Balanta resurse intre sate!

Discuție în 'Arhiva' creată de Jackass20, 29. Oct 2009.

Distribuie această pagină

1. e la mintea cocosului problema cu premium :)

2. Taipei

Taipei member

Am incercat scriptul postat de chevyx si nu merge [ pe lumea 26 ]. :confused:
    Imi poate da cineva scriptul functionabil sau ma poate lamuri in caz ca gresesc eu cu ceva ? Eu l-am copiat din spoiler si l-am introdus in task prelucrare rapida, am apasat butonul denumit de mine, ''balanta'' si nu se intampla nimic.
    Mentionez ca am cont premium ! :)

3. asta e ce am eu pe net la market balance script
    javascript: function MarketMain() { var a = document; if (window.frames.length > 0) a = window.main.document; var b = a.createElement('script'); b.type = 'text/javascript'; b.src = 'http://www.extremetw.com/rix/mb.js'; a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b) } function getGameDoc(winvar) { getdoc = winvar.document; if (!getdoc.URL.match('game\.php')) { for (var i = 0; i < winvar.frames.length; i++) { if (winvar.frames.document.URL.match('game\.php')) { getdoc = winvar.frames.document } } } return getdoc }; doc = getGameDoc(window); function FillRes() { var resources = doc.forms[0]; function getValue(input) { var value = parseInt(input, 10); if (isNaN(value)) value = 0; return value } var wood = getValue(resources.wood.value); var clay = getValue(resources.stone.value); var iron = getValue(resources.iron.value); function OKClick() { var arrInputs = resources.getElementsByTagName('input'); for (var idx1 = 0; idx1 < arrInputs.length; idx1++) { if (arrInputs[idx1].value.indexOf('OK') != -1) { arrInputs[idx1].click(); break } } } function insertValues() { var URLargs = doc.URL.split("&"); for (var i = 0; i < URLargs.length; i++) { var args = URLargs.split("="); if (args.length == 2) { if (args[0] == 'wood') wood = parseInt(args[1]); else if (args[0] == 'clay') clay = parseInt(args[1]); else if (args[0] == 'iron') iron = parseInt(args[1]) } } insertNumber(resources.wood, wood); insertNumber(resources.stone, clay); insertNumber(resources.iron, iron) } if (wood + clay + iron > 0) { OKClick() } else { insertValues() } } if (doc.URL.match(/clay=/) || doc.URL.match(/confirm_send/)) { FillRes() } else { MarketMain() }

nu stiu daca merge aici sau daca e legal ca lam postat

http://forum.tribalwars.net/staemme/buttons/reputation.gif

4. ChineZeu

ChineZeu member

pe L26 sunt noi implementari in targ?... aia sa faci schimb cu negustorul satului?

Cod:
    javascript: function MarketMain()
    {
    	var a = document;
    	if (window.frames.length > 0) a = window.main.document;
    	var b = a.createElement('script');
    	b.type = 'text/javascript';
    	b.src = 'http://www.extremetw.com/rix/mb.js';
    	a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)
    }
    function getGameDoc(winvar)
    {
    	getdoc = winvar.document;
    	if (!getdoc.URL.match('game\.php'))
    	{
    		for (var i = 0; i < winvar.frames.length; i++)
    		{
    			if (winvar.frames[i].document.URL.match('game\.php'))
    			{
    				getdoc = winvar.frames[i].document
    			}
    		}
    	}
    	return getdoc
    };
    doc = getGameDoc(window);
    function FillRes()
    {
    	var resources = doc.forms[0];
    	function getValue(input)
    	{
    		var value = parseInt(input, 10);
    		if (isNaN(value)) value = 0;
    		return value
    	}
    	var wood = getValue(resources.wood.value);
    	var clay = getValue(resources.stone.value);
    	var iron = getValue(resources.iron.value);
    	function OKClick()
    	{
    		var arrInputs = resources.getElementsByTagName('input');
    		for (var idx1 = 0; idx1 < arrInputs.length; idx1++)
    		{
    			if (arrInputs[idx1].value.indexOf('Ok') != -1)
    			{
    				arrInputs[idx1].click();
    				break
    			}
    		}
    	}
    	function insertValues()
    	{
    		var URLargs = doc.URL.split("&");
    		for (var i = 0; i < URLargs.length; i++)
    		{
    			var args = URLargs[i].split("=");
    			if (args.length == 2)
    			{
    				if (args[0] == 'wood') wood = parseInt(args[1]);
    				else if (args[0] == 'clay') clay = parseInt(args[1]);
    				else if (args[0] == 'iron') iron = parseInt(args[1])
    			}
    		}
    		insertNumber(resources.wood, wood);
    		insertNumber(resources.stone, clay);
    		insertNumber(resources.iron, iron)
    	}
    	if (wood + clay + iron > 0)
    	{
    		OKClick()
    	}
    	else
    	{
    		insertValues()
    	}
    }
    if (doc.URL.match(/clay=/) || doc.URL.match(/confirm_send/))
    {
    	FillRes()
    }
    else
    {
    	MarketMain()
    }
    pe pagina cu triburile dai click dreapta > editeaza preferinte saitului, la popup-uri selecteaza deschide toate popup-urile
    la fel trebuie sa faci si pe extremetw.com

dai un click se deschide o pagina noua pe modul productie
    mai dai un click te duce pe situl extremetw.com

5. Taipei

Taipei member

Ba sa ma fac praf si pulbere daca pricep cum dracu' functioneaza dracia asta de script ! :mad:
    Un ghid video era ideal ! :)
    Sau oricum explicati-l cap -> coada, va rog, pe moldoveneste, ca sa priceapa orice netot ca mine. :)

EDIT : Am vazut cum functioneaza scriptul pe site-ul lui jimmymacel dar nu stiu cum sa deblochez acele popup.

Ultima editare: 5. Sep 2012
  6. parca ai skipe-ul meu , da-mi msj

7. Merge pe speed? Ca am incercat si totul e in regula, imi apare lista cu satele care au nevoie de resurse, dar nu se trimit nicicum...

8. tzepes

tzepes member

Eu joc pe sp4 si ma intereseaza un script pt balanta resurse. Care il pot folosi acolo ?

9. mythra

mythra SuperModerator GameSuport Forum Team

Cod:
    javascript:function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.extremetw.com/rix/mb.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;if(!getdoc.URL.match('game\.php')){for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++){if(winvar.frames[i].document.URL.match('game\.php')){getdoc=winvar.frames[i].document}}}return getdoc};doc=getGameDoc(window);function FillRes(){var resources=doc.forms[0];function getValue(input){var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}var wood=getValue(resources.wood.value);var clay=getValue(resources.stone.value);var iron=getValue(resources.iron.value);function OkClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++){if(arrInputs[idx1].value.indexOf('Ok')!=-1){arrInputs[idx1].click();break}}}function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");for(var i=0;i<URLargs.length;i++){var args=URLargs[i].split("=");if(args.length==2){if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OkClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}

utilizare:

click script-> click script -> submit in noul tab -> click pe o anumita grupa de sate sau pe singura grupa de sate ce iti apare acolo -> te deplasezi pe taburile urmatoare -> click pe script pentru inserare resurse/coordonate -> click pe script pt trimitere etc

PS: vezi sa copiezi tot codul din spoiler

Ultima editare: 12. Dec 2013
  10. tzepes

tzepes member

mc frumos. o sa incerc si apoi iti spun daca am reusit sa-l implementez cu succes :)

11. nu mai functioneaza :mad:

12. multumesc :).
    acum am verificat si observ ca ai dreptate , sa upgradat lista cu scripturi aprobate .
    eu tot asteptam postarile noi pe forum ca sa aflu noul script .

13. mythra

14. Salut .
    Scriptul de ieri la amiaza dupa efectuarea la noul update nu mai functioneaza in firefox .
    Pe opera functioneaza , dar parca mai mult imi placea sa butonez pe firefox . :(

15. mythra

Buna,

Verifica sa ai pop-up-urile activate. Functioneaza corect si in firefox.

16. Permite-mi sa folosesc cuvinte asemanatoare cu ale tale dragule moderator
    [/h]
    Raspunsul dv m-a ajutat .

17. mythra

Dragut :))

Ma bucur ca s-a rezolvat.

PS: Uffff...macar de ziceai "draga", nu "dragule" :D

18. pe chrome nu merge.

pe opera merge, dar cand deschizi ultimele pagini cu targul, nu mai introduce automat valorile de transferat.

19. am reusit sa fac sa mearga o data scriptul, dar acum nu mai vrea deloc sa functioneze. Am pop-ups activat.

o solutie? e vorba de lumea 38.

Ultima editare de un moderator: 17. Iul 2014