Aveti o ferma preferata?

  • Autor subiect DeletedUser7039
  • Data de început

DeletedUser11365

Fatus în data de 06.11. la ora 09:58
mah asteptam sa faci asta.

Fatus în data de 06.11. la ora 09:59
Penibil joculetz .. nu mai este ce era acum 2 ani.

SPOR la pierdut viatza asa.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 10:01
aaa..nu..am si alte activitati

Fatus în data de 06.11. la ora 10:01
Sigur.

.. adios triburile.ro

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 10:02
mai da sa se faca niste mine

Fatus în data de 06.11. la ora 10:04
naa .. am 2 secunde jumate sa incerc o schema
Poate imi ise.

Oricum ... in joculetzul asta nu merita investit timp.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 10:06
cum 2 jumate?1 jumate din ce am calculat io

Fatus în data de 06.11. la ora 10:07
atacul
06.11.09 12:55:31:626

trupele se intorc la

Sosire: 06.11.09 12:55:29:000

Fatus în data de 06.11. la ora 10:07
nasol prietene :p

Fatus în data de 06.11. la ora 10:08
salvarea ta este urmatoarea
la ora aia o sa fiu la servici .. si acolo nu am ping bun.
Dar ... cu putin matematica .. pacalesc si pingul.

Fatus în data de 06.11. la ora 10:10
si minele .. nu am chef sa le cres ...

sa le creasca altzii


Tăietori de lemne (Nivelul 10)
Mina de argilă (Nivelul 7)
Mina de fier (Nivelul 7)

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 10:11
:)nu ar trebui sa fie f greu

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:18
multumesc de ora exacta

Fatus în data de 06.11. la ora 11:25
ooo frumos frumos.
faina matematica

GG

Fatus în data de 06.11. la ora 11:26
Oricum planificam sa renuntz .. deci .. nu e mare paguba

Iti multumesc ca mi-ai aratat din timp ce joc penibil este acesta.

Fatus în data de 06.11. la ora 11:28
Nu te deranja de scouts .. ca nu am sprijin ... si nici trupe defensive.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:28
nu-i asa penibil..nu jocu in sine ii tare..altceva..

Fatus în data de 06.11. la ora 11:29
adica?

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:29
psihologia face jocu asta tare

Fatus în data de 06.11. la ora 11:29
Eu unu am jucat acuma vreo 2 ani ... si m-am reapucat din nevoia de copetitzie... dar scuza-ma .. asta nu e competitzie.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:30
ce ii?

Fatus în data de 06.11. la ora 11:32
intri in contact cu prea multzi copilashi distrushi ... e trist.

Nu e corect ca posesorii de cont premium sa aiba avantaje.
Jucam triburile .. si nu alte jocuri .. pentru ca aici contul premium nu iti da bonus de productzie .. sau putere de atac .. si alte alea..

Contul premium iti ofera doar .. o interfatza mai umana.

Stiam de scripturi .. dar stiam ca nu sunt legale .. si cand am aflat ca sunt .. si ca fac .. tot ce se poate face in joculetzul asta .. am fost dezamagit.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:33
sunt legale si ilegale..io numa asta de farmare il am..si farmatu in principiu il dau manual

Fatus în data de 06.11. la ora 11:38
I relevant .. jocul isi pierde tot farmecul.

Si vrei sa zici ca atacurile astea le-ai dat manual ?

Nu ti-ai pregatit "butoane"

Imi vine greu sa cred.

Si eu am facut fix la fel contra lui [player]idsadar 30[/player] dar totul manual .. si cu hartia si creion in fatza pentru calculat timpii de atac.

Nu cu scripturi...

Serios .. nu are farmec asa

Fatus în data de 06.11. la ora 11:39
haha
Domnu Ciura e student in Cluj.


Nasol google asta ...

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:39
manual le-am dat..am 3 ranguri 1 pe lumi diferite..10 lumi jucate,multe triburi de top 5 conduse..

Fatus în data de 06.11. la ora 11:43
Mie unu imi place placea sa joc triburile .. fara trib ... singur contra totzi grashii ... dar na ...

Serios nu merita timpul.

Fatus în data de 06.11. la ora 11:45
Sfat: nu mai folosi numele adevarat pe net .. ca .. poate o mushti in viatza reala.

Fatus în data de 06.11. la ora 11:46
=)) mah ataca si chevyx ... dar ce si-a furat-o in defence azi dimineatza.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:46
bataie propriu-zisa?:))

Fatus în data de 06.11. la ora 11:47
draq stie .. e mic clujul

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:48
mai stiu si io lume pe aici:)

Fatus în data de 06.11. la ora 11:48
=))

Bine bine .. dar repet .. e mic clujul

Fatus în data de 06.11. la ora 11:49
era sfat .. nu neaparat amenintzare .. o iei cum vrei

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:49
ca pe un sfat am luato..nu cred in dusmania virtuala..

Fatus în data de 06.11. la ora 11:50
stau si ma gandesc ... de ce atatea atacuri ? ca nu era nevoie de nimic in plus dupa atacul ala cu cai.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:51
pai asa ii daca ma ataci..mai primeai daca erau si altii pe faza

Fatus în data de 06.11. la ora 11:51
pe Pandorum l-atzi atacat ?

Is curios .. ca nu mai raspunde la mesaje de pe la 8 dimineatza.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 11:51
nu stiu nimik

Fatus în data de 06.11. la ora 11:54
toata zona asta a mea e goala .. ramane a voastra.
Dar lasatzil pe Pandorum in pace macar o vreme ca poate mai are chef sa joace.
Ty

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:05
te-o nominalizat iurka la cei mai buni jucatori de pe server

Fatus în data de 06.11. la ora 12:11
Pai da .. sunt bun ..
Si eu l-am invatzat pe iurka multe ...

Dar scuza-mah .. refuz sa folosesc scripturi.

Fatus în data de 06.11. la ora 12:11
Si daca e vorba de forum ... nici acolo nu imi place sa imi bag nasu ...

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:12
tre sa ma repet?atacurile le-am dat manual

Fatus în data de 06.11. la ora 12:16
ok ok .. ai dat manual .. tot respectu.

Dar .. eu refuz sa folosesc scripturi .. si automat nu puteam avea o lupta cinstita.

E vorba de principii. Si cand am aflat ca sunt atat de raspandite ... am decis sa abandonez...

Nu te-am atacat pentru ca ai trimis scriptu de farm peste mine .. nu te-am atacat pentru ca foloseshti scripturi ..

Te-am atacat pentru ca am pus ochii pe tine de mai bine de 2 saptamani ..

Si teoretic ar fi urmat sa pregatesc 5 nobili pentru tine in maxim 2 saptamani.

Tu erai prima tzinta .. dupaia chevyx.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:16
deci am avut noroc?

Fatus în data de 06.11. la ora 12:17
Noroc ca ce?

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:18
ca ai grabit atacu si nu ai asteptat sa ma innobilezi direct

Fatus în data de 06.11. la ora 12:18
In tot ce inseamna 15x15 .. am atacat tot mai putin 5 sate ... unu e chevyx .. .. cei 2 vecini ai lui care au peste 1000 de puncte .. si in coltzul dreapta sus inca 2 cu vreo 1000+ puncte fiecare.

Astia micutzii ar fi fost teoretic jucariile mele pentru urmatoarele cateva saptamani .. dupa care ar fi urmat sa vin peste tine.


Nu as fi facut nici cea mai mica mishcare ofensiva pana nu mi-as fi consolidat satul al doilea .. unde planificam sa fac doar trupe defensive.

Fatus în data de 06.11. la ora 12:19
M-am grabit pentru ca renuntz.

Dont you get it ?

Fatus în data de 06.11. la ora 12:19
Si vroiam sa iti fac ceva paguba ..

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:21
nu stiu ce sa zic..daca nu-ti prindeam acuma trupele mai jucai..

Fatus în data de 06.11. la ora 12:24
nope ...

de aseara am vorbit cu Pandorum .. si i-am zis ca mah sinucid in tine


Si in cazul in care nu mah prinzi .. tot ce as fi facut ar fi fost sa trimit catapultele inca o data ..

Pana as fi murit in eventualul sprijin pe care l-ai fi primit.

Dar eram 99% sigur ca voi totzi nu avetzi trupe defensiv ... si chevyx mi-a demonstrat contrarul :p

De ieri dupa ce am vorbit am oprit farmarea .. teoretic toate satele din jurul meu ar trebui sa fie pline .

Fatus în data de 06.11. la ora 12:25
Acuma tot ce astept este sa vad cu ce mah ataci.. sa vad ce pierderi iti fac .. si dupaia sterg contul.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:26
resursele se fac oricum ca am multi cai..baiu ii ca m-ai dat cu juma de zi peste cap cu ferma

Fatus în data de 06.11. la ora 12:27
As da inceput nou ... si delete dupa .. dar sistemul e atata de jegos incat nu imi permite.

Si nici sa renuntz la satul ala nu pot ...

Nasol joc.

Inno Games m-a dezamagit.
"The west" este tot un joculetz penibil .. gandit doar sa stoarca bani din premium.
Si noul joc pe care urmeaza sa il scoata .. care e in beta pe ceva server nemtzesc o sa fie fix la fel.

Conturile premium ofera avantaje prea mari.
bonusuri la productie .. la trupe .. faze de genu.

Fatus în data de 06.11. la ora 12:30
Ala era si planul .. sa te .. incurc.

Daca chiar incercam sa fiu rau as fi facut macar un wave de catapulte ..
Sa iti scot si piatza centrala... sa fi nevoie sa iti rearanjezi casele in queue la HQ ca sa o reconstruieshti rapid .. faze de genu.


Si inca ceva .. nu inteleg de ce iti creshti minele in halul ala ...
Si de ce nu te-ai grabit sa faci academia.

La ce putere de farm ai ( banuiesc echivalenta cu a mea) nu ai nevoie de asa ceva.

Eu am avut acuma 2 zile 1300 de cai .. dar am pierdut multzi cand l-am scos pe [player]idsadar 30[/player] la marginea hartzii.

I-am facut aceashi figura care mi-o aplici tu acum.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:32
pai asa imi place mie sa joc..nu-s singuru care creste minele..pe unde ai jucat tu?

Fatus în data de 06.11. la ora 12:32
Poate o sa joc candva din nou .. si poate o sa fiu prea lenes si batran sa nu folosesc scripturi ...

Dar daca e sa joc cu scripturi .. am sa o fac pe o lume cu viteza 2.

Fatus în data de 06.11. la ora 12:33
Eu am jucat ultima data pe lumea 6 cu iurka.

Si inainte .. pe lumea 14-16 .. ceva de genu .. pe international.


Faza e ca de obicei cand ajung la 20-30 de sate .. mah plictisesc si abandonez.

Partea mishto oricum a cam trecut.

Curatzenia din 15x15 :p

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:36
l2?cu ce nick?

Fatus în data de 06.11. la ora 12:38
am zis eu ceva de lumea 2 ?

.. Lumea 6 .. acelashi nick

Am fost primul la OD fara nici un stres multa vreme.
Dar m-am plictisit si am lasat contul la sitteri.

Fatus în data de 06.11. la ora 12:40
Btw .. pana in momentul asta nu am pierdut niciodata nimic la triburile.
Nici un sat .. nici un atac.

Felicitari ... teoretic esti primul care mah "ingenuncheaza" ... si asta doar pentru ca am renuntzat practic la joc inainte sa te atac pe tine.

Fatus în data de 06.11. la ora 12:41
Tip:
[player]Bastarca[/player] e spart
Farmez in el de ieri de la 8 dimineatza.
Ferma grasa.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:45
pai te-ai interesat inainte s ma ataci?

Fatus în data de 06.11. la ora 12:54
sa mah interesez de ce?

Fatus în data de 06.11. la ora 12:54
de scripturi ?
Da .. si sunt penibile.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:54
pe cine ataci..puteam fi un jucator umflat de presa si degeaba..sau contrariu..nu te-o interesat?

Fatus în data de 06.11. la ora 12:55
deloc.
Repet .. la sinucidere.

Fatus în data de 06.11. la ora 12:57
aia era toata armata ta ?

Spune-mi ca mai aveai 500 de topoare .. si ca ti-ai pastrat cateva sute de calutzi acasa ca sa nu te opreshti din farmare.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:58
da oare ziduri nu mai aveam pe langa?trebuia sa le sparg..de unde sa stiu ca ma ataci?

Fatus în data de 06.11. la ora 12:58
ce-i cu zidurile ?

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 12:59
zidurile din satele de barbari trebe sparte..deci multe topoare erau pe drum cu berbecii

Fatus în data de 06.11. la ora 13:00
Ai o echipa de topoare si berbeci cu care spargi zidurile la ferme ? Si acolo sunt restu de topoare?

Ca .. totushi .. la cazarma si grajd de nivel asa mare.. mah asteptam la mai mult.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 13:00
nu is specializat in trupe..eficienta ii specialitatea mea

Fatus în data de 06.11. la ora 13:00
M-am prins.
Si eu fac la fel .. cand am berbeci liberi.

De obicei atac jucatori mai tot timpul.

Asa se si explica scorul la inamici invinshi.

Fatus în data de 06.11. la ora 13:01
Ce intelegi prin eficienta ?

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 13:01
pierderi cat mai mici

Fatus în data de 06.11. la ora 13:03
Eu unu consider ca ar fi trebui sa te axezi mai mult pe armata .. adica cazarma si grajdul sa lucreze non stop. Ca sa iti asiguri putere de farming sanatoasa.

Sa nu pierzi timp si resurse cu Minele .. si cu cladire principala mai mare de nivel 20.
Ai ajuns in situatzia in care ai deja probleme cu moralul contra tzintelor micutze.
Si viermii aia de vecini dintre noi 2 .. au primit o gramada de sprijin in ultimele zile.

La punctele tale .. nu ii spargi repede pe micutzi.

Si pentru ca nu iti ingenunchezi adversari din tip .. ajungi sa impartzi prea mult fermele cu ei.
Inteleg ca esti eficient .. farmezi non stop .. dar totushi .. astia micutzii isi iau partea.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 13:04
pai io nu atac pana nu am nobilii..si atunci nu mai are nimeni timp de sprijin

Fatus în data de 06.11. la ora 13:11
Eu unu prefer sa ii crap .. sa ii trimit la marginea hartzii .. si sa lase satele pe post de ferme.

Asa imi asigur ferme foarte multe .. foarte devreme.


Dezavantajul este urmatorul .. vecinii .. cum esti tu .. ajung sa imi farmeze teritoriul.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 13:12
io tre sa fiu in top..asa m-am obisnuit..si daca nu iau sate mari,nu am cum..deci ii relativ simplu din punctu meu de vedere..

Fatus în data de 06.11. la ora 13:17
Niciodata nu mi-a placut sa fiu in top la puncte .. pentru ca moralul ala e foarte nasol.

Prefer scorul la inamici invinshi.

Si urasc cand ajung la 10-15 sate .. si langa satul meu este un idiot cu 1000 de puncte si imi sta ca un spine in coaste.

Prefer sa scap de totzi repede.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 13:18
pai parerea mea ca pana la 100k se joaca pe eficienta..sa pierzi cat mai putin..dupaia poti sa tragi si la inamici invinsi..niciunu din topuri nu is f relevante daca stai sa te gandesti

Fatus în data de 06.11. la ora 13:21
Cand se va deschide lume unde moralul o sa fie inactiv .. poate o sa joc din nou .. si poate o sa trag si la puncte.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 13:22
aia nu stiu daca se va intampla vreodata

Fatus în data de 06.11. la ora 13:25
Pentru ca si nubuletzii trebe sa traiasca .. si sa plateasca premium :p stiu.

Anyway.. buh bye.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 13:27
dai stergere cont deci?

Fatus în data de 06.11. la ora 13:27
Yup.

Nu ti-am explicat clar?

Fatus în data de 06.11. la ora 13:28
Daca era dupa mine dadeam inceput nou acuma o ora... dar .. nu pot pentru ca am 2 sate.

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 13:28
ba da..is precaut de obicei..poate ne mai auzim

Fatus în data de 06.11. la ora 13:29
Poate pe alta lume.

Mai rapida .. si poate fara moral. :p
cya

Fatus în data de 06.11. la ora 13:30
Am lasat in queue de toate resursele Spears si Swords

Doar asa ca sa nu iti dau chiar totul pe tava.

Acuma sa fiu nashpa ar trebui sa iau echipa de suport la injurii ... si pe tine la fel .. si sa sper ca imi baneaza astia contul .. ca sa nu potzi sa te atingi de sat :p dar .. nu merita deranjul.

cya

cristian ciura octav în data de 06.11. la ora 13:31
:)

o seara frumoasa
 

DeletedUser

putea foarte bine sa-si puna un script sa-si scoata armata din sat printr-un singur click...si nu prindeai nimic...si stia de chestia asta...dar ce rost are *** jocul asta a ajuns o afacere prospera si trebuie sa dai bani k sa poti fi printre primii...
 

DeletedUser11365

putea foarte bine sa-si puna un script sa-si scoata armata din sat printr-un singur click...si nu prindeai nimic...si stia de chestia asta...dar ce rost are *** jocul asta a ajuns o afacere prospera si trebuie sa dai bani k sa poti fi printre primii...

io nu vroiam sa fac mare caz din asta..am postat un raport..is de acord ca o fi un jucator bun..nu aveam de gand sa continui cu super realizarea mea,insa ca urmare a tentativei de a-mi fi luate meritele,am considerat de cuvinta sa prezint adevata desfasurare a actiunii...nu stiu ce mai incerci tu sa faci acuma..chiar nu-mi dau seama
 

DeletedUser

pai poti ajunge in top pt ca nu stie toata lumea de scripturi si cresti pe spinarea lor....k nu te pot prinde...dar *** ar sti toata lumea de scripturi si tu ai fi singurul care nu stie iti spun sigur ca nu vei reusi sa ajungi in top, si *** zici k la jocul asta ai nevoie de cap as spune ca experienta e mult mai importanta...orice om care are timp, nu e retardat si are o varsta cat de cat decenta poate fi in top....

io nu vroiam sa fac mare caz din asta..am postat un raport..is de acord ca o fi un jucator bun..nu aveam de gand sa continui cu super realizarea mea,insa ca urmare a tentativei de a-mi fi luate meritele,am considerat de cuvinta sa prezint adevata desfasurare a actiunii...nu stiu ce mai incerci tu sa faci acuma..chiar nu-mi dau seama

vroiam sa-mi exprim nemultumire pt ca sunt legale aceste scripturi daca nu ai inteles...
si nu-ti ia nimeni meritele k nu prea ai...cel putin in acest caz....in general nu stiu...poate esti un jucator bun...dar unul care se foloseste de scripturi ca sa fie cu un pas inaintea celorlalti...
 

quz0r

member
Scor reacție
144
si *** zici k la jocul asta ai nevoie de cap as spune ca experienta e mult mai importanta

Te asigur că exista jucători care au ajuns si au rezistat in top 5 doar din teorie.Fiind prima lor lume pe care si-au demonstrat activismul.
 

DeletedUser11365

vroiam sa-mi exprim nemultumire pt ca sunt legale aceste scripturi daca nu ai inteles...
si nu-ti ia nimeni meritele k nu prea ai...cel putin in acest caz....in general nu stiu...poate esti un jucator bun...dar unul care se foloseste de scripturi ca sa fie cu un pas inaintea celorlalti...

in continuare tu nu ai inteles nimik..am script de farmare care nu il prea folosesc,deci nici o legatura cu prietenul tau si atacurile mele..daca doresti sa cobori nivelu discutiei in halu asta,io ma retrag si iti las onoarea..
 

DeletedUser

pai poti ajunge in top pt ca nu stie toata lumea de scripturi si cresti pe spinarea lor....k nu te pot prinde...dar *** ar sti toata lumea de scripturi si tu ai fi singurul care nu stie iti spun sigur ca nu vei reusi sa ajungi in top, si *** zici k la jocul asta ai nevoie de cap as spune ca experienta e mult mai importanta...orice om care are timp, nu e retardat si are o varsta cat de cat decenta poate fi in top....



vroiam sa-mi exprim nemultumire pt ca sunt legale aceste scripturi daca nu ai inteles...
si nu-ti ia nimeni meritele k nu prea ai...cel putin in acest caz....in general nu stiu...poate esti un jucator bun...dar unul care se foloseste de scripturi ca sa fie cu un pas inaintea celorlalti...

Pai doar scripturile care nu automatizeaza comenzile sunt legale. Deci prin urmare si cu scripturi si fara cam tot acolo esti, scripturile sunt bune doar in faze avansate a jocului cand ai sute sau mii de sate cand te scutesc de niste click-uri in plus.
 

DeletedUser6558

Calculeaza singure atacurile, fara twstats etc.? Asa zicea, nu?
 

DeletedUser

Eu cred ca are impresia ca un script de exemplu iti scoate trupele din sat cand ajung ceva trupe straine si deci nu iti poate prinde trupele in sat chiar daca nu esti la pc. :D
 

DeletedUser

tu nu ai inteles nimic....iti mai explic o data si imi vad de treaba....fatus te-a atacat pe tine pt ca a renuntat la joc...si a trimis armata pur si simplu sa-ti faca pierderi...pe el nu l-a interesat nici o secunda ce pateste armata lui pt k deja renuntase (de ce a renuntat?pt ca sunt scripturi cu care poti face multe smecherii)...si tu folosesti scriptul de farming dupa cum ai zis...atacurile pe care i le-ai dat au legatura cu scripturile pt ca nu l-ai fi atacat daca nu renunta el si te ataca....deci nu ai nici un merit...si am terminat cu explicatiile
 

DeletedUser11365

dai..pai am dat inainte de culcare.."setari".."mod vacanta".."loctiitor".."script".."ok"..iti dai seama ca baiatu s-o batut cu morile de vant..io dormeam si el statea cu sufletu la gura..si pe cand m-am trezit era dat si contraatacu
 

DeletedUser

putea sa-si fereasca armata cu un script de farming pt k el stia ce armata are in total si cand ajungea armata lui in sat apasa un click si o trimitea in ce sat vroia...deci face multe si un script de farming *** stii cum sa-l folosesti
 

DeletedUser

Eu cred ca are impresia ca un script de exemplu iti scoate trupele din sat cand ajung ceva trupe straine si deci nu iti poate prinde trupele in sat chiar daca nu esti la pc. :D

N-are de unde sa stie ce fac scripturile pentru ca nu le-a folosit niciodata!
Un an de absenta e totusi mult
 

DeletedUser

eu nu zic de tine k ti-ai ferit armata...eu zic de contra ta care ajungea cu o secunda dupa ce ii ajunge armata lui ofensiva inapoi in sat...normal ca erai on cand te-a atacat si ti-ai scos armata din sat cu mana ta....
 

DeletedUser

pai nici eu nu am folosit un script pana aseara...cand mi-a zis fatus de ele si m-am interesat de ce pot face...
 

DeletedUser11365

pai nici eu nu am folosit un script pana aseara...cand mi-a zis fatus de ele si m-am interesat de ce pot face...

in mesajele cu el scrie cat se poate de clar ca le-am dat manual..scuza-ma,daca ii mare filozofie sa dai niste atacuri la secunda,inseamna ca ati lipsit cam mult
 

DeletedUser6558

Unde is scripturile magice? Vreau sa le vad si eu. Care e cel mai puternic din ele?
 
Sus