Atentie scripturi!!!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser5809

Se pare ca multi dintre voi nu ati inteles topicul deschis de mamazmeilor:
Butoanele pietii centrale.

NU ai voie sa folosesti programe/scripturi care apasa pe butonul de atac, ok sau suport. Multi dintre voi imi tot trimit mesaje cu scripturi, in special acela de farm/fake, sa vad daca sunt legale sau nu si am vazut ca majoritatea sunt facute sa apese acele butoane. Din cate am observat, asta se intampla datorita unor persoane care stiu ce fac si vor sa triseze si pe urma dau acel script modificat la alte persoane care nu isi dau seama ca incalca regulile, astfel riscand ban fara sa fie vina lor.
Atunci cand va puneti un script, sa copiati codul direct de pe forum, facand doar modificarile necesare care sunt specificate in fiecare topic pentru fiecare script in parte. Orice alta modificare poate rezulta in ban.
Daca nu sunteti siguri de scripturile pe care le aveti, sau au fost puse de prieteni, trimiteti un mesaj la suport si le cereti sa va verifice contul si sa se uite si la bara de scripturi sa nu aveti ceva ilegal. In felul acesta adminul va sterge acel script si doar vă va atentiona sa aveti grija.

Pentru orice alte nelamuriri puteti sa intrebati aici sau sa folositi sistemul de suport
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15142

Ok dar am voie sa folosesc butonul (pentru speed) care face scurtatutra spre un sat ( doar cu cont premiu) si cel cu care fac buton pentru ok?

Adica (Linkul de la atacadin nou cu toate trupele)
Si cel cu care pot sa creez buton de 'Ok' sau oricum il redenumesc eu langa acela cu Linkul de Dodge?

Sper sa nu fie interzis =))
 

DeletedUser4610

Ok dar am voie sa folosesc butonul (pentru speed) care face scurtatutra spre un sat ( doar cu cont premiu) si cel cu care fac buton pentru ok?

Adica (Linkul de la atacadin nou cu toate trupele)
Si cel cu care pot sa creez buton de 'Ok' sau oricum il redenumesc eu langa acela cu Linkul de Dodge?

Sper sa nu fie interzis =))

Daca te referi la a combina scriptul de dodge cu cel ce apasa butonul OK, este interzis :)
 

DeletedUser15142

Adica?

Deci nu va faceti treaba adminilor -=))

Juma de speed il foloseste.
 

DeletedUser5809

linkul acela din raport, ataca din nou cu toate trupele este legal, este si singurul legal pe speed. Orice alta modificare este ilegala.:D

Si cel cu care pot sa creez buton de 'Ok' sau oricum il redenumesc eu langa acela cu Linkul de Dodge?
Vrei sa spui, link separat doar cu butonul de ok, adica apesi prima data pe dodge, te duce in fereastra unde apesi ok, dar in loc sa apesi ok apesi pe linkul separat de ok?
Daca la asta te refereai, este legal, atata timp cat nu le combini in acelasi link/script.
 

DeletedUser15145

Adica?

Deci nu va faceti treaba adminilor -=))

Juma de speed il foloseste.

De aia se oftica cate unii cand iau ban pentru treaba asta. :D
@ n00b SPaRT daca e la ce ma gandesc eu e interzis. Oricum nu te-ai exprimat suficient de clar.
Eu as propune chiar si butonul de Dodge sa fie interzis sa vedem cati viteji mai sunt pe speed. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Cred ca la butonul simplu de dodge se referea, altele sunt interzise, si trebuie sa fii dus cu pluta sa le folosesti pe speed.:D
Stil are 0 toleranta la scripturi in general.
 

DeletedUser5151

linkul acela din raport, ataca din nou cu toate trupele este legal, este si singurul legal pe speed. Orice alta modificare este ilegala.:D


Vrei sa spui, link separat doar cu butonul de ok, adica apesi prima data pe dodge, te duce in fereastra unde apesi ok, dar in loc sa apesi ok apesi pe linkul separat de ok?
Daca la asta te refereai, este legal, atata timp cat nu le combini in acelasi link/script.

Acu credeam ca imi iau ban..

Deci daca butoanele sunt separate e legal.. :confuz:
 

DeletedUser5809

Pot sa fie si impreuna, dar de exemplu la farm/ fake script:primul click insereaza trupe si coordonate, mai apesi o data pe script si apasa butonul de atac/suport mai dai click o data pe script, a treia oara sa apese pe ok, atunci este legal. Nu este recomandat, ca se poate modifica usor sa faca asta in doar 2 clickuri in loc de 3, si e riscul tau.
Asa ca va recomand sa apasati manual, cu mousul pe butonul de atac/suport si ok:D
 

DeletedUser

link sters - Jackass20 scriptul de pe acest site este legal?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29337

as cauta si eu un script de redenumire a satelor sa le redenumeasca in felul urmator:
satele dupa k56 sa zicem: k56 001,k56 002,k56 003,k56 004.....si tot asa
satele dupa k66 sa zicem: k66 001,k66 002,k66 003,k66 004.....si tot asa

ma poate ajuta cineva?
 

DeletedUser8140

este scriptul de redenumire in masa care iti adauga nr dupa sat, si faci pentru fiecare grupa. Selectezi grupa din k56 si in script pui la nume k56, dai pe script si o sa ti le redenumeasca k56 01 ...
 

DeletedUser3824

07.02.10 21:33

Incepand cu 15.02.2010 scripturile ce executa mai mult de o comanda pe acelasi buton devin strict interzise. In acelasi timp de la aceeasi data distanta minima dintre atacuri acceptata devine 149ms.

Are vre-un efect asupra anumitor scripturi?
Daca da, care din ele, ?
 

DeletedUser5809

Nu se schimba nimic, s-a avut grija sa nu se incalce aceste reguli de la inceput.
 

DeletedUser

Deci care e faza cu aceste scripturi care vor fi interzise?
Poate sa imi zica si mie cineva care scripturi vor fi interzise?Ca sunt cam nedumerit :)
 

DeletedUser

OK
Merci mult Jack :)


Daca ma baneaza pentru ca am folosit un script de al tau,o sa dau vina pe tine :))Glumeam!:))
 

DeletedUser23963

exista/poate fi facut un script care sa construiasca automat?
adica sa ridice la un nivel impus o anumita cladirepe toate satele?
 

DeletedUser5809

exista/poate fi facut un script care sa construiasca automat?
adica sa ridice la un nivel impus o anumita cladirepe toate satele?

Nu ai voie cu astfel de scripturi. Pai ce faci, ori te bucuri de joc ori lasi calculatorul sa joace pentru tine.
 
Sus