BB vs. Jderii

  • Autor subiect DeletedUser49153
  • Data de început

Marky.

member
Scor reacție
0
1. Nu am aparat nimic eu cu dezinformari. Vezi campania cu printuri editate ce au facut-o jderii si multiplele mesaje ale lui olandezul si marky pe toata harta ca sa intoarca jucatorii impotriva noastra mintind cu nerusinare.

Mai poți? Cât mai poți minți? Hai arată mesajele.

2. Am avut alianta cu RIP si exe la fel ca si voi cu MAG si SN

Nu uita de Viki. Voi (BB) n-ați avut nici măcar un război. Ați stat si v-ați înnobilat suportii, ați făcut alianța cu toată harta împotriva noastră și a MAG-ului. Era ceva normal sa loviți mai tare ca noi neavând nici un război pana la momentul respectiv. Noi am avut război de la început cu T.D.K, RIP, exe și Viki. Voi ați stat la caldurica și v-ati făcut toate manevrele, ma refer la înnobilat suporții și multe alte interne ca sa cresteti voi, ăștia mai "importanți".

4. Organizate esuate au fost si la voi si la noi. Ne-am contracarat reciproc pana ati clacat

Adevărat, dar diferența e ca voi ați atacat cu 70% din harta și ați eșuat. Intr-un final, "ați câștigat" pentru ca era imoral, iar noi am decis sa ne retragem pentru ca nu stam in fata calculatoarelor toată ziua ca unii dintre voi.

EDITAT DE TT

6. Este normal ca intr-un razboi, cand esti atacat cu anumite arme, sa incerci sa contracarezi adversarul prin orice mijloace. Nu noi am dat tonul la astea, nu noi am facut ilegalitati. Revizuieste tot cap-coada...du-te vorba ta pe twstats...ca acolo nu minte nimeni, si verifica colegii, ce au innobilat, de unde, cum...pacat ca nu sunt pastrate mesajele si rapoartele ce le aveam ca sa iti arat eu cine sunt anumiti jucatori de la voi.

Noi am dat tonul? :)) voi ați umblat cu manevre de când a început speciala pana am decis sa ne retragem. Poți minți incontinuare pentru ca deja ne-am obișnuit cu iluziile tale. Ai ajuns sa-și bată joc de tine tot serverul românesc. Ești de rasul lumii bai băiatule bai.

7. V-au batut niste noobi ? Pai asa va laudati ? Pai ce strategie de joc au jderii cand Boa ne-a expus de ce au pierdut ? Daca va zic eu cum v-au batut n00bii astia si ce plan a fost inca de cand erati loc 1 cu Hasul ca jucator individual cat si cu tribul, o sa zici ca suntem nebuni. Dar ne-a iesit totul cum am planuit. Tactica noastra a fost superioara

Asa e, tactica voastră de a recruta toată harta și de a da mesaje tuturor jucătorilor sa ne vorbiți de rău, v-a ieșit. Bravo, ați dat dovada de o mare prostie.

P.S. : Mi-am facut timp sa iti raspuns la obiect si corect, fara aberatii, fara prea cocos. Acum fugi tu si stai jos in fata mea pana la revansa. Daca te tin balamalele intra pe harta sa vorbim pe SP19. Pana atunci gura mica si joc de glezne...gen jet oceanic

Tu vorbești numa sa nu taci.. cine sa stea jos in fata ta ma? Uite ma frate paduchele ca a ajuns in vârful capului și acum e mare și tare. Stai mai ușor băiețelule. Spui speciala 19 ca sa ai un aliat pentru ca, singur cu tribul tău știi ca n-aveți șanse. Stai cuminte... gen cânta la alta masa.


P.S. Mi-am făcut timp sa scriu acest mesaj pentru ca m-am saturat de tine și de minciunile tale. Mai bine te apuci sa scrii povesti ca văd ca te pricepi la asta.
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
0
LegendaRenasteieri la ora 19:43

Nu, mesajul e trimis strict tie.

Nu ne-am mai intersectat pe joc pana acum, numele cu care am jucat e 3301 daca iti spune ceva. daca nu, iti spun eu. Am intemeiat jderii alaturi de samy speciala trecuta. totul bine pana a batut jderii si s-a stricat de cap. Nu ca s-ar fi comportat diferit cu aliatii pana atunci, dar cand a inceput speciala asta s-a comportat diferit chiar si cu colegii de trib, sa-ti spun si de ce.

Intram voce, totu bine pana intra samy, care intr-un joc a ajuns sa se comporte de parca el imi pune in farfurie. pentru ca am refuzat s-o ard sclav am luat backstab.

Speciala trecuta ati fost buni pana am scos sn-ul, dupa, ca sa se umfle conturile mari de sate s-a rupt pna-ul si cu voi.

Apropo, in caz ca porti gand rau celor din NIP sau cum se numea tribul lui augustin pe speciala trecuta, din postura de conducere pe care am avut-o speciala trecuta, jderii au fortat orice miscare diplomatica facuta de mag.

DarkDesire a vrut sa va recruteze in NIP ca sa faca jderii cu nip fuziune si sa prindeti si voi locuri in tribul castigator, locuri meritate pentru ca ati hotarat sa va alaturati taberei noastre. In schimb, samy, ca sa nu imparta locurile cu nimeni (nimeni din NIP(BB) nu a fost invitat speciala trecuta in jderii pentru a castiga lumea, desi au fost cel putin 5 conturi care au depus mai mult efort decat unii din top 15 din acel trib pe acea lume (def primit din nip in razboiul cu revo)

Poate te intrebi de ce ma bat cu cei cu care am jucat impreuna cateva lumi, raspunsul e simplu, unii au cautat sa diminueze orice posibil pericol (influenta interna) din jderii, printre acestia fiind eu.

Voi faceti def pentru jderi, sprijiniti jderii, la fel cum a facut nip speciala trecuta. dar reciprocitatea nu a existat.

Iti mai aduci aminte de contul Dina.Alin (sunt noob de pe speciala asta). Desi noi aveam def la momentul respectiv sa-i blindam tot contul, samy a dat ordin sa nu se trimita nicio lance pe pretext ca suntem sub asediu de catre revo (adica au lansat fake-uri de pe conturile pe care le aveau in revo ca sa nu trimita nicio lance.)

Eu stiu ca multi jucatori de la voi doresc sa castige speciala, acesta fiind pana la urma motivul pentru care jucam, insa problema este ca desi la prima vedere, jderii au 19 jucatori in trib si o academie micuta, fapt ce va da impresia ca veti primi locuri in jderii la final, in cazul in care jderii castiga, fapt ce este putin probabil, sincer, cred cu tarie ca va vor cere sate in ultima saptamana de joc pentru a incerca sa ne ajunga in clasament) nu veti primi locuri in jderii pentru ca sunt multe conturi din Sheep care stau sitter zilnic la jderi (sheep fiind mnk iar jderii fiind o extensie a mnks. ce inseamna asta? ca precum tesla usa a fost mutat din sheep in jderii la fel vor fi si altii.

Nu te lasa pacalita de iluzii, cu 100 de usori farmezi usor un cont, scoti curtea, iei un sat cu curte nivel 3 si minele 30, apoi ai inca 3 nobili, iei inca 3 sate mari iar in decursul de 24 de ore daca se pune problema orice cont care are acum 1500 de puncte poate ajunge la 20 de sate, intr-o zi.

In legatura cu aceasta conversatie. oricui din jderii il dai va ajunge pe conferinta lor privata (unde sunt 10 oameni), asadar mesajele fiind publice iar tu un simplu pion al lor.

Sunt foarte multe de povestit. Orice informatie ai auzit despre mine sau justelite(dark desire) este manipulata de catre jderi sa fie in favoarea lor.

Daca este un lucru pe care ti-l cer, acela este sa pastrezi mesajele pentru tine, indiferent de ce raspuns imi vei da, pentru ca mai presus de o speciala castigata sau pierduta sta caracterul pe care il ai. Daca cedezi presiuni de a da mesajele mai departe, in schimbul castigatii increderii jderilor si posibilitatea de locuri in jderii (in cazul in care ei castiga, caz putin probabil in momentul de fata( de ce? (pentru ca desi eu m-am certat cu multi de acolo dupa backstabul pe care mi l-au dat inca imi dau mesaje sa mediez problema cu ei si sa plec in jderii) de aici si disperarea lor.)

Faceti def pentru ei iar ei in schimb va dau 200-300-400 pp-uri pe cont (adica munca de 1-2-3 luni, cel putin 8 ore pe zi, batai de cap cand vine vorba de organizarea tribului si multe alte eforturi care devin inutile in momentul in care accepti sa te calce jderii in picioare pentru interesele lor.

Voi pierdeti sate zilnic, vi se toaca def zilnic pe granita. Motivul fiind ca aveti o mare parte din def la jderi, in loc sa va aparati pe voi, sa aratati ca sunteti un trib independent si ca echipa merge inainte indiferent daca pierdeti sau castigati, voi aratati ca va supuneti unui trib condus pustan de 20 de ani care a batut si el revo pe speciala trecuta, cu ajutorul meu, al celor din nip.

De ce nu mai sunt ei acum pe locul 1 si cauta scuze peste scuze si acuza pe oricine si orice le vine la indemana?

Cum erau mesajele astea trimise la mag marky?:))) Saracii, inca sunt in sevraj ca au castigat daca si dupa atata timp vorbesc de noi:)) Ma rog castigat, elite si tribul lui au avut cam 1/4 din merit, greul l-au dus rip,exe, viki.
 

Marky.

member
Scor reacție
0
Stai cuminte sageata și mai baga 2-3 vorbe rele despre noi.. poate mai corupi 1-2 oameni sa joace cu tine și după sa-i păcălești cu pp-uri cum știi tu.
 

DeletedUser48261

Stai cuminte sageata și mai baga 2-3 vorbe rele despre noi.. poate mai corupi 1-2 oameni sa joace cu tine și după sa-i păcălești cu pp-uri cum știi tu.

Pai uite de aia nu are ursul coada...vorba unui prieten...cine se aseamana se aduna. Verifica cu cine joc eu, trecutul multora, informeaza-te ce fel de oameni/jucatori sunt, vezi ce au facut pe joc, si apoi sa apari cu astfel de replici jenante.
Hai fugi si joaca-te...ti-a aruncat batul pietraru. Fugi dupa el :))
 

DeletedUser46530

da, ce stim noi.. ia sa ne aducem aminte

jderii s-au batut cu tdk, care era ma contu vostru cu intemeietor la ei? levap10? cum era... aveti partajari de la toate conturile din tdk. cu tdk ati simulat miscarile de trupe, nimic mai mult.

neo2015? ma asta parca-i ala de zicea sami pe conferinta ca-i cu intelect redus... na ca la nevoie l-au luat cu toate lipsurile lui...

mesaju de pe contu legenda, asta e tot inventie de-a voastra... cand l-ati scris? cam in perioada in care dadeati mesaje la insane sa-l aburiti sau e mai recent?

jderii.. joaca cinstit? pai cum asa ma? pe sp16 cate conturi ati avut in revo? cate conturi ati spart din revo... cum luau unii sate de la souk.. spre exemplu.. sp17.. tdk... am zis mai sus de el, conturile de la chinez..?? miloaga la insane... pai stai asa ma ca nu se pupa.. voi umblati exclusiv cu cioara vopsita.

mai lipseste ceva... a, strategia... pe 16 facusem eu planu de relocari.. na ce bine a iesit acolo. pe 17 tesla cu olandezu.. pacat. arata promitator inceputul pt voi...

si totusi mai era ceva, lipsa de caracter. cum lingeau alde olanda la fundulet ca sa nu trimita def de pe suporti... in momentu ala unii au si uitat ce era adevarat si ce nu... sau au vrut ei sa uite.

in concluzie sunteti niste scursuri pe jocul asta, imi pare rau ca am facut vreodata parte din jderii. un trib din componenta carei lipseste orice urma de coloana vertebrala.
 

DeletedUser49249

Aoleo, s-a trezit si chiștocu' asta.. Gogosarule, ai uitat cine ti-a facut numele mare.
Tu vorbesti de joc corect cand tu aveai doua triburi de suporti?
Vorbesti de conturi in alte triburi cand BB aveau vreo 3-4 conturi la noi + ca au mai si cumparat un cont. Bai baieti, terminati cu prostiile. Stiu ca vreti sa iesiti bine in ochii altora, dar va rog eu terminati ca sunteti baieti mari.. Daca e, iti pot da tie (Petre) doua tigari sa pleci sa nu te mai faci mai mult de ras.. Si lu elite ii dau 100 pp-uri ca prespun ca de-asta face el povestile alea. Hai, duceti-va si lingeti unde ati scuipat asa cum ati facut pana acum.

P.S. de neo n-a vorbit nimeni niciodata urat de el din Jderii.. Ati inceput sa recrutati si pe extern.. Nu v-o ajuns cat ati recrutat de pe harta?
 

DeletedUser46530

ce ma?

cand inchideam eu lumi tu invatai sa recrutezi trupe

traiesti din basme, nu le mai zice ca te ia lumea la misto
 

DeletedUser49249

Stai cuminte chiștocule ca te adun de pe jos.
Cand erai tu fumat sau ce vrei tu, eu jucam fotbal.
Tu cand invatai sa-ti faci tigari, eu invatam cum trebuie sa prind mingea.
Deci viata ta se rezuma la facut si fumat tigari, iar a mea se rezuma la fotbal.
Canta la alta masa, urmatoru.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser49158

Stai cuminte chiștocule ca te adun de pe jos.
Cand erai tu fumat sau ce vrei tu, eu jucam fotbal.
Tu cand invatai sa-ti faci tigari, eu invatam cum trebuie sa prind mingea.
Deci viata ta se rezuma la facut si fumat tigari, iar a mea se rezuma la fotbal.
Canta la alta masa, urmatoru.

Inseamna ca pe speciala asta ti-am bagat-o direct in vinclu
 
Scor reacție
0
da, ce stim noi.. ia sa ne aducem aminte

jderii s-au batut cu tdk, care era ma contu vostru cu intemeietor la ei? levap10? cum era... aveti partajari de la toate conturile din tdk. cu tdk ati simulat miscarile de trupe, nimic mai mult.

neo2015? ma asta parca-i ala de zicea sami pe conferinta ca-i cu intelect redus... na ca la nevoie l-au luat cu toate lipsurile lui...

mesaju de pe contu legenda, asta e tot inventie de-a voastra... cand l-ati scris? cam in perioada in care dadeati mesaje la insane sa-l aburiti sau e mai recent?

jderii.. joaca cinstit? pai cum asa ma? pe sp16 cate conturi ati avut in revo? cate conturi ati spart din revo... cum luau unii sate de la souk.. spre exemplu.. sp17.. tdk... am zis mai sus de el, conturile de la chinez..?? miloaga la insane... pai stai asa ma ca nu se pupa.. voi umblati exclusiv cu cioara vopsita.

mai lipseste ceva... a, strategia... pe 16 facusem eu planu de relocari.. na ce bine a iesit acolo. pe 17 tesla cu olandezu.. pacat. arata promitator inceputul pt voi...


si totusi mai era ceva, lipsa de caracter. cum lingeau alde olanda la fundulet ca sa nu trimita def de pe suporti... in momentu ala unii au si uitat ce era adevarat si ce nu... sau au vrut ei sa uite.

in concluzie sunteti niste scursuri pe jocul asta, imi pare rau ca am facut vreodata parte din jderii. un trib din componenta carei lipseste orice urma de coloana vertebrala.

Jderii nu s-au batut cu tdk ? TDK s-au pus toti sa-l scoata pe samy, tu nu aveai de unde sa stii ca ai intrat cu 3 zile dupa ce a inceput speciala.

Mesajul de pe legenda e inventia noastra ? Iti pune cate vrei in care tu si elite va milogeati de bogdan si teo sa rupa cu noi. Crezi ca e vreunul asa dement sa dea astfel de mesaje ? Erai milogul lui theo si a lui bogdan poate poate ii intorceati impotriva noastra. Ma rog erai si milogul nostru ce sa mai...

Tu ai facut relocarile pentru speciala 16 ?:))) Da, probabil in mintea ta cum ai intemeiat si jderii si cine stie ce ai mai facut:))e bine sa crezi asta, vezi sa nu le pui si prin CV

De suporti te rog eu sa nu vorbesti:))stii doar ca ai intrat cu 1 trib de supporti si ai fost banat:)))
 

DeletedUser49158

Vlad mi-a stat pe cont 3 săptămâni de luni pana vineri de la 8:00 pana la 17:00 cand terminam munca,ca nu lasam munca pentru un joc si nu ai cum sa joci cu tot contul in granita si cand ai demolari zilnic,dar voi ca erați cate 3 pe cont de ce nu latri?
 

DeletedUser46530

Jderii nu s-au batut cu tdk ? TDK s-au pus toti sa-l scoata pe samy, tu nu aveai de unde sa stii ca ai intrat cu 3 zile dupa ce a inceput speciala.

Mesajul de pe legenda e inventia noastra ? Iti pune cate vrei in care tu si elite va milogeati de bogdan si teo sa rupa cu noi. Crezi ca e vreunul asa dement sa dea astfel de mesaje ? Erai milogul lui theo si a lui bogdan poate poate ii intorceati impotriva noastra. Ma rog erai si milogul nostru ce sa mai...

Tu ai facut relocarile pentru speciala 16 ?:))) Da, probabil in mintea ta cum ai intemeiat si jderii si cine stie ce ai mai facut:))e bine sa crezi asta, vezi sa nu le pui si prin CV

De suporti te rog eu sa nu vorbesti:))stii doar ca ai intrat cu 1 trib de supporti si ai fost banat:)))

limbus, ai prins tupeu?

suporti, vrei sa zici de nada sau alalalt... a stai, alea erau triburile tale de suporti, eu am avut contul in k9.

relocarile pe sp16 le-am pus la punct eu cu samy, iar pentru fiecare relocare pe care am propus-o i-am oferit argumente solide. nu are rost sa te minti in privinta asta, poate ca aveti boala pe mine, dar cand am jucat cu voi nu ati avut nimic de obiectat. intemeierea jderilor? in niciun caz, poat nu sti, dar eu i-am propus lui samy sa faca trib ca imi chem si eu oamenii pe care-i stiam (stii tu, oameni la care tu sau alti jderi nu aveati si nu aveti nici acum acces). Intr-o conferinta la final de sp16, imi aduc la fel de bine aminte ca samy spunea ca a intemeiat tribul alaturi de mine. sa nu crezi ca mi-e jena sa zic ca am stat la bazele tribului, cine spune asta duce jocul prea departe. am avut beneficii propri din treaba asta, ca nu mai joc cu voi e partea a 2-a, dar ce s-a intamplat acolo. ca tot am zis asta, limbaju meu e asa, cadou pentru modul in care ati abordat voi problema cand nu ne-am mai inteles (apropo, vezi ca ai colegi cu care desi nu mai tin legatura nu ne-am injurat in veci pe tema specialei.. mi-ar parea rau sa aflu ca e o surpriza pentru tine)

mesajul de pe legenda? ce? theora... ce? urma sa ma sune, imi aduc aminte ca ma anuntase cu vreo 2-3 zile inainte ca ma suna pe data de x la ora y, in rest nu prea e problema mea. fata de tine catelus nu dau mesaje de pe 10 conturi aceluiasi om pentru ca nu vrea sa discute (treburi diplomatice, nu porcarii de ale tale cu story-uri pe instagram si like-uri pe facebook). bogdan? ala de stateam cu satele goale langa gen.. a da, imi aduc aminte, n-a avut tupeu sa arunce vreun full pe satele din granita :))) faceti parte din aceeasi categorie de pleieri.. noobi le mai zice in limbajul popular...

sa revenim la frustrarile tale initiale, intr-una dintre discutii cu samy pe sp16 s-a ajuns la concluzia ca tu esti prea imatur pentru a lua decizii pentru trib in momente de criza. daca te paleste vreo amintire in legatura cu discutiile despre ruperea diplomatiei cu tribul lui augustyn de pe sp16 iti aduc bine aminte ca s-a discutat in tot cercul conducerii si in momentul in care s-a ajuns la hotararea ca alianta ramane, ghici ce? n-am obiectat alegerea colegilor de la vremea respectiva (lucru pe care tu nu-l poti intelege).

Din discutiile anterioare imi aduc aminte despre o supararea de-a voastra, in legatura cu faptul ca eu pe speciala 16 am fost blindat in start iar voi demolati. Sa-ti amintesc ca voi ati crescut fieraria de 2 ori, in timp ce eu am ridicat zidul de cateva ori, daca pui pe foaie iti iese cam acelasi timp investit in cladirea principala. sa nu uit ca a fost hotararea lui samy, din respect de sine nu i-am dat mesaj sa ma blindeze, nu-mi sta in caracter. sa nu o dai in basme iti spun si ca aia a fost alegerea cea mai inteleapta pentru trib, nu pentru ca as fi eu ceva vedeta, ci pentru ca in spatele meu erau conturi def cu deful plecat. stiu, suna ciudat sa te gandesti la cum va afecta ceva un trib, dar poate te vei obisnui cu gandirea colectiva in timp, ca in momentul de fata inca duci lipsa de ea in pofida faptului ca ai avut drepturi pe suficiente lumi jucate pentru a te adapta la o gandire colectiva.

Nu mai incerca sa imi patezi numele, pe sp16 am fost acolo pentru trib in orice moment si v-am ajutat cu tot ce am putut. acelasi lucru l-am facut pentru nip in momentul in care am intrat sa joc alaturi de ei. desi e improbabil, daca pe viitor voi ajunge intr-un trib dusman lor iti garantez ca nu o sa ma injur cu ei pe forumul extern pe motive inexistente. degeaba te plangi oamenilor ca pe sp17 v-am lucrat, lucru fals de fapt. nu te mai agita, tot un slaban ramai.

daca nu erai un lingusitor individualist poate ai fi primit mai mult respect in aceasta comunitate. despre eforturi vorbim cand ti si tu triburi in picioare in ciuda tuturor aspectelor negative care iti apar pe drum. ca sa-ti dea putin lacrimile, iti aduc la cunostinta ca sunt maxim 10-15 jucatori pe intreaga comunitate care au ceva personal cu mine. din pacate nu pot sa spun ca sunt la fel de putini oameni care nu te sufera pe jocul asta... apropo... vezi ca aia care sustin pe conferinte ca dusmanii tai sunt si dusmanii lor te aburesc... teapa.

daca te mai maturizezi poate o sa ai ocazia sa-ti explic mai multe despre lucrurile pe care tu nu le intelegi, nu ca te-ar limita intelectul, ci ca te limiteaza psihicul tau olog de fel spre a intelege anumite lucruri care iti afecteaza imaginea ta cam bolnavicioasa de sine... ii mai spune orgoliu in termeni comuni, pe care in nebunia ta probabil nu te chinui sa-i intelegi ca tu oricum traiesti din basme si te vezi rege chiar si atunci cand tu culegi capsuni la bara...


marky, ce treaba are viata reala cu jocul? cunosc oameni de 1000 de ori mai realizati pe jocul asta decat tine care nu s-au laudat in veci cu realizarile lor din domeniul real. nu pentru ca n-ar impresiona copii naivi ca tine, ci pentru ca aici suntem pe joc, nu e nimeni interesat de lauda altora, ci mai degraba dezgustat de fapte de genu.
sa intelegi putin care-i situatia de fapt, rulez si fumez ce are muschiu meu chef. lucrul asta nu influenteaza in vreun fel jocul.
sa-ti explic si putin faza cu fotbalul... eu in 2 luni iau licenta in stiinte economice, tu poate avansezi la o echipa mai buna. nu-ti fa iluzii, majoritatea oamenilor termina facultatea la 22 de ani si raman in campul muncii pana la pensie pana pe 40,50,65 de ani, tu poate intri bine in paine la 18 ani si termini cariera la 35.. dupa care daca nu faci vreo manevra buna ramai tusier. nu-ti face iluzii ca tu la 18 ani faci bani si altii invata sau se distreaza, pentru ca lucrul asta nu te face superior. i-auzi si ceva nou pentru tine: ca fiinte umane suntem cam toti egali. inteleg ca la 17 ani e usor sa te crezi superior altor oameni mai ales in conditiile mentionate mai sus, dar din pacate in realitate nu e deloc asa. Faptul ca ati luat bataie pe sp17 a tinut mai mult de care echipa a dat dovada de o mai buna colaborare si nu de complexe individuale despre infailibilitatea anumitor indivizi pe acest joc.

v-ati facut de rusine destul incepand discutii cu atacuri la persoana reala. e timpul sa va maturizati si sa intelegeti ca restul de 95% din jucatori au alta viziune fata de tribusorul vostru si ca ei nu au aceeasi parere ca voi despre alti jucatori, echipe. inchei discutia despre imaturitatea voastra citandul pe samy zicand "daca nutz vrea sa mai joace cu noi trebuie sa-si ceara scuze pentru stergerea contului de pe sp16, stergere de cont care este o insulta adresata tribului"

ati primit invitatia la revansa pentru sp19, invitatie pe care ati acceptat-o. mai bine va ganditi la cum veti juca mai bine acolo decat sa va umflati in pene pe extern.
 
Scor reacție
0
relocarile pe sp16 le-am pus la punct eu cu samy, iar pentru fiecare relocare pe care am propus-o i-am oferit argumente solide. nu are rost sa te minti in privinta asta, poate ca aveti boala pe mine, dar cand am jucat cu voi nu ati avut nimic de obiectat. intemeierea jderilor? in niciun caz, poat nu sti, dar eu i-am propus lui samy sa faca trib ca imi chem si eu oamenii pe care-i stiam (stii tu, oameni la care tu sau alti jderi nu aveati si nu aveti nici acum acces). Intr-o conferinta la final de sp16, imi aduc la fel de bine aminte ca samy spunea ca a intemeiat tribul alaturi de mine. sa nu crezi ca mi-e jena sa zic ca am stat la bazele tribului, cine spune asta duce jocul prea departe. am avut beneficii propri din treaba asta, ca nu mai joc cu voi e partea a 2-a, dar ce s-a intamplat acolo. ca tot am zis asta, limbaju meu e asa, cadou pentru modul in care ati abordat voi problema cand nu ne-am mai inteles (apropo, vezi ca ai colegi cu care desi nu mai tin legatura nu ne-am injurat in veci pe tema specialei.. mi-ar parea rau sa aflu ca e o surpriza pentru tine)

Nu a zis nimeni ca n-ai stat la baza, dar pana sa zici ca ai intemeiat jderii e cale lunga. Samy e cel care a facut tribul, niciunul dintre noi nu poate sa-si asume lucrul asta, mai ales tu.

mesajul de pe legenda? ce? theora... ce? urma sa ma sune, imi aduc aminte ca ma anuntase cu vreo 2-3 zile inainte ca ma suna pe data de x la ora y, in rest nu prea e problema mea. fata de tine catelus nu dau mesaje de pe 10 conturi aceluiasi om pentru ca nu vrea sa discute (treburi diplomatice, nu porcarii de ale tale cu story-uri pe instagram si like-uri pe facebook). bogdan? ala de stateam cu satele goale langa gen.. a da, imi aduc aminte, n-a avut tupeu sa arunce vreun full pe satele din granita :))) faceti parte din aceeasi categorie de pleieri.. noobi le mai zice in limbajul popular...

Te anuntase dupa ce ati inceput sa le dati mesajele de recrutare, nu mai scapau de voi.

sa revenim la frustrarile tale initiale, intr-una dintre discutii cu samy pe sp16 s-a ajuns la concluzia ca tu esti prea imatur pentru a lua decizii pentru trib in momente de criza. daca te paleste vreo amintire in legatura cu discutiile despre ruperea diplomatiei cu tribul lui augustyn de pe sp16 iti aduc bine aminte ca s-a discutat in tot cercul conducerii si in momentul in care s-a ajuns la hotararea ca alianta ramane, ghici ce? n-am obiectat alegerea colegilor de la vremea respectiva (lucru pe care tu nu-l poti intelege).

Uite ca ma paleste, care a fost raspunsul meu cand tu ai venit cu pozele de pe confa lor de wapp in care ziceau ca vor sa dea pe noi ?Ca hai sa ii scoatem daca vor sa faca asta, dupa ce ai adus si vocalele in care elite iti zicea de zona de dezvoltare care s-a stabilit am fost si mai convins. Da, am fost unul dintre cei care voiau sa-i scoata la inceput dupa ce am vazut mesajele alea.

In schimb, cand s-a terminat, mai stii cine facea pe eroul si voia sa le dam backstab ? Mai stii de cate ori ti-am zis sa te potolesti ca nu o sa dea nimeni backstab ? Mai stii cand a dat xtrap circulara in trib dupa conflictul cu coco ca i-ai zis "De ce dai circulare la noi in trib ?Asta e un semn de disrespect si il vom trata ca atare"


Din discutiile anterioare imi aduc aminte despre o supararea de-a voastra, in legatura cu faptul ca eu pe speciala 16 am fost blindat in start iar voi demolati. Sa-ti amintesc ca voi ati crescut fieraria de 2 ori, in timp ce eu am ridicat zidul de cateva ori, daca pui pe foaie iti iese cam acelasi timp investit in cladirea principala. sa nu uit ca a fost hotararea lui samy, din respect de sine nu i-am dat mesaj sa ma blindeze, nu-mi sta in caracter. sa nu o dai in basme iti spun si ca aia a fost alegerea cea mai inteleapta pentru trib, nu pentru ca as fi eu ceva vedeta, ci pentru ca in spatele meu erau conturi def cu deful plecat. stiu, suna ciudat sa te gandesti la cum va afecta ceva un trib, dar poate te vei obisnui cu gandirea colectiva in timp, ca in momentul de fata inca duci lipsa de ea in pofida faptului ca ai avut drepturi pe suficiente lumi jucate pentru a te adapta la o gandire colectiva.

Eu nu ma adaptez ? Sa-ti reamintesc ca eu joc in acelasi grup de 3 lumi si am ramas cu ei indiferent daca am castigat sau pierdut ? Tu in schimb ai fost dat afara din 2 echipe in mai putin de 1 an, tu in schimb erai prieten cu blackprince si la o zi dupa ce te-ai certat cu ea ai dat pozele alea si stii ce a patit. Esti un infect, asa o sa ramai toata viata.

Tocmai din cauza gandirii colective am ales sa te blindam pe tine si noi sa ne luam demolari ,ca stiam ca-ti tremura degetele cand te ataca cineva si pe speciala nici nu poti sa te banezi pe neatacabil asa usor cum ai facut pe l63 sa rezisti in start...

In legatura cu viata reala, n-o sa mai iau de tine, stii in ce stadiu esti.
 
Ultima editare:
Sus