Avalon vs Royal

  • Autor subiect DeletedUser34293
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser34293

Ca sa mai animam putin forumul .... sa trecem si la statistici sa nu zica lumea ca triburile de pe L18 stau degeaba.

Inainte de a posta rezultatul celor cateva zile de cand a inceput razboiul vreau sa urez ambelor parti bafta si le doresc ca cel mai bun sa ramana pe harta. Sper sa pastram acest topic suficient de curat cat sa putem intelege ceva din el ... si cat mai putine jigniri va rog.

Acestea fiind spuse .... treceti la ascutit topoare si ... Toate cele bune!!!

titanel


Parte 1:
Triburi: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs
Parte 2:
Triburi: Avalon, AVAL0N, kabooo, (|)

Timeframe: 09/03/2011 00:00:00la16/03/2011 13:23:06

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 97
Tabăra 2: 15
Diferență: 82

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 932,482
Tabăra 2: 161,124
Diferență: 771,358

chart
 

DeletedUser

Ce s-a intamplat cu cei din R.E.D de-i atacati ?
Sunt fosti jucatori din fosta familie G.N care au fuzionat cu Avalon o parte si alta parte au mers in RIP au avut un aport important la familia Avalon de la vremea respectiva in sate si trupe ,tin minte ca aveau vreo 3 sau 4 triburi care totalizau 25 -30 de milioane de puncte la momentul fuziunii ,se aflau la marginea hartii si erau grupati compact ,chiar urmaream in vremea respectiva sa vad ce se va intampla daca vor declara razboi OLO la momentul ala OLO era mult mai redus in dimensiuni decat acum ,ar fi avut o sansa buna sa va termine daca ar fi atacat in acelasi timp cu SMIR si cu PDT va faceau bucati fiind atacati pe toate granitele si cu G-N si cu PDT si cu SMIR .
 

DeletedUser34293

Hai mai Tanno ce naiba ... vrei sa dau din casa? Uita-te si tu la provenienta jucatorilor din RED :)

Cat despre evenimentele mentionate de tine ... nici nu se punea problema unui razboi cu GN la momentul respectiv. Un razboi cu GN ar fi existat cel mai probabil inaintea razboiului cu PDT. Si situatia ar fi fost la fel 2 vs 1 (olo si RIP vs GN).

La fel s-a intamplat si cu SMIR. Momentul in care au intrat ei in razboi nu a fost cel mai propice. Daca intrau de la inceput alaturi de PDT poate alta era situatia. Ce nu au tinut cont SMIR a fost de existenta celui de-al doilea trib Avalon pe harta, cam aici s-a transat razboiul.

Cat despre PDT si mai apoi No.1 au subevaluat relatiile diplomatice cu SN.

Toate acestea fiind spuse, ajung la o singura concluzie ... L18 este decisa strict de diplomatie sau mai bine zis de strategia de intretinere a relatiilor diplomatice.
 

DeletedUser

Eu tin minte ca erati deja in razboi cu PDT la momentul fuziunii cu G.N ,ar fi fost intradevar un risc pt G.N razboiul si cu RIP dar ar fi trebuit sa riste , bineinteles nu prosteste mai intai sa-i fi atras si pe SMIR de partea lor si ati fi avut viata grea luptand pe 3 fronturi si fiind mult mai mici decat acum, mai tarziu vazand ca PDT merge rau au dezertat si cativa jucatori din PDT la voi cum ar fi trfik un jucator important al PDT asezat strategic si altii deci daca ar fi fost gandita strategia mai bine ati fi dat de necaz .
Nu m-am uitat decat la 3 jucatori din trib sa vad provenienta lor si doi au fost in G.N m-am gandit ca probabil s-au regrupat tot fostii colegi .
 

DeletedUser34293

Da ... ai dreptate. Eram in razboi cu PDT la momentul fuziunii. Ce spuneam eu ca daca ar fi existat posibilitatea declansarii unui razboi s-ar fi produs anterior. Insa acest lucru nu a fost dorit de niciuna dintre parti.

Eu unul nu consider trecerea lui trfik in Avalon o dezertare. La momentul respectiv el a vrut sa renunte, tinand cont si de organizarea defectuoasa din PDT. L-am convins sa continuie pe aceasta lume si cred ca am facut un lucru bun, fiind un castig considerabil pe viitor. In orice caz, migrarile masive au fost in alte directii ... NO.1, SN si SMIR.

Revenind la RED ... face parte din familia Avalon.
 

DeletedUser

Da ,inainte de spargerea PDT nu venisera decat vreo 3 PDT-isti in OLO din ce tin minte printre ei trfik care a venit in OLO cu cateva luni bune de zile inainte de spargerea PDT ,nu prea au agreat OLO fostii PDT-isti ,au mers in NO si SN in ideea ca o sa poata sa se razbune cum trebuie pe voi ,oricum nu ati pierdut prea mult ca nu au venit la voi specimene ca Stighi ,Grasu si altii , a fost mai bine asa, putini dar de calitate .
 

DeletedUser34293

Parte 1:
Triburi: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs
Parte 2:
Triburi: Avalon, AVAL0N, kabooo, (|)

Timeframe: 16/03/2011 00:00:00la23/03/2011 14:57:05

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 39
Tabăra 2: 15
Diferență: 24

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 387,284
Tabăra 2: 138,765
Diferență: 248,519

chart
 

DeletedUser

http://ro.twstats.com/ro18/index.php?page=player&mode=conquers&id=1687555&type=&pn=1

Si o statistica pe ultimele 48 de ore

Parte 1:
Triburi: Avalon, AVAL0N, Kabooo, Nobody, (|)
Parte 2:
Triburi: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 67
Tabăra 2: 13
Diferență: 54

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 680,193
Tabăra 2: 133,427
Diferență: 546,766

chart




Si aici i-am inclus si pe aliatii din familia RIP care au participat si ei la actiunea de atac :)

Parte 1:
Triburi: Avalon, AVAL0N, Kabooo, Nobody, (|), ID-RIP, RIP
Parte 2:
Triburi: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 137
Tabăra 2: 17
Diferență: 120

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,384,446
Tabăra 2: 180,449
Diferență: 1,203,997

chart



Sunt alea 100 de sate de care zicea rudy,dar de data asta sunt cu minus pt ei :))))
 

DeletedUser32025

Daca pui statistica pune te rog macar din momentu in care s-a declarat razboi , apropo alea nu sunt satele care s-au luat de la no1 ? mai aveti pana la 1000 si ceva :)
 

DeletedUser

Am vrut sa va demonstrez ca si "marele" trib Royal poate sa piarda 120 de sate in 2 zile,si asta fara sa fi fost atacati peste noapte cum am patit noi..Ieri am atacat si noi pentru prima data,asa ca pentru noi practic abia ieri a inceput razboiul.Daca va luam la fiecare atac cate 120 de sate n-o sa ne ia prea mult timp sa recuperam alea 1000 de sate.Din pacate pentru voi,n-avem de gand sa ne oprim la alea 1000 de sate :D
 

DeletedUser32025

Acest razboi o sa dureze ceva vreme , sincer este prea devreme sa se declare vreo tabara castigatoare , asta este a-ti luat 120 de sate in 2 zile ce pot sa spun bravo.Dar nu uita ca acest razboi este deabea la inceput , se pot schimba foarte mult pe parcurs , fie ca cel mai bun trib sa castige , daca e sa castigati voi asta e a-ti fost mai buni , daca castigam noi tot asa , nu cred ca isi au rost ironiile sau jignirile cum am vazut in alte parti ( nu ma refer aici nicidecum la tine ).
 

DeletedUser32025

o statistica mai corecta.daca am gresit undeva taberele sau timpi sa ma corecteze cineva.


Parte 1:
Triburi: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs
Parte 2:
Triburi: AVAL0N, Avalon, Kabooo, (|), R!P, RIP, Rip Ac, ID-RIP

Timeframe: 09/03/2011 00:00:00la27/03/2011 22:33:01

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,118
Tabăra 2: 5,616
Diferență: 3,498

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 163
Tabăra 2: 230
Diferență: 67

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 15,917,260
Tabăra 2: 49,589,469
Diferență: 33,672,209

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,600,566
Tabăra 2: 2,330,004
Diferență: 729,438

chart
 

DeletedUser

Silviule cum ramane cu ce ai spus pe aici ?
"Mai bine sa mori in picioare, decat sa traiesti in genunchi"
Un citat,care mie unul,imi place foarte mult!Ati fi putut parasi lumea cu fruntea sus,dar ati ales sa continuati in genunchi!
Nu cred ca ar mai fi fost loc de alte comentarii daca ati fi ales cu totii sa dati stergere in momentul in care ati simtit ca nu mai faceti fata...Nu e un capat de lume un cont pe triburi.Intotdeauna exista lumi noi unde o poti lua de la inceput.
Ii place lui Silviu acest citat dar nu vrea sa il aplice si nici nu a facut ce a recomandat altora sa faca :)
sunt foarte dezamagit de SMIR.au cedat fara sa lupte...asta e...cumva trebuie sa se faca diferenta intre oameni mici si oameni mari
Oamenii mici din Smir sunt acum colegii tai in Avalon .

A si despre aliatii din RIP de acum .

:)))
Ma faci sa rad :)))
Ia zi-mi un razboi pe care l-a avut RIP-ul,mare conducator?Razboi in care sa fiti nevoiti sa aparati o granita,nu razboaie din gura pe extern.Stiu ca faci bine ce faci cu gura,dar incearca cate ceva si pe harta!

Fara suparare,dar conduci cel mai de rahat trib din top 20!Doar asocierea numelui vostru cu cel al Avalonului,va face sa reprezentati ceva pe lumea 18!

P.S.2:in maxim 6 luni o sa deveniti academia Avalonului :)


:))))))))
S-au ofticat baietii din RIP :))))))
Usor baieti,sa nu suferiti vreun atac de cord inainte de sarbatori :)))))
Cine e de vina,ca habar nu aveti sa atacati?
De fapt,nu ma mai mir,avand in vedere ca nu ati avut niciun razboi pe lumea asta.Atacand numai barbari,ati avut impresia ca nici la jucatori nu exista bonus de noapte :))))
Nu-i nimic!Mai invatati voi :))))

Totusi ,cu ce nick joci pe lumea 18 ? titanel daca stii cumva te rog sa-mi comunici si mie in privat sa vad cine este marele razboinic .
In legatura cu razboiul asta ,Royal au nevoie ca SN sa intre de partea lor altfel nu prea au sanse .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

TANNO1, eu unul nu stiu despre ce este vorba intre ei, de-asta nici nu ma bag in discutiile lor sau sa comentez despre razboiul actual. Tie insa, vad ca-ti place sa-ti dai cu parerea in toate chestiunile. Afirmatii hazardate (sa nu le numesc altfel) stii sa faci. Nu de putine ori si in privinta mea sau a fostilor lideri DiViN te-ai exprimat nu tocmai corect, tinand cont ca ne-ai fost si coleg.
Nu crezi ca ar fi mai corect pentru toata lumea sa stai in bancuta ta si sa nu mai comentezi aiurea?
Daca tu nu joci intr-un trib sau altul, de unde poti cunoaste cu adevarat ce s-a intamplat sau ce se intampla acolo? Doar niste statistici sau comentarii pe extern nu te pot ajuta sa-ti faci o idee clara despre ce se intampla la ei. Cred ca este mai nimerit sa discuti despre orice la spam.
Nu te supara pe mine, dar mai mereu ne-ai "faultat" pe extern si te-am cam lasat in pace. Eu de mult ma abtin sa-ti dau replici tot sperand ca in final o sa obosesti si o sa-ti cauti alte ocupatii. M-am inselat, tu esti inepuizabil. Astept sa ne divulgi anul/luna/ziua/ora/minutul/secunda cand o sa vina si Apocalipsa.
 

DeletedUser32025

Inca incerc sa inteleg ce legatura are TANNO1 cu acest razboi ? chiar asa de mult iti place sa fi bagat in seama incat nu te poti abtine sa comentezi aiurea ? Acu incerci sa cauti sa bagi strambe intre fosti membri no1 care au plecat in avalon rip etc ? daca nu joci te rog frumos sa te abti de la orice comentari aici , daca nu ai observat inca acest threat este dedicat razboiului royal vs avalon,rip
 

algernon

member
Scor reacție
0
Din punctul meu de vedere , situatia e clara.Daca se respecta planul initial , Royal va pica felie cu felie.
Si asta fara sa fie nevoie de cine stie ce mobilizari extraordinare de jucatori din partea Avalon.
Suntam cativa pe afara care stam si chibitam la o bere si ceva alune.
Lasam si pe altii sa se afirme.
 

DeletedUser

Silviule cum ramane cu ce ai spus pe aici ?

Ii place lui Silviu acest citat dar nu vrea sa il aplice si nici nu a facut ce a recomandat altora sa faca :)

Oamenii mici din Smir sunt acum colegii tai in Avalon .

A si despre aliatii din RIP de acum .






Totusi ,cu ce nick joci pe lumea 18 ? titanel daca stii cumva te rog sa-mi comunici si mie in privat sa vad cine este marele razboinic .
In legatura cu razboiul asta ,Royal au nevoie ca SN sa intre de partea lor altfel nu prea au sanse .


Prietenii stiu de ce am continuat sa jucam(ma refer la toti cei veniti din No1 in Avalon),pentru ca daca ii intrebi pe toti prietenii cu care am jucat si am discutat am fost cel mai aprig sustinator al ideei ca tot tribul No1 sa dea stergere in momentul in care am realizat ca lumea e in mare parte pierduta pentru No1 ca trib.
Daca sunt dispus sa accept reprosuri o sa le accept de la colegii mei si de la aliatii nostri,dar niciodata de la tine.Si imi asum toate cele spuse.N-o sa mai intru in detalii,dar fiecare afirmatie a mea la vremea respectiva se justifica in vreun fel sau altul.

Inca incerc sa inteleg ce legatura are TANNO1 cu acest razboi ? chiar asa de mult iti place sa fi bagat in seama incat nu te poti abtine sa comentezi aiurea ? Acu incerci sa cauti sa bagi strambe intre fosti membri no1 care au plecat in avalon rip etc ? daca nu joci te rog frumos sa te abti de la orice comentari aici , daca nu ai observat inca acest threat este dedicat razboiului royal vs avalon,rip

Rudy,ne iei apararea?:-o
Nu-mi zi ca vrei sa vii alaturi de noi in Avalon? :D:D:D

Si o statistica pe saptamana trecuta.

Parte 1:
Triburi: AVAL0N, Avalon, Kabooo, Nobody, (|), RIP, Rip Ac, ID-RIP, R!P
Parte 2:
Triburi: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 273
Tabăra 2: 39
Diferență: 234

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,763,823
Tabăra 2: 395,584
Diferență: 2,368,239

chart


Si una de la inceputul razboiului


Parte 1:
Triburi: AVAL0N, Avalon, Kabooo, Nobody, (|), RIP, Rip Ac, ID-RIP, R!P
Parte 2:
Triburi: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs

Timeframe: 09/03/2011 00:00:00la28/03/2011 19:55:24

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 296
Tabăra 2: 167
Diferență: 129

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,002,408
Tabăra 2: 1,640,609
Diferență: 1,361,799

chart
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser32025

Nu va iau apararea , dar dece sa neg o statistica? nu sunt genu care sa petrec ore sa ma gandesc doar cum sa fac sa arata statistica mie favorabila.Asta e adevaru nu avem dece sa ne ascundem.Sa nu ma intelegi gresit nu vreau sa vin in avalon sau sa plec in alta parte , dar eu pana in acest moment la toate razboaiele la care am participat am respectat tot timpu adversaru si nu i-am jignit
 

DeletedUser20436

Si aici i-am inclus si pe aliatii din familia RIP care au participat si ei la actiunea de atac

ssilviu,ma tot frec la ochi sa vad bine am citit ,ma bucur ca nu v-ati lasat de joc,fara tine si comentariile tale era mult mai pustie lumea 18..si sa stii ca nu sunt sarcastic,cum altfel sunt sigur ca va spune patriotu:(

bafta:cool:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus