Balanta resurse intre sate!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser

Am şi eu o întrebare
de astăzi pe lumea 17 văd că nu mai merge scriptul cu balansarea resurselor
ştie careva care este problema
 

DeletedUser5809

Vad ca mie imi merge pe l19, vezi sa nu ai un add block sa iti blocheze pop-up, ca nu o sa iti mearga:(
 

DeletedUser

ce dracu au scripturile astea? nici mie nu imi merge balanta de resurse intre sate, cand dau click imi deschide doar o pagina, nu doua cum ar fi normal si nu imi mai merge nici sort X(
 

DeletedUser

intr-adevar, de astazi dimineata nu merge. Problema este datorata site-ului care gazduieste aplicatia. Probabil a fost modificata de autor.
Solutia temporara pe care am gasit-o eu, este sa inlocuiesc in script adresa 'http://www.extremetw.com/rix/mb.js' cu varianta precedenta (cea care a mers pana ieri): 'http://www.extremetw.com/rix/mb-old-3.30.10.js'.
 

DeletedUser

Cod:
javascript:function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.extremetw.com/rix/mb-old-3.30.10.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;if(!getdoc.URL.match('game.php')){for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++){if(winvar.frames[i].document.URL.match('game.php')){getdoc=winvar.frames[i].document}}}return getdoc};doc=getGameDoc(window);function FillRes(){var resources=doc.forms[0];function getValue(input){var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}var wood=getValue(resources.wood.value);var clay=getValue(resources.stone.value);var iron=getValue(resources.iron.value);function OKClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++){if(arrInputs[idx1].value.indexOf('OK')!=-1){arrInputs[idx1].click();break}}}function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");for(var i=0;i<URLargs.length;i++){var args=URLargs[i].split("=");if(args.length==2){if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OKClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}

adresa modificata in script este http://www.extremetw.com/rix/mb-old-3.30.10.js, deci e clar ca a fost schimbata aplicatia pe 30 martie
 

DeletedUser

pai era anunt pe pagina principala ca se va introduce versiunea 6.1, poate de asta...

acu merge scriptul, ms dudu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Ciudat, eu am tot versiunea cu vechea adresa si merge fara probleme. Calculatorul meu a luat-o razna, scripturi care voua ca merg nu imi merg si mie, si care nu va merg voua imi merg:))
 

DeletedUser

Am vorbit cu cativa colegi de pe L clasica si scriptul nu mai merge la nimeni, decat cu modificarea de mai sus.
Nu am incercat pe alta lume.
 

DeletedUser

eu folosesc scriptul modificat de tine pe lumea 16 si merge struna
 

DeletedUser27466

update-uri noi

salutare .. super script .. dar din pacate odata cu noile update-uri .. NU MAI MERGE ! .. se poate face ceva in sensul asta ?
multumim anticipat !
 

DeletedUser5809

salutare .. super script .. dar din pacate odata cu noile update-uri .. NU MAI MERGE ! .. se poate face ceva in sensul asta ?
multumim anticipat !

Eu sunt pe l19 si imi merge. Aveti grija sa nu va blocheze browserul acele popup-uri, daca aveti un add block ceva incercati sa il dezactivati pentru lumea pe care jucati.
 

DeletedUser

A fost facut up-date pe site-ul care gazduieste aplicatia, pentru versiunea noua.
Asadar scriptul original merge acum si nu mai merge modificarea mea.

@ Jackass20. upgrade-ul de soft pe triburile s-a facut la momente diferite pt fiecare lume si banuiesc ca de aceea la tine mergea si pe LC1, L16 nu.
Acum cred ca merge la toata lumea.
 

DeletedUser23283

salut

incerc sa folosesc scriptul acesta ,care mergea inainte de up-datarea facuta pe 30 si acum imi afiseaza acest mesaj " Please wait until the Tribal Wars village overview pages are fully loaded to run this script again." dupa ce deschide cele doua ferestre ,combinat si productie,si nu se mai intampla nimic.Poate cineva sa ma ajute?Este vorba de lumea 17.
 

DeletedUser8140

pai asteapta sa-ti incarce toata pagina cand dai la privire generala
 

DeletedUser

incerc sa folosesc scriptul acesta ,care mergea inainte de up-datarea facuta pe 30 si acum imi afiseaza acest mesaj " Please wait until the Tribal Wars village overview pages are fully loaded to run this script again." dupa ce deschide cele doua ferestre ,combinat si productie,si nu se mai intampla nimic.Poate cineva sa ma ajute?Este vorba de lumea 17.


exact asta imi zice si mie, cu toate ca pagina s-a incarcat :|
 
Sus