Bed Time Story :)

  • Autor subiect DarkAngel 4ever
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Din capul locului țin să fac precizarea că orice asemănare cu fapte și personaje reale este pur întâmplătoare.Sau poate că ..nu?

Deci..povestea noastră începe așa :

Întro zi friguroasă de iarnă câțiva flăcăi ( 6 sau 7 la număr ei),unul mai frumos ,mai vânjos și mai dăștept ca altul,mare se sfădiră și se sfătuiră și întrun final hotărâră ei să facă un trib.Un trib fără nici un fel de IDentitate,de altfel.
Și, după ce au pus o emblemă tribului,emblemă reprezentativă pentru dăștăptăciunea lor,au hotărât ca noaptea,pe furiș( pentru că în miez de zi nu îndrazneau),să îl atace pe Zmeu.

Și-au luat flăcăii noștrii inima în dinți și au lansat în jur de 350 de atacuri,dintre care peste 300 de fake-uri,asupra Zmeului,pe niște sătuce prăpădite și pierdute undeva prin pădure,crezând că Zmeul dorme și că le va fi ușor.
Însă,cum socoteala de acasă nu se potrivește întotdeauna cu cea de la târg,flăcăii noștrii cei viteji ,frumoși și dăștepți au avut parte de o surpriză: Zmeul nu domea..doar lenevea.Așa că i-a trosnit pe flăcăii noștrii în moalele capului.

Cu toate sforțările și atacurile lansate de feciorașii noștrii,au reușit să ia doar vreo 5 sate (prăpădite și izolate în pădure,așa cum am mai spus),însă Zmeul a recuperat imediat 2 sau 3 dintre ele,restul lăsându-le cu adeziunea mică în urma atacurilor de recuperare(nobilii trimiși erau somnoroși și beți la acea oră târzie,din noapte).

În dimineața zilei următoare,flăcăii noștrii,mândrii nevoie mare de ,,victoria '' lor și de frica răzbunării Zmeului,au dat fuga la ,,mămicile'' lor pirați și heruvimi:
,,Mamă..mamă..uite ce au făcut copilașii tăi!Ia tu satele astea de la Zmeu și ascunde-le tu și ascunde-ne și pe noi că ne este teamă că va veni Zmeul după noi''.Iar mămicile lor probabil că în loc să îi altoiască,i-a pupat pe frunte și s-a mândrit cu isprava celor mici.

Cam asta ar fi povestea din această după amiază sau seară de iarnă,iar flăcăii noștrii o să-i numim( pentru că orice personaj/caracter al unei povestiri trebuie să aibă un nume,o identitate..chiar dacă ei ca personaj colectiv nu au o IDentitate),după cum urmează :

Mircea cel Mic,spaima fakeurilor;
Nick cel voinic ( sau atacuri cu defensa)
Demodulaorul( sau cum se atacă satele pe zid 0 cu berbecii)
Și încă 2 sau3,mai mici și mai puțini importanți.

Repet: orice asemănare cu personaje și fapte reale,este pur întâmplătoare
...sau poate că nu?!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

doar noi doi?...esti sigur?...sa dea domnu sa nu se fi aflat,ca iar se lasa cu cearta :D
 

DeletedUser24207

bravo lor ;)
nu dau nume nici eu, dar si in WT sunt de astia care au atacat cand erau in IMMO si a 2-a zi lejer la aliati, cum sa nu se enerveze flacaii
lasati-o balta.. daca sunteti asa zmei atacatii..
 

DeletedUser21929

In natura omului sta urmatorul lucru sa dea jos ceea ce nu intelege , sincer voi nu aveti altceva de facut decit sa barfiti , mai catelor?
A fost foarte frumos sa fiu atacat cu vreo 100 de sate sprijin la granita cu WT-ul , lucrul acesta spune foarte multe

Si tu ma tropaila sa taci sa ii multumesti lui mmcdemolator ca nu m-a lasat sa iti iau satele , la cit esti tu de activ nu cred ca imi lua mai mult de 24 de ore
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Tu,mirceo ,sa taci.
ca esti un jucator de nimic!"tropaila" al nostru v-a creat pe toti,v-a crescut si v-a ajutat,ca mai apoi sa ce ?sa il tradati?
vezi ?cine sapa groapa altuia..(probabil ii stii continuarea,sau mai bine de atat ,o simti pe pielea ta continuarea proverbului)
TU pt mine esti un NIMENI.degeaba mai joci triburile.Esti orgolios si un jucator cum nu se accepta pe triburile.Tot timpul erai tu un rebel si vroiai sa ataci in stanga si in dreapta.
dar uite ca totul e drept in dragoste si RAZBOI!:)
 

DeletedUser21929

serios mai , eu de nimic ?
Uite continuarea la poveste atunci.Suna cam asa :Si intr-o buna zi , cei 3 viteji se hotarara sa se intoarca iar in codru , de data aceasta se intilnira cu Balaurul cu 7 capete , care le-a promis ca nu va scoate foc pe nari si nici nu va trage vinturi .Dar se pare ca Balaurul nu avea cuvint asa de tare s-a inspaimantat de 14 milioane de puncte (el care avea de vreo 21.15 ori mai multe puncte) incat si-a incalcat cuvintul dat si a spus sa inceapa iar sa traga iar vinturi prin codrul verde , doborind tot ceea ce intilnea in calea lui:ghebe , urzici , vrabii .Si totodata ce s-a mai gindit Balaurul : daca tot mi-am incalcat cuvintul dat ca nu voi trage vinturi , ia hai sa scot si niste flacari pe nari nitel , barem sa imi incalc cuvintul de tot .B-sea este un trib atit de MALEEEEEE , pacat ca nu se mai poate chema trib , este o turma , si tot ceea ce a facut sa se stranga mioarele la un loc a fost (logic , nu?) instinctul de turma .Imi pare rau ca lumea 15 a ajuns o lume moarta dupa nici un an , ca sa stii si tu toate motivele mele .Daca celelalte triburi nu au de gind sa faca ceva pt ca lumea 15 sa nu decedeze de tot , eu unul zic sa ii fie lasate sitter lu Mefisto toate conturile care nu fac parte din MARELE TRIB . nu de alta dar macar sa se obisnuiasca membrii MARELUI TRIB cu innobilarile interne , ca doar asta va place voua : sate si innobilari interne , innobilari interne si sate .O lume moarta prea devreme , pacat de voi jucatorilor
SPOR LA INTERNE MARELUI TRIB , sunt sigur ca va va placea sa luati un lung sir de sate printr-o nesfirsita serie de innobilari interne
 

DeletedUser21929

sefu turmei se cheama Mefisto cumva?Sper sa aiba curaj astia sa intoarca razboaiele si lumea mai ditzule .Ca sa continue povestea nu de altceva , intelegi?
 

DeletedUser16039

serios mai , eu de nimic ?
Uite continuarea la poveste atunci.Suna cam asa :Si intr-o buna zi , cei 3 viteji se hotarara sa se intoarca iar in codru , de data aceasta se intilnira cu Balaurul cu 7 capete , care le-a promis ca nu va scoate foc pe nari si nici nu va trage vinturi .Dar se pare ca Balaurul nu avea cuvint asa de tare s-a inspaimantat de 14 milioane de puncte (el care avea de vreo 21.15 ori mai multe puncte) incat si-a incalcat cuvintul dat si a spus sa inceapa iar sa traga iar vinturi prin codrul verde , doborind tot ceea ce intilnea in calea lui:ghebe , urzici , vrabii .Si totodata ce s-a mai gindit Balaurul : daca tot mi-am incalcat cuvintul dat ca nu voi trage vinturi , ia hai sa scot si niste flacari pe nari nitel , barem sa imi incalc cuvintul de tot .B-sea este un trib atit de MALEEEEEE , pacat ca nu se mai poate chema trib , este o turma , si tot ceea ce a facut sa se stranga mioarele la un loc a fost (logic , nu?) instinctul de turma .Imi pare rau ca lumea 15 a ajuns o lume moarta dupa nici un an , ca sa stii si tu toate motivele mele .Daca celelalte triburi nu au de gind sa faca ceva pt ca lumea 15 sa nu decedeze de tot , eu unul zic sa ii fie lasate sitter lu Mefisto toate conturile care nu fac parte din MARELE TRIB . nu de alta dar macar sa se obisnuiasca membrii MARELUI TRIB cu innobilarile interne , ca doar asta va place voua : sate si innobilari interne , innobilari interne si sate .O lume moarta prea devreme , pacat de voi jucatorilor
SPOR LA INTERNE MARELUI TRIB , sunt sigur ca va va placea sa luati un lung sir de sate printr-o nesfirsita serie de innobilari interne



Hai sa n`o dam in acuze legate de interne! Ok!?
E foarte clara treaba. Cine nu respecta niste reguli amarate, nu are ce cauta in B-Sea!
Preferi, de acum in colo, sa ii dam afara si sa ii innobilam asa!? Sa nu zici tu ca sunt interne!?
Pana la urma, si asta e o strategie! Avem toti un scop, si Intemeietorii fac tot posibilu` sa il atingem! Care e problema ta ( si a celor care vorbesc fara rost ) aici !?
Stiati de asta vara, care este scopul! De ce ati mai intrat pe L 15 !? Sa ne acuzati acum, ca L 15 a devenit o lume moarta!?
Asta e scopul si cu asta basta!
 

DeletedUser21929

da , copilul lucas , ceilalti din trib stiu cam ce au in cap INTEMEIETORII?
 

DeletedUser2821

Pai conducatorii b-sea sa invete in primul rand ce e respectul si dupa sa se apuca de facut strategii :) .

Oricum , ideea de a inchide lumea o stia toata lumea , dar asta au mai avut-o si altii si poate o au , insa ei macar isi respecta , aliatii , nu , din zi in zi , schimba doar dupa propiul interes.

Bine , de altfel , e foarte clar ca in viitor un trib condus de anumite persoane de genul , mefisto. ,say yes smoke , nu o sa mai poata avea aliati , pe bune ... pentru ca odata ce faci lucruri de genul lumea isi pierde increderea in tine .

Oricum , o sa mai aveti ceva de munca :) ..

cat despre interne , nu aveti niciunul din voi dreptate , inobilari interne , sunt un bun facut tribului !

Evident , cu o limita si cu cap , nu , vezi cont de 3 mil , cu 300 de sate de aparare , si tu in plin razboi , si tu il iei si le faci pe toate 300 de atac...astfel de inobilari interne , intra-devar sunt de " apreciat " !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

michelle nu vorbi tu de respect.
Pentru ca tu ai facut fuziune cu tribul immo stiind ca noi il daramasem dupa ce a cazut lord samo si crioli..
Era vorba ca atacam immo.dar voi nu, ati inceput sa recrutati din fostul immo
Pentru mine tu esti acela care nu are cuvant nu ditzu, nu albert.
Dupa toate astea,cine e tradatorul ?;cine si-a urmarit propriile interese ?
daca tu erai baiat cuminte.ati fi ajuns la noi in trib si ai fi condus lumea alaturi de noi
dar tu ca si mircea de altfel ati fost niste zmei si ati plecat .ca sa atacati voi pe toata lumea .
 

DeletedUser21929

aha , cu ce va deranja pe voi mai ca imi facusem trib de 14 milioane ?Ca i s-a aprins becul rosu lu Mefisto dupa sate imediat e partea a doua
 

DeletedUser2821

michelle nu vorbi tu de respect.
Pentru ca tu ai facut fuziune cu tribul immo stiind ca noi il daramasem dupa ce a cazut lord samo si crioli..
Era vorba ca atacam immo.dar voi nu, ati inceput sa recrutati din fostul immo
Pentru mine tu esti acela care nu are cuvant nu ditzu, nu albert.
Dupa toate astea,cine e tradatorul ?;cine si-a urmarit propriile interese ?
daca tu erai baiat cuminte.ati fi ajuns la noi in trib si ai fi condus lumea alaturi de noi
dar tu ca si mircea de altfel ati fost niste zmei si ati plecat .ca sa atacati voi pe toata lumea .

Iar tu vorbesti complet pe langa ...

Eu am fost invitat verbal de mai multe ori in b-sea, cand era alianta , ma refer la o fuziune cu b-sea , si de fiecare data am refuzat , pentru ca scopul meu nu e sa stau cu satele la caldurica pe primul loc si cu 40k sate si sa ma bat cu tribulete de 4k sate , de 10 ori mai putine decat mine , intelegi ?
Eu nu am facut nicio fuziune , la 2 zile dupa ce am intrat in razboi , immo s-a desfiintat , si o parte din membrii , i-am luat la noi , iar restul voi si lethal , nu uita de grupul heliana . etc , ei sunt tot din immo si vad ca sunt la voi , deci nu numai noi am recrutat !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus