Asediu si ambuscada

DeletedUser3607

Cred ca aceste 2 obtiuni ar face jocul mai palpitant


-Asediu = atunci cand mai multi jucatori dintr-un trib ataca aceeasi tinta
*cu niste conditii de timp intre atacuri, adica daca ajung la maxim 5 min unul de altul , etc.... *
*se poate da si tintei un ragaz de 30 de min daca e asediata, etc...*
-Ambuscada = atunci cand esti online in primele 10 min de la atac
*se poate face doar in unele conditii
-trupele sa fie la macar 50% din atacator *sau sa se poata deplasa la zece min de sat *eventual crearea locului de ambuscada contra resurse
-se va creea pe teren neutru adica nu vor exista pagube in resurse ci doar in armata *daca reuseste ambuscada (spionii ar juca un rol in plus - ambuscada poate esua daca adversarul are suficienti spioni )



sunt doar idei care necesita cizelare si analiza ..... pentru cei pasionati de strategii
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
98
Cred ca aceste 2 obtiuni ar face jocul mai palpitant


-Asediu = atunci cand mai multi jucatori dintr-un trib ataca aceeasi tinta
*cu niste conditii de timp intre atacuri, adica daca ajung la maxim 5 min unul de altul , etc.... *
*se poate da si tintei un ragaz de 30 de min daca e asediata, etc...*
-Ambuscada = atunci cand esti online in primele 10 min de la atac
*se poate face doar in unele conditii
-trupele sa fie la macar 50% din atacator *sau sa se poata deplasa la zece min de sat *eventual crearea locului de ambuscada contra resurse
-se va creea pe teren neutru adica nu vor exista pagube in resurse ci doar in armata *daca reuseste ambuscada (spionii ar juca un rol in plus - ambuscada poate esua daca adversarul are suficienti spioni )



sunt doar idei care necesita cizelare si analiza ..... pentru cei pasionati de strategii

HMM, nu cred ca e asa buna ideea, sa te pui 30 de jucatori pe unul poti si fara asediu :)) na ... fiecare cu opiniile lui :D
 
Sus