~B~B~ vs. L13

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Bravo doggyvl, Ai dat cartile pe fata! :D

nu ma tem de nimic ..pot sa vorbesc liber mereu si cu cartile pe fata ...problema e ca exista doar 3-4 hai 5 persoane in bb care stiu exact toata povestea si toate miscarile ...restu au auzit doar bucatele si fiecare interpreteaza acum ceea ce a primit .
 

DeletedUser

ma tem ca asta intotdeauna asa e , doggyvl..peste tot povestea e rupta in bucatele si se spune doar ce se vrea , ce e mai bine etc.
Dar asta e ...fruntea sus si mergem mai departe ... :)
orice va fi :) si pana la urma...nu jocul conteaza ci sufletul man...ca si in joc se leaga multe chestii :)
 

DeletedUser

Am jurat ca nu mai scriu,dar hai sa-ti raspund.
Am avut inccredere in voi toti.V-am luat din toate triburile, v-am acordat tot respectul si v-am trata exemplar.Ceea ce faci tu acuma se cheama, ma abtin,las pe tine sa descoperi.Tu vii si ataci colegii,aparand dusmanu.Am luptat 1 an pe 13,si mereu am zis:pana la ultima lance,dar nu intrati la dusmani.Amandoi ati venit de la dusmani.CL respectiv LS.Ati ajuns in cond aman2 pe merit,acuma va spurcati si pupati in fund gunoaiele astea aparute acuma pe forum.
Chivulet,scuteste-ne tati,tu mare erou de net.nu stiai de ce se ataca cu 2 nobili.
Veneati si acuzati ca jucam cu adminii.Da pe 206cc a sanctionat-o cineva?? Stie lumea ca cerea suport si intreba ce vine si cum vine??? Stie lumea ca a interactionat cu raj si a ramas moarta?? Stie lumea ca adminii de pe 13 cand aud de ea raspund dupa 3 zile,si atunci VA MULTUMIM PT SESIZARE???
BB nu s a rupt acuma,nu va mai acuzati intre voi,BB s a rupt stiti toti cand.E prob BB ului,rufele se spala in familie,nu ca doua babe,sa nu zic altfel,in public,sub privirea ratonilor,aparuti din senin.
In final, valabil pt juc din BB.Daca aveti comentarii va astept pe skype,dar aici lasati vedetele astea.Plecati unde vreti,dar nu mai acuzati fara nici un pic de cunoastere.Nu au fost 4 cond de acum, s a vazut cond de acum un a dus BB.Cond veche sa ** si ea stie adevaru,voi doar banuiti si incercati sa faceti pe victimele.
Daca mai aveti bun simt , incercati sa intelegeti ce am scris,daca nu continuati sa va spurcati intre voi.

6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

andrei nu vin sa imi spal rufele ..ci raspund la niste acuze care nu isi au rostul.

repet ...ce a fost a fost ...conteaza ce urmeaza ... nu pup pe nimeni ...ci am vazut interesul jucatorilor ...... le-am creeat posibilitatea de a juca in continuare ... in bb nu se mai juca nimic de multa vreme si sti si tu de ce ...si cate probleme interne au distrus bb-ul.
 

DeletedUser19202

DOGGY hai sa mai imi pun mintea odata cu tine...si cred ca e de ajuns

-
..aa da stai ca imi amintesc eu te-am blindat cu 800-1000 ferme ...si acum o saptamana cand ai pus capac la tot fata de mine ai dat o circulara in trib in care ai cerut efectivul de atac si aparare pentru a "vedea ce faci mai departe" ( sunt cuvintele tale ) ... si ce ai facut ti-ai mai bagat 300-400 ferme sprijin in interiorul granitei acolo unde avea raj 2-3 sate ... in loc sa iti chemi trupele proprii acasa ..ca vorba aia NU AI AVUT ORGANIZAT PE TINE. Iar colegii de langa tine dma city .. SIL3NC3 nu au vazut o lancie de la tine cand au fost atacati .
da adevarat doar ca omiti niste lucruri(desi cifrele nu sunt chiar adevarate si cine tia zis sa grabit in aprecieri)\
colegii aia la o granita mult mai mica aveau deja din trib peste trupele care scrii tu ca le aveam...asa ca e irelevant ce spui tu
iar faptul ca n-am trimis era strict din cauza de interactiune pt ca eu nu scap nepedepsit ca altii daca as fi facut asa ceva
bineinteles ca tu stii deja toate astea..dar normal ai scris doar ce-ti convine..

dragule pandaev eu sunt acel "destept" cum spui tu ..da eu am facut tichet pentru ca nu mai vreau sa vad jucatori crescuti pe interne si jucatori care cumpara conturi si sa ma trezesc cu cine stie cine pe cont ....si inca ceva ....nu ma fa pe mine "destept" cand si tu erai gata sa trimiti tichetul .
da intr-adevar as fi facut tiket mai mult ca sigur..pentru ca eu prefer jocul corect.dar la tine e altceva..tu ai facut tiket strict pt ca nu il vroiai pe ala nu ca te prinsese grija de corectitudine ...asa ca nu ai scuze(deci din nou ai primit doar franturi oricum am eu grija sa numai afli nimic)


Decizia luata de mine este in favoarea jucatorilor de margine din fosta grupa a mea ..si a celor din k56 si k57 care sunt activi si au chef sa joace ...
\
da poate totusi trebuia sa te gandesti ca nu respectivii jucatori erau tot tribul bb...cand am zis ca ai vandut m-am referit ca ai pus majoritatea tribului in postura de a face o alegere datorita unor interese ale tale personale si ale unui grup restrans si nicidecum nu tea prins grija pe tine de trib pentru ca daca te prindea puteai macar sa spui :)( si aici e cel mai grav daca am ajuns eu venit relativ de curand in bb sa fiu mai interesat decat unu ca tine pe care te-am gasit aici)\

P.s. in nici un trib in care intri nu o sa mai fi blindat asa cum ai fost in bb ..ti-o garantez
stii ce e frumos..? a mai zis cineva asta si cand eram in cl..." in nici un trib nu o sa mai fii blindat ca in cl"
cu chestii asta am inteles pana unde merge slugarnicia unui om..nu am ce sa mai zic...o singura precizare
indiferent ce spui tu pe aici..ai posibilitatea sa compari ce am avut eu pe cont cat timp am fost in bb...cu cei din zona mea
adversari in special (eu cred ca e o mare diferenta ) dar si unii colegi (cu granite infime comparand cu a mea)

cand o sa-ti raspunzi la toate astea putem sa mai vorbim..

din punctul meu de vedere a vazut toata lumea ce fel de jucator esti iar restul nu conteaza...doar unu de aceeasi factura poate avea incredere in tine...de aceea tind sa cred ca e mai bine ce-ai facut pentru ca macar va strangeti toti acolo si stim o treaba.:)
 

Magie Noire

member
Scor reacție
3
Dupa cum ati observat, nu obisnuiesc sa postez pe extern. De aceasta data, avand in vedere acuzatiile ce mi se aduc (acuzatii TOTAL NEFONDATE), voi face o exceptie.

Veneati si acuzati ca jucam cu adminii.Da pe 206cc a sanctionat-o cineva?? Stie lumea ca cerea suport si intreba ce vine si cum vine??? Stie lumea ca a interactionat cu raj si a ramas moarta?? Stie lumea ca adminii de pe 13 cand aud de ea raspund dupa 3 zile,si atunci VA MULTUMIM PT SESIZARE???


In primul rand tin sa precizez ca orice admin are dreptul sa joace pe o lume pe care nu admineaza.
Referitor la acuzele ce mi se aduc, spre norocul meu si ghinionul altora....obisnuiesc sa pastrez rapoartele (am toate rapoartele de la inceputul L13)!

http://http://ro13.triburile.ro/public_report/51007d8385c623484a19a7552cce07c1

http://http://ro13.triburile.ro/public_report/6705910e4489885c4207a1d0bd23a7d9

Muhamad, crezi ca era necesar sa blindez niste sate daca stiam ca acolo vin fake-uri?

In alta ordine de idei....cum am interactionat cu raj*? Stii tu si nu stiu eu? Am avut in sitting contul lui acum 3 saptamani dar n-am incalcat regulamentul, crede-ma ca sunt foarte atenta la acest aspect (poti sa-i intrebi pe colegii mei ca de fiecare data ii atentionez cu privire la sittere).

Faptul ca la unele tickete se raspunde mai greu nu are legatura cu mine. Poate nu stii, dar toate ticketele sunt prelucrate de voluntari, unii poate ca au servici, familie, copii, lucreaza in ture, etc. Nu se poate raspunde dupa cum bate fiecare din pinteni!

Este regretabil Muhamad ca nu stii sa pierzi!
Ai uitat cand iti luam sate la 6 dimineata si tu, cand te trezeai la 10, incepeai sa ataci in disperare ca sa-ti recuperezi satele ?(care erau deja blindate pana la ora aia)

Faptul ca am rezistat unui trib mamut precum BB-ul nu se datoreaza prezentei mele in Team, ci tribului meu care m-a ajutat enorm. Pe aceasta cale vreau sa le multumesc inca o data colegilor pentru sprijinul acordat, fara ei nu as fi reusit!

Vezi Muhamad? Aici este diferenta dintre BB si DMC!
DMC-ul a inteles ca acest joc nu se poate juca DECAT in echipa, ca orgoliile personale nu-si au locul aici. Poate ca au mai existat discutii si la noi, inerente de altfel, dar toti au inteles ca avem un singur scop....si asta a contat!

Fara a plictisi pe nimeni, vreau doar sa reamintesc celor care nu stiu ca "Acuzaţiile nefondate aduse echipei de admini ( atât pe forumul extern cât şi către suport), pot duce la excluderea din joc a respectivilor jucători.!

PS: rog moderatorii sa ia masurile necesare

Multumesc
 

DeletedUser28165

Anca , nu trebuie sa te explici in fata nimanui pentru ceea ce esti.
Singurul lucru care incearca sa-l faca ei acum este sa-si gaseasca scuze pentru esecul de pe harta. De ce nu a sarit nimeni pe extern cand faceau campanii si luau si sate? si atunci erai admin... Dar acum este cealalta parte a povestii , cea in care ei capituleaza psihic.


Inamici învinşiCa agresor Ca apărător În total
Loc Porecla Cucerit
1 iluzie 133,18 Mio.
2 BlackHell 120,19 Mio.
3 mateidanionut 107,20 Mio.
4 chivulet 106,82 Mio.
5 206cc 104,25 Mio.
6 zughyku 96,52 Mio.

7 mircea gogosu 91,43 Mio.
8 ozzy69 86,08 Mio.
9 fervex 79,88 Mio.
10 superpandev 78,53 Mio.
11 add73 75,64 Mio.
12 chivu s princess 74,22 Mio.
13 bucur ionut 71,45 Mio.
14 pcroi 68,61 Mio.
15 gex13 67,45 Mio.


Acum , va las si pe voi restul , care sunteti inamovibili si indiferenti in acest razboi , sa spuneti cine a jucat pe harta si cine nu.

Tot ce faceti acum este sa parasiti aceasta lume pe usa din spate cand usa din fata a fost mereu deschisa.



Dar deh....Romania.
 

DeletedUser

Pe aceasta cale vreau sa felicit toti jucatori tribului ~B~B~ pentru ca au fost alaturi pana in ultima clipa . Dar calatoria lui ia sfarsit in aceasta seara la ora 00:00 . Iar fiecare jucator are posibilitatea de a alege sa intre in tribul pe care il favorizeaza .


Doresc sa felicit dusmani DMC OUT si NBZ pentru ca au dat dovada de o concurenta pe masura , dar si in acelasi timp tribul TS pentru ca a luptat pana in aceste clipe , si inca mai continua sa lupte.


Tribul BB a capitat datorita nenumaratelor probleme interne , dar si datorita unor adversari capabili.


Va multumesc la toti pentru participare si va doresc o calatorie cat mai placuta .






P.s. Rog un moderator sa inchida aceasta tema ( BB-ul va termina la ora 00:00 razboiul cu lumea 13 , fiind infrant ).
 

DeletedUser30628

da...ce sa zicem....frumos discurs mihai....dar pacat ca sa ajuns aici,sa cedeze BB.....
infine...va doresc mult succes in viata reala si sa ne auzim cu bine

Felicitari triburilor dusmane NBZ OUT si DMC ;).....frumusel razboi
 

DeletedUser30628

BB nu a picat inca,va ramane pana la finalu lumii 13 ;).....o sa duca muhamad Tribu pana vor pica toti :)...

oricum urata miscare mihai ;).....nu se face asa....ai ajuns cu coada intre picioare,se vede ce jucator/conducator esti....
 

DeletedUser28165

piter , nu incerca sa arunci vorbe daca nu stii cum este sa conduci un trib in declin.
Am patit si eu acelasi lucru si nu este frumos deloc sa arunce toti cu "rahat" (turcesc) in tine...
 

DeletedUser

BB nu a picat inca,va ramane pana la finalu lumii 13 ;).....o sa duca muhamad Tribu pana vor pica toti :)...

oricum urata miscare mihai ;).....nu se face asa....ai ajuns cu coada intre picioare,se vede ce jucator/conducator esti....

piter nu are sens sa mai discuti .. nu ai nici un drept ..tu ai anuntat acum 3 sapt ca te lasi ..

eu cel putin am anuntat pe toti si din nbz ..out dmc si ts ca o sa se desfinteze ...spre deosebire de TS care au plecat acum in out fara sa zica nimic
 

DeletedUser33745

vorbeste si ala sa nu adoarma, cum face dintotdeauna.....
era picat demult...de cand s-a lasat Muhamedu de joc!
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: ~B~B~
Players:

Side 2:
Tribes: ~DMC~ =DMC= [OUT] =nBz=
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 57,158
Tabăra 2: 76,807
Diferență: 19,649

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,961
Tabăra 2: 3,877
Diferență: 84

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 522,110,402
Tabăra 2: 689,177,518
Diferență: 167,067,116

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 41,061,825
Tabăra 2: 38,661,052
Diferență: 2,400,773

chart




O ultima statistica,fara academie deoarece este dizolvata.

Oricum BB a rezistat eroic ,si de f multe ori a fost pe plus cu dusmanii.

Insa din cauza certurilor interne si a inactivitatii a ajuns la desfiintare.

Dar mereu va fi pe lumea 13 ;)

Felicitari inamicilor pt aceasta victorie
 

DeletedUser33745

Dar de ce nu facem noi asa :

Side 1:
Tribes: ~B~B~ A~B~B~
Players:

Side 2:
Tribes: =nBz=
Players:

Timeframe: 01/04/2010 00:00:00la31/07/2010 07:18:36


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 395
Tabăra 2: 1,499
Diferență: 1,104

chart



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,850,508
Tabăra 2: 14,402,157
Diferență: 10,551,649

chart




si asa :

Side 1:
Tribes: TS
Players:

Side 2:
Tribes: =nBz=
Players:

Timeframe: Dintotdeauna


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 84
Tabăra 2: 374
Diferență: 290

chart




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 812,981
Tabăra 2: 3,625,362
Diferență: 2,812,381

chart




Stiu ca era topicul cu L13 impotriva BB-elusilor, dar se pare ca diferenta e mai mare asa!
 

DeletedUser30628

auzi tilicare.....razboiu sa terminat ;)....dar cu cum a facut andreiuntaru ii cel mai ok,toate triburile contra BB.....si dupa statistica se vede ca inca am ramas cu cate sate in plus luate....asa ca nu mai posta aiuria ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus