Avalon vs toata harta

  • Autor subiect DeletedUser33799
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser20436

Sa intamplat ceva ce niciodata nu credeam ca se poate intampla,aceea ca RIP sa rupa alianta cu avalon,o alianta care dureaza de la inceputul lumii, o lume care ar fi trebuit sa se termine in 2 RIP SI AVALON PANA LA FINAL.. sI DESI INTOTDEAUNA AM AVUT NUMAI CUVINTE D ELAUDA PT ILDACICA ,de data aceasta a gresit flagrant,dar stiu ca nu e numai ea de vina pt toate astea,EU SPER ca in al 12 0lea ceas sa va reveniti in fire si sa reveniti la masa tratativelor,nu se poate sa va aliati cu un trib ca SN care toata lumea asta a luat numai resturile RIP,AVALON,ROYAL :( cu scuzele de rigoare pe mihaela care e o doamna,si sa rupeti alianta cu avalon.nu pot fi niciodata de acord,aseara am inteles ca inca se va mai discuta insa apoi apare mesajul de ruptura:( Acest razboi nu trebuie sa existe RIP vs AVALON
 

DeletedUser33799

da da se pare ca au inviat uni care erau amortiti pana acuma
 

DeletedUser

deciziile au fost luate, bune sau rele mergem inainte
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Vorba lui bogdan."Bucurosi le-om duce toate,de e pace,de-i razboi".Daca aliatii nostri au luat decizia de a ne declara razboi,noi trebuie sa luam aceasta decizie ca atare.
Satele nu le dam de buna voie.Eu am mai trecut prin situatia asta cu No1.Atunci am scapat,incercam sa gasim o cale de iesire si acum :D
 

DeletedUser

daca s-a vrut asa, pana la urma la noi e ori la bal ori la spital
 

DeletedUser

Gresit decizia a fost luato complet eronat. Dupa atata munca depusa impreuna de Avalon si Rip se ajunge la razboi... ce dracul ati jucat atata impreuna... va cunoasteti de la inceputul lumi... Ia ziceti-mi si mie un motiv pentru ce sa se faca razboiul... s-au legat prieteni intre membri, relatii frumoase si acuma se strica totul ... Mai bine reevaluati totul si ganditiva bine ca razboiul acesta favorizeaza doar SN..Ar fi pacat sa castige SN lumea pe munca voastra....
 

DeletedUser20436

daca s-a vrut asa, pana la urma la noi e ori la bal ori la spital

multi de la tine din trib nu gandesc asa sa stii,si cred ca o mica parte de vina ai si tu la toate astea,cand altii incearca sa rezolve nu e ok sa te bati cu pumnul in piept 'Ori la bal ori la spital' aici e vorba de prietenii care au durat anii,aici e ** de razboaie duse impreuna,unde e cavalerul necunoscut sa spuna el cate au facut impreuna rip si avalon
 

DeletedUser

borzesti aseara si vazut ce s-a intamplat.acum cu sn-ul e ori la bal ori la spital.de rip inca nu pot zice nimik
 

DeletedUser

Odata si odata tot venea momentu asta...deci lasati resentimentele deoparte
 

DeletedUser34293

Mai aveti sa aduceti o sticla si sa depanam amintiri. Unii cu zambetu, altii cu ce vor ei. Terminati-va cu prostiile. Este un joc de razboi, nu sotron. Circumstantele in care ne aflam nu reflecta altceva decat doleantele celor trei triburi. Sa stai sa despici firul in patru acum e absurd. Nu mai fiti copii si asumati-va faptele.

Bafta tuturor. Cel mai bun sa ramana pe harta.

In rest ... toate cele bune!
titanel
 

DeletedUser39861

asa e SN Trib de ..............

De cand sunt in Avalon,Sn-ul a stat la umbra ca un trib de hiene,adunand resturile ramase de la masa bogatilor,au stat ca milogii,sa se planga pe la colt.
Stiti sluga aia care asteapta sa ii pice ceva,asta a fost Sn-ul si acum infige cutitul pe la spate.Asteapta sa te vada cu spatele,obosit de lupta cu dusmanul,sare din umbra de unde nu te astepti.
Daca ar fi avut curaj sa declare razboi sa avem un termen le era frica ca nu pot face fata,trib de .....
 

DeletedUser

Viorele, ia intreaba-i pe ceilalti conducatori ce a anuntat SN aseara.

Intreab-o pe Laura sau pe Bogdan. Noi am zis 2 saptamani, titanel a preferat o ora. E decizia voastra.

Frica? Inseamna ca nu ma cunosti deloc.Dar de fapt ce mai conteaza, ca in ultimile luni aproape in fiecare seara mi-ai criticat tribul si inclusiv pe mine, prin urmare, poti critica in continuare SN.

Stii foarte bine ca nu ma intereseaza satele si alte cele, asa ca eu ca si conducator SN nu aveam niciun interes sa va atacam miseleste. Intentia sn a fost sa anunte o schimbare de diplomatie cu 2 saptamani inainte, daca voi ati preferat altceva, e treaba voastra. "Sn infinge cutitul pe la spate" - da, intr-adevar,exact asta am facut in ultimile luni, ajutand Avalonul. Ai dreptate.



Spor la joc si o seara placuta tuturor.
 

DeletedUser34293

Totusi sa nu ajungem in latura asta. Stiu ca unii dintre voi au si au avut divergente cu membrii ai fostului trib aliat. Dar asta nu ne impiedica sa ne respectam intre noi, sau sa fim nerecunoscatori celor care, in masura in care au putut ne-au fost alaturi.

Nu ne pierdem casele, majoritatea dintre noi au ceva materie cenusie si o anumita varsta. Cei care ma cunosc stiu ca atat aliatii, cat si dusmanii vor beneficia de acelasi respect din partea mea.

Toate cele bune ...
titanel
 

DeletedUser39861

nu e adevarat

Mihaela cand cei din Royal te atacau pe tine,am sarit sa te ajutam,ai fost in sesiune,apoi ai gasit ceva de munca,ai cerut timp de gandire,am incercat sa te ajutam in orice fel,am trimis sprijin,am dat atacuri,pe cei ce te atacau,etc.
Nu am criticat SN-ul,era o forma de gluma,pacat ca nu ai inteles(macar ca trebuia sa va lasam in fata focului,singuri),era elementar sa dati un termen de gratie,stii ce scandal ati facut cand altii v-au facut voua asa.Dar sa nu uiti ca roata se intoarce,stiu ca tu nu esti asa,tocmai de aia ma mir,cum ai putut face asa ceva,sau macar sa fii de acord.
 

DeletedUser

"Roata se intoarce"? Eu cred ca e mica neintelegere. Sn nu a atacat peste noapte, ideea noastra era trecerea la PNA pe o perioada de 2 saptamani dupa care renuntarea la acesta. Asta nu e ceva ok?

Iar cand cei din Royal ma atacau, v-am spus ca nu am nevoie de ajutor, te rog sa nu imi reprosezi un ajutor pe care mi l-ai oferit si nu ti l-am cerut. Si cu sprijin m-a ajutat SN nu Avalon,nu am avut sprijin de la niciun membru avalon.

Si in plus, nu a fost nimeni interesat sa afle si motivele Sn, ci se fac speculatii, se aduc acuzatii... :)


Seara placuta tuturor,
mythra
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34293

Dupa cum am spus si mai sus. Ce se intampla este rezultatul doleantelor triburilor implicate. Ca doar nu forteaza nimeni pe nimeni.

Nu am participat la discutie, dar pot sa confirm ca SN-ul dorea un interval dupa ruperea aliantei. 10 zile sau 14 pna etc. Am considerat ca tribul din a carui conducere fac parte nu necesita preavize. Este pregatit oricand si asta s-a vazut pe harta.

Toate cele bune,
titanel
 

DeletedUser33777

Adrianulx

Buna seara!

Situatia aceasta mi se pare foooooooarte asemanatoare cu cazul NO.1:) Insa in cazul NO.1 e acum AVALON,iar in locul Royal e RIP-ul.SN-ul a ramas acelasi.

Asa arata harta acum
topktribes.png


Daca diplomatia va ramane asa va cade AVALON,dupa care RIP.
Cred ca ar fi o premiera pe triburile ca sa castige un trib care nu a avut practic niciun razboi serios si a profitat doar de situatii de conjunctura.

Adrianulx
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34293

Dar asta nu trebuie sa fie vreun motiv de suparare. Razboaiele ... si istoria o dovedeste... nu se duc doar cu toporul insangerat :). Gestionarea relatiilor diplomatice face parte dintr-un razboi.

Ne apucam de alte lumi daca picam. Vine L27 acum :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus