biserica

DeletedUser26488

am contul pe triburi de ceva timp , dar nam observat un lucru :D :
când dau la ajutor pentru clădiri imi arată Prima Biserică ceea ce am
imi arată si biserică dar nu o găsesc ca să pot construi :confused:
arată că trebuie clădire princ. de lvl 5 si ferma la fel
ferma mie de 7 si clădirea prin. de 10
carei problema ?
 

DeletedUser26205

Pai pentru a construi o biserica ai nevoie de 5000 populatie libera, deci poate nu ai locuri in ferma, degeaba ai ferma la 7 daca locurile sunt ocupate de trupe :)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@mahri, primul sat are biserică, numită Prima Biserică, nu mai este nevoie să faci alta. După prima cucerire, vei urmări ca satele tale sa se afle sub raza unei biserici pentru a lupta cu 100 % credinţă (la putere nominală). Deci nu te grăbi să construieşti biserica, de asemenea o vei face în sate astfel amplasate încât să acopere cât mai eficient harta, minimizând numărul bisericilor vei creşte numărul de trupe. Religia mai mare decît 1 în sate este un semn că amplasarea lor nu este tocmai bună.

Foloseşte informaţiile din rezultatele unei căutări înainte de a cere lămuriri însă.
 

DeletedUser26488

Pai pentru a construi o biserica ai nevoie de 5000 populatie libera, deci poate nu ai locuri in ferma, degeaba ai ferma la 7 daca locurile sunt ocupate de trupe :)

daca esti pe lumea 9 si vrei sămi vezi tribul , trimite spioni la Mahri Nuy (419|28) :cool:
 
Sus