simulator si nu se intampla nimic...
am bagat si nobil prin multimea aia si iara nu se intampla nimic...
ce face ala man???
e vai mama lui...
cine poate sa imi zica dc nu functioneaza???
 

DeletedUser19341

sceptrul e o arma apocaliptica si cu o putere de neimaginat dar numai adevaratele valori pot vedea cu ochiul liber ce face sceptrul :D

pisi : nu e prea tarziu sa dai stergere cont :rolleyes:
 

DeletedUser10256

kktul ala de sceptru nu face nimic...
am bagat la simulator si nu se intampla nimic...
am bagat si nobil prin multimea aia si iara nu se intampla nimic...
ce face ala man???
e vai mama lui...
cine poate sa imi zica dc nu functioneaza???



Baiatul vrea un raspuns concret.

Simplu daca trimiti paladinul inarmat cu sceptru alaturi de nobil pe un sat curatat, scazi adeziunea cu cel putin 30.
 

DeletedUser24400

kktul ala de sceptru nu face nimic...
am bagat la simulator si nu se intampla nimic...
am bagat si nobil prin multimea aia si iara nu se intampla nimic...
ce face ala man???
e vai mama lui...
cine poate sa imi zica dc nu functioneaza???

e folositor si sceptrul ala

1. cand ataci satul cu un singur nobil, o sa trimiti nobilul de mai putine ori daca paladinul are sceptrul decat daca nu il are
2. cand trimiti trenulet de 4 nobili, iei satul sigur... fara sceptru, exista si riscul sa duci adeziunea pana la 5, sau chiar la 1 (am patit-o nu o data:p)... si atunci iti vine sa iti dai pumni in...zone sensibile:D
 

DeletedUser

da dar ei zic ca sceptrul creste puterea tuturor trupelor la atac cu 30% ceea ce nu se intampla!
 

DeletedUser

Nobilimea coboară adeziunea unui sat dusman cu cel puţin 30. In afară de aceasta, puterea de luptă se măreşte cu 30% la atac şi cu 20% la apărare

nu spune nicaieri ca sceptrul creste puterea tuturor trupelor la atac cu 30%...doar ca nu este scris foarte clar...sa se inteleaga ca puterea de lupta creste doar pentru nobil/nobilii care insotesc paladinul...
 
Sus