Atacuri si defensive amuzante in Lumea 5

DeletedUser9618

Nu te supara, Megara, de data asta trebuie sa recunoastem ca are dreptate
Cunosc personal cazuri cand s-a trecut la sanctiunea inchiderii unuia dintre conturi, desi jucatorii erau tata si fiu si erau trecuti la impartire legatura. Dar acolo nu a fost adminul incriminat:)
 

DeletedUser3919

Cunosti cazul de fata ca sa poti sa afirmi ca are dreptate?

Nu am sustinut niciodata ca un om este fara de greseala. Insa dupa cum vezi din circulara ei (si nu numai ca au mai fost si alte mesaje), numai adminii gresesc si ei sunt far' de pata.
Si inca ceva... daca ar fi fost in cauza un admin noi intrat in echipa, poate ii dadeam dreptate. Din cate stiu eu, raka este unul dintre adminii care chiar verifica responsabil.

Pana nu demult, am avut colegi chiar pe L5 doi jucatori tata si fiu (moustache si vlady). Jucau unul langa altul pe harta, de pe acelasi calculator si nu au avut niciodata probleme pe L5.
 

DeletedUser

Din cate stiu eu, raka este unul dintre adminii care chiar verifica responsabil.

baga pupaturi si fa ce zici ca face irina prin dos ca....se apropie si numele satelor ei or sa te terorizeze si dupa ce vei parasi lumea 5! am stiut de cand te-a limitat in k44 ca o sa se ajunga la asta dar is nespus de fericit ca va rade la urma :D. sa dea domnu sa se ia 2-3 zile netu la lucru la tine ca ar fi pe galben tot tribul :D deci se pare ca nu se verifica foarte foarte responsabil.sau sunteti 15-20 de frati care jucati din cladirea aia? :))))



1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3919

baga pupaturi si fa ce zici ca face irina prin dos ca....se apropie si numele satelor ei or sa te terorizeze si dupa ce vei parasi lumea 5! am stiut de cand te-a limitat in k44 ca o sa se ajunga la asta dar is nespus de fericit ca va rade la urma :D. sa dea domnu sa se ia 2-3 zile netu la lucru la tine ca ar fi pe galben tot tribul :D deci se pare ca nu se verifica foarte foarte responsabil.sau sunteti 15-20 de frati care jucati din cladirea aia? :))))

M-am limitat la K44 fiindca nu mi-au trebuit mai multe sate decat am. Nu alerg dupa sate ca si tine. Nu punctele castiga jocul si nici nu arata valoarea unui jucator.

In legatura cu luarea net-ului (bag seama ca incepi sa gandesti din ce in ce mai mult cu mintea lui pavone... vezi ca e alterata rau). Nu am mai fost sitter pe alte conturi de mult timp, iar cand am fost, a fost pentru urgente de genul "mi-au taiat net-ul" sau "ia-l si cauta pe cineva la care sa-l plasezi". In plus, nici pe contul meu nu sunt de aproape o luna de zile, inca dinaintea decesului tatalui meu.
Daca nu crezi, fa un tichet si vezi cati jucam din cladirea aceea :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

megara, acum cateva luni cand am iesit de pe extern te-am lasat aici vorbind despre mine, te gasesc aici tot despre mine vorbind.

se pare ca nu-ti poti dezlipi gandurile de la persoana mea :)))
in mod normal m-as simti magulita sa vad ca sunt centrul universului cuiva si sa-l vad cum graviteaza in jurul meu dar fiind vorba despre tine....

daca adun tot ce vorbesc "EU" despre mine + restul lumii 5 si tot nu ajung la cat vorbesti tu despre mine. singurul subiect abordat de tine mai mult decat eterrna tema "pavone" este despre persoana ta...de fapt nu am facut o statistica, s-ar putea sa tratezi in mod egal atat pavone cat si megara sau cine stie, poate chiar mai mult pavone.
atata reclama cat imi faci tu nici eu n-as putea sa-mi fac.

sa fie complexul de inferioritate de simti nevoia sa te iei de fundul meu in fiecare topic?
sa fie oare fustrarea de a fi etern o sluga care schimba doar stapanul dar niciodata stapana ca si pavone?
sau sa fie oare acea micime umana de a denigra pe altul incercand sa-l tragi in jos langa tine pentru ca tu nu te poti ridica la nivelul lui?

sau poate toate la un loc

si da, sunt aroganta, poate chiar peste masura si-mi place sa te pleznesc mereu si sa te vad cum devii incoerenta de nervi ce ai pe mine...dar prea ti-o ceri, tu ma faci sa fiu asa.

si ca sa fiu on topic, aceea circulara a mea era la modul general, atentionam colegii asupra a ce li se poate intampla daca joaca pe acelasi pc sau legatura de net mai multe persoane, si nu ma refeream la un caz particular.
intreaba adminii de cate ori au banat gresit pentru multi cont si apoi, fiindu-le prezentate argumente, si-au dat seama de eroare si au debanat jucatorii.

eu zic sa nu-ti mai obosesti degetele lunile urmatoare tastand rautari la adresa mea pe extern caci nu voi mai intra prea curand si implicit nu voi vedea ce scrii.
te anunt in prealabil cand mai dau o tura pe aici ca sa-ti faci atunci numarul.

si sfatul meu: esti prietena cu rugayah si setzel, isteata ca ei nu vei fi niciodata, ca deh natura nu-i darnica cu toti, dar macar incearca sa inveti de la ei sa fii mai spirituala.

succes



1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

M-am limitat la K44 fiindca nu mi-au trebuit mai multe sate decat am. Nu alerg dupa sate ca si tine. Nu punctele castiga jocul si nici nu arata valoarea unui jucator.

In legatura cu luarea net-ului (bag seama ca incepi sa gandesti din ce in ce mai mult cu mintea lui pavone... vezi ca e alterata rau). Nu am mai fost sitter pe alte conturi de mult timp, iar cand am fost, a fost pentru urgente de genul "mi-au taiat net-ul" sau "ia-l si cauta pe cineva la care sa-l plasezi". In plus, nici pe contul meu nu sunt de aproape o luna de zile, inca dinaintea decesului tatalui meu.
Daca nu crezi, fa un tichet si vezi cati jucam din cladirea aceea :)

si cum te anuntau ei ca li s-a taiat netul si cum intrai tu pe contul lor sa-i plasezi? poti pune un trint screen cu modul de vacanta al tau? :D
 

DeletedUser14300

stai linistit ca nu intratul cu parola e solutia...eu de exemplu am cerere de sitter catre alt cont facuta permanent:D in caz de urgentza il sun pe respectivul sa intre, sa o accepte si eventual sa plaseze contul altcuiva daca nu are timp! si sa stii ca toti jucatorii isteti fac asa...doar voi vad ca procedati altfel din moment ce te-ai gandit repede la dat parola si nu la altceva...vad ca ai o tendinta vadita catre incalcarea regulamentului si nu spre folosirea creierului:D


1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
2.6.2. Este interzisa inlocuirea literei "c" cu litera "k", sau folosirea grupurilor de litere "tz", "sh" si altele de acelasi fel, care contravin corectitudinii limbii romane
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3919

wow, la 5 dimineata.... iar asteptai perpelindu-te intoarcerea de la sprit :)
Vai saraca cea din Jeca cum i-au mancat lupii vaca :D

[....]
[.....]
Nu te mai flata ca esti singurul subiect pe care il abordez eu pe forum. Nu esti amintinta nici in a mia parte din mesajele mele de pe acest forum. Si de cate ori te-am amintit, a fost pentru a-ti arata ce caracter ai si ca minti cu nerusinare pe oricine... inlusiv pe colegii tai (vezi cand ai mintit pe forumul vostru intern ca dapromar s-a oferit ca de pe contul lui rambo nu se va sprijini desi tu nu i-ai cerut asa ceva.... am trimis discutia dintre tine si dapromar colegilor tai ca sa vada singuri cum minti fara nici o jena scotandu-i la inaintare ca sa-l atace pe rambo, in timp ce tu in fata altora pozai in aparatoarea lui si cat suferi tu de necazul lui... tu suferi dupa sate)

Si ca tot mi-ai ridicat mingea la fileu, voi arata inca o data ce caracter infect ai si cum minti.

Din discutia ta cu dapromar

[00:00:33] DANIEL MARIUS: oricum cred ca megara nu mai joaca, i-a murit tatal si cred ca s-a lasat de joc,...a last ape unul din ufo pe cont, lucru pe care ea nu l-a facut niciodata
[00:00:38] irinapavone: eu nu am zis nimic pana acum pentru ca mi-ai spus tu sa ramana intre noi
[00:01:03] irinapavone: stiu ca i-a murit tatal zilele trecute
[00:01:11] irinapavone: acum vede si ea cum este
[00:01:28] irinapavone: cum imi era mie cand ea si rugyah faceau misto de mine pe tema tatalui meu mort

Fetito, singurul loc unde te-am bagat in seama a fost pe forumul extern (desi tu vedeai peste tot ca iti scriu de pe sittere... inclusiv acum, cand nu mai sunt de o luna de zile pe joc, ma vezi pe toate conturile).
In niciuna din discutiile mele nu am amintit de tatal tau lucru ce poate fi verificat pe forum. Cu atata mai mult nu am facut misto de tine pe tema tatalui tau decedat. Din discutia asta am aflat si eu ca nu ai tata.
Am intrebat-o pe Ruga daca stie ce aberezi tu acolo si mi-a zis ca ti-a urat o data "Sarbatori Fericite" si tu ai avut o reactie de prost gust ce a starnit misto-uri pe tema reactiei.
Pentru halucinatii exista tratament.

Daca nu iti place sa fi amintita pe forum (desi se cunoaste cat de mult conteaza imaginea pentru tine chiar daca dedesupt este putregai) nu mai mintii cu nerusinare si nu mai baga in gura altora vorbe ce nu au fost rostite doar cu scopul de a-i denigra ca sa iesi tu basma curata.

megara, acum cateva luni cand am iesi vorba despre tine....

daca adun tot ce vorbesc "EU" despre mine + restul lumii 5 si tot nu ajung la cat vorbesti tu despre mine. singurul subiect abordat de tine mai mult decat eterrna tema "pavone" este despre persoana ta...de fapt nu am facut o statistica, s-ar putea sa tratezi in mod egal atat pavone cat si megara sau cine stie, poate chiar mai mult pavone.
atata reclama cat imi faci tu nici eu n-as putea sa-mi fac.

sa fie complexul de inferioritate de simti nevoia sa te iei de fundul meu in fiecare topic?
sa fie oare fustrarea de a fi etern o sluga care schimba doar stapanul dar niciodata stapana ca si pavone?
sau sa fie oare acea micime umana de a denigra pe altul incercand sa-l tragi in jos langa tine pentru ca tu nu te poti ridica la nivelul lui?


sau poate toate la un loc

si da, sunt aroganta, poate chiar peste masura si-mi place sa te pleznesc mereu si sa te vad cum devii incoerenta de nervi ce ai pe mine...dar prea ti-o ceri, tu ma faci sa fiu asa.

si ca sa fiu on topic, aceea circulara a mea era la modul general, atentionam colegii asupra a ce li se poate intampla daca joaca pe acelasi pc sau legatura de net mai multe persoane, si nu ma refeream la un caz particular.
intreaba adminii de cate ori au banat gresit pentru multi cont si apoi, fiindu-le prezentate argumente, si-au dat seama de eroare si au debanat jucatorii.

eu zic sa nu-ti mai obosesti degetele lunile urmatoare tastand rautari la adresa mea pe extern caci nu voi mai intra prea curand si implicit nu voi vedea ce scrii.
te anunt in prealabil cand mai dau o tura pe aici ca sa-ti faci atunci numarul.

si sfatul meu: esti prietena cu rugayah si setzel, isteata ca ei nu vei fi niciodata, ca deh natura nu-i darnica cu toti, dar macar incearca sa inveti de la ei sa fii mai spirituala.

succes
Ce e cu bold sunt convinsa ca ai scris-o uitandu-te in oglinda. Te-ai caracterizat perfect :)
Spre deosebire de tine eu stiu ce pot si cat pot si nu tin ca in fiecare mesaj sa ma laud asa cum faci tu mereu. In fiecare mesaj al tau te lauzi cu cate ai facut tu si ce om de caracter esti (daca ai cunoaste putina psihologie ai stii clar ce inseamna asta... si iti garantez ca nu e de bine :)). De altfel, nu o singura data ti-am aratat erorile de logica pe care le faci [...]



1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4806

megara ,mi-am dat seama de ce ai un ghimpe impotriva irinei.nu ajungi tu undeva.... si sigur sunt acrii!
 

DeletedUser3919

megara ,mi-am dat seama de ce ai un ghimpe impotriva irinei.nu ajungi tu undeva.... si sigur sunt acrii!
Ai prins grai, Constantinus?
Mai bine de un an de zile am fost in acelasi trib si nu ti s-a auzit glasciorul. Nici sprijin catre colegi nu ai prea dat (exceptie cand iti cerea dapromar pe contul lui) si nici atacuri pe dusmani nu ai dat. Bine, e adevarat ca ai zis ca tu nu iti vei ataca fostii colegi si s-a acceptat acest lucru.
Insa acum, imediat ce te-ai intors, ai si inceput sa-ti ataci fostii colegi din UNIQUE, cei care au acceptat sa stai si sa vegetezi fara sa faci nimic.
Ma indoiesc ca te-a somat pavone sa ataci si nici nu cred ca ti s-au inmuiat genunchii simtindu-te flatat de primirea pe care ti-a facut-o (vezi circulara lui pavone).
Asa cum am spus mereu, in lucrurile mici unde omul nu are timp sa se prefaca i se arata caracterul...

In privinta remarcii tale.... Unde nu ajung eu si ajunge pavoneta?
Ma confunzi. Te asigur ca idealul meu nu este sa castig triburile, nici sa am cat mai multe sate nici sa pierd vremea nonstop contul meu si cu atat mai putin pe al altora.
Crede-ma ca ii las placerea si satisfactia sa se laude cat vrea cu astfel de realizari ca in rest... nu prea are cu ce sarmana fata. E doar umbra si praf :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

of, of
te-am lasat vorbind de mine, te gasesc vorbind tot de mine


si cand iti zic ca gravitezi in jurul meu te enervezi :))))
dar macar vei invata vreodata sa scrii si tu numele meu corect? chestie de bun simt, nu de alta

sa fii tu sanatoasa cat sprijin a dat constantinus in ultimul an de zile....catre colegii din MAGIC ce-i drept :)))))
 

DeletedUser3919

of, of
te-am lasat vorbind de mine, te gasesc vorbind tot de mine


si cand iti zic ca gravitezi in jurul meu te enervezi :))))
dar macar vei invata vreodata sa scrii si tu numele meu corect? chestie de bun simt, nu de alta

sa fii tu sanatoasa cat sprijin a dat constantinus in ultimul an de zile....catre colegii din MAGIC ce-i drept :)))))
Iar te flatezi de una singura? Am scris pe topicul asta un mesaj ca raspuns la mesajul tau si repede te vezi si repeti pe 5 topicuri (ca poate, tot repetand, o sa crezi si tu) ca numai despre tine vorbesc.

Si da, de cate ori imi oferi material (si slava domnului ca te dai destul in petec asa ca am ce scrie) o sa scriu.

Paunita sau impaunata iti place? :)))

Multumesc pentru urari... si fiindca mama m-a invatat ca politicos e sa raspund si sa intorc urarile, iata.... iti doresc sa ai parte de atata bine cat bine mi-ai dorit si mi-ai urat tu mie :D:D:D
 

DeletedUser3919

NU mai pot sa editez mesajul anterior dar oricum nu este o completare....

Sa vedem cum petrec unii REVELIONUL si prima dimineata a noului an :D:D:D:D

pavone_01m.jpg


pavone_02m.jpg


pavone_03m.jpg


pavone_04m.jpg


Ce sa-i faci, unii traiesc numai pentru triburile :rolleyes:

Ah, dar sa nu uitam... in ajun facea si sitting pe conturi atacate din LIVE ca apoi sa-i certe pe cei din LIVE ca au indraznit sa petreaca de REVELION.

pavone a spus:
decat sa va tot frece grija de rezervari mai bine ati avea grija de phoenix, cum a lipsit otto cateva zile, cum n-a mai interesat pe nimeni de conturile de pe granita.
m-ati scos si pe mine de pe sitter de la phoenix ca sa lasati de izbeliste contul ala si sa-l pape ufo acum.

stau si ma uit la live de luni de zile si tot nu=mi vine sa cred ce vad: daca otto este, merge bine tribul, daca otto nu este, se duce la vale tribul.
nu-mi vine sa cred ca un trib intreg sta intr-un singur om.
ar trebui sa-i ridicati statuie lui otto pentru ce-a facut pe jocul asta.
C.RAZVAN a spus:
Pai spune-mi ce ai vrea sa fac eu si voi face :)
pavone a spus:
sa aveti grija de conturile voastre si sa nu mai lasati totul pe umerii lui otto.

cand am dat circulara la voi doar steven seagal mi-a raspuns, dintr-un trib intreg.
GosuLikeBoy a spus:
pavone a spus:
sa aveti grija de conturile voastre si sa nu mai lasati totul pe umerii lui otto.

cand am dat circulara la voi doar steven seagal mi-a raspuns, dintr-un trib intreg.

hai nu fi asa dura cu noi,abia au trecut sarbatorile,abia acu revine lumea pe conturi si incepe sa joace din nou.asteapta putin si o sa apara si rezultatele
.......
vacaproasta a spus:
muuu!!!dc tot ** aiurea???contul phoenix nu a fost niciodata lasat de izbeliste!!!
pavone daca nu stii nu **!!!
.......
pavone a spus:
vacaproasta a spus:
muuu!!!dc tot ** aiurea???contul phoenix nu a fost niciodata lasat de izbeliste!!!
pavone daca nu stii nu **!!!
controleaza-ti limbajul
nu suntem la coada vacii aici
.......
PhOeNiX AnGeL a spus:
Istoric locţiitori

Aici sunt afişaţi ultimii zece locţiitori:
Locţiitor Start Sfârşit
Men of west în data de 31.12.2010 la ora 18:59 în data de 02.01.2011 la ora 20:13
pavone în data de 31.12.2010 la ora 16:37 în data de 31.12.2010 la ora 18:41
bogdy-loga în data de 30.12.2010 la ora 22:47 în data de 31.12.2010 la ora 16:37
pavone în data de 30.12.2010 la ora 14:43 în data de 30.12.2010 la ora 22:47
otto cta în data de 27.12.2010 la ora 15:01 în data de 30.12.2010 la ora 14:43
GosuLikeBoy în data de 13.12.2010 la ora 23:15 în data de 14.12.2010 la ora 22:48
C.RAZVAN în data de 05.11.2010 la ora 15:37 în data de 06.11.2010 la ora 19:36
C.RAZVAN în data de 05.11.2010 la ora 09:04 în data de 05.11.2010 la ora 13:48
otto cta în data de 25.09.2010 la ora 22:39 în data de 25.09.2010 la ora 22:45
ccaspic în data de 23.07.2010 la ora 05:33 în data de 25.07.2010 la ora 17:33
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

megara dar si tu ti ai petrecut tot revelionu incercand sa intelegi ce facea pavone , sus jos sus jos pavone pavone =)) cred ca deja ti ai format un tic
 

DeletedUser3919

megara dar si tu ti ai petrecut tot revelionu incercand sa intelegi ce facea pavone , sus jos sus jos pavone pavone =)) cred ca deja ti ai format un tic

Nu ai fi singurul care are o parere prea buna despre ea.
Eu nu ma inscriu in clubul pupatorilor de tender si al aplaudicilor impaunatei :D
 

DeletedUser

nu te inscrii stii bine deoarece ca esti deja inscrisa si esti in fruntea clubului :)) ce pacat asa i ? iti irosesti talentul tau artistic pentru asta
eu zic sa pui de acuma o strategie in rulare sa l protejezi pe rambo :(
 

DeletedUser

Buna seara tuturor. Ce va mai pierdeti voi timpul pe aici filozofand : cine e mai mare, mai influenta, mai tare tipa de pe Lumea 5. :)) Asta da pierdere de timp ;)))
 

DeletedUser20785

da cine a zis k sunt trupele proprii???
si nu sunt doar 2 sate de atac :D sunt vreo 3 cel putin:D
 
Sus