Atac cu tren de 4 nobili, sat cucerit de al 3-lea

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Hello, am o intrebare (am cautat deja prin forum si nu am gasit raspunsul, de aceea am deschis topic nou). Daca atac cu un tren de 4 nobili, dar adeziunea scade la mai putin de zero dupa atacul celui de-al treilea (deci cuceresc satul), ce se intampla cu cel de-al patrulea nobil, care e deja pe drum sa atace satul? Se lupta nobilul si trupele de insotire cu trupele ramase de la cel dinainte, care sunt acum campate in sat? Adica pierd oricum (inca un) nobil? Merci de raspuns.
 

DeletedUser7711

2 variante ...



A . Daca trupele din al 3 atac au cucerit satul si sunt mai puternice decat cel din al 4 atac , nobilul din la 4 iti moare omorat de propriile trupe


B. Daca trupe di al 3 atac au cucerit satul si sunt mai slabe decat cel din al 4 atac , nobilul 4 iti va inobilia actualul sat si pe langa ca va disparea iti va creste adeziunea la castel .
 

DeletedUser15860

varianta C. daca trupele care insotesc al4-lea nobil sunt mai puternice decat cele care insotesc pe al 3-lea.. e posibil ca al 4-nobil sa scada mai putin decat 25( adeziunea imediata dupa cucerire) si sa se intoarca automat in satu din care e trimis impreuna cu truple care il insotesc
in acest caz satul proaspat cucerit va avea adeziunea intre 1-4 si 0 trupe...cea mai nasoala situatie care se poate intampla
 

DeletedUser

Hello, am o intrebare (am cautat deja prin forum si nu am gasit raspunsul, de aceea am deschis topic nou). Daca atac cu un tren de 4 nobili, dar adeziunea scade la mai putin de zero dupa atacul celui de-al treilea (deci cuceresc satul), ce se intampla cu cel de-al patrulea nobil, care e deja pe drum sa atace satul? Se lupta nobilul si trupele de insotire cu trupele ramase de la cel dinainte, care sunt acum campate in sat? Adica pierd oricum (inca un) nobil? Merci de raspuns.

ti-ai raspuns singur :)
 

DeletedUser

Multumesc tuturor pentru raspuns. Nu eram sigur si am mai vrut pareri. Se poate inchide.
 

DeletedUser

Eu cred ca am o noua varianta:

Varianta D (parca):
Inainte de sosirea nobilului trimesti acasa trupele care au insotit nobilul care a cucerit satul proaspat, pentru ca ei sunt numai sprijini. Atunci nu pierzi trupe, numai nobilul.
 

DeletedUser

Nu te teme, că de cele mai multe ori e cu totul altă variantă, 4 nobili scad adeziunea la 2-3 şi rămâne satul necucerit.
 

DeletedUser15860

Eu cred ca am o noua varianta:

Varianta D (parca):
Inainte de sosirea nobilului trimesti acasa trupele care au insotit nobilul care a cucerit satul proaspat, pentru ca ei sunt numai sprijini. Atunci nu pierzi trupe, numai nobilul.

daca nobili sunt trimisi la secunda varianta ta cade:D
 

DeletedUser

mie mi sa intamplat. al 4 nobil +ARMATA ,m-ia omorat armata din satul proaspat cucerit si a mai scazut ceva din adeziune
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus