BB Code

  • Autor subiect DeletedUser3866
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2692

Pai lui ii trebuie pentru un forum extern.
Normal sa fie logat la lumea in care duce adresa.
 

DeletedUser

In orice program ai folosi, ai nevoie de redirectionare catre optiunea de vizitator.Mai ales ca nu toti joaca pe toate lumile.
Trib, sau nickname, le iei de acolo.Nu de pe contul tau direct.

Doar ca, acele tag-uri sunt specifice acestui tip de joc. Nu poti creea un cod intr-un forum care sa creeze un link automat catre un sat (ex.[village]nume_sat[/village]) care sa accepte orice variabila.Ai nevoie de un programel perfect legal (google it, am un lapsus de nume) care se logheaza automat ca vizitator pe joc si redirectioneaza orice informatie dorita direct pe forum.Dar e mult prea mult de munca pentru a seta asa ceva.
Si nu stiu cat poate fi implementat pe un forum, indeosebi se foloseste la aplicatii de gen "find IP"

Sper ca m-am facut destul de inteles.
 

DeletedUser3866

este vorba despre lumea 4 asa cum este scris in titlu.
am reusit sa fac ceva, dar ar trebui sa scrii [player]numele,id[/player] si sa folosesti INTERNET EXPLORER.
Acum este folosit doar pt [village]xxx|xxx[/village] chestia asta. Firefox foloseste alta modalitate pentru transportarea datelor.
o sa testez si opera si o sa va spun. cred ca voi aplica aceasta metoda pana la urma. chestia cu logarea ca vizitator merge, dar nu o poti folosi dupa ce ai deschis pagina.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus