Asistent farmare

  • Autor subiect noi-cosmar
  • Data de început

DeletedUser

Ziceam ca nu postez propunerea pe forum... totusi o fac...

Buna seara.

Imi pare rau ca a trebuit sa-mi propun ideea sub forma unei intrebari, dar vad ca ati scos posibilitatea de a va inainta propuneri sub forma unui tiket.Nu mi-am postat ideea pe extern pt ca nu am vrut, nu pentru ca nu as fi stiut unde.

Propunerea mea ar aduce beneficii atat Inno Games cat si noua, jucatorilor.

In alta ordine de idei este vorba despre imbunatatirea sistemului "asistent-farmare".
Dupa cum vedeti, probabil, sunt un fidel consumator al acestui sistem.

Dupa parerea mea, zic eu avizata, asistentul-de-farmare poate mai mult.De aceea propun:
1.introducerea unui minim de trupe pe care sa-l poti trimite cand dai jafuri cu "ajutorul" literei "C", pe care jucatorul in cauza sa-l aleaga(nu de putine ora mi-au fost trimise la jafuri cate 2-3 usori care, din cauza zidului mi-au murit)
2.anticiparea productiei minelor pana ajunge jaful sau macar adaugarea unui numar de cavaleri(cand dau atacuri pe cele pline mi se trimit un nr de cavaleri care pot lua resursele din sat si nimic mai mult,cand ajunge acel jaf vine din nou plin si mai dau o data pe el...si asta se intampla la nesfarsit)
3.posibilitatea de a avea pe o pagina numai jafurile care au venit pline(ma incurca cele goale:D, si astfel pierd mult timp)
4.posibilitatea gruparii jafurilor in functie de originea trupelor:sat sau grupa satului(eu joc pe mai multe zone, si pierd mult timp pana vad din ce zona pot da cel mai rapid jaful pt a lua resursele ramase in sat)
5.posibilitatea vederii daca mai este vreun atac pe satele jefuite(pt a nu da de 2 ori pe el)
6.posibilitatea punerii pe langa satele de barbari pe care le jefuiesc si cateva sate apartinand unor jucatori(ferme)



Cu speranta ca nu v-am plictisit si ca se va schimba ceva va multumesc pt atentie si va doresc o noapte buna!


Ce vedeti mai sus este un copy-paste la cererea mea la suport
 

DeletedUser

1. banuiesc ca poti seta in asistent cate trupe sa trimiti la farm , nu cred ca asistentul este setat de catre programatori pentru trimiterea doar a 2-3 caluti
2. e ca atunci cand te duci la furat , stii ca vei fura ceva dar nu stii ce si cat . + ca pana sa ajunga trupele tale la farmat acel sat mai poate fi jefuit de x jucatori si ai mari sanse sa iti revina in sat cu buzunarele goale .
3. in mod sigur ti se va raspunde in felul urmator : sterge rapoartele care nu sunt pline
4. n-am folosit asistentul asta deloc , nu stiu cand / daca il voi folosi vreodata . ar fi interesant de aflat daca il poti folosi in mai multe configuratii pentru anumite zone ale hartii , cat am jucat pe l26 aveam 3 scripturi de farm instalate : 1 cu care farmam la prima ora din zi si cu care dadeam si de 3 ori pe aceleasi sate pana le goleam , 1 cu care farmam in cursul zilei si inca 1 cu care farmam noaptea in asa fel incat trupele sa revina in sat dimineata inainte de a ma loga eu pe cont . vezi poate se poate face asta si cu asistentul sau daca nu se poate ar fi utila o astfel de propunere pentru cei ce il folosesc : posibilitatea de a folosi 2-3 configuratii ale asistentului in acelasi timp .
5. exista posibilitatea de a vedea pe harta ce sate ataci chiar si barbar , acel topor pe care il vezi deasupra satului .
6 . nu poti farma decat barbari cu asistentul asta ? naspa in cazul asta , ar trebui sa poti alege ce sate farmezi ( barbar ori jucator )
...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1. banuiesc ca poti seta in asistent cate trupe sa trimiti la farm , nu cred ca asistentul este setat de catre programatori pentru trimiterea doar a 2-3 caluti
2. e ca atunci cand te duci la furat , stii ca vei fura ceva dar nu stii ce si cat . + ca pana sa ajunga trupele tale la farmat acel sat mai poate fi jefuit de x jucatori si ai mari sanse sa iti revina in sat cu buzunarele goale .
3. in mod sigur ti se va raspunde in felul urmator : sterge rapoartele care nu sunt pline
4. n-am folosit asistentul asta deloc , nu stiu cand / daca il voi folosi vreodata . ar fi interesant de aflat daca il poti folosi in mai multe configuratii pentru anumite zone ale hartii , cat am jucat pe l26 aveam 3 scripturi de farm instalate : 1 cu care farmam la prima ora din zi si cu care dadeam si de 3 ori pe aceleasi sate pana le goleam , 1 cu care farmam in cursul zilei si inca 1 cu care farmam noaptea in asa fel incat trupele sa revina in sat dimineata inainte de a ma loga eu pe cont . vezi poate se poate face asta si cu asistentul sau daca nu se poate ar fi utila o astfel de propunere pentru cei ce il folosesc : posibilitatea de a folosi 2-3 configuratii ale asistentului in acelasi timp .
5. exista posibilitatea de a vedea pe harta ce sate ataci chiar si barbar , acel topor pe care il vezi deasupra satului .
6 . nu poti farma decat barbari cu asistentul asta ? naspa in cazul asta , ar trebui sa poti alege ce sate farmezi ( barbar ori jucator )
...


As vrea sa spun de la inceput, ca daca nu folosesti asistentul de farmare...:)....nu cred ca stapanesti fff bine mersul lucrurilor de pe acolo

La punctul
- 1:dupa ce trimiti pe fiecare sat la jafuri, cateva(sau poate mai multe) rapoarte iti vin pline , cu ajutorul literei "C" tu poti trimite pe ele astfel incat sa ia resursele ramase, asadar daca sunt pe acel sat 79 de materii imi trimite un cavaler, daca sunt 156 resurse imi trimite 2 ... daca sunt 7.992 imi trimit 100 si tot asa...
- 2:pe 25 sunt intr-un stadiu mediu al jocului care tinde spre unul avansat, de aceea nu multi mai dau jafuri, ce cer e e sa anticipeze productia minelor, conform spionajului
- 3:nu ar fi mai usor daca ar exista un buton pe undeva pe care sa pot apasa si sa mi le ascunda pe cele pline?poate sunt unii jucatori care nu au scriptul "sort-rapoarte", ce fac atunci?sunt mii de rapoarte de jafuri care vin pline... sa le iei cu mana ar fi crima+ ca poate nu vreau sa le sterg pt a vedea in caz ca sunt cucerite de un jucator de unde au plecat...
- 4:ar fi poate interesant, dar repet:dupa parerea mea asistentul nu e pt starturi de lume
- 5:aici cu scuzele de rigoare iti spun ca esti cam in-afara :), este vorba de meniul principal asitent-farmare
- 6:ma bucur ca vedem cu aceeasi ochi macar un punct:D
 

DeletedUser

sunt bune propunerile tale dar nu cred ca se va face pentru ca si asa e prea usor cu el la cat costa:)
acum cei de la INNO au sa bage limita de resurse farmate pe lumile noi si nu cred ca se va farma mult cu asistentul iar pe cele vechi nu farmeaza nimeni ... e bine ca s-a pus doar pe barbari ca sa nu se trimita mii de fake cu el
 
Sus