Avalon vs VVV

  • Autor subiect DeletedUser38225
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3372

Adevar graiesti... Tribul o duce mult mai bine ca inainte.. Si nu ma refer la statistici, razboaie etc. Tu ai reusit sa reperi ceva de acolo, ce era stricat in interior.. Pentru care se tot certau intre ei, plecau, erau dezorientati din cauza asta si pe harta si in alegerea adversarilor. Pentru asta, zic eu ca-ti meriti locul la 'carma' tribului. Cine stie, poate or sa te declare in curand 'salvarea' lor.. :) Pentru ca stii si tu, ca daca mai asteptai putin pana sa intervii pe acolo, intr-o luna cel mult, nu stim daca ar mai fi fost Avalon pe harta..
 

DeletedUser

Buna Quitana

Salutare Ablegio ;) Ce mai faci mai draga? :D Is si SR'isti pe-acolo undercover? :p

Bafta! Ambelor triburi... totusi eu pariez pe VVV ! ;)
Ce mai faci?
Deci nu tii cu noi vad ca...
Lasa lasa ca te tin eu minte. :))
Sunt si cativa SR-isti, dar nu stric surprizele inamicilor. :))

Cum s-a zis mai sus, mai bine sa nu stie cu cine lupta. :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Treaba buna...

Intradevar bogdan face o treaba buna. Tocmai de asta am considerat sa il las pe el sa iasa in fata. Vechea conducere, insa e totusi activa. Nu la fel ca la inceput, dar e.

Problemele sunt insa de la inceputul jocului, cand unele persoane au ales sa se certe si sa parareasca tribul, doar pentru ca sufereau de conducere. Si au tras jucatori foarte buni dupa ei. Dar s-a dovedit ca gura mare nu a dus nicaieri. Doar a facut ca unii oameni sa se plictiseasca de joc si sa renunte. Si in loc sa ne concentram pe idei staregice, ieseam si plecam din trib...

In linii mari sustin ce spun cei din tbkm, desi am si amici buni in vvv. Sunt jucatori care merita respect, dar consider ca ar putea face mult mai multe sub o umbrela diferita.



Bafta.
 

DeletedUser30118

Adevar graiesti... Tribul o duce mult mai bine ca inainte.. Si nu ma refer la statistici, razboaie etc. Tu ai reusit sa reperi ceva de acolo, ce era stricat in interior.. Pentru care se tot certau intre ei, plecau, erau dezorientati din cauza asta si pe harta si in alegerea adversarilor. Pentru asta, zic eu ca-ti meriti locul la 'carma' tribului. Cine stie, poate or sa te declare in curand 'salvarea' lor.. :) Pentru ca stii si tu, ca daca mai asteptai putin pana sa intervii pe acolo, intr-o luna cel mult, nu stim daca ar mai fi fost Avalon pe harta..

Pey eu nu am vrut nici sa joc pe L27, insa am vazut cateva persoane pt care am considerat ca merita sa ma distrez putin alaturi de ei printre care si able care a insistat sa ma apuc de joc si sa vin la ei.:D
Functii nu as mai fi vrut sub nicio forma deoarece iti manaca sufletul si timpul liber, dar cand situatia o cere, asa sunt eu, nu pot sa stau cu mainile in san...as fi vrut si eu o lume pe care sa joc linistit, fara zeci de mesaje stranse in timp record, probleme pe care sa le rezolve altii...nu stiu cum e sa joci asa, dar daca ma mananca, ma scarpin mereu...:confused:
 

DeletedUser34078

imi pare rau ca s-au sters mesajele in care cerseai odata la 3 zile o alianta cu noi...sau ai uitat asa de repede?....

am cerut un PNA , nu l-am cersit..nu ati vrut , asta este..tu imi scriai odata la cateva zile de alianta =))

Reclama pe seama voastra?....dar cine va credeti ma , regii triburilor? =))))))))))...modestule =))))

Frate ce le infloresti! :D

O singura data eu ti-am scris ca e de preferat sa colaboram decat sa ne batem. Nimeni nu s-a rugat de nimeni, iar Gabi e ultima persoana care ar face asa ceva! Mai ai mult gris de mancat pana sa-l critici pe Gabi ...

Si uite ca va cunosc eu! hahahaha ... si ati repetat greseala de pe 26 :p ... adu-ti aminte de ce a rupt Clasic alianta! Zi tu goloie n-am dreptate? :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38231

eu pe L26 nu am luat nicio decizie...doar il ajutam pe oro la conducere..daca ai ceva sa-mi reprosezi..reproseaza-mi de pe lumea 17...


cine e ma gabi ?....m-am interesat de el si in afara de faprul ca a mancat bataie peste tot n-am mai auzit nimic de el..ne intalnim pe harta , domnule gabi..ca la vorbe suntem toti buni...sa vedem cat de buni suntem la atacuri! :)
 

DeletedUser34078

Iti place sa facem scandal offtopic si aiurea?
Nu mai bine daca ai tu chef de povesti ne povestim privat?

Vezi ca am jucat si pe 17 :D nu ma provoca ... acelasi lucru as putea sa spun si eu despre tine, "cine esti tu", insa ma retin din bun simt!
Nu esti in masura sa judeci un jucator, mai ales din pozitia de lider, unde ai facut greseli!
Stii si tu unde...nu mai e cazul sa insist.
Hai sa-i lasam pe baietii din razboiul asta sa-si faca lobby :p Noi incurcam! ;)
 

DeletedUser

mama tryzpe da ai reusit sa faci mare valva pe o lume pe care nici macar nu joci :))
te apreciez sa stii pt asta :))
ps:nu te am mai vazut pe mess,lasa un pm aici daca ti ai schimbat id ul,nu da reply ca intru rar pe forum
 

DeletedUser5970

eu pe L26 nu am luat nicio decizie...doar il ajutam pe oro la conducere..daca ai ceva sa-mi reprosezi..reproseaza-mi de pe lumea 17...


cine e ma gabi ?....m-am interesat de el si in afara de faprul ca a mancat bataie peste tot n-am mai auzit nimic de el..ne intalnim pe harta , domnule gabi..ca la vorbe suntem toti buni...sa vedem cat de buni suntem la atacuri! :)

Ai falsa impresie ca arogantele de genul te pun intr-o lumina buna pe tine, in defavoarea mea.
Da, noua ne place bataia, ca am mai luat, nu suntem buni la atacuri, doar sa incurcam lumea, asa ca, sper sa aveti mila de noi
 

DeletedUser38581

Parte 1:
Triburi: VVV, V.V.V.
Parte 2:
Triburi: Avalon

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 525
Tabăra 2: 219
Diferență: 306

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 21
Tabăra 2: 13
Diferență: 8

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,895,435
Tabăra 2: 754,551
Diferență: 2,140,884

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 133,294
Tabăra 2: 94,510
Diferență: 38,784

chart
 

DeletedUser

Frate ce le infloresti! :D

O singura data eu ti-am scris ca e de preferat sa colaboram decat sa ne batem. Nimeni nu s-a rugat de nimeni, iar Gabi e ultima persoana care ar face asa ceva! Mai ai mult gris de mancat pana sa-l critici pe Gabi ...

Si uite ca va cunosc eu! hahahaha ... si ati repetat greseala de pe 26 :p ... adu-ti aminte de ce a rupt Clasic alianta! Zi tu goloie n-am dreptate? :D

Pe 26 eu am condus Aka si nimeni nu lua nici-o decizie
Eu dictam si restul executau :p

Si...a mers bine pana am facut prostia cu fuziunea , ceea ce nu o sa mai fac niciodata.
Nu se merita sa ai incredere in oameni care nu ii cunosti

Oricum spre deosebire de Aka, TBKM are o conducere mult mai buna
Eu in Aka am avut jucatori foarte buni....in TBKM urmeaza sa ii cunosc, pentru ca stiu foarte putini din ei.

Totusi e tema pentru Avalon si VVV, ar trebui sa ii lasam pe ei sa se certe pe aici :))
 

DeletedUser

Pe 26 eu am condus Aka si nimeni nu lua nici-o decizie
Eu dictam si restul executau :p

Si...a mers bine pana am facut prostia cu fuziunea , ceea ce nu o sa mai fac niciodata.
Nu se merita sa ai incredere in oameni care nu ii cunosti

Oricum spre deosebire de Aka, TBKM are o conducere mult mai buna
Eu in Aka am avut jucatori foarte buni....in TBKM urmeaza sa ii cunosc, pentru ca stiu foarte putini din ei.

Totusi e tema pentru Avalon si VVV, ar trebui sa ii lasam pe ei sa se certe pe aici :))

Atunci la ce te bagi in seama !?:))

Iar te lauzi cu ce-ai facut tu, mai, mai.. In legatura cu fuziunea, daca-ti aduci aminte, ti-am spus ca-i o idee proasta, nu ti-am spus de ce, te-am lasat sa aflii singur. Ai aflat, acum imi dai dreptate, ah ce-mi place !:))


Hmm, cam "saraca" statistica.. :confused:
 

DeletedUser

:)
La ce te asteptai?Si tu ne credeai drept victime sigure?:p
Nu e chiar asa...e un razboi de uzura si se joaca pe contre...va dura mult acest razboi:)

Cand am spus vreodata ca sunteti victime !? Probabil da, sunteti victime ale acestui razboi dar sub un inteles cu totul si totul altfel.

Si ca o mica atentie, eu nu cred, sunt sigur. :p

M-am referit ca e sararca, numerele mici..
 

DeletedUser30118

Cand am spus vreodata ca sunteti victime !? Probabil da, sunteti victime ale acestui razboi dar sub un inteles cu totul si totul altfel.

Si ca o mica atentie, eu nu cred, sunt sigur. :p

M-am referit ca e sararca, numerele mici..

Nu stiu la ce sens al cuvantului "victime" te referi tu, insa suntem departe de a fi victime in sensul de jucatori ca si inobilati.
Statistica este asa saraca pt ca e organizare...unde nu e organizare, la un razboi de talia acestuia, erau statistici de ordinul sutelor de sate acum si de-o parte si de alta, insa nu e asa...gandeste-te ca suntem doar un sfert de trib care e implicat in acest razboi, nu tot tribul...de asta, nu stiu daca tu, dar majoritatea ne vedeau la margine:)
Oricum, imi place actiunea...daca nu am actiune eu ma las de joc, imi taie cheful, insa iti spun sincer...e cea mai perversa lume...aici nu sunt diplomati, sunt doar profitori:)
 

DeletedUser3372

Nu va vedea nimeni victime, insa fara sa cunosti niciun trib, te uiti pe-o harta, si-ti dai seama ca situatia nu se anuntase prea roz. Cei drept, organizarea isi va spune cuvantul in acest razboi..

Intr-adevar, s-a pierdut 'efectul' diplomatiilor de odinioara.. Si o sa fie tot mai rau, mai ales ca este din ce in ce mai clar avantajul Punctelor Premium, INNO se cam caliceste..
 

DeletedUser

Nu stiu la ce sens al cuvantului "victime" te referi tu, insa suntem departe de a fi victime in sensul de jucatori ca si inobilati.
Statistica este asa saraca pt ca e organizare...unde nu e organizare, la un razboi de talia acestuia, erau statistici de ordinul sutelor de sate acum si de-o parte si de alta, insa nu e asa...gandeste-te ca suntem doar un sfert de trib care e implicat in acest razboi, nu tot tribul...de asta, nu stiu daca tu, dar majoritatea ne vedeau la margine:)
Oricum, imi place actiunea...daca nu am actiune eu ma las de joc, imi taie cheful, insa iti spun sincer...e cea mai perversa lume...aici nu sunt diplomati, sunt doar profitori:)

"Victime".. sa ma explicitez mai bine.. un razboi fara nici un sens, dupa parerea mea si dupa ce am privit putin harta, bine, fara sa stiu problemele interne si externe ale triburilor implicate direct si indirect..

Diplomati sau diplomatii !? Diplomatiile intotdeauna au fost doar ca o "acoperire".. diplomatii (ca si player/i) nu mai sunt ca pe vremuri, aici iti dau dreptate.

@Alexandra - Avantajul punctelor premium !? Cine stie poate sa comfirme, inainte cu 10 E cumparai 20 puncte premium (echivalent a 4 luni), acum cumperi 600 (echivalent a 3 luni), modificarea asta de premium care a fost acum 1 an si ceva parca, daca nu chiar 2, este dovada ca nu le ieseau banul cum trebuie + ca au bagat niste chestii (injumatatiri, asistent, manager - contra puncte premium, bine-nteles) ca sa te faca sa cumperi mai multe, sa le iasa banul, de unde reiese si chestia asta cu sutele de la zeci de puncte. Niste pamflete. :D

Oricum, succes ambelor "tabere", dupa cum am spus, cam "saraca" statistica, avand in vedere pozitia pe harta, putin dezamagit de VVV. :)
 

DeletedUser

"Victime".. sa ma explicitez mai bine.. un razboi fara nici un sens, dupa parerea mea si dupa ce am privit putin harta, bine, fara sa stiu problemele interne si externe ale triburilor implicate direct si indirect..

Diplomati sau diplomatii !? Diplomatiile intotdeauna au fost doar ca o "acoperire".. diplomatii (ca si player/i) nu mai sunt ca pe vremuri, aici iti dau dreptate.

@Alexandra - Avantajul punctelor premium !? Cine stie poate sa comfirme, inainte cu 10 E cumparai 20 puncte premium (echivalent a 4 luni), acum cumperi 600 (echivalent a 3 luni), modificarea asta de premium care a fost acum 1 an si ceva parca, daca nu chiar 2, este dovada ca nu le ieseau banul cum trebuie + ca au bagat niste chestii (injumatatiri, asistent, manager - contra puncte premium, bine-nteles) ca sa te faca sa cumperi mai multe, sa le iasa banul, de unde reiese si chestia asta cu sutele de la zeci de puncte. Niste pamflete. :D

Oricum, succes ambelor "tabere", dupa cum am spus, cam "saraca" statistica, avand in vedere pozitia pe harta, putin dezamagit de VVV. :)

din contra as zice ca e logica... Avalon are avatanjul in acest razboi avand un nr mai mic de sate de blindat in granita celelalte sate fiind ferite de VVV cel putin... ma asteptam sa fie in avantaj pentru inceput... bineinteles vorbesc ca outsider ca nu stiu diplomatiile triburilor si nici cine a atacat primul samd... oricum finalul conteaza si ala e incert inca
 

DeletedUser

Am luat in calcul si chestia asta, cum zici tu ei sunt in avantaj, totusi sunt riscuri mari sa joci, ca trib, pozitionat asa pe harta. Dar am inteles ca mai este un trib in razboi de partea VVV si nu prea ii avantajeaza pozitia pe Avalon.

Oricum succes !
 

DeletedUser3372

Am luat in calcul si chestia asta, cum zici tu ei sunt in avantaj, totusi sunt riscuri mari sa joci, ca trib, pozitionat asa pe harta. Dar am inteles ca mai este un trib in razboi de partea VVV si nu prea ii avantajeaza pozitia pe Avalon.

Oricum succes !

Dragul meu, inseamna ca nu ai citit bine mai tot ce scrie pe aici, pentru ca erau unii de se laudau ca ar fi de partea... Avalonului.

Intr-adevar, pe harta pe acolo prin K44 si mai sus, lucrurile stau diferit, razboiul nu este usor pentru niciunul dintre ei.. Tocmai de asta este statistica mica, niciun trib nu se arunca, se joaca destul de 'sigur' intr-un fel.

Cat despre CP, pfu, sa stii ca eu nu stiu.. :)) Dar te-ai cam incurcat, s-au schimbat aproximativ acum un an si jumatate :D Si este logic, au vazut ca merge, au insistat, au fortat piata, strategie simpla de marketing.. Numai ca dupa parerea mea, incep sa forteze prea mult, si isi cam pierd clientela.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus