Ascuderea satelor atacate in asistentul de farmare.

  • Autor subiect DeletedUser43294
  • Data de început

DeletedUser43294

Ascuderea satelor pe care sunt trimise atacuri in asistentul de farmare.
... O fi legal?
javascript:function find_table(){var f=document.getElementsByTagName('table');for(p=0;p<f.length;p++){try{if(f[p].rows[1].cells[3].innerHTML=="Sat"){return f[p];}}catch(e){}}}function defined(obj){return(typeof obj!='undefined');}var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;if(win.game_data.screen=="am_farm"){var mytable=find_table();if(defined(mytable)){for(var myrow in mytable.rows){try{if(mytable.rows[myrow].cells[3].childNodes.length>1){mytable.rows[myrow].style.display='none';}}catch(e){}}}}else{self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=/i,"screen=am_farm&order=distance&dir=asc");}void(0);
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Cod:
javascript:function filter() {
    if (!document.URL.match(/screen=am_farm&order=distance&dir=asc/)) {
        location.href = '{game}&screen=am_farm&order=distance&dir=asc';
    }
    var div = document.getElementById('am_widget_Farm');
    var td = div.getElementsByTagName('td');
    td[0].innerHTML += '<br>Pagina a fost filtrata, Satele atacate sunt acum ascunse.';
    for (var i = 1; i < td.length; i++) {
        if (td[i].innerHTML.indexOf('command/attack.png') != -1) {
            td[i].parentNode.style.display = 'none';
        }
    }
}
filter();

E ok si cel postat de tine, insa cel de mai sus a fost deja aprobat si postat in colectie. Are acelasi efect - ascunde satele deja atacate din FA.
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
In asistentul de farmare pentru scripturi este un regulament putin divers, pentru ca acesta deja face aproape tot automat.
Orice script (indiferent de natura acestuia) care apasa un link/buton sau executa click pe orice element din pagina este ILEGAL

Scripturile de tip filtru sunt permise (exeptie facand cele care afiseaza mai multe pagini), in colectia de scripturi aprobate puteti gasi mai multe filtre aprobate pentru asistentul de farmare
 
Sus