Atacuri si defensive amuzante

  • Autor subiect DeletedUser4610
  • Data de început

DeletedUser16887

Iti garantez ca stie cu ce se ataca si cum. Probabil a ramas fara atac si satul parea a fi curatat.
 

DeletedUser

...mare e gradina ....maicii domnului.
Mai devreme l-ati postat pe dredx si radeati ca da atacuri nu stiu cum pe vazi cand de fapt l-a facut ferfelitza pe vazi si i-a luat peste 20 sate.
Acum radem de cum se apara birloiu? :))) Eu zic sa te uiti la tribul tau mancky si sa arunci o privire la inamici invinsi si apoi uite-te la birloiu...vezi sa nu cazi de pe scaun
Vai de generatia ce ne urmeaza nu?:D
 

DeletedUser


Doamneeeeee ma da are tupeu individul din poza :)) chiar are bv death ai exprimat esentialul .... noua generatie "pute" de tupeu dar 0 pricepere ....

Sa ii faci pantofii lui Birloiu si tu si tot THIS (cosul de gumoi de pe lumea 12)
Invatati sa atacati eventual fara bonusul de noapte, cu fulluri si poate si berbeci ... stiu ca barbarii nu va puneau probleme dar cu noi e altceva =))

Mesaj de la 1 din intemeietorii THIS pentru proprii membrii :

THIS - bog911 astăzi la ora 13:45 Citat Apreciez promptitudinea cu care ati atacat f multi, DAR sa nu va mai prind ca atacati in bonus de noapte si fara religie! Puteti astepta cateva ore ca atacul sa ajunga dupa 8 dimineata, iar daca nu aveti biserici, nici n-are rost sa mai atacati, e inutil, asa ca faceti-le in asa fel incat toate satele sa fie sub raza unei biserici! Iar biserica sa nu fie in fiecare sat cum am vazut la altii...
Sincer mi-e si rusine ca trebuie sa spun asta unui trib de TOP!


Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)

12.4%
Moral: 100%

Agresor: apocalipsa1981
Sat: aa24 (619|688) K66

Număr: 0 0 51 0 0 0 18 0 7 0 0 1
Pierderi: 0 0 51 0 0 0 18 0 7 0 0 1

Religie: Unităţile au fost credincioase

Apărător: birloiu
Sat: FREE 14 (618|689) K66
Nici unul din luptătorii tăi nu a supravieţuit. Nu au putut fi luate nici informaţii despre puterea trupelor duşmane.

Asa atacati voi??? =))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dar de ce va consumati asa,va simtiti ofensati ?
Fratilor sunteti penibili cand va vad cum suferiti si simtiti pentru jocu asta.
Mai destindeti-va,mai radeti,ca va mancat jocul asta tot timpul.

Patetici,again !
 

DeletedUser

ca sufara, e patetic si penibil sa ii zici lu tac tu' nu mie. Tu du-te si terminati scoala si apoi discutam.
Aici era vorba de un gram de bun simt, voi semnalizati ca fiind 'slabi' efectiv cei mai buni playeri de pe L12, acei playeri care va ofera satisfactie, ca aveti ce ataca, aveti de cine va apara etc.
Daca nu intelegi, nu am ce sa-ti fac mancky. Ti-ai imagina cum ar fi daca mai ies din joc 3-4 playeri ca dredx si birloiu? cu cine v-ati mai bate? cu barbarii si cu playerii care intra o data la 2 zile cate juma de ora??? Eu zic sa apreciati pe cine e de apreciat
 

DeletedUser16887

...mare e gradina ....maicii domnului.
Mai devreme l-ati postat pe dredx si radeati ca da atacuri nu stiu cum pe vazi cand de fapt l-a facut ferfelitza pe vazi si i-a luat peste 20 sate.
Acum radem de cum se apara birloiu? :))) Eu zic sa te uiti la tribul tau mancky si sa arunci o privire la inamici invinsi si apoi uite-te la birloiu...vezi sa nu cazi de pe scaun
Vai de generatia ce ne urmeaza nu?:D

Sa te lamuresc :

1. vazi01 nu a fost sprijinit de vreun membru TMH. S-a bazat strict pe proprile lui trupe
2. vazi01 era un jucator cu trupe in mare parte (80%) ofensive
3. in conditile astea a reusit sa stranga 30 de milioane la inamici invinsi fiind atacat de 3-4 jucatori iar de neuro si dredx in permanenta cu nu stiu cate sute de fulluri per ansamblu.

Bineinteles ca de cand tot este atacat a pierdut sate in circumstantele respective. Nu e SuperMan !

Ultima data cand am vazut incepusera sa atace si in bonusul de noapte !
 

DeletedUser28979

iar incep povesti made in "mister"
a mai observat cineva ca in ultimul timp TMH-ul se lauda cu cit de bine se apara si cu cite sate reuseste sa salveze?
 

DeletedUser

Deathrazor usor tati cu injuriile,este adevarat ce zici,jucatorii ca birloiu ne ofera satisfactie in joc,si chestia cu citez"ati semnalat ca fiind slabi cei mai buni jucatori etc etc.",nu este asa, cel putin nu din partea mea,mi s'a parut amuzant acest raport asa ca l'am postat unde i se cuivine :p
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Sa te lamuresc :

1. vazi01 nu a fost sprijinit de vreun membru TMH. S-a bazat strict pe proprile lui trupe
2. vazi01 era un jucator cu trupe in mare parte (80%) ofensive
3. in conditile astea a reusit sa stranga 30 de milioane la inamici invinsi fiind atacat de 3-4 jucatori iar de neuro si dredx in permanenta cu nu stiu cate sute de fulluri per ansamblu.

Bineinteles ca de cand tot este atacat a pierdut sate in circumstantele respective. Nu e SuperMan !

Ultima data cand am vazut incepusera sa atace si in bonusul de noapte !

Tu vrei sa spui ca s-a aparat cu 20 % din trupele lui si a crescut cu 30 mil la ODD ? Undeva este o greseala, clar. Ori nu ai trupe si vizezi doar nobilii dar asta inseamna ca stai pe loc la ODD (nobilii omorati cresc cu 200 pct la ODD pentru aparator), ori te blindeaza tribul si atunci se explica scorul actual dar nu ne mai justifica satele pierdute.
Oricum, punctul 1 nu va face cinste. Dar, din ce stiu, vazi01 a fost pe sitter de cum au inceput atacurile pe el, depasind 60 de zile (dovada ca nu mai putea misca trupele).

@dredx, faine rapoarte. probabil ne va explica vaii ca de fapt ei omorau defensa acolo sa-si faca loc in ferme pentru biserici sau cine stie.
 

DeletedUser

Tu vrei sa spui ca s-a aparat cu 20 % din trupele lui si a crescut cu 30 mil la ODD ? Undeva este o greseala, clar. Ori nu ai trupe si vizezi doar nobilii dar asta inseamna ca stai pe loc la ODD (nobilii omorati cresc cu 200 pct la ODD pentru aparator), ori te blindeaza tribul si atunci se explica scorul actual dar nu ne mai justifica satele pierdute.
Oricum, punctul 1 nu va face cinste. Dar, din ce stiu, vazi01 a fost pe sitter de cum au inceput atacurile pe el, depasind 60 de zile (dovada ca nu mai putea misca trupele).

@dredx, faine rapoarte. probabil ne va explica vaii ca de fapt ei omorau defensa acolo sa-si faca loc in ferme pentru biserici sau cine stie.

Adex, Vazi e atacat de vreo doua luni... tu crezi ca in timpul asta nu putea recruta trupe? :)) sau ramanea numai cu satele initiale de aparare...
Postez aici ultima oara pentru ca vad ca nu are niciun rost... Cand am aterizat sitter la dansul avea vreo 10 sate def pe care nu mai era nicio ferma intreaga in total!
Ca fapt divers, un sat de aparare se poate recruta in vreo 13-14 zile pana la ferma full, asa ca s-a refacut de cateva ori in timpul asta...
si vrei sa stii cum a crescut cu trupele lui atat?
intreaba-l pe neuro care da cu moral 50 la suta pe el si in bonus de noapte
:))

http://ro12.triburile.ro/public_report/1ac8e252eea29f4dfedee44c844981bd
http://ro12.triburile.ro/public_report/4e11455c7d0edd34c2aaae469f831996
http://ro12.triburile.ro/public_report/4b350b3523a720bf0d458a2b0813829a
http://ro12.triburile.ro/public_report/df856edc5d9f6b0e2277ffba9debb184

asa se ataca nu? sau daca e neuro sau este scuzabil insa daca era un jucator din TMH care trimitea acele atacuri era facut praf. ar trebui sa ne vedem mai mult de joc decat de palavrageli fara sens
vazi nici macar nu mai are premium si nici nu ma obosesc sa ii pun, asa ca nu prea mai pot publica 15 000 de rapoarte.

Asa a crescut cu 20 mil la ODD

exista zeci daca nu sute de curatari ale LWA pe el in care el a pierdut maxim 1k/2k trupe - repet numai din trupele lui. au fost vreo 20 si ceva de la neuro numai pe acelasi sat unde am stat vreo 3 ore o noapte sa strang 100 k lancii 10k arcasi 50k grei si catapulte cu flama numai de pe satele lui - era chair comic satul ala

atacuri cu cap a trimis ea09 - a fost pritre putinii care au calculat atacuri pe vreo jumatate din satele lui vazi sa ajunga la 8 - 9 dimineata... daca erau 30 de atacuri pe un sat il blindam si gata, insa daca erau pe toate nu prea puteam cu cate jumatate de full pe fiecare sat. pentru altii insa era prea greu sa calculeze...
i-am felicitat si pe neuro si pe dred pentru perseverenta. insa cam atat. sa innobilezi atat de greu un cont nesprijinit de trib nu e deloc minunat. contul nu a fost sprijinit pentur ca dansul s-a lasat demult - credeam ca este evident asta, insa se pare ca nu...

spor la innobilari
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Stai ca nu inteleg. Faptul ca ataca cu moral < 100 % este de ras ? Pai voi va victimizati ca ajungeti la rapoarte amuzante atat in atac cat si in aparare si ai ajuns sa spui ca nu se ataca asa ? In fine, 20 sau 30 de milioane la aparatori, va puneti voi de acord, este irelevant acest fapt. Dar sa justifici acum ca este un jucator nesprijinit de trib !?!, sau ca s-a lasat ... este cel putin ciudat, sincer. Pai faceti o lista cu cei sprijiniti mai bine. Intrebare : calin irinel este sprijinit ? Se pot lua sate de la el ?

Totusi, in aparare va pricepeti :) Explicatiile nu isi au rostul, ai dreptate.
 

DeletedUser

Tot nu ai inteles, Adex? E trist.

Am scris ca pe deasupra ca avea moral 50 la suta a atacat si in bonus de noapte. Credeam ca nu e atat de greu. Sa mai repet inca o data ?!?! Astea sunt rapoarte amuzante pentru noi si triste pentru cei care ataca! Repet: iarasi postam degeaba si de dragul de a posta aici. Daca te-ai fi uitat pe harta ai fi observat ca pe calin este imposibil sa il sprijini si sa il blindezi in totalitate. Acum tu esti cel care incearca sa caute explicatii si sa devieze de la subiect. E rubrica de rapoarte amuzante si tu intrebi de ce un jucator este sprijinit sau nu. Am explicat de ce nu a fost - vad ca degeaba! - si tot insisti in aceeasi idee.

Sau poate impartasesti si tu aceleasi idei de atac cu neuro? Moral 50 la suta plus bonus de noapte?

Nimeni nu justifica nimic. Nimeni nu cauta explicatii pentru nimic. Vezi sau auzi pe cienva plangand sau jelind dupa satele lui? Postam rapoarte si atat. Altii se pare insa ca fac numai spam aici.
 

DeletedUser

vaii, incearca sa fii decent. Nu trebuie sa imi arati mie ca poti sa uiti de educatie. Incearca sa ramai concentrat, sa explici apararea voastra penibila de mai sus si de ce nu a primit vazi sprijin. Poti ?

Trist sa ataci pe moral 50 ? Dar de asta ce spui ???

http://ro12.triburile.ro/public_report/1e1d511a46bde460caf116e2fd9428d6


Adex, ai reusit in 3 randuri sa enunti un principiu si tu insuti sa nu il respecti. Felicitari. Vorbesti de educatie insa tu esti primul care foloseste calificative de genul "penibil" la adresa celuilalt in discutia asta. Iarasi felicitari.

Ti s-a scris frumos in 3 randuri aici ca domnul vazi s-a last de joc de peste doua luni si de asta nu a primit sprijin. Ceri explicatii si acum despre acelasi lucru? Spune-mi daca doresti sa iti explic si in alta limba decat romana si se va face si asta.

Si revenind la raportul tau "penibil" - daca un jucator clasat pe locul 140 pe L12 ataca asa atunci cum ai caracteriza atacul lui neuro care este top10 din bonus de noapte cu acel moral minunat? "penibil" probabil ca ar fi mult prea flatant, daca tot e sa ne referim la adjective si calificative.
 

DeletedUser

eu cred ca este complicat pentru unii oameni sa isi foloseasca capsorul
Ca agresor Ca apărător În total
Rang Porecla Cucerit
1 neuro 25,22 Mio.
2 Ionutz02 22,44 Mio.
3 brinco218 21,84 Mio.

Din cate vad neuro e pe primu loc la inamici invinsi.......aveti impresia ca a ajuns acolo atacand pe noapte , cu **** ce moral, eventual si fara biserici ba poate si cu lanci si spade??? Hai sa fim seriosi, jocul mai tine si de noroc, cine nu a incercat si pe bonus de noapte sa ia sate? cine nu a incercat si cu jumatati de sate, poate cu niste lanci agatate de nobili etc etc etc ?

Este foarte penibil subiectul in care se ** despre cat de prost ataca neuro.......Daca ataca atat de prost, iti dai seama cum sunt cei pe care ii ataca, vaii?
Ca apropo, poate nu stii...la AGRESOR cresti doar daca OMORI trupe, nu doar daca dai 'atac' ..........
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Agresor: Dredx
Sat: Legiunea IV (522|446) K45

Număr: 0 0 5470 0 100 3323 0 0 300 24 0 0
Pierderi: 0 0 5470 0 0 3323 0 0 300 24 0 0
Religie: Unităţile au fost credincioase

Apărător: stavrosBB
Sat: Legiunea VI (523|442) K45

Număr: 14445 6192 0 12178 0 0 0 6934 0 0 0 0
Pierderi: 5619 2409 0 4737 0 0 0 2697 0 0 0 0

Aceasta este o aparare penibila (invata sa citesti tot, nu ma scoate din context). Punct. Nu mai are rost sa continuam, oricum nu ajuta la nimic.
Este insa trist si descrie lumea pe care jucam. Iar noi, conducatorii, am ajuns sa ne jignim pentru a acoperi astfel de noobi. Merita ?
 
Sus