Avalon vs toata harta

  • Autor subiect DeletedUser33799
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser41559

Hai ma recunoaste acum, te-a prins la colt...esti spaima internelor, nu o mai da la intors :D

Pai mai Silviu, daca ne-am trezit dupa 2 ani de hibernare, n-am avut atacuri in viata noastra, am crescut numai din interne, de ce oare nu ai putut sa faci fata SN-ului?
Ca doar tu esti un fel de suparman al triburilor, care intotdeauna a avut atacuri. Trebuia sa fii obisnuit, noi ruginiti :p
Totusi la cat de expert esti in d'ale triburilor, nu ma gandeam sa ne parasesti asa repede...:)
 

DeletedUser29872

ma ioane da si tu cica imi esti prieten...ma dai de gol asa fara resentimente?:(
vroiam si eu sa ma dau mare si tare....esti naspa...nu mai vorbesc cu tine...nici sitter nu iti mai dau :(
 

DeletedUser

Hai ma recunoaste acum, te-a prins la colt...esti spaima internelor, nu o mai da la intors :D

Pai mai Silviu, daca ne-am trezit dupa 2 ani de hibernare, n-am avut atacuri in viata noastra, am crescut numai din interne, de ce oare nu ai putut sa faci fata SN-ului?
Ca doar tu esti un fel de suparman al triburilor, care intotdeauna a avut atacuri. Trebuia sa fii obisnuit, noi ruginiti :p
Totusi la cat de expert esti in d'ale triburilor, nu ma gandeam sa ne parasesti asa repede...:)

Tu ori nu-mi cunosti situatia,ori vorbesti doar ca sa te afli in treaba.Eram inconjurat din toate partile de SN.Absolut toate satele mele erau in pericol de a fii atacate.Sprijin nu aveam de unde sa primesc,pentru ca situatia in trib era grea pentru toata lumea.Singura optiune era sa tot mut trupele de pe un sat pe altul,optiune care ar fii necesitat prezenta mea pe cont aproape non-stop.Si oricum,intr-un final,tot as fi pierdut satele pentru ca atacurile si nobilii veneau din scurt,si imi era imposibil sa fentez la nesfarsit.Asa ca,satul fiind,am cedat,in mare parte,fara lupta.
Si tu ma intrebi acum de ce n-am facut fata???
Dar,cum ziceam,de unde sa stiti voi,cand voua vi s-a dat totul pe tava.Ati stiut intotdeauna sa profitati de pe urma celor care au luptat.Ati stat pe margine,ati privit,si in momentul in care unul dintre combatanti era cazut ati sarit si voi sa ciuguliti si sa recrutati.
Ati fost aliati cu No1,cat timp am fost in top.Cand a inceput sa se duca No1,hop ati intrat si voi in razboi.Cu Royal la fel.Sa nu mai amintesc de tradarea fata de Avalon,din motive imaginare.
Pana sa declarati razboi Avalonului,aveati mai putini inamici invinsi decat No1,care se desfiintase de luni bune.
Intr-adevar,mari razboinici!
 

DeletedUser

Tu ori nu-mi cunosti situatia,ori vorbesti doar ca sa te afli in treaba.Eram inconjurat din toate partile de SN.Absolut toate satele mele erau in pericol de a fii atacate.Sprijin nu aveam de unde sa primesc,pentru ca situatia in trib era grea pentru toata lumea.Singura optiune era sa tot mut trupele de pe un sat pe altul,optiune care ar fii necesitat prezenta mea pe cont aproape non-stop.Si oricum,intr-un final,tot as fi pierdut satele pentru ca atacurile si nobilii veneau din scurt,si imi era imposibil sa fentez la nesfarsit.Asa ca,satul fiind,am cedat,in mare parte,fara lupta.
Si tu ma intrebi acum de ce n-am facut fata???
Dar,cum ziceam,de unde sa stiti voi,cand voua vi s-a dat totul pe tava.Ati stiut intotdeauna sa profitati de pe urma celor care au luptat.Ati stat pe margine,ati privit,si in momentul in care unul dintre combatanti era cazut ati sarit si voi sa ciuguliti si sa recrutati.
Ati fost aliati cu No1,cat timp am fost in top.Cand a inceput sa se duca No1,hop ati intrat si voi in razboi.Cu Royal la fel.Sa nu mai amintesc de tradarea fata de Avalon,din motive imaginare.
Pana sa declarati razboi Avalonului,aveati mai putini inamici invinsi decat No1,care se desfiintase de luni bune.
Intr-adevar,mari razboinici!

silviu chiar daca nu te cunosc mai bine nu ai mai raspunde decat sa te enervezi cu ei :D
ca totusi e cel mai bine sa ramanem calmi si fara nevi sau sa ne punem mintea cu niste oamnei fara caracter
sau care se cred importanti in spatele unui monitor :D
 

DeletedUser29872

asa e ai perfecta dreptate...si tu acum tot asta faci...incerci sa pari inteligent in spatele unui monitor :D

hai bafta vorbim pe harta!:D
 

DeletedUser

ne vedem pe harta :) no problems :)
nu vreau sa par inteligent ;)
dar stiu cum sunt specimene ca tine
 

DeletedUser

Uite ce zicea Viorel acum cateva luni despre SN.Textul e la fel de actual ca intotdeauna:
"De cand sunt in Avalon,Sn-ul a stat la umbra ca un trib de hiene,adunand resturile ramase de la masa bogatilor,au stat ca milogii,sa se planga pe la colt.
Stiti sluga aia care asteapta sa ii pice ceva,asta a fost Sn-ul si acum infige cutitul pe la spate.Asteapta sa te vada cu spatele,obosit de lupta cu dusmanul,sare din umbra de unde nu te astepti.
Daca ar fi avut curaj sa declare razboi sa avem un termen le era frica ca nu pot face fata,trib de ....."

Si uite ce ziceam eu:
"Nimic nou pe lumea 18.Si No1 era in top si parea de neinvins si a ajuns sa pice de mana aliatilor.Istoria se repeta si culmea ,urmand aceleasi coordonate:tradati de tribul in care aveam cea mai mare incredere(in cazul No1,era Royal,in cazul Avalonului este vorba despre RIP).Si daca e sa urmam firul actiunii o sa vedem ca dupa ce a picat No1,a picat si tribul "frate",sa-i zic asa,in speta Royal.Si tare imi e ca istoria o sa se repete si in cazul povestii dintre Avalon si RIP.RIP-ul uita ca SN-ul n-a avut nicio alianta stabila pe lumea asta.Ce o sa-i opreasca pe cei din Sn sa le declare,impreuna cu cei din WAR,razboi celor din RIP,dupa ce se termina cu Avalon?Va zic eu,absolut nimic!Dar ce ma mira pe mine si mai mult,e faptul ca cei din RIP,cred ca o sa fie mai puternici fara Avalon,decat impreuna cu Avalon,desi istoria lumii 18 arata ca pana acum cele 2 triburi au fost imbatabile impreuna pana acum"

Ce surpriza!Sau nu!Uite ca am avut dreptate.Unde esti tu ildiko,sa ma contrazici?
Pentru cei din RIP:Singurii vinovati pentru situatia de fata sunteti voi,ca v-ati lasat condusi de oameni ca ildiko si nibbles.
In loc sa va respectati alianta cu Avalon si sa castigam lumea impreuna,ati ales sa mergeti pe mana lui ildiko si sa "muriti" si voi de mana "aliatilor" din SN.
Orice prost si-ar fi dat seama ca odata ce se termina cu Avalonul,voi urmati,dar voi n-ati vrut sa credeti.V-ati increzut in tribul care si-a tradat absolut toti aliatii.
Cu parere de rau,va meritati soarta!
 

DeletedUser

deci na sa stii eu sunt din rip
plus ca stiu si cand sa rupt alianta ca na am o responsabilitate in trib
dar am aflat multe :) despre avalon si cum si dc sa rupt alianta si mi sa parut foarte bine ca sa rupt
cat despre acest razboi se stia si niciodata nam dat inapoi merge innainte daca reusim sa facem ceva e bine daca nu vom pleca cu capu sus ca am lupatat si o sa ne mandrim cu asta
 

DeletedUser29872

"specimen" ii spui aluia care iti da sa mananci nu mie...vorbeste frumos pt ca ti-am vorbit frumos domnu gaby alias batman :))
 

DeletedUser34293

Ia minuneaza-ma si pe mine cam ce stii tu sau ce a descoperit mintea ta luminata despre Avalon. Poate ai descoperit si ca nu mai existati ca trib pe harta daca nu era mihai sa va indrume. Probabil nici nu stii despre cine este vorba din timp ce satele lui te-au deranjat pe harta (de ... n-aveai loc).

In acelasi timp, nu este elegant sa iesi cu amenintari. S-ar putea sa nu stii chiar pe cine ameninti (eu stiu ... si va avea si ajutoare).

PS. Iti recomand inca o data, fara nicio urma de rautate ... studiaza un ABCedar inainte sa postezi.

@silviu ... Stii foarte bine ca ne-am respectat de-a lungul timpului. Fara a avea toate variabilele, este mai dificil sa enunti niste concluzii despre ultimele evenimente.

Toate cele bune!
 

DeletedUser41559

Uuuu vrem sa parem duri? ;))

Niciodata nu vei sti pe ce conturi am jucat,de pe ce conturi am luat sate...nici eu nu le ma stiu sincer :D
Conteaza doar ca am luat sate si de la tine si uneori te-am si ajutat dar nu mi-am dat seama ce fel de om esti decat la sfarsit(cred ca-ti dai seama ce vreau sa zic..si nu e legat de sate)



Ma "specimenule", ce cauti tu pe extern...ai interdictie!
 

DeletedUser

Titanel,eu n-as putea sa-ti pun niciodata judecata la indoiala.
Imi dau cu parerea ca simplu privitor.Fara sa stiu ce s-a mai intamplat in Avalon in ultimele 3 luni.
Oricum,dupa parerea mea,ceea ce a fost Avalon,a fost in mare parte meritul tau,si orice decizie ai lua,nu poate nimeni sa-ti ceara socoteala.Pentru ca ti-ai castigat dreptul de a decide.
Ca nu-mi place mie,sau altora,n-are nicio importanta.
 

DeletedUser

Uuuu vrem sa parem duri? ;))

Niciodata nu vei sti pe ce conturi am jucat,de pe ce conturi am luat sate...nici eu nu le ma stiu sincer :D
Conteaza doar ca am luat sate si de la tine si uneori te-am si ajutat dar nu mi-am dat seama ce fel de om esti decat la sfarsit(cred ca-ti dai seama ce vreau sa zic..si nu e legat de sate)



Ma "specimenule", ce cauti tu pe extern...ai interdictie!

Sincer,nu-mi dau seama ce vrei sa zici.
Ti-as fi recunoscator,daca mi-ai aminti.
De ajutat,nu-mi amintesc sa ma fi ajutat.Din SN m-au ajutat doar Silent Warrior(intr-o situatie),tarabostes(in perioada Avalon mai putin),gedorel(mai mult prin faptul ca a ramas loial prieteniei noastre pana la final) si Mihaela(in mai multe si diverse situatii).
 

DeletedUser41559

Ehhh...pai pe unul dintre cei enumerati acolo, am jucat si eu o perioada :p


Aminteste-ti care au fost ultimele lucruri care le-ai facut atunci cand ai parasit aceasta lume... :)
 

DeletedUser29872

si eu te rog frumos sa te sinucizi...crezi ca poti sa imi faci acest favor?:))
 

DeletedUser20436

Cat de mult se schimba lumea,dupa mult timp de cand nu am mai citit aici decat arareori am observat ceva ,acum cateva zile chidon si gabyzmen se intelegeau de minune,acuma brusc dintr-o data chidon numai are caracter...De ce eram sigur ca aici se va ajunge in 99% din cazuri tradarea se plateste prin tradare,imi place ce a zis silviu ca RIP si AVALON impreuna ar fi fost imbatabile,este adevarat,istoria o recunoaste,imi amintesc razboiul cu STOP! care la-m dus noi fiind mici si avalonul[pe atunci olo] erau si mai mici si foarte putinI si totusi ia-m scos impartindu-ne jucatorii in mod frateste asa am ajuns ca noi RIP sa jucam alaturi de un ZARKAWI de un LEXUS84,Puiutrebel si altii...dupa aceasta faza a venit razboiul cu PDT al pritenului meu ALINMAGGOT care la fel nimeni nu ne dadea nici o sansa si totusi impreuna ia-m scos.Deci nu mai vreau sa intru in polemici cu nimeni daca nu scria silviu ce a scris nici nu as fi scris. BAFTA TUTUROR COMBATANTILOR;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus