~B~B~ vs ~DMC~

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

ma mihai ma :)) tu o tii pe a ta si atat :))....pacat ca am sters de la notite satele cu sprijinu necesar...ca ti le aratam direct ;)
ti-am zis cand au inceput atacurile nu eram eu pe cont....si a cerut la greu ;)....deci nu ma mai baga pe mine aiuria.....eu cand am venit de la munca si am intrat pe cont ti-am dat lista in felu urmator...

satu atacat-ferme necesare si timpu......nu tiam zis baga 50 de full de aparare pentru ca stiu ca nu avea rost sa il umplu de aparare......
dar na tine-o tot pe a ta eu sunt un Noob....nu stiu cate sate de aparare sa iti cer ;)

vezi ca te contrazici singur ..eu am trimsi sprijin la tine cand erai tu pe cont ..si cand am primit lista cu sat --nr ferme --timpi iar apoi mi-ai dat rapoarte sa vad pe 2 sate ce ai ....plus ce rapoarte primeam cand erai atacat ... si la 90 000 pe sat cu 20 atacuri ....
 

DeletedUser

iar andrei ..stiu ca bb nu a stat in granita die ...dar eu m-am referit la modul lor de joc ..la cat de uniti au fost ..tinand cont ca au fost jucatori care erau prima data pe triburile ..au fost jucatori care au stat in banca lor si si-au facut treaba ceea ce incearca sa faca si acum ( cei care au mai ramas din ei ) ...arata mie unu din ei care a facut probleme in bb ( inafara de cristina si alin ..cu care tu ai avut discutii ) ...eu zic ca nu o sa gasesti nici macar 1 singur ..

kojones
luc14s
asy2000
ella77
balanel10
nicksano
Clloluc
InseamnaO
monte cristo
angel34
dangabi17
Mihaielis
YPMEN
chidana
sasihui
danvally
edy123
denis2008
bardta
GuzunGenea
MMarinik22
upurulu
banu32
cavalerulDAC
cojocel

si da nu m-am referit nici eu la pna-urile cu dmc ...ci la nenumaratele pna-uri cu out si nbz care au stricat zona pe banda.


oricum andrei indiferent ce parere au altii despre tine ..eu te respect pentru ca ai dus bb-ul unde a ajuns si l-ai tinut din scurt, dar orice lucru frumos trebuie sa aiba si un final ceea ce se intampla acum cu epava BB ... jucatori care cer sprijin ca vin atacuri de la colegi ( la atac organizat ) ..jucatori care urla ca "pai ai zis ca e satu gol si uite ca are trupe " ....mda nu a auzit de dodge ? ....si mai ales de inactivitatea creeata in trib ..multi jucatori pe granite pe sitere ...mute "curve " cum ai spus si tu...

pacat sincer ..dar pentru mine nu mai are nici un sens jocul ..nici o satisfactie ..nimic... mai joc doar pentru cativa jucatori cu care m-am inteles si ma inteleg bine ... daca ai putut sa observi am dat acum 2 sapt o circulara dupa ce am revenit in care ziceam ca nu ma mai stresez si nu imi mai bat capu cu cine nu merita ..si ca se pot pierde si 1 000 sate pe granite daca nu stiu sa inteleaga cateva chestii marunte ...


oricum e doar un joc si important este sa ramai cu prietenii ...pentru ca satele nu le iei acasa.

Este adevarat , sunt juc la prima lume , sunt juc care au jucat.Dar eu zic ca mediul in care au jucat ia facut asa, tine minte ca au venit din LS , si DIE!.Am avut rabdare cu ei si mi au dat tot timpul ce le am cerut.Asa a fost BB pana la un pct.Tot tribul , juca , si tot tribul asculta de cond.Dar de doua luni , s-a dus tot.Si stii si tu de ce, plus multi juc s-au lasat.Cand sittere tin 3 juc iar restul stiu doar sate e greu.
Sprijin a venit unde a fost nev , tine minte si spune aici ,cate circulare am dat eu.Si am fost bubuit de cand sutn pe 13, aveam sate in inima tribului , PCA si spune cate circulare am dat eu.Am zis sa fie bine , dar m-am trezit ca ma acuza ca stric tot , juc care au aparut peste noapte , juc care imi lasau sitter sa le fac dodge si eu aveau trupele din sate sprijin , cik sa nu crape.
Nu ma intereseaza parerea nimanui , cat am putut am facut , am stat timpul liber , am impacat pe toata lumea si la urma am luat o m**e mare.Sunt putini juc care merita respectul in BB , restul stiu doar sate si sa toarne la dusmani ca sa si faca loc cand pica.
Aveti grija , si acuma sunt spioni in zona 56 , si trupe prin DMC.mai bine da le satele si lasa i sa fuga la dusmani decat sa stai si sa ti dai cu pumnul in cap de nervi.
Multa bafta , am scris destul si am terminat cu lumea 13.Multa bafta la toti , nu ma "iubeste" lumea :D:D:D dar va doresc multa bafta in REAL LIFE.
 

DeletedUser30628

vezi ca te contrazici singur ..eu am trimsi sprijin la tine cand erai tu pe cont ..si cand am primit lista cu sat --nr ferme --timpi iar apoi mi-ai dat rapoarte sa vad pe 2 sate ce ai ....plus ce rapoarte primeam cand erai atacat ... si la 90 000 pe sat cu 20 atacuri ....

Loc de dat cu capu (739|530) K57 - 15-20 ferme in 40 ore
Loc de dat cu capu (739|529) K57 - 10-15 ferme in 35 ore
April Sweet 879 (742|535) K57 - 15-20 ferme in 80 ore
Loc de dat cu capu (739|531) K57 - 15-20 ferme in 35 ore
Loc de dat cu capu (740|533) K57 - 15-20 ferme in 30 ore
Loc de dat cu capu (730|542) K57 - 15-20 ferme in 35 ore

eu cam in felu asta iti dadeam msg cu satele pe care aveam nevoie de sprijin ;) si oricum gandeste-te ca nu toti isi faceau satele de aparare lanci,spade,arcasi si cav grea ;) majoritatea aveau lanci,spade si arcasi fara cav grea :)....si oricum tie tiam zis sa imi dai 5-10-15 ferme maxim.......pe sate unde chiar era nevoie,dar na infine :) lasa ca au trecut sa aveti noroc cu razboiu in continuare :))
 

DeletedUser

andrei nu te contrazic in ceea ce zici ..stiu cum sa dus bb-ul ..si cum au aparut peste noapte unii si au creeat haos total ...stiu ce trupe aveai pe sate ( ca am mai fost si eu siter din cand in cand ) stiu si cate circulare ai dat pentru contul tau ( zero barat ) ..stiu si cate trupe sprijin au plecat in alta parte si cate circulare sau dat ..stiu tot andrei ...si de asta zic ca imi e scarba de unii pentru ca nu au idee cate batai de cap am avut eu vio si cu tine in ultimele 3-4 luni ...cate nopti si zile pierdute .... pentru ce ?? iti spun eu ..pentru nimic


o singura corectare am sa fac ...este vorba de jucatori din LS ( lupii singuratici pentru a nu se face confuzie ) si LOST , reborn sau GF cum vrei sa ii zici (nu die ) ...pentru ca ce a venit din die ...au fost pe langa cu orice
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Loc de dat cu capu (739|530) K57 - 15-20 ferme in 40 ore
Loc de dat cu capu (739|529) K57 - 10-15 ferme in 35 ore
April Sweet 879 (742|535) K57 - 15-20 ferme in 80 ore
Loc de dat cu capu (739|531) K57 - 15-20 ferme in 35 ore
Loc de dat cu capu (740|533) K57 - 15-20 ferme in 30 ore
Loc de dat cu capu (730|542) K57 - 15-20 ferme in 35 ore

eu cam in felu asta iti dadeam msg cu satele pe care aveam nevoie de sprijin ;) si oricum gandeste-te ca nu toti isi faceau satele de aparare lanci,spade,arcasi si cav grea ;) majoritatea aveau lanci,spade si arcasi fara cav grea :)....si oricum tie tiam zis sa imi dai 5-10-15 ferme maxim.......pe sate unde chiar era nevoie,dar na infine :) lasa ca au trecut sa aveti noroc cu razboiu in continuare :))


piter tu o sti pe a ta eu o stiu pe a mea ...vezi ca ai primit trupe maxime ..cum ai in lista nu 10 ci 15 ferme ..nu 15 ci 20 ..de pe contul meu le-a trimis violeta ...stie si ea ce a fost la tine atunci ..
 

DeletedUser30628

a fost monica :)......ea va dat msg cu cate atacuri am pe sate...nu va dat satele cate ferme sunt necesare ;)
 

DeletedUser

a fost monica :)......ea va dat msg cu cate atacuri am pe sate...nu va dat satele cate ferme sunt necesare ;)

piter intelege ca sa trimsi sprijin numai la astfel de mesaje

Loc de dat cu capu (739|530) K57 - 15-20 ferme in 40 ore
Loc de dat cu capu (739|529) K57 - 10-15 ferme in 35 ore
April Sweet 879 (742|535) K57 - 15-20 ferme in 80 ore
Loc de dat cu capu (739|531) K57 - 15-20 ferme in 35 ore
Loc de dat cu capu (740|533) K57 - 15-20 ferme in 30 ore
Loc de dat cu capu (730|542) K57 - 15-20 ferme in 35 ore


ulterior cand ai fost banat si imediat ai revenit atunci mi-ai zis cate atacuri ai ..deci nu mi-a zis monica pentru ca nu iti debloca ea contul ..ci tu
 

DeletedUser30628

bine ma :))....nu intelegi si am incheiat discutia :)
eu ** de ceva si tu de altceva ;) ne contrazicem aiuria.....deci cand au inceput sa fie vreo 200-300 de atacuri pe cateva sate a inceput sa ceara ea sprijin....dupaia am intrat eu pe cont si cand am fost banat deja sprijinu necesar venea.....deja satele ti le-am dat.....eu asta tot iti zic de 2 ore si nu intelegi :)))
 

DeletedUser

bine ma :))....nu intelegi si am incheiat discutia :)
eu ** de ceva si tu de altceva ;) ne contrazicem aiuria.....deci cand au inceput sa fie vreo 200-300 de atacuri pe cateva sate a inceput sa ceara ea sprijin....dupaia am intrat eu pe cont si cand am fost banat deja sprijinu necesar venea.....deja satele ti le-am dat.....eu asta tot iti zic de 2 ore si nu intelegi :)))

eu ti-am zis ceva dar nu citesti bine


mi-ai aratat o lista trimisa de tine adica
Loc de dat cu capu (739|530) K57 - 15-20 ferme in 40 ore
Loc de dat cu capu (739|529) K57 - 10-15 ferme in 35 ore
April Sweet 879 (742|535) K57 - 15-20 ferme in 80 ore
Loc de dat cu capu (739|531) K57 - 15-20 ferme in 35 ore
Loc de dat cu capu (740|533) K57 - 15-20 ferme in 30 ore
Loc de dat cu capu (730|542) K57 - 15-20 ferme in 35 ore


eu ti-am trimis de la mine pe aceste sate sprijin ( mai exact vio ca era siter la mine in dimineata aia ) ..lista a fost facuta de tine nu de monica ..nu vorbesc de ce a cerut monica vorbesc de ce ai cerut tu ....ai primit 20 ferme pe sat ajungand sa iti scada cu cate 100 din fiecare la fiecare atac iar altii ( ex DMS ) la out nu mai avea cu ce sa se apere .... tinand cont ca ai avut cont de 5 milioane puncte si tu sau monica tot imi urlati ca nu mai aveti aparare dupa 200 atacuri ...iar eu ti-am zis de nenumarate ori sa retragi ce ai la colegi ..iar tu imi ziceai ca esti chel
 

DeletedUser30628

pai am fost chel mihai ;) plus ca si acum am pe la dms sprijin.......ii retrag de la el cand are si el atacuri????poate la ajutat sprijinu meu ;) si pe mine m-ati fi ajutat voi....da oricum....bine ca sa terminat....eu unu ma bucur ca am putut sa las l13 ca ma mai mult timp liber
 

DeletedUser

pai am fost chel mihai ;) plus ca si acum am pe la dms sprijin.......ii retrag de la el cand are si el atacuri????poate la ajutat sprijinu meu ;) si pe mine m-ati fi ajutat voi....da oricum....bine ca sa terminat....eu unu ma bucur ca am putut sa las l13 ca ma mai mult timp liber

piter una e cand ai trupele proprii si alta e cand ai sprijin ....aici te pot contrazice ...era mai bine sa il sprijin pe dms si sa retragi tu de la el ...pentru ca astfel tu nu te bazai pe trupele care vin sprijin ci mai faceai un dodge ceva ..cu trupele proprii poti sa jonglezi ..cu sprijinul ...vine si ramane in sat ..e suficient bine ..nu satu e pierdut..
intelegi ?

plus eu nu concep jucator pe granita si sprijin la 3 k-uri distanta ...si jucator pe granita de 5 milioane cu maxim 30-40 sate ( in granita ) ..si 150 pe k de granita ...sa nu poata sa reziste...


mereu am spus-o si am tot repetat-o dar nimic ...toti jucatori de pe granita sa aibe trupele proprii acasa ...iar dupa daca mai au nevoie sa anunte ...asa voi ...pauza ...

cum a fost cu aliatu o luna de zile ..... i-am cerut cu 2 saptamani inainte sa fie atacat de catre dmc ..anticipand atacurile dmc ....si el pauza nu mi-a facut nici o lista ..si nici dupa ce au inceput atacurile stia doar sa se vaite dar de facut liste pauza ....


pana acum toti jucatorii din k56 si k57 au fost avertizati de mine cu o saptamana sau doua inainte sa aiba atacuri de la dmc ....si le-am spus sa pregateasca liste pentru sprijin ca ei urmeaza ...ia durut undeva ...au aparut apoi atacurile si nu mai stiau cum sa dea mai repede circulare ........... intelegi de ce imi e scarba de joc ? pentru ca nu ai cu cine ....te rogi de unii ..si nu ii intereseaza si cand vin atacurile ...apoi urla la mine ca nu ii ajut ...pai de ma ce vrei sa fac sa intru pe cont sa iti fac si lista de sprijin ..sa iti fac si ordine pe cont ..sa iti dau si sprijin ...


nu am sa fac asta ..de aceea invit dmc -ul sa ia sate de la cei care nu stiu sa se ajute cand au timp ..si se trezesc pe ultimul moment.

cum a fost aliatu sunt si altii ....inca mai sunt jucatori pe granita dmc care mi-au dat 10 sate in lista ...si parca ii vad la atacuri ca o sa inceapa sa ceara pe 100 ..... pai de mai asta e ..... la dezbinarea bb in bb si ts am dat circulare de mi-au iesit pe nas sa faceti liste ....cine a facut a fost servit ... acum cine vine ...imi pare rau mariana .. sa pierdeti si 1 000 sau 2 000 nu ma intereseaza atata timp cand nu vreti sa intelegeti si sa ascultati
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30628

pai eu mereu am mers catre granita mihai ;) nu am stat cu mainile in san sa iau interne cu au facut altii...ca daca ma ocupam de treaba asta eram in rank 10....dar nu mia placut sa stau in mijlocu tribului sa iau interne la greu :)mi-a placut distractia mereu ....
si oricum fazele cu dodge am facut si eu destule la org si la matei :))...de m-am saturat,.....dar na din scurt m-au facut rapid
 

DeletedUser

va contrati degeaba la topicul asta. nu inteleg ce vreti sa demonstrati.
 

DeletedUser

asta o stim. dar a existat si o presiune puternica din partea DMC OUT si NBZ. trebuie sa fiti realisti.
 

DeletedUser

da nu am zis nu ..dar bb a ajuns asa mai mult datorita certurilor si problemelor interne
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Cum s-a ajuns aici este mai putin important, ceea ce e mai important este ca SCOPUL ALIANTEI DE A CASTIGA RAZBOIUL ESTE FOARTE APROAPE DE A FI ATINS. Restul, certuri, impacari, din dragoste, iarta-ma...sunt prea putin importante.
 

DeletedUser30628

eu inca vad ca BB este pe primu loc :) si nu a picat inca ;)....deci mai este pana va pica .....mai aveti de munca inca :)
 

DeletedUser

eu inca vad ca BB este pe primu loc :) si nu a picat inca ;)....deci mai este pana va pica .....mai aveti de munca inca :)

esti tu asa de sigur? ca mai dureaza ? ..hm eu cred ca nu


nu imi place sa visez ...sunt realist si vad tot ce misca in trib dar si la adversari.


si piter inca traiesti in trecut ..si cand spun asta ma refer la faza ca de 7 luni tu nu ai facut nimic pentru trib si am sa iti si argumentez

la razboiul cu die nu ai participat decat pe final cand sau cedat conturile din k56
la razboiul cu CL ..hm ce pot sa zic sa terminat rpd dupa un organizat facut de tot tribul si dupa o saptamana in care toti jucatori de pe granita au inceput sa urle si sa injure ca nu primeau sprijin
la razboiul cu dmc idem in k55 nimic k56 nimic ai fost in siter peste 60 zile ...si acum o sa vii sa zici ca ai rupt die ..hm cand ? cand l-am terminat noi ? si erau conturile mirinda orch pe stergere ? si cand ai inceput sa cuceriti sate moca ? ca nu riposta nimeni ? stiu bine ce sa intamplat si atunci cu orch cand veneai si te dadeai viteaz ca voi l-ati cucerit ...da ma voi ca aveati nobili garla si nu riposta nimeni pe contu ala ....ai inceput sa cuceresti sate la 20 ore si sa le lasi goale 2 zile fara sa riposteze nimeni ...incearca sa faci asta cu cei din dmc sa vezi diferenta intre cont unde cuceresti sate moca si un sat muncit

si piter inca ceva ....esti unu din cei care a distrus bb-ul prin faza ca ai venit dupa 2 luni in care nu ai avut idee ce sa intamplat si ai inceput sa te iei aiurea de vio si andrei ..fara sa stii ce fac ei in realitate pentru tribu asta.


sincer chiar daca nu am avut parte de lupte directe cu cei din dmc dar sunt jucatori acolo care va dau clasa la multi de aici ex
206cc
raj
chivulet
danmateiionut ( cu el am avut treaba de pe siter in k66 si k67 )
zughyku
MYTRA
Dana Vali
chivu s princess
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Side 1:
Tribes: ~B~B~
Players:

Side 2:
Tribes: =nBz= ~DMC~ [OUT]
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

[

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,605
Tabăra 2: 3,409
Diferență: 196

chart




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 37,406,523
Tabăra 2: 33,937,586
Diferență: 3,468,937

chart




Cu toate problemele BB inca cond vad.Pacat de el,dar daca nu era tot circul,daca jucau toti,defilam cu dusmanii.Dar ca in viata reala si aici,avem si bune dar si rele.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus