Aveti o ferma preferata?

  • Autor subiect DeletedUser7039
  • Data de început

DeletedUser5596

PAI DATIMI SI MI-E SCRIPTU DE FARMARE :))nu am folosit niodata,dar dac vad ca se practica de ce nu:))
 

DeletedUser

Scripturile ofera multe avantaje ..

Am folosit cuvantul "lenes" de cateva ori.
Si ce fac scripturile ? Ajuta aceshti leneshi sa faca totul repede si frumos.



Eu faceam atacurile cu hartia si pixul in fatza ..
Adunam si scadeam timpi de atac .. si asa mai departe.

Poate sunt prea batran si prea oldschool pentru asa ceva...


Scripterii le fac automat .. si nici macar folosit un utilitar extern gen tribalwarsmap.com.


Pana si simplul script de farming la un singur click poate fi caracterizat printr-un singur cuvant "LENE".



Ce parere ai de scripturile de genu Sending "Fakes" Script


Sau

Troop Speed/Renaming Attacks
unde scrie foarte clar


These scripts are NOW both allowed, because they do nothing automatically. The one where the discussion is, you have to click to rename the attack.



Si toate scripturile de farming incep cu ASA CEVA


Cititi foarte bine ce scrie acolo .. si o sa ramaneti uimiti.
Viata cu scripturi este mult mult prea usoara.
 

DeletedUser7039

În ochii mei tu si tribul tau sunteti reprezentantii celor care folosesc scripturi.
Si daca e pana acolo .. dupa ce m-am documentat .. mi-am dat seama ca pot fi folosite mult mult mai eficient.

Exista un moment al jocului din care nu poti sa te mai descurci fara scripturi..

Pana si simplul script de farming la un singur click poate fi caracterizat printr-un singur cuvant "LENE".

Aici nu e vorba de lene .. Dar farmatul in sine este o munca urata.. Mie nu imi place sa farmez.. Tie iti place sa iti pierzi orele asa? Nu cred.. Mai bine iti folosesti timpul in care farmezi "batraneste" sa studiezi harta si sa cauti noi strategii de dezvoltare sau mai stiu eu ce ..
Aceeasi problema e si cu recrutatul.. care apare la peste 100 de sate.. Innebunesti daca recrutezi manual .. Cand sa mai si ataci daca iti pierzi ore intregi numai ca sa dai comenzi in cazarma..
Mai bine folosesti un script de mass-recrut si ai timp si de altceva..
E aiurea sa faci munca tardiva doar ppentru ca esti impotriva scripturilor LEGALE..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Exista un moment al jocului din care nu poti sa te mai descurci fara scripturi..

Da sunt de acord.
Dar eu am renuntat intodeauna cand jocul ajungea la acel nivel.
Dupa 20-30 de sate eu renunt din start. Pentru ca jocul nu mai este interesant.


Lumea 17 nu este atat de avansata incat sa fie nevoie de asa ceva.
 

DeletedUser

Poftim ? Ce vrei sa spui ca fara script nu poti trimite atac la secunda sau ce ? :confused:
Chiar nu prea am inteles ideea :)


spunea k la farmat poti pregati un atac in 2 secunde(adik sa alegi orasul numarul de trupe etc...) fara scripturi iti ia un pic mai mult....oricum cand farmezi vreo 50 de sate se vede diferenta....pt atacuri la secunda nu ai nevoie de scripturi desi sunt scripturi si pt asta....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Poftim ? Ce vrei sa spui ca fara script nu poti trimite atac la secunda sau ce ? :confused:
Chiar nu prea am inteles ideea :)

Cu sau fara scripturi potzi face atacuri de genu.



Dar fara scripturi .. nu cred ca potzi sa trimitzi SUTE de fakes.

Cauta pe net .. documenteaza-te ... si o sa vezi ca sunt scripturi care te ajuta sa trimiti cate fakes vrea mushchiul tau.



Imagineaza-ti cat timp si cate calcule iti ia sa faci 1000 de atacuri fake&real contra unor tinte inamice ... 10-20 de sate tinta .. + sute de sate aliate cu tinta. Munca care se face relativ ushor cu ajutorul scripturilor.






Recordul meu personal este de aproximativ 100 de atacuri fake + 2 trenuri de nobili. Am cucerit fara problema 2 sate cu acea serie de atacuri.

Dar am pierdut aproximativ o dupamasa pana am calculat si am aplicat tot ce trebuie. Acelashi lucru se putea face cu scripturi in jumatate de ora maxim.
 

DeletedUser7039

Da sunt de acord.
Dar eu am renuntat intodeauna cand jocul ajungea la acel nivel.
Dupa 20-30 de sate eu renunt din start

Este neinteresant pentru tine .. Pentru multi altii este mai interesant ..
Altfel organizez un atac cand am la dispozitie 500 de nuke-uri ..
Altfel ma bucur cand vad ca se macelaresc sute de mii de trupe pe un singur sat blindat ..
Altfel ma bucur ca cu toate ca este un stadiu avansat al jocului, jucatorii din subordine folosesc trupele spre deosebire de jucatorii din alte triburi, pentru ca reusesc mereu sa le gasesc o intrebuintare si cat ar fi de evoluat jocul, trupele nu imi ajung..
 

DeletedUser

Este neinteresant pentru tine .. Pentru multi altii este mai interesant ..
Altfel organizez un atac cand am la dispozitie 500 de nuke-uri ..
Altfel ma bucur cand vad ca se macelaresc sute de mii de trupe pe un singur sat blindat ..
Altfel ma bucur ca cu toate ca este un stadiu avansat al jocului, jucatorii din subordine folosesc trupele spre deosebire de jucatorii din alte triburi, pentru ca reusesc mereu sa le gasesc o intrebuintare si cat ar fi de evoluat jocul, trupele nu imi ajung..

Cand am citit "jucatorii din subordine" am inceput sa rad.
Voi .. cei care aveti pretentia sa fiti lideri peste altii aveti probleme.


Stiu ca la joc ii zice TRIBAL WAR .. si ca razboaiele adevarate se dau intre triburi.
Dar e mult mult mai palpitant sa te iei de un trib mare cand esti singur ( nu am avut ocazia sa fac asta pe lumea 17 .. dar sigur as fi ajuns sa fac manevre ofensive contra SPOR in maxim o luna).
 

DeletedUser

Poftim ? Ce vrei sa spui ca fara script nu poti trimite atac la secunda sau ce ? :confused:
Chiar nu prea am inteles ideea :)

cred ca pandorm te`a lamurit ... una e sa dai 2-3 clickuri care sunt unu langa altu in bare de scripturi si alta e sa faci manual(introduci cordonate,alegi trupe,click pe atac si apoi OK)
 

DeletedUser20103

Cand am citit "jucatorii din subordine" am inceput sa rad.
Voi .. cei care aveti pretentia sa fiti lideri peste altii aveti probleme.


Stiu ca la joc ii zice TRIBAL WAR .. si ca razboaiele adevarate se dau intre triburi.
Dar e mult mult mai palpitant sa te iei de un trib mare cand esti singur ( nu am avut ocazia sa fac asta pe lumea 17 .. dar sigur as fi ajuns sa fac manevre ofensive contra SPOR in maxim o luna).


in jocul asta chiar este nevoie de "lideri".daca nu esti de acord,asta e problema ta;)daca esti impotriva scripturilor pentru ca joci doar pana la 20 sate nu ne mai spune si noua..lasa-ne pe noi sa jucam pana ne plictisim cu scripturi,si tu mergi si joaca speed.
 

DeletedUser

cred ca pandorm te`a lamurit ... una e sa dai 2-3 clickuri care sunt unu langa altu in bare de scripturi si alta e sa faci manual(introduci cordonate,alegi trupe,click pe atac si apoi OK)

Este exact aceeasi chestie. Tu crezi ca pentru alea doua, trei clickuri pe care le dai la un script nu trebuie sa bagi coordonatele sau numarul de trupe? Le bagi si acolo diferenta e ca o singura data la inceput, nu de fiecare data.
 

DeletedUser

Scripturile ofera multe avantaje ..



Eu faceam atacurile cu hartia si pixul in fatza ..
Adunam si scadeam timpi de atac .. si asa mai departe.

Poate sunt prea batran si prea oldschool pentru asa ceva...

Da.. si eu faceam la fel..si parca aveam alta satisfactie.. dar nu poti fi atat de radical impotriva scripturilor. Unii le folosesc din lipsa de tine, altii de lene, altii pentru ca au alte chestii mult mai importante de facut (de exemplu planuri de atac, strategii, etc.. tot ce tine de o functie de conducere).


Cu sau fara scripturi potzi face atacuri de genu.



Dar fara scripturi .. nu cred ca potzi sa trimitzi SUTE de fakes.


Cauta pe net .. documenteaza-te ... si o sa vezi ca sunt scripturi care te ajuta sa trimiti cate fakes vrea mushchiul tau.



Imagineaza-ti cat timp si cate calcule iti ia sa faci 1000 de atacuri fake&real contra unor tinte inamice ... 10-20 de sate tinta .. + sute de sate aliate cu tinta. Munca care se face relativ ushor cu ajutorul scripturilor.






Recordul meu personal este de aproximativ 100 de atacuri fake + 2 trenuri de nobili. Am cucerit fara problema 2 sate cu acea serie de atacuri.

Dar am pierdut aproximativ o dupamasa pana am calculat si am aplicat tot ce trebuie. Acelashi lucru se putea face cu scripturi in jumatate de ora maxim.

Ai sa razi sau ai sa ma consideri prost, dar pana acum 4-5 luni, cand incercam eu sa-mi dovedesc mie ca se poate juca si fara scriputuri (chiar daca jucam cu maxim 50 de sate, pentru ca nu imi placea mie cu mai mult de atat...) trimiteam sute de fake-uri fara sa am vreo problema si fara sa folosesc vr-un script.

Dar de atunci, timpul meu s-a limitat si am fost nevoit sa le folosesc, si nu`l folosesc decat pe cel de fake-uri si probabil il voi baga aici (L17) pe cel de farming, pentru a nu`mi ingreuna sitterii. :)

Il aveam bagat si pe cel de recrutare in masa, dar nu`l foloseam.. pentru ca rar am aceleasi proportii de trupe in sate :) In general trupele mele le fac in functie de vecini..si cum acestia se schimba in permanenta.. nu pot juca dupa acelasi tipar mereu :)



cred ca pandorm te`a lamurit ... una e sa dai 2-3 clickuri care sunt unu langa altu in bare de scripturi si alta e sa faci manual(introduci cordonate,alegi trupe,click pe atac si apoi OK)

Da.. stiu si eu cum sta treaba cu acele script-uri doar ca din exprimarea ta am inteles (asa am inteles in acel moment...) ca nu poti da atac la secunda fara scripturi si ramasesem :confused: :)
 
Sus