Atac Counter

DeletedUser

Prezentare: Atac counter.1.2

Acesta e un script care va afiseaza un counter de timp pana la momentul atacului/sprijinului.
Este foarte util sa selectezi data atacului/sprijinului si sa afli cat timp mai ai pana la lansarea atacului/sprijinului.
In momentul executarii scriptului va completeaza automat data si counterul la X secunde (se poate modifica prin setarea variabilei preset = 90; la valoarea dorita in secunde).
In plus se poate seta cu cate secunde inainte sa va avertizeze sonor (se poate modifica prin setarea variabilei avertizare = 60; la valoarea dorita in secunde), precum si fundalul sonor dorit alarmasrc = 'http://www.speedshop.ro/triburile/alerta.ogg';.
24.06.2011 -> 1.2 ! A fost adaugat butonul de selectare calendar si rezolvate alte buguri minore.
Nu trebuie sa modificati nimic, doar sa copiati scriptul, update-ul se face automat, eventual sa stergeti cache-ul (Unelte -> Preferinte -> Avansat -> Istoric -> goleste acum)

Instructiuni:
1. Se instaleaza scriptul
2. Se completeaza in piata coordonatele si trupele si se apasa pe "Atac" sau "Sprijin"
3. In pagina de confirmare se apasa pe script
4. Se apasa pe butonul de calendar si se seteaza data atacului/sprijinului (se poate seta si manual dar atentie la formatul datei).
5. Se apasa pe butonul "OK" in momentul in care timerul ajunge la 0.

P.S. Trebuie sa tineti cont de lag si de faptul ca in calcule nu se includ milisecundele, asa ca apasati pe buton "OK" cu aproximativ 1 secunda inainte ca timerul sa ajunga la 0. (Testat pe Opera 11.11)

Detalii despre script (precum si alte scripturi proprii) la adresa: http://www.marketshop.ro

Astept sugestii pentru adaugare noi optiuni sau alte scripturi utile.
O zi buna
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dupa parerea mea da ... versiunea 1.1 a fost aprobata.
Ramane de vazut daca si versiunea 1.2 (desi nu sunt modificari decat de optimizare si adaugare optiune alarma audio)
 

DeletedUser18437

iti multumim rookmaster pentru ca ne ajuti cu scripturi :)
dupa bac o sa ma pun si eu sa ma uit ce scripturi ai facut si o sa comentez atunci :p:)
 

DeletedUser

CO6O8.png


Asta imi apare...
 

DeletedUser

pai dupa cate vad lipsesc doua semne ;
nu imi dau seama cum ai facut dar textul ar trebui sa fie

alarmasrc = 'http://www.speedshop.ro/triburile/alerta.ogg';
preset = 90;
avertizare = 60;

function comanda() {

eu iti recomand sa copiezi scriptul integral de pe site
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da, am vrut sa il modific si am mancat vigulele. Merci frumos de ajutor, merge perfect.
 

DeletedUser

Scriptul a fost updatat la versiunea 1.3
A fost facuta doar o schimbare minora necesara pentru functionare (datorita schimbarilor din interfata triburilor)
 

DeletedUser35131

Eu am probleme q el.. cand modific ora .. timpu din dreapta ramane incremedit.. adica cel q verde..
 

DeletedUser35131

rookmaster - te uti si la script asta nu mai merge dupa ce sa dat update
 

DeletedUser35131

Rook poti face un script dinasta care sa te anunte de ex cu 10 secunde sa intre atacul in sat ? pentru a scoate trupele ?
 

DeletedUser

Rook poti face un script dinasta care sa te anunte de ex cu 10 secunde sa intre atacul in sat ? pentru a scoate trupele ?

se poate
dar asta inseamna sa lasi deschisa o fereaastra cu pagina de incoming ....
sau sa apesi pe script in momentul cand esti in pagina de incoming pentru a memora orele de sosire
 
Sus