Atacuri si defensive amuzante ro15

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser17308

re

deci e corecta strategia asta? inobilezi 3 sate.. de 1500 pcte fiecare.. deci nobili numai faci deloc.. cat stai sa faci curte pe unu din satele alea? o gramada.. nu inteleg de ce va grabiti la inobilare... eu prefer sa iau sat de 4000 pcte direct cu curte.. putini jucatori am vazut facand asta pe l15..
 

DeletedUser

deci e corecta strategia asta? inobilezi 3 sate.. de 1500 pcte fiecare.. deci nobili numai faci deloc.. cat stai sa faci curte pe unu din satele alea? o gramada.. nu inteleg de ce va grabiti la inobilare... eu prefer sa iau sat de 4000 pcte direct cu curte.. putini jucatori am vazut facand asta pe l15..

Innobilezi 3 sate de 1500.Ridici cazarma,faci aparare pe toate 3.

Farmezi de pe primul sat intensiv,iti duci ferma full undeva la 28.Bati talerii,scoti trenuletul si incepi sa rupi toata zona avand si atacul bine structurat si 3 sate de aparare undeva la ~1000 din fiecare / sat.
 

DeletedUser26528

Alo baiatu !
Este o lume CLASICA , nu exista taleri ... unde te crezi?
 

DeletedUser17308

re

jiji... daca era lume cu taleri.. da era buna strategia ta.. dar spunemi si mie la viteza asta .. la un sat de 1500 pcte.. cat stai sa faci curtea.. mai ales ca nu ai cu ce farma de pe satele alea..
Ps: poti face doar 3 nobili pe sat.. 3 nivele la curte.. 3 nobili..
 

DeletedUser

Tiit tiiiit , semnalizare stanga , intru in depasire .
Dupa ce ai luat 3 sate , iti trebuie o noua curte nobila pe unul din sate pentru a putea face alt nobil !
Am depasit tractorul . Pa pa !
 

DeletedUser

jiji... daca era lume cu taleri.. da era buna strategia ta.. dar spunemi si mie la viteza asta .. la un sat de 1500 pcte.. cat stai sa faci curtea.. mai ales ca nu ai cu ce farma de pe satele alea..
Ps: poti face doar 3 nobili pe sat.. 3 nivele la curte.. 3 nobili..

Explicatia ti-am dat-o referindu-ma la lumiile "normale".Cat despre o lume clasica,mai intai as duce ferma la un nivel cat mai mare,lasand 3-4 jucatori sa creasca mult si bine satul,apoi cu satul full de atac innobilezi.
Vorbesc ipotetic deoarece nu am avut niciodata intentia de a juca pe o astfel de lume :p
 

DeletedUser17308

re

pai de ce crezi ca am vreo 4800 pcte si debia ridic fieraria.. urmez si eu o strategie..stau si eu la panda:p
 

DeletedUser

toate frumoase, dar sa lasi 3-4 sa se dezvolte cam multi... 1-2 fraieri poate poti gasi si selecta, din aia care cresc repede si nu farmeaza, satul de barbari de langa ei e mereu full. dar cu 4, se poate gasi unul care sa te prinda cu atacul in sat... si pe primul sat care-l iei poti face intr-o sapt. curte cu resursele din jur daca ia-i facut ferme pe majoritatea... oricum mai stai putin sa mai faci niste aparare
 

DeletedUser

sa fie oare reprofilare de sat?

Agresor: nilson4u
Sat: un sat 128 (425|539) K54

Număr: 6275 0 0 0 0 1010 0 0 0
Pierderi: 6275 0 0 0 0 1010 0 0 0
 

DeletedUser

sa fie oare reprofilare de sat?

Agresor: nilson4u
Sat: un sat 128 (425|539) K54

Număr: 6275 0 0 0 0 1010 0 0 0
Pierderi: 6275 0 0 0 0 1010 0 0 0

Acel player , din ce stiu eu , se lasa de joc , a trimis trupele la intamplare ( banuiesc ) .
 

DeletedUser26784

Agresor: TatraLor
Sat: Sensei (574|513) K55

Număr: 0 0 0 350 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 71 0 0 0 0 1

:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus