barter tirg

  • Autor subiect DeletedUser6558
  • Data de început

DeletedUser6558

Buna seara. Am o intrebare, cum functioneaza ofertele "barter" din tirg? Multumesc.
 

DeletedUser6558

adica, dau clic pe acolo si se-ntimpla ceva. da' e pay-to-win rau de tot... nu ca m-ar afecta.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Barterul e un schimb de resurse in proportie de 1:1 cu negustorul satului pentru 10 puncte premium. Adica, faci schimb instant, sa zicem, 10000 argila pe 10000 fier si platesti si 10 pp-uri pentru asta.
 
Ultima editare:

DeletedUser6558

Mai am o intebare, daca se poate. Cum se calculeaza moralul la atacuri? Aica cit de mic tre sa fiu ca sa nu am moral mai slab de 100% pentru a ataca sate de, de exemplu, 194 de puncte?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Sunt doua sisteme de calcul pentru moral:

1. bazat pe timp
2. bazat pe puncte

In descrierea setarilor fiecarei lumi, (exemplu: http://ro42.triburile.ro/stat.php?mode=settings) este specificat tipul de sistem:

Moral Activ (pe bază de timp)) -> in exemplu de mai sus de pe ro42

Cel pe baza de puncte, pe joc, la setari, apare sub forma: Activ(nu pe baza de timp));

In functie de sistem, se foloseste una din formulele:

- pe baza de puncte:

min(($punctaj_aparator / $punctaj_agresor)*3 + 0.3, 1);

- pe baza de timp:

min(($punctaj_aparator/ $punctaj_agresor)*3 + min(0.25 + $numar_de_zile*0.002, 0.5), 1);

numarul de zile reprezinta numarul de zile jucate de aparator pe server, de la intrarea pe lume si pana la momentul calcularii

Acuma, tu poti folosi formulele de mai sus pentru a calcula ce doresti sau poti folosi calculatorul de moral existent deja la nivel de cont. Pentru asta, mergi la piata centrala -> simulator -> calculator de moral.
 
Sus