Atacuri si defensive amuzante in Lumea 5

DeletedUser

adica ce-ai vrut sa spui aici? :D cand nu iti mai trebuie ceva de acasa, arunci (la gunoi) , si o paralela la joc : agresorului nu i-au mai trebuit trupele si le-a aruncat (..) ? :D

nu eu am spus "la gunoi" .Si DA omului nu ii mai trebuiau acele trupe ,si ce sa faca cu ele .....(ar fi putut sa tina pe cineva in tensiune !):eek:
 

DeletedUser3919

Se pare ca baiatului nu ii mai trebuie nimic in sate....

http://ro5.triburile.ro/public_report/906ebc712809829a0f27800d7426399c

http://ro5.triburile.ro/public_report/142acd9a3513fa8fbf5b59599baec99d

Sau cand schimba trupele.... o ia cu totul de la zero? :D:D:D

Asta e ca si in bancul ala "Cum fac studentii ceaiul?" :p
Medicinistul: Luam ibricul, punem apa in ibric, punem ibricul pe foc si cand fierbe, punem ceaiul.
Reporterul: Si daca este apa in ibric?
Medicinistul: Pai punem ibricul pe foc si cand fierbe punem ceaiul....

Politehnistul: Luam ibricul, punem apa in ibric, punem ibricul pe foc si cand fierbe, punem ceaiul.
Reporterul: Si daca este apa in ibric?
Politehnistul: Pai punem ibricul pe foc si cand fierbe punem ceaiul....

E intrebat si matematicianul ala destept.... asa ca mine :D:D:D
Matematicianul: Luam ibricul, punem apa in ibric, punem ibricul pe foc si cand fierbe, punem ceaiul.
Reporterul: Si daca este apa in ibric?
Matematicianul: Pai vars apa si revenim la problema initiala....

Tot asa si Lost Angell a revenit la problema initiala :p
 

DeletedUser

repede mama ranitilor, care nici nu face parte din acel trib, trebuie sa se bage in seama pe toate topicurile
pe lost angell de ce nu il aperi? :)))
dar e normal, cand e orbita de furie impotriva a tot ce inseamna MAGIC
..nu e o cinste cum a atacat lost angel, dar nu trebuie sa protejezi, sa scuzi un aparator ca regelecarol , care se apara in mijlocul sutelor de sate ale lui asa cum se apara
 

DeletedUser14300

acum, scz profu...dar ficare cu sportul lui!...unii ataca, altii pierd sate, altii freaca menta sau ingrijesc de parul de pe limba:D...altii ca megara, cu masina de tuns:D iar cine pune botul...norocul lui, s-a scos de un tuns gratuit:D:D:D
 

DeletedUser3919

Profule, eu ti-am mai zis tie... din punctul tau de vedere, si nu numai (doar am zis ca in MAGIC e sport national), tot ce e MAGIC e bun... tre vazut, crezut, pupat, mancat, laudat. Tot ce nu e MAGIC e cahhhh.
Cand MAGIC greseste, are mereu scuze... cand ceilalti gresesc, nu au scuze.

Nu dezvolt ce inseamna o astfel de gandire ca s-ar putea sa te superi :p

acum, scz profu...dar ficare cu sportul lui!...unii ataca, altii pierd sate, altii freaca menta sau ingrijesc de parul de pe limba:D...altii ca megara, cu masina de tuns:D iar cine pune botul...norocul lui, s-a scos de un tuns gratuit:D:D:D
hahahahaha :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

profu te rog sa le lasi sa vorbesca ele aici, noi sa vorbim prin numaru de sate luate de la ei.asa viteji erau si unicatii pe vremuri si apoi sau risipit care incotro...le vine si lor randu, stai linistit si vor ramane cu forumul extern.uite ce sa ales si de vestita lor gasca nebuna...sa faci pe lupu moralist e usor sau sa iei sate sub acoperirea unei diplomatii.sa vedem in alte conditii ce jucatoare sunt.
 

DeletedUser7916

profu te rog sa le lasi sa vorbesca ele aici, noi sa vorbim prin numaru de sate luate de la ei.asa viteji erau si unicatii pe vremuri si apoi sau risipit care incotro...le vine si lor randu, stai linistit si vor ramane cu forumul extern.uite ce sa ales si de vestita lor gasca nebuna...sa faci pe lupu moralist e usor sau sa iei sate sub acoperirea unei diplomatii.sa vedem in alte conditii ce jucatoare sunt.

nu mai arunca cu noroi in stanga si in dreapta... vezi tu ...sunt jucatori de start , de middle si de late la fel cum sunt si jucatorii de atac sau de aparare sau cei care joaca mixt si mai mult independent ... faceti si voi distinctiile intre jucatori asa cum trebuie si apoi da`ti cu parerea ... cand era lumea in stare de middle(nu se trecea de maxim 10 mil de pct) gasca nebuna facea ravagii pe harta si la fel si unicatii de care vorbesti ... poate ca UNIQUE mai rezista daca isi dadeau mai mult interes unele persoane si faceau ceva compromisuri....


oricum din cate vad tema se numeste atacuri si defensive amuzante si nu istoria triburilor :))

o zi placuta in continuare !


WebX
 

DeletedUser

Se pare ca baiatului nu ii mai trebuie nimic in sate....

http://ro5.triburile.ro/public_report/906ebc712809829a0f27800d7426399c

http://ro5.triburile.ro/public_report/142acd9a3513fa8fbf5b59599baec99d

Sau cand schimba trupele.... o ia cu totul de la zero? :D:D:D

Asta e ca si in bancul ala "Cum fac studentii ceaiul?" :p

E intrebat si matematicianul ala destept.... asa ca mine :D:D:D
Matematicianul: Luam ibricul, punem apa in ibric, punem ibricul pe foc si cand fierbe, punem ceaiul.
Reporterul: Si daca este apa in ibric?
Matematicianul: Pai vars apa si revenim la problema initiala....

Tot asa si Lost Angell a revenit la problema initiala :p


cel putin omul acela ,a facut un pas :),sa scape de ce nu ii convenea ;) ,tu in schimb :eek:chiar daca ai ascuns raportul....ai blindat satul cat ai putut :p:p ...sigur nu .....de teama de la atatea ore :eek::eek:..iar cu aritmetica daca stai la fel de bine ca si cu Romana ,....mai bine .......psssst (stii tu ););)bafta !:D:D
 

DeletedUser184

dupa cum cred ca stiti, aceasta tema se numeste "Atacuri si defensive amuzante in Lumea 5", in niciun caz "atacuri la persoana".

@megara si pavone - in cazul in care aveti neintelegeri, va invit sa le rezolvati in alta parte, altfel voi lua masurile cele "extreme".
 

DeletedUser3919

am zis ca mai am si altele :D

http://ro5.triburile.ro/public_report/7848cc403c8b1134faf7eb012f0408cc

http://ro5.triburile.ro/public_report/abbd958b6c14b13c9b9c4ab57c9d6c5f

si mai sunt vreo 10 in acelasi stil :)

@megara si pavone - in cazul in care aveti neintelegeri, va invit sa le rezolvati in alta parte, altfel voi lua masurile cele "extreme".
nu avem ce rezolva in alta parte... aici ii place ei ca doreste sa fie vazuta, crezuta, pupata orice ar zice... pavone e un fel de miss piggy putin mai neacidulata :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am zis ca mai am si altele :D

http://ro5.triburile.ro/public_report/7848cc403c8b1134faf7eb012f0408cc

http://ro5.triburile.ro/public_report/abbd958b6c14b13c9b9c4ab57c9d6c5f

si mai sunt vreo 10 in acelasi stil :)


nu avem ce rezolva in alta parte... aici ii place ei ca doreste sa fie vazuta, crezuta, pupata orice ar zice... pavone e un fel de miss piggy putin mai neacidulata :D


Tu chiar esti de neinteles :confused::confused:,iti spune omul ala ca a vrut sa scape de anumite trupe si ca a vrut expres sa le "arunce" la tine in ograda si tu ...continui sa faci "misto" de 2 lei

xxxxx
am auzit k m-ai facut vedeta pe extern.... nu intru pe acolo asa k... nu ma afecteaza... te pomenesti ca te-ai suparat ?!?!??! :))))))) mai schimba omul sate de aparare pe cele de atac.... si uneori e mai distractiv cand da pe cineva care se oftica deobicei din orice :))

Megara în data de 17.01. la ora 23:57
Schimbi aparare cu atac si atacul cu aparare? :D:D:D

Nu m-am suparat deloc si nici nu as fi pus rapoartele alea daca profu nu ar fi plusat.
Mi-am dat seama ca ai atacat la plezneala inca dinainte sa vad cu ce ai atacat.

bine aici nu te crede nimeni din moment ce ai BLINDAT satele ;);)

Unul de la voi a pus pe extern niste rapoarte cum ca unul din UFO se apara cu atacul. I-am zis ca poate aia avea in jur sau poate le-a adunat sa le fereasca, na. A mai zic inca cineva ca te aperi cu ce ai si poate salvezi satul. C.Razvan a pus chiar un raport in care arata ca s-a aparat numai cu atac...
Dar vine profu si bate obrazul
http://forum.triburile.ro/showthread.php?p=800311#post800311
Asa ca am pus si eu rapoartele alea sa-si mai taie piuitul. Tot ce fac altii e rau numai ce face MAGICUL e bun... bleah.

Citeste si tu acolo :p



P.S> : si *** te-ai prins k atac la plesneala cum se face k avea 3 ferme / sat????? sau te pomenesti ca ti-e frica de Artemis???????

xxxxxx
:)))))) eram sigur k o sa faci misto de aia te si blocasem la mesaje :))))))))))))))))))) un sitter "istet" mi-a recrutat aiurea pe grupe a un moment dat si m-am trezit cu sate combinate :))


Altul care face ca si pavone (tocmai i-am zis si lui profu adineauri acelasi lucru). Ce a facut Ruga de pe contul lui rambo de vreti sa-l atacati? In afara ca i-a satat sitter si nu a miscat o trupa nu a facut nimic.
Asta vara pavone tippa ca descreierata ca din vina mea este atacat rambo.



PS. MI-a fost mila de tine si am zis sa daca tot vrei sa scapi de trupe, nu are rost sa ti le plimb la sute de ore distanta :p

Nu imi e frica de Artemis. I-am zis ca poate sa atace daca vrea, eu nu voi lupta cu el.


iar ruga a luat sate de la rambo.... sate rezervate de noi de la mos craciun spre exemplu...

Megara în data de 18.01. la ora 10:33
Am cazut corecturile pe forumul vostru. Nu am avut niciodata pretentia ca ma exprim 100% corect. Stiu ca mai fac dezacorduri si recunosc ca ma mai incurc la i-uri. Insa la capitolul logica bat pe multi :D:D:D

Cel putin, pun cratimele unde trebuie si nu folosesc aberatii gramaticale gen "k", "tz"....

Perle or fi fost la tine sau poate ne-am batut joc si le-ai perceput ca si perle :D:D

Megara în data de 18.01. la ora 10:35
Ruga a luat sate de mosu fiindca i-a dat rambo sate.
Profu ii zicea in privat sa-l innobileze mai repede, pavone tipa la el si il ameninta in privat ca daca mai ia un sat de la mosu o sa fie atacat pe Rambo.
Ce ai fi vrut sa faca baiatul? Atunci a dat satele la cine a vrut. Din punctul lui de vedere era mai bine asa decat sa le luati voi cei care il amenintati in fiecare zi.

xxxxxx
da da.... partea cu mila e interesanta.... mai bine ai recunoaste k ai crezut k sunt full-uri k altfel nu le blindai.... si cu asta am terminat... mie nu-mi plac discutiile lungi si obositoare... si k sa citez pe cineva drag mie : "ai dreptate"... in tot ceea ce spui si faci tu ai dreptate...

Megara în data de 18.01. la ora 10:37
Din moment ce eram pe faza cand ai atacat si mi-am notat atacurile, stiam cu ce ataci... asa ca nu era nici o surpriza. Uite cum imi arata notate rapoartele

xxxxxx(!FRITZ) atacă Casus belli (440|425) K44 - (01-Sword (908|104) xxxxxxx)
xxxxxx(fritzcon) atacă Casus belli (440|425) K44 - (01-Axe (916|150)xxxxxxxx)


xxxxxxx
ma rog asta e o propunere.... voi faceti cum credeti.... eu personal pe rambo nu il voi ataca decat *** se demonstreaza k tu sau ruga sunteti pe cont si atacati magic... end of story.... o zi buna.... mai vorbim *** e cazul...
 

DeletedUser3919

Tu chiar esti de neinteles :confused::confused:,iti spune omul ala ca a vrut sa scape de anumite trupe si ca a vrut expres sa le "arunce" la tine in ograda si tu ...continui sa faci "misto" de 2 lei

Asa se zice acum ca vrut sa scape de trupe? Jalnic.
Mai cautati si alte scuze cand o dati in bara :D:D

si daca tot ai pus discutia purtata cu siamezul tau, pune-o toata.

Lost Angell în data de 17.01. la ora 22:45
am auzit k m-ai facut vedeta pe extern.... nu intru pe acolo asa k... nu ma afecteaza... te pomenesti ca te-ai suparat ?!?!??! :))))))) mai schimba omul sate de aparare pe cele de atac.... si uneori e mai distractiv cand da pe cineva care se oftica deobicei din orice :))

Megara în data de 17.01. la ora 23:57
Schimbi aparare cu atac si atacul cu aparare? :D:D:D

Nu m-am suparat deloc si nici nu as fi pus rapoartele alea daca profu nu ar fi plusat.
Mi-am dat seama ca ai atacat la plezneala inca dinainte sa vad cu ce ai atacat.

Unul de la voi a pus pe extern niste rapoarte cum ca unul din UFO se apara cu atacul. I-am zis ca poate aia avea in jur sau poate le-a adunat sa le fereasca, na. A mai zic inca cineva ca te aperi cu ce ai si poate salvezi satul. C.Razvan a pus chiar un raport in care arata ca s-a aparat numai cu atac...
Dar vine profu si bate obrazul
http://forum.triburile.ro/showthread.php?p=800311#post800311
Asa ca am pus si eu rapoartele alea sa-si mai taie piuitul. Tot ce fac altii e rau numai ce face MAGICUL e bun... bleah.

Citeste si tu acolo :p

Lost Angell în data de 18.01. la ora 10:20
:))))))) mda... te rog sa nu te mai iei de profu aiurea... am tot umblat pe acolo si am tot vazut k te tot contrazici tu el.... e prea domn k sa merita asta.... ziceai de mario cand eram sitter k nu merita sa il blochezi la mesaje... ei bine profu nu merita cacealmaua de pe forum si multi din colegii mei nu merita sa va bateti joc de ei... si aici la autori te trec pe tine si pe rugayah.... legat de rambo... avem si noi suflet sa stii si contul ala nu era atacat in veci *** tu si rugayah nu ne dadeati motive...


si cu asta am incheiat.... legat de ce ai pus pe forum... nu imi pasa... nu sunt deloc relevante..... si chiar *** ar fi.... vorbim de un joc, de un id de joc si nimic mai mult... asta asa informativ... E DOAR UN JOC>... nu mai uitati asta fratilor.... prea multi uita... o zi buna...

P.S> : si *** te-ai prins k atac la plesneala cum se face k avea 3 ferme / sat????? sau te pomenesti ca ti-e frica de Artemis???????

Lost Angell în data de 18.01. la ora 10:25
:)))))) eram sigur k o sa faci misto de aia te si blocasem la mesaje :))))))))))))))))))) un sitter "istet" mi-a recrutat aiurea pe grupe a un moment dat si m-am trezit cu sate combinate :))

Megara în data de 18.01. la ora 10:28
Profu are ceea ce cere asa cum toti aveti pe extern ceea ce cereti. Daca te uiti cu atentie, vei vedea ca nu eu m-am luat de el ci el de mine. Trebuia sa nu-i raspund? Ma indoiesc.

Altul care face ca si pavone (tocmai i-am zis si lui profu adineauri acelasi lucru). Ce a facut Ruga de pe contul lui rambo de vreti sa-l atacati? In afara ca i-a satat sitter si nu a miscat o trupa nu a facut nimic.
Asta vara pavone tippa ca descreierata ca din vina mea este atacat rambo.

Nu va mai dati ca va pasa de rambo ca NU VA PASA. Daca v-ar pasa, nu l-ati ataca si nici nu l-ati mai amenita in private ORICE AR FI FOST. Cand iti pasa de cineva, mai ales de o persoana aflata intr-o situatie ca a ;ui Andrei, iti pasa neconditionat.

Exact, este doar un joc... dar la voi nu se vede asta.

PS. MI-a fost mila de tine si am zis sa daca tot vrei sa scapi de trupe, nu are rost sa ti le plimb la sute de ore distanta :p

Nu imi e frica de Artemis. I-am zis ca poate sa atace daca vrea, eu nu voi lupta cu el.

Lost Angell în data de 18.01. la ora 10:29
apropo.... ink o chestie... datorita link-ului tau am gasit si eu in sfarsit forumul cu pricina.... chiar nu inteleg.... cum se face k orice amanunt tu il expui acolo... acum serios... tu chiar ai impresia k aceste fapte demonstreaza k tu esti desteapta si eu prost la faza asta????

unde mai pui k nici macar de multe ori nu te exprimi corect.... de ruga nu mai spun... mai intrasem la un moment dat si in 2 minute am scos 2 perle de la ea si 1 de la tine,,,,

Megara în data de 18.01. la ora 10:29
Si te superi? E doar un joc :p

Lost Angell în data de 18.01. la ora 10:32
nu ma supar... din fericire stau bine cu "emotiile si nervii" si nu ma afecteaza mai nimic pe jocul asta, constientizez doar un joc... doar k nu inteleg de ce faci atat tam tam pe forumul extern... nu inteleg de ce tot scrii de unu si de altul acolo... scopul... rostul... asta nu il inteleg...

iar ruga a luat sate de la rambo.... sate rezervate de noi de la mos craciun spre exemplu...

Megara în data de 18.01. la ora 10:33
Am cazut corecturile pe forumul vostru. Nu am avut niciodata pretentia ca ma exprim 100% corect. Stiu ca mai fac dezacorduri si recunosc ca ma mai incurc la i-uri. Insa la capitolul logica bat pe multi :D:D:D

Cel putin, pun cratimele unde trebuie si nu folosesc aberatii gramaticale gen "k", "tz"....

Perle or fi fost la tine sau poate ne-am batut joc si le-ai perceput ca si perle :D:D

Megara în data de 18.01. la ora 10:35
Ruga a luat sate de mosu fiindca i-a dat rambo sate.
Profu ii zicea in privat sa-l innobileze mai repede, pavone tipa la el si il ameninta in privat ca daca mai ia un sat de la mosu o sa fie atacat pe Rambo.
Ce ai fi vrut sa faca baiatul? Atunci a dat satele la cine a vrut. Din punctul lui de vedere era mai bine asa decat sa le luati voi cei care il amenintati in fiecare zi.

Lost Angell în data de 18.01. la ora 10:35
da da.... partea cu mila e interesanta.... mai bine ai recunoaste k ai crezut k sunt full-uri k altfel nu le blindai.... si cu asta am terminat... mie nu-mi plac discutiile lungi si obositoare... si k sa citez pe cineva drag mie : "ai dreptate"... in tot ceea ce spui si faci tu ai dreptate...

Megara în data de 18.01. la ora 10:37
Din moment ce eram pe faza cand ai atacat si mi-am notat atacurile, stiam cu ce ataci... asa ca nu era nici o surpriza. Uite cum imi arata notate rapoartele

Lost Angell (!FRITZ) atacă Casus belli (440|425) K44 - (01-Sword (908|104) Lost Angell)
Lost Angell (fritzcon) atacă Casus belli (440|425) K44 - (01-Axe (916|150) Lost Angell)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16891

se baga si ea in seama cu toata lumea, cred ca e plictisita si ne plictiseste si pe noi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14300

mi se pare mie ca din cauza ei ati cam scos toti capul din gaoace...ati aparut ca ciupercile pe extern, plini de energie si cu chef de barat atacuri, nicidecum plictisiti;)
 

DeletedUser16891

voi chiar nu aveti alceva mai bun de facut?
pe harta nu prea va vad doar aici toata ziua....stiti doar sa ziceti despre unu si despre altu
voi chiar nu va plictisti de voi?
 

DeletedUser

magicienilor, hai sa le lasam 2 saptamani sa vorbeasca singure, sa nu le mai bagam in seama...
ELE AU DREPTATE MEREU ORICUM:)))
 

DeletedUser25671

Tu chiar esti de neinteles :confused::confused:,iti spune omul ala ca a vrut sa scape de anumite trupe si ca a vrut expres sa le "arunce" la tine in ograda si tu ...continui sa faci "misto" de 2 lei

Deci m-am lamurit omul a vrut sa scape de trupe si special le-a trimis la megara...dar dupa 3 saptamani sa atace din nou in aceeasi formula ce concluzie putem trage????

http://ro5.triburile.ro/public_report/4756d05ac42ed1a7dd98645ea7113e40
http://ro5.triburile.ro/public_report/1c6def0bd176854655e585e4b78c2328(si multe alte raportele de genurile astea...)
 
Sus