Atelier de creatie

DeletedUser38946

sunt deacord cu blonda :D si stai linistita ca nu va parasesc :) chiar daca ma las de joc ... forumul nu`l las :)
acum ceva timp eram intro comunitate de counter-strike , ma jucam , eram admin ... stateam foarte mult pe joc si eram foarte activ si ca admin ! dadeam cate 5-10 banuri pe zi in medie ... pe forum imi facusem sectiune Photoshop pt cei care vroiam sa le modific cate o poza ceva , bineinteles chestii foarte usoare [ eram chiar la inceput :)) ] sa intamplat de cateva ori sa dau ban fara sa aibe cod jucatorul ... cum se intampla la toti , dar eu fiind asa activ bineinteles ca mi se intampla mai des ... mi`au scos dreptul de ban si le`am zis sa`mi stearga si adminul ca fara dreptul de ban ... nu ma mai intereseaza , sa fiu admin degeaba sa nu pot da ban la codati :))
Am ramas pe forum ... pana cand si pe forum + pe adresa de Teamspeak pe care o utilizam au inceput unii sa ma deranjeze cu diverse chesti , si vroiam sa vorbescu cu " intemeietorul tribului " :)) si de marti pana joi-vineri seara cand il gaseam pe mess ii ziceam : " salut , vreau sa vorbim ceva important " si niciodata nu mia raspuns , atunci am lasato .... de comunitate :)) doar in cazuri de genu` parasesc vreo comunitate unde am prieteni buni :) ca voi :p
 

DeletedUser

doar pe primul m-am uitat putin, dar n-am inteles mare lucru... cred ca trebuie intrat acolo la create from a color si sa-ti alegi culoarea de baza... :))
mai bine da niste explicatii pentru noobi pana ma mai lamuresc :D
 

DeletedUser38946

da asa e , si banuiesc ca ai vazut mai multe optiuni apoi , si sub fiecare patrat colorat vezi si detaliile si # culorii [ cred ca numar se zice ? :-? ] ca sa le introduci in photoshop ... sau altceva :) cam atat stiu si eu ... si poti alege diverse optiuni ... nu mereu il folosesc :p doar cand vreau sa fiu sigur ca iese ceva calumea si ... cand nu`mi place cum arata :D
 

DeletedUser

imi place, ma mai uit pe el; efectul asta l-am facut de curand, tutorialul e pentru un text cu dimensiunea de 250pt; mie imi trebuia sa-l bag intr-o semnatura; mi-am zis ca daca mai tai de ici de colo cate 1-2-3 pxl imi va iesi pe un text de dimensini mici; evident NU :))
 

DeletedUser38946

Pai ... daca downloadezi imagine [ am cautat cea mai mare rezolutie ... ] si te uiti atenta pe toate detaliile o sa`ti dai seama :p [ e aproape identic cu tabelul periodic de la chimie :)) ]
totusi ca sa nu fiu rau , ce mia explicat si mie prietenul ala :D
ca nu merge sa pui 2 fonturi diferite din aceasi familie [ din stanga sus a fontului ] si ... inca cateva chestii care nu mi le mai amintesc , o sal intreb iar sau ... o sa caut ceva pe net poate gasesc detalii :p te tin la curent [ 2.20V daca nu te deranjeaza ] :))
 

DeletedUser38946

imi place, ma mai uit pe el; efectul asta l-am facut de curand, tutorialul e pentru un text cu dimensiunea de 250pt; mie imi trebuia sa-l bag intr-o semnatura; mi-am zis ca daca mai tai de ici de colo cate 1-2-3 pxl imi va iesi pe un text de dimensini mici; evident NU :))

frumos ... un effect de grunge pe overlay si ... textul :) frumos ! cel mai mult imi place cum a iesit stroke`ul :D
 

DeletedUser38946

http://www.behance.net/Gallery/Periodic-Table-of-Typefaces/193759

daca nu te deranjeaza engleza uite aici cateva detalii :D

lam vazut la vanzare :| pe net ... 20$ :|

edit : nu ma mai certati pt atatea posturi unu dupa altu , daca dau edit poate nu toti o sa observe ca am dat edit daca dureaza mai mult timp pana raspunde cineva si vreau sa mai zic ceva .... sunt inregistrat de mult si trebuie sa fac posturi cat pentru toata perioada absentei :)) [ Adaugă data: 27.01.2011 ] dar pana acum 1-2 saptamani nu stiam ca am cont pe forum extern =]]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ms, sa-l mai intrebi pe prieten si sa spui
Paul mereu mi-a zis ca nu pun fonturile care trebuie si sunt de acord, pentru ca nici mie nu-mi pace ce-mi iese, insa cand trebuie sa aleg, nu gasesc nimic potrivit :))
 

DeletedUser

Pai textul e una dintre cele mai importante lucruri in design...exista oameni care fac lucrari bazate doar pe text: typo's
Efectul asta imi place foarte mult
 

DeletedUser38946

si o mare liniste sa lasat asupra topicului creatii ... ce sa intamplat oameni buni ? :D
 

DeletedUser

nu am fost on
am incercat eu ultimul link pe care l-a pus paul, cu baiatul dezintegrat insa nu pot sa va arat ce mi-a iesit :(( a iesit atat de diferit...
ce ati mai lucrat?
 

DeletedUser38946

dada ;)) eu vreau sa le incerc pe aman2 dar cand am timp ca a inceput scoala :(
 

DeletedUser

ati incercat sau ce?
adenauer.jpg

vorbeam de semnatura asta ultima data, efectul de dezintegrare nu a iesit sa zicem si din cauza brushului folosit, la fel luminile; insa ce m-a suparat e ca am pus la microfon efectele care in tutorial erau la medalion.ei bine... nu au iesit; voi mai incerca o data, daca nici atunci nu reusesc, ma gandesc ca e vreo setare gresita in tutorial :eek:
comentarii? -culori, lumini/umbre? text?
 

DeletedUser38946

adenauer ? /:) anyway , frumos ! imi place :) serios ! a iesit calumea chiar daca effectul de dezintegrare nu prea :p bravo ! eu zilnic verific forumul sa vad daca mai e ceva nou ... si din pacate nu am timp sa mai fac si eu cate ceva :( pare rau :(
 
Sus