B-Sea Origins: The Curse of Pirates World 15

DeletedUser

Să fie un nou cutremur ? Nu... Să fie o hoardă de animale ? Nu...

Sunt Pirates of the BLACK SEA! Dar cum au ajuns ei ce au ajuns!? Cum de se cutremură pământul de fiecare dată când rosteşte cineva numele unuia din ei? Cine sunt aceşti semizei ? De o parte aţi auzit toţi... dar cel care va rămâne să ţină legenda vie nimeni altul decât Andreispyes. Şi aşa drag public o să încep şi o să vă povestesc legenda piraţilor.
Era noapte, ba mai bine, era furtună... oricum, un lucru era clar, pe mare era o corabie, pe corabie se vedea o siluetă, era silueta unui pirat. Striga la cei de pe corabie comenzi, dar furtuna era prea puternică, iar el nici nu ştia unde se afla, nu ştia pe ce mare, erau în derivă de 2 săptămâni si déja totul o luase razna, iar corabia de abia se mai ţinea la suprafaţa apei. Într-un sfârşit, evitabilul deveni inevitabil şi corabia se bătu de stânci. Se bătu atât de tare încât sariră aşchii din ea şi pe mare rămăse nici măcar o epava, ci doar cateva stânci aruncate.
În largul mării se vedea o siluetă care se lupta pentru viaţa însăşi, o siluetă întunecată, făcând fiecare efort posibil în încercarea de a ajunge la mal.
Dimineaţa Say Yes Smoke se trezi şi văzu că din corabie scăpase ca prin minune un butoi cu muniţie, 2 puşti şi atâta rom, cât să-i ajungă 2-3 saptamani, 2 butoaie mai exact! Dar nici nu apucase bine să se dezmeticească că 2 oameni îl luară pe sus. Se trezi câteva ore mai târziu… unde era ? Ce căuta el aici ? Cât era ceasul ? Stătea într-o peşteră!? Dintr-o dată intră un om în peşteră şi i se adresa:
- Eu, piratul Andreispyes vreau să-ţi spun ca şi noi, ca şi tine am naufragiat, deoarece aici se află o comoară! După cum văd tu eşti vechi în meseria de pirat, am vrea sa fii liderul nostru alături de Koios. Accepţi ?
- Stai aşa .. pe tine te ştiu, eşti o bestie a infernului, Winged Spy, uite aici şi alte bestii ale infernului. Un asemenea grup mă onorează cu faptul ca vor să fiu în fruntea lor . Voi face tot ce este posibil în a conduce acest grup şi acum hai să descoperim comoara. Aveţi o hartă ?
- Da , am eu harta, zise Koios . Comoara se află în centru, dar atenţie însă că e plin de triburi inamice. Trebuie să ne organizăm. Acum însă să petrecem : ** Hoho and a bottle of rum .​
 
Sus