Banare conturi suport..Justitie sau aberatie?

  • Autor subiect Deleted User - 793570
  • Data de început

algernon

member
Scor reacție
0
Si, acum, pentru ca ma reintorc la munca ( unii mai si muncim), remarc ultimul post al lui Shurubel.Nici eu n-as fi putut sa punctez atat de bine :)
 
Scor reacție
0
@Rakanishu Ca tot se vorbeste aici despre felul in care jucatorii interactioneaza cu adminii, imi poti spune si mie te rog care sunt procedurile la voi in cazul ticketelor ? Sunt multe tickete care se inchid direct cu un raspuns sec de genul "Folosire VPN"/"Cont suport"/"Scripturi"; de ce se inchid ticketele astea fara drept la replica ? De ce nu sunt in stare adminii sa poarte o discutie cu cei pe care ii "admineaza"(mult prea mult spus in cazul multora de acolo) .. De ce pentru fiecare ticket, trebuie deschise alte 3-4 tickete pentru a ne putea prezenta cazul, ca si jucatori, doar pentru ca unii admini nu sunt in stare sa raspunda la ticket fara sa il inchida ?
 

ionut barbaru

member
Scor reacție
0
@Rakanishu 90% din tikete au mereu același răspuns, ( Vom verifica cele indicate si vom lua masurile impuse de regulament daca vor exista si motive concrete oferite de sistemul de administrare).
Întrebarea mea este cum știm noi ca voi va faceți treaba?
 

Kutuzov

member
Scor reacție
0
@Rakanishu 90% din tikete au mereu același răspuns, ( Vom verifica cele indicate si vom lua masurile impuse de regulament daca vor exista si motive concrete oferite de sistemul de administrare).
Întrebarea mea este cum știm noi ca voi va faceți treaba?
Te uiti pe harta si vezi daca s-a intamplat ceva neobisnuit cu jucatorul raportat:p. In alta ordine de idei, ar fi mai simplu daca n-ar mai exista reguli :cool:
 

i am groot

member
Scor reacție
0
E amuzant cum din 3 pagini de reply-uri, toate degetele arata in aceeasi directie, degete care mai toate ar trebui sa-si "aibe amprenta la dosar" insa toti isi atribuie o aura de nevinovatie... Funny, just funny.

Dintr-un topic de propuneri/sugestii si rezolvarea problemelor administrative ale jocului a ajuns un topic de hai sa omoram capra vecinului. Putina ipocrizie pe aici, in rest mai nimic interesant.
Politica Innogames si modul de functionare al platformei nu poate fi schimbat de 10 "spartani" de pe RO, fie ei si cu cele mai inteligente solutii. Nu sunteti totusi atat de importanti. Asa ca mai bine nu mai incercati.



Verifica putin academiile sa vezi cum iti apar destul de multi colegi cu 0 puncte si satele lor disparute de pe harta, funny, just funny
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Am citit in mare parte cele scrise pe acest topic. Am sa-l las deschis deocamdata, dar mare atentie la acuzatii directe, acestea se sanctioneaza conform regulamentului de forum.
Din pozitia de jucator pot sa inteleg in parte frustrarea, pentru ca inainte sa fiu admin, am fost jucator.
Cu toate astea in istoria mea de jucator de mai bine de 12 ani, eu am luat un singur ban, prin 2009. Nu pot sa empatizez pana la capat cu jucatori care au la activ 10 banari+ pe mai multe conturi. Si din pacate cei mai multi care se plang de duritatea adminilor fac parte din categoria mentionata anterior.
Mai mult decat atat, frustrarea este de multe ori de ambele parti.

1. De ce nu dau adminii detalii la tichete?
Pentru ca nu au voie. In primele zile cand se face instructajul, asta devina o regula sfanta. Mai mult decat atat, ea este trecuta in contractele dintre voluntari si INNO. Si nimeni nu risca sa furnizeze informatii despre cum functioneaza sistemul de administrare, ce se poate vedea, ce nu, precum si informatii despre alte conturi.

2. De ce nu este trecut in regulament definitia unui cont support?
Pe langa faptul ca nu noi facem regulamentul si ca acesta e destul de rigid, mai este si vorba de cum a progresat definitia lui de-a lungul anului. Anumiti jucatori devin din ce in ce mai inventivi si creativi atunci cand creeaza conturi support, iar odata fixata o definitie in regulament, vor exista, fara indoiala, cai de a o ocoli si practic nu se rezolva nimic.

3. Nu mai faceti presupuneri despre ce fac adminii si ce se poate vedea in sistem. Tot ce am citit pana acum e destul de departe de adevar si creeaza doar impresia unor falsuri care in realitate nu exista.
 

AndrewTate

member
Scor reacție
0
Verifica putin academiile sa vezi cum iti apar destul de multi colegi cu 0 puncte si satele lor disparute de pe harta, funny, just funny
Daca citeai putin mai atent inainte sa-ti lasi raspunsul sa fie scris din frustrare/impuls, vedeai ca nu am negat ca ar exista astfel de situatii ci doar faptul ca fiecare ar trebui sa fie atent la ograda lui unde are uscaturile proprii, iar tu, nicidecum nu esti o exceptie care sa fie in masura sa vorbeasca. Simpla ipocrizie.
 

Deleted User - 793570

Daca citeai putin mai atent inainte sa-ti lasi raspunsul sa fie scris din frustrare/impuls, vedeai ca nu am negat ca ar exista astfel de situatii ci doar faptul ca fiecare ar trebui sa fie atent la ograda lui unde are uscaturile proprii, iar tu, nicidecum nu esti o exceptie care sa fie in masura sa vorbeasca. Simpla ipocrizie.

Practic, toata lumea joaca incorect, insa in.timp ce unii isi creeaza 1 2 suporti de pe telefoanele sotiilor sau vreununui coleg de munca, voi sunteti un trib care jucati cu zeci de suporti, de aici si faptul ca militati pentru un joc incorect. In.timp ce multi de aici au venit cu idei sau pareri pentru disparitia suportilor sau imbunatatirea modalitatii de inregistrare a unor conturi noi, voi nu sunteti de acord si luati pe nu se poate in brate..as intreba de ce , dar faptul ca v au disparut vreo 15 conturi din granita sterse total + vreo 30 conturi create fictiv pentru densitate ( la fel in sfarsit luata masura corecta: stergerea satelor cu totul, nu barbarizarea lor) imi da deja raspunsul la intrebare..deci lasa pe ceilalti sa incerce sa imbunatateasca jocul si corectitudinea iar tu militeaza pentru joc ilegal, ca doar asa stiti sa castigati
 

mauLLL

member
Scor reacție
0
Eu propun altceva...daca tot e foarte greu de rezolvat aceasta problema, faceti o lume "speciala", unde e voie cu absolut orice :)) conturi support, platforme, scripturi, frati, cumnati, tot ce se poate :)) Ca tare curios sunt care trib e nr1 pe chestii de genul
 

killer ellite

member
Scor reacție
0
Am citit aproape tot ce s-a scris. Adminii au dreptate si jucatorii au dreptate. Barbare mai multe nu se vor baga pentru ca se urmareste investitia in cat mai multe p.p.-uri pentru a creste tot mai mult financiar cei de la Innogames. In consecinta este un joc pay to win . Nu mai este cum era o data.
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Eu propun altceva...daca tot e foarte greu de rezolvat aceasta problema, faceti o lume "speciala", unde e voie cu absolut orice :)) conturi support, platforme, scripturi, frati, cumnati, tot ce se poate :)) Ca tare curios sunt care trib e nr1 pe chestii de genul
Off-topic:Nu uita de "vecina cu un picior" stiu baietii din NOM la cine ma refer:)))

Daca chiar se doreste o lume fara suporti/scripturi/platforme atunci se poate face o lume unde se poate intra doar de pe platforma STEAM, nu cred ca o sa mai stea baietii sa isi faca 15 conturi de steam ca sa intre cu suporti. Scripturile pe platforma STEAM sunt foarte greu de utilizat(nu imposibil(testat)) dar lumea aia nu o sa mai fie cu 5k+ playeri ci o sa fie cu 2k poate 3k maxim.
Poate ar trebui facuta o astfel de lume @Rakanishu desii poate momentan e imposibil de facut asta din cauza ca nu sunt restrictii implementate (inca) pentru logarea doar din STEAM pe o lume, poate pe viitor o sa se implementeze.
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
Am citit in mare parte cele scrise pe acest topic. Am sa-l las deschis deocamdata, dar mare atentie la acuzatii directe, acestea se sanctioneaza conform regulamentului de forum.
Din pozitia de jucator pot sa inteleg in parte frustrarea, pentru ca inainte sa fiu admin, am fost jucator.
Cu toate astea in istoria mea de jucator de mai bine de 12 ani, eu am luat un singur ban, prin 2009. Nu pot sa empatizez pana la capat cu jucatori care au la activ 10 banari+ pe mai multe conturi. Si din pacate cei mai multi care se plang de duritatea adminilor fac parte din categoria mentionata anterior.
Mai mult decat atat, frustrarea este de multe ori de ambele parti.

1. De ce nu dau adminii detalii la tichete?
Pentru ca nu au voie. In primele zile cand se face instructajul, asta devina o regula sfanta. Mai mult decat atat, ea este trecuta in contractele dintre voluntari si INNO. Si nimeni nu risca sa furnizeze informatii despre cum functioneaza sistemul de administrare, ce se poate vedea, ce nu, precum si informatii despre alte conturi.

2. De ce nu este trecut in regulament definitia unui cont support?
Pe langa faptul ca nu noi facem regulamentul si ca acesta e destul de rigid, mai este si vorba de cum a progresat definitia lui de-a lungul anului. Anumiti jucatori devin din ce in ce mai inventivi si creativi atunci cand creeaza conturi support, iar odata fixata o definitie in regulament, vor exista, fara indoiala, cai de a o ocoli si practic nu se rezolva nimic.

3. Nu mai faceti presupuneri despre ce fac adminii si ce se poate vedea in sistem. Tot ce am citit pana acum e destul de departe de adevar si creeaza doar impresia unor falsuri care in realitate nu exista.


Un client care baga bani in jocul asta poate lunar mai mult decat ai salariul anual cred ca poate sa aibe o discutie normala fara sa ii inchizi mesajele in nas, probabil daca nu ieseau asa multi jucatori sa spuna ce au de spus inchideainsi stergeai tot asa cum faci mereu, ai ajuns la stadiul in care ai dat ban pe ceva anuntat si dupa ai deblocat fara pedeapsa, orele pierdute cat a fost contul banat degeaba cine le plateste ? domnule voluntar, probabil este timpul sa te retrago daca nu ai timp si rabdare sa te ocupi de ce trebuie aici, sa nu uitam cand intrai pe anumite lumi, cresteai pana la 6k, spargeai atacu si dupa ai cedat satul, acolo nu era suport?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Un client care baga bani in jocul asta poate lunar mai mult decat ai salariul anual cred ca poate sa aibe o discutie normala fara sa ii inchizi mesajele in nas, probabil daca nu ieseau asa multi jucatori sa spuna ce au de spus inchideainsi stergeai tot asa cum faci mereu, ai ajuns la stadiul in care ai dat ban pe ceva anuntat si dupa ai deblocat fara pedeapsa, orele pierdute cat a fost contul banat degeaba cine le plateste ? domnule voluntar, probabil este timpul sa te retrago daca nu ai timp si rabdare sa te ocupi de ce trebuie aici, sa nu uitam cand intrai pe anumite lumi, cresteai pana la 6k, spargeai atacu si dupa ai cedat satul, acolo nu era suport?


Subiectul acestei teme este cu totul altul stimate jucator, nu de cati bani baga x sau y sau de ce banuri s-au dat in trecut.
Daca x baga 10000 de euro si y baga1 euro sau de loc, tratamentul este acelasi, sa nu isi faca nimeni iluzii ca beneficiaza de tratament preferential.
Este vorba strict de situatia urata a suportilor bagati pe harta si cum combatem asta, atat voi cat si noi.
Si inca o chestie, nu alex02dsa inchide topicul sau trimite jucatori in vacanta, ci eu.

Va rog sa ne rezumam strict la problema de mai sus. Exista in multe dintre postari multe idei bune, adunam cat mai multe si incercam sa implementam cat putem si noi.
 

mauLLL

member
Scor reacție
0
Subiectul acestei teme este cu totul altul stimate jucator, nu de cati bani baga x sau y sau de ce banuri s-au dat in trecut.
Daca x baga 10000 de euro si y baga1 euro sau de loc, tratamentul este acelasi, sa nu isi faca nimeni iluzii ca beneficiaza de tratament preferential.
Este vorba strict de situatia urata a suportilor bagati pe harta si cum combatem asta, atat voi cat si noi.
Si inca o chestie, nu alex02dsa inchide topicul sau trimite jucatori in vacanta, ci eu.

Va rog sa ne rezumam strict la problema de mai sus. Exista in multe dintre postari multe idei bune, adunam cat mai multe si incercam sa implementam cat putem si noi.

Se mai pot limita destul de mult cu setari din joc..de exemplu pe lumea 78 au fost foarte putini supporti, pentru ca lumile unde defensiva se trimite DOAR in trib, si asta dupa o anumita perioada, descurajeaza foarte mult crearea conturilor support, acestea fiind destul de inutile in multe situatii.
Clar nu exclud cu totul, dar limiteaza foarte mult numarul lor.
Nu stiu daca se poate tot asa din setari sa existe limitari pentru sprijin..de ex vechimea contului pe acea lume(multe conturi sunt create, facute misiunile cu lanci/spade, trimis deff-ul si apoi abandonate. Chiar daca pare infim, 40/40 sau cat se obtine dintr-un cont de genul in cateva minute, inmultit cu cateva zeci, se poate blinda un sat early game lejer)
 

TheGrimReaper

member
Scor reacție
0
Subiectul acestei teme este cu totul altul stimate jucator, nu de cati bani baga x sau y sau de ce banuri s-au dat in trecut.
Daca x baga 10000 de euro si y baga1 euro sau de loc, tratamentul este acelasi, sa nu isi faca nimeni iluzii ca beneficiaza de tratament preferential.
Este vorba strict de situatia urata a suportilor bagati pe harta si cum combatem asta, atat voi cat si noi.
Si inca o chestie, nu alex02dsa inchide topicul sau trimite jucatori in vacanta, ci eu.

Va rog sa ne rezumam strict la problema de mai sus. Exista in multe dintre postari multe idei bune, adunam cat mai multe si incercam sa implementam cat putem si noi.

Deci vad ca si pe forum se practica stergerea postarilor care nu convin adminilor, sau cand se spune lucrurilor pe fata .. Halal democratie "cu" drept la replica, cum de altfel este si in administrarea ticketelor

Sau nah, poate amicul JackRipper si-a sters singur postarea in care demonstra cum nu s-a raspuns la ticket deloc, sau poate s-a trimis singur "in vacanta" .. Sau stai, doar tu esti cel care poate trimite oamenii in vacanta ..
Sunt curios vacanta mea cand e planificata ?
 

Deleted User - 793570

Subiectul acestei teme este cu totul altul stimate jucator, nu de cati bani baga x sau y sau de ce banuri s-au dat in trecut.
Daca x baga 10000 de euro si y baga1 euro sau de loc, tratamentul este acelasi, sa nu isi faca nimeni iluzii ca beneficiaza de tratament preferential.
Este vorba strict de situatia urata a suportilor bagati pe harta si cum combatem asta, atat voi cat si noi.
Si inca o chestie, nu alex02dsa inchide topicul sau trimite jucatori in vacanta, ci eu.

Va rog sa ne rezumam strict la problema de mai sus. Exista in multe dintre postari multe idei bune, adunam cat mai multe si incercam sa implementam cat putem si noi.
Asta voiam si eu sa scriu..problema acestei postari nu este cu adminii si banarile in sine, ci combaterea zecilor de conturi support..idei bune au fost f multe, intrebarea reala este daca daca voi aveti un cuvant de spus la inno...sau daca exista servere cu modalitati de joc diferite sau se implementeaza chestii la nivel de joc, nu de tara..atunci ideile noastre ar trebui inplementate in toate serverele , ceea ce nu cred
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Deci vad ca si pe forum se practica stergerea postarilor care nu convin adminilor, sau cand se spune lucrurilor pe fata .. Sau nah, poate amicul JackRipper si-a sters singur postarea in care demonstra cum nu s-a raspuns la ticket deloc, sau poate s-a trimis singur "in vacanta" .. Sau stai, doar tu esti cel care poate trimite oamenii in vacanta ..
Sunt curios vacanta mea cand e planificata ?

Pe forum exista niste reguli ce trebuie respectate, atata timp cat se posteaza discutii private intr-un mediu public este normal sa luam masuri. Nu va mai victimizati atat.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Asta voiam si eu sa scriu..problema acestei postari nu este cu adminii si banarile in sine, ci combaterea zecilor de conturi support..idei bune au fost f multe, intrebarea reala este daca daca voi aveti un cuvant de spus la inno...sau daca exista servere cu modalitati de joc diferite sau se implementeaza chestii la nivel de joc, nu de tara..atunci ideile noastre ar trebui inplementate in toate serverele , ceea ce nu cred

Noi putem aduna ideile bune si sa le propunem la Inno, cum am mai facut-o de multe ori, acum ca se vor implementa sau nu, ramane de vazut.
Exista setari restrictive, cum a spus si cineva mai sus, dar nu putem sa le punem pe fiecare lume, trebuie sa mai si varieze setarile. Un update recent a introdus asta : Se poate trimite sprijin in afara tribului, dar daca in momentul in care trupele ajung la destinatie si satul nu face parte din trib, atunci sunt intoarse automat ( chestia asta este gandita pentru recuperari ).
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
2. De ce nu este trecut in regulament definitia unui cont support?

Pai cam asta e marea problema din aceste discutii ,ar cam trebui sa definiti voi (TT sau INNO ) , in regulament , negru pe alb ,termenul de cont suport/push ,pentru ca nu mai merge cu explicatia un cont suport se vede , din moment ce adminul C sau D nu baneaza un anumit jucator pentru innobilare de sate ,dar alti admini baneaza acelasi jucator pentru innobilarea acelorasi sate , pentru ca le considera innobilare de cont suport .

O solutie ar fi ca jucatorii care stau si joaca si se lasa daca au maxim un sat , ar trebui sa indeplineasca anumite criterii pentru a le ramane satul pe harta in caz de stergere ,un anumit numar de inamici invinsi ( ODA sau ODD ) ,un anumit numar de resurse de farm sau de curatare ,o activitate cat de cat decenta pe cont ,,, chestii care se pot vedea lejer daca studiezi un cont fie si din exterior ( Rank-urile zilnice ) ...iar in caz innobilare interna-cedare de sat (un ticket catre admini in care anunta ca cedeaza satul jucatorului X iar adminul ii verifica activitatea si isi da OK-ul sau NOK-ul verificand criteriile de mai sus . In caz de innobilare externa ,daca nu se poate dovedi legatura intre jucatorul X si jucatorul Y , daca nu au existat inamici invinsi in proces + criteriile de mai sus , pur si simplu se retrage satul respectiv de pe harta ,fara ai lasa cuceritorului in cazierul acelei lumi , innobilarea de cont suport .

Daca au existat inamici invinsi ,cred ca e cam clar ca nu e cazul de innobilare de cont suport .


Aceasta e doar o parere personala si nu acuz pe nimeni de rea vointa .
 

mauLLL

member
Scor reacție
0
Noi putem aduna ideile bune si sa le propunem la Inno, cum am mai facut-o de multe ori, acum ca se vor implementa sau nu, ramane de vazut.
Exista setari restrictive, cum a spus si cineva mai sus, dar nu putem sa le punem pe fiecare lume, trebuie sa mai si varieze setarile. Un update recent a introdus asta : Se poate trimite sprijin in afara tribului, dar daca in momentul in care trupele ajung la destinatie si satul nu face parte din trib, atunci sunt intoarse automat ( chestia asta este gandita pentru recuperari ).
Nu se poate implementa raportul de 20:1 si pe defensiva? Ca pe atac exista deja. Mi s-ar parea destul de folositor si pe defensiva, macar in perioada de start (30/60 zile)
 
Sus