Balanta resurse intre sate!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser8140

da si eu apas de 3 ori pe script, nu stiu de ce am dat ok in video, acum ma gandesc de ce am dat ok acolo dar **** :-?? era ora 4 cand l-am facut

E bun scriptul... insa ce m-ar interesa pe mine este un script pentru mutarea resurselor intre satele de atac si cele de aparare. Exista asa ceva?

adica de pe satele de aparare sa tirmita pe atac? asa te referi?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Prea multe vreti, de unde sa stie scriptul care sat e de atac si care de aparare. Ar trebui deja sa i-a informatii personale despre contul tau, la care oricum nu are acces si nici nu trebuie sa aiba.:D
 

DeletedUser

scriptul asta e bun pt jucatorii mici, de sub 50 de sate - daca ai peste 1100 sate chiar nu-i vad rostul...
 

DeletedUser

Poti sa il folosesti doar pe anumite grupe ... Ii foarte folositor si peste 50 de sate ;)
 

DeletedUser5809

Ok ok, daca va place, il folositi, daca nu, nu, si nu mai postati aiurea ca nu ii vedeti rostul si chestii din astea. Macar sa zici multumesc pentru munca omului ca si-a batut capul sa il faca.
 

Zgubea

member
Scor reacție
0
Ok ok, daca va place, il folositi, daca nu, nu, si nu mai postati aiurea ca nu ii vedeti rostul si chestii din astea. Macar sa zici multumesc pentru munca omului ca si-a batut capul sa il faca.

Stai linistit Jackass, suntem mult mai multi cei care ii multumim, chiar daca unii nu o facem direct.
Aveam si eu niste intrebari: Cand face calculul tine cont de capacitatea magaziilor primitoare? Dar de resursele aflate deja pe drum?
 

DeletedUser5809

Stai linistit Jackass, suntem mult mai multi cei care ii multumim, chiar daca unii nu o facem direct.
Aveam si eu niste intrebari: Cand face calculul tine cont de capacitatea magaziilor primitoare? Dar de resursele aflate deja pe drum?

De a magaziilor da, dar a celor aflate pe drum nu.
 

DeletedUser

Multumim celui ce l-a creat si ii multumim si lui Jackass ca ne ajuta cu scripturile :D

Scriptul merge foarte bine , ii foarte folositor ... Deci folositi-l cu incredere :p
 

DeletedUser13049

E foarte bun acest script. Am observat, insa, ca face echilibrarea numai intre aceleasi tipuri de resurse; adica lemn cu lemn, argila cu argila si fier cu fier. Spre ex: daca ai pe satul A: 3 lemn, 8 argila, 7 fier si pe satul B: 5 lemn, 4 argila, 3 fier,
el iti face calculul total pe fiecare resursa: 8 lemn, 12 argila, 10 fier si apoi media pe sat la fiecare resursa care ar trebui sa fie: 4 lemn, 6 argila, 5 fier. La sfarsit iti da link-urile cu care faci echilibrarea intre ele.
Tineti minte, nu face echilibrarea si intre tipurile de resurse(luand ex de mai sus, nu face sa dea calculul mediu pe sat astfel: 5 lemn, 5 argila, 5 fier)

Multumiri lui Jackass
 

DeletedUser5809

pai logic, ia lemn de unde este mult si duce unde este putin. Ia argila de unde este mult si duce unde este putin, si cu fier la fel. Ca in final sa ai la fel pe toate satele, de asta zice balanta intre sate. Tu poti sa modifici pe urma daca vrei totusi un pic mai mult lemn sau argila sau fier sa trimite pe un sat.
 

DeletedUser

....

Aveti idee de ce imi da aceasta eroare la aplicarea procedurilor necesare utilizarii acestui script?
Index Error Python 2.4.3: /usr/bin/python
Tue Feb 16 03:03:55 2010
A problem occurred in a Python script. Here is the sequence of function calls leading up to the error, in the order they occurred.
 

DeletedUser8140

da iti spun eu de ce, is distantele prea mari pt negustori, si vezi sa nu ai bifat la script "Deschide intr-o fereastra separata". Eu cand incerc sa ii dau balanta pe 460 sate imi da eroarea asta, dar pe grupe merge bine
 

DeletedUser

Nu mey. Am dat pe grupe. Iar distantele fluctueaza, nu sunt totdeauna mari. :)
Astept alta explicatie...
 

DeletedUser8140

Sa nu ai bifata aia sub script ca sa-ti deschida in fereastra noua, a patit si un coleg si i l-am pus eu si a mers dupaia
 

DeletedUser8140

Mie imi merge perfect, va zic si cum il folosesc :)

1. In opera
2. Nu am bifat la script "Deschide intr-o fereastra noua"
3. Grupele le am pe continente si nu exista distante foarte mari intre sate. (daca folosesti pe grupa de "atac" si ai pe 2-3 continente atac iti da automat eroarea asta)
4. Fa o grupa de 10 sate apropiate si testeaza-l daca merge asa, pentru grupa respectiva
5. Mai baga o data scriptul ca poate nu l-ai copiat cum trebuie sau tot

Mie imi merge bine, da eraorea aia cu "Phyton" daca-l folosesc pe taote satele :| (460) pe vreo 3 continente
 

DeletedUser8140

Mie imi face feste in Opera acum, imi da aia cu Phyton cand dau sa uniformizeze satele din k43 de ex, nu gasesc explicatie dar am intrat cu Mozilla si a mers perfect, pe aceeasi grupa de sate ;)
 
Sus