Ba, cand jucam io speed..

  • Autor subiect DeletedUser38023
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser38023

Ba, deci cand jucam io speed, pfuai da capul meu!!!

Ba, deci intram cu Stranutelu si cu Nokia in conferinta sa injuram copiii, ba si-i injuram de-i lua mama dreacu, ii spurcam cu epitete, le dezintegram reputatia de periculosi, le amutea glasul, o chemau pe ma-sa, mureau, nu mai puteau sa vorbeasca, ii desfintam total!!! Planul A era sa injure si ei in conferinta, dar de cele mai multe ori, optau pentru planul B: mesaj cu "ne vedem runda viitoare"!

Era frumos, erau vremurile in care s-a nascut Sisu.com .. :D

Ba si ai dreacu se puneau cate 10 pe tine de te nenoroceau.. Dar era actiune, era conflict..
Ba, esti nebun?! Am spart sifonierul cu scaunul de nervi.. Baaa! Era odata.. Abia invatasem sa joc .. Era runda cu limita pe ferma de 1, la limita imposibilului .. Si, na, nestiind cum sta treaba pe speed, eu am stat 3 ore sa imi construiesc nuke-ul, ditamai ferma full de atac, facuta frumos, cu cifre rotunde,vroiam sa il schingiuiesc pe unu.. Deci 3 ore investisem in nuke-ul ala, fara sa exagerez! 3 ore si un pachet de tigari!!! Ba si vine un mistret pe mine cu 2 cai (eram cu astia in conferinta) ................. Nu am putut sa scot trupele ca m-am incurcat in butoane fiindca aveam catapulte pe sat.. Am primit raportul rosu pe care l-am citit de jos in sus: Nuke mort! De ce? De doi cai!!!
Astia din conferinta au auzit doar niste geamuri care se sparg .. Ba cand am luat scrumiera, am trecut-o prin amandoua geamurile de la balcon.. Crize, nervi, pumni in perete, nu am mai vorbit cu nimeni din conferinta, nu am mai vorbit cu nimeni de pe triburi, nu am mai vorbit nici cu parintii hahahaha! ATAT DE INTENS ERA !!! :d

Si nu eram singurul nebun, toti eram nebuni!!! :D
Unii, cand era speed, faceau treaba mica in sticla de frica sa nu le fie prinse trupele hahhahhaha!
Stranutelu.. Stranutelu fiindca trea sa inceapa runda si-a bagat pantalonii la spalat in masina cu telefon cu tot :)))

Multe s-au intamplat ..

Eu cand am luat prima cupa de aur am crezut ca sunt Zeus.. Am zis: ba, acum daca ma baneaza vreun admin, ma doare la basca, pot sa il injur, am cupa de aur, am demonstrat ca sunt un smecher natural pe jocul asta .. hahahha!!! Nu trece mult timp, ma baneaza Vasy988.. Aveam scenariul pregatit: Bai Vasy f .... g.. si ... m...... m...........!!!!!! Uaaaaaaaaaaa!!!!
POC! MASTER BAN!
Apoi am dat-o cotita si mi-a parut rau ca omul nu gresise cu nimic ca luasem eu cupa si ma credeam smecher .. :D Mi-au retras ban-ul, dupa care a urmat episodul "80 de cupe la nemti" hahhahaha!!

Ca la orice chestie, inceputul a fost frumos.. Pe urma a intervenit rutina, jucam mai mult pentru cupe decat pentru distractie si ma ofticam pentru orice runda pe care intram si nu luam cupa de aur :D Dar inceputul .. Ala a meritat!
Multe povesti ar fi de spus cu "inceputul", dar, pe moment, nu mai am tigari si fara, nu pot sa le spun .. :( Om continua! :D
 

DeletedUser38023

Zilele astea o sa trebuiasca sa va obisnuiti cu pomelnicele mele, ba .. Am timp, am tigari, am chef.. Am de toate! :D
 

DeletedUser41708

Esti mare om:))pacat ca sunt putini ca tine..sper exemplu am jucat azi 3 runde cu nustiucine...si cu bejbl9 si bejbl4 si pe o runda cu pp au dat tren pe mine,ca le era frica de concurenta:D ce sa-i faci,daca n-ai cu cine;)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Ma Radule...trebuia sa pui un disclaimer de genul..."Nu faceti asa ceva acasa, mai ales daca stati cu parintii !"
Am auzit cateva povesti ( nu stiu daca sunt si adevarate ) cu unii care ba au spart un monitor, ba si-au aruncat potaia pe geam de la etajul 8 ca a ratat un dodge din cauza ei, unu a dat cu tastatura dupa tac'su care venise sa vada de ce dracu urla fi'su ca disperatu', etc...in cazurile astea s-ar putea ajunge sa se joace speed doar de la scoala :D
 

DeletedUser

Ba, cand am inceput eu prima runda pe speed, nu am trecut nici de 500pt. De la vreo 200pt ma atacat unu, l-am fentat si i-am dat back. Efectul a fost ca au mai inceput inca 2 sa ma atace. Dupa ce am ajuns eu pe la vreo 300pct, s-au linistit apele, reusisem sa strang vreo 300 topoare cand ma gandesc sa arunc o privire in alta parte. Cand revin, surpriza, 0 trupe, 0 resurse. 3 clienti ma cautasera... Mai stau vreo juma de ora sa fentez si sa adun trupe si apoi incep sa-i bubui, secer 2 da cu al 3 ma rad de trupe. Mai stau putin, ma eram atacat de 6 intr-un mod macabru.

Dupa aia, incep sa ma acomodez cu serverul si dau pe o runda in savana si black kobra... Il aveam pe savana langa mine, la 2-3 campuri distanta, iar kobra era mai in sud. Pe la vreo 3000 pct dau in savana un atac fulger numa cu topoare si usori. Savana e prins cu trupele acasa si il inobilez usor. Pe la vreo 30k, il iau la ochi pe kobra. Era cu inca unu in trib, eu aveam vreo 2-3 la fel de afoni cum eram si eu pe vremea aia. Dam in aia 2, rezista amandoi bine, pierdem toate trupele de atac insa reusesc sa iau un sat de la cobra. A dat la recuperare apoi si apoi l-a blindat. Am lasat pe cineva sitter ulterior. De atunci ma are freezing moon la inima, dadea in mine cand incepeam mai tarziu runda.

Prima runda castigata a fost una cu setari care imi placeau. Start ridicat, vreo 3 barbare per jucator, crescatoare pana pe la 5-6k. Am reusit sa ma mentin in primele locuri pe tot parcursul rundei, pe final am bagat un forcing si am smuls prima victorie cu un avantaj minor. A fost si una cu 100 pp-uri premiu asa ca satisfactia a fost maxima.

Am avut de-a lungul timpului conflicte cu toti jucatorii din istoria recenta a serverului speed, nu prea am facut parte din vreo echipa, doar cand ne aliam impotriva lui Nustiucine/bejbl, in rest am jucat cu triburile mele personale, MD in special. In ciuda multor pareri contrare, mie imi place starea de razboi permanenta intre jucatorii speedului, poate pentru unii nu suntem la fel de civilizati ca aia din vest insa nu am venit aici sa impartim flori.

Pe viitor, e posibila o revenire pe serverul speed , insa sper ca se va lasa asteptata de una in viata reala, poate chiar sa ma las de triburile dupa o actiune kamikaze pe l30. Mai sunt insa pp-uri de bagat pana atunci asa ca nu va bucurati pt mine dp acuma. Intentionez sa particip la urmatorul campionat mondial de speed, sper sa ajung si eu campion mondial la ceva, e timpul ca noua generatie de zombie in fata pixelilor sa se afirme!
 

DeletedUser36214

A venit si ready cu romane:))

Bad,care e povestea ta de inceput pe speed...Sunt tare curios :)
 

DeletedUser36214

Uimeste.ma...Vreau sa fiu socat...Vezi ca vreau romane,nu 2-3 randuri ;)
 

DeletedUser42606

voi chiar aveti asa de mult timp? incat sa stati sa scrieti romane?
 

DeletedUser38023

voi chiar aveti asa de mult timp? incat sa stati sa scrieti romane?

Da ba, maimutel.. Ba, am timp, sa dea dracii! Ba tu stii cat timp am??? Ba, tu nici nu-ti dai seama! Deci ba, am 5 secole, ba, alocate numai pentru a posta romane pe forum, ba .. Ba, tu intelegi?!?!?! Baaaaaa!

Dar ba.. Ba, tu stii ba ce nu inteleg io, ba?! A? Zi, ba! Stii? Nu stii, ba ..




Ba,


Cu ce te incurc ba io pe tine daca postez romane pe forum?!
Nu mai postasem demult, ba..
Si-mi facea si mie placere, ba!
Si imi era dor, ba!

Si vi tu ba sa-mi strici cheful, ba .. Adica ba .. Ba io postez ditamai romanul, ba, pentru tine ba, pentru tine, sa te bucuri tu, ba, sa te bucuri tu ba cand citesti, suflet naspa ce esti! Io fac efortul asta pentru tine, ba, criticul lu' Catelusul Schiop si tu, ba....... tu imi spui ca ba scrisasi prea mult .. Auzi ba? Unde crezi ba ca te bag io pe tine dupa ce statui 10 minute sa-ti scriu un roman, ha? Zi ba, cetatean de Gorj, ca acum te fac sa-ti porti somnul langa Ecaterina Teodoroiu!!! Valcea mea sa stii ca nu-i departe, ba ..

Ba.. Si mai zi-mi ce simtisi ba tu in sufletul tau de pandur revoltat si agitat cand postasi alea doua randuri.. Ba tie iti e ciuda ca unii au timp si tu nu ai?!?! Spune sincer, ba!!!
 

DeletedUser

bha radule ce ai ma te-a apucat ?:))=))

bha ready ai si tu 5 speed-uri castigate si vi aicea sa comentezi ma ?:))=))
 

DeletedUser

5 speeduri castigate pt ca nu joc cu 10 in conferinta ci dimpotriva, mai mult impotriva lor. Uitate la inamici invinsi ca agresor si ca aparator. Nu am fost ”persecutat” ca bejbl insa viata usoara nu am avut, tu esti dinala care sta pe deff-ul collegului de support sa nu iti iei trenulet, si cauti mereu sa intri in trib cu cei mai buni de frica sa nu te atace. Ai stat si te-ai ferit de altii pe speed si ai atacat doar pe cei mai slabi, de frica sa nu se supere jucatorii mai pro si sa nu te primeasca la masa lor, ca nu mai pupai tu runde.


Jucator de suporti.
 

DeletedUser42606

Da ba, maimutel.. Ba, am timp, sa dea dracii! Ba tu stii cat timp am??? Ba, tu nici nu-ti dai seama! Deci ba, am 5 secole, ba, alocate numai pentru a posta romane pe forum, ba .. Ba, tu intelegi?!?!?! Baaaaaa!

Dar ba.. Ba, tu stii ba ce nu inteleg io, ba?! A? Zi, ba! Stii? Nu stii, ba ..




Ba,


Cu ce te incurc ba io pe tine daca postez romane pe forum?!
Nu mai postasem demult, ba..
Si-mi facea si mie placere, ba!
Si imi era dor, ba!

Si vi tu ba sa-mi strici cheful, ba .. Adica ba .. Ba io postez ditamai romanul, ba, pentru tine ba, pentru tine, sa te bucuri tu, ba, sa te bucuri tu ba cand citesti, suflet naspa ce esti! Io fac efortul asta pentru tine, ba, criticul lu' Catelusul Schiop si tu, ba....... tu imi spui ca ba scrisasi prea mult .. Auzi ba? Unde crezi ba ca te bag io pe tine dupa ce statui 10 minute sa-ti scriu un roman, ha? Zi ba, cetatean de Gorj, ca acum te fac sa-ti porti somnul langa Ecaterina Teodoroiu!!! Valcea mea sa stii ca nu-i departe, ba ..

Ba.. Si mai zi-mi ce simtisi ba tu in sufletul tau de pandur revoltat si agitat cand postasi alea doua randuri.. Ba tie iti e ciuda ca unii au timp si tu nu ai?!?! Spune sincer, ba!!!

chiar k nu ai mai postat de mult la cat folosesti cuvantul "ba" unde ai fost ai facut documentar pentru discovery facand pe omu cavervelor?
 

DeletedUser

Hai sa nu ajungem si aici la scandal, asta e cu caracter de istoric si de pamflet, nu trebuie sa ne razboim aici si nici nu tin minte sa existe vreun barem pt a putea posta. Cine vrea sa posteze, sa o faca, dar on-topic, ar fi interesant de vazut mai multe povestiri ale jucatorilor dp speed.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus