BLANK vs 3252364367823578u235-8 triburi

DeletedUser47204

Cand cineva schimba tribu, nu il schimba pentru ca ii place foarte mult in ala unde ii... il schimba pentru ca vrea sa joace la alt nivel, cu alti jucatori .

Eu nu am auzit niciodata pe nimeni sa schimbe tribu pentru ca ii merge prea bine :))
Degeaba aruncati vina pe ei, ca e vina voastra ..
 

DeletedUser40602

Ma, de faptu ca, tu, si inca jumatate de harta ati fost recrutati in method n-ai nimic de zis?

eu de fapt m-am bagat cu fostii mei colegi de pe 45:Sir0, Fear 4all, Rise of the Diusi..apoi ca nu s-o inteles ei intre ei si s-a ajuns unde s-a ajuns nu e vina mea.
bine macar ca am ramas in method si chiar daca statistica nu arata prea bine pentru noi, nu ma milogesc sa vin in blank :))

acum mai astept un organizat blank pe mine, poate imi misca mai mult de 3 nivele din zid..

in rest? nimeni nimic? unde e spamul, unde e cearta??? sau unii din voi n-aveti timp sa mai stati si pe contul de extern ca ati obosit de la atata stat pe sittere si pe alte conturi 24/24 :))
 

DeletedUser47559

Pai e chiar nasol daca ei fac ce zici tu acolo si voi totusi luati bataie:)))
Nabuleee :d
 

DeletedUser45396

nu cred ca a fost org pe tine
da mai bine taci ca tot te chinui cu atacuri de la 35 min poate poate furi un sat :)
 

DeletedUser40602

nu a fost nici un organizat? de aia am aproape 5 mil inamici ca aparator pe statistica de razboi ca m-am batut cu internele sau..? mi-ati pus in cap vreo 4 copilasi din mini si din smf cu moral 100% sa imi bage tot ce au avut si mi-ati dat jos un singur zid din 10 sate cate aveam in granita :)) aveam 300-400 de mii ca aparator intr-o singura zi si abia aveam 30 de sate.
e ok, alea nu o fost organizate ca n-ati luat nimic deci nu se pune.
astept sa vad cand o sa fie "organizat" in care o sa luati sate moca de la mine. *not*

a si sa-i mai amintiti la th9one sa mai doarma din cand in cand ca am auzit ca isi da skip la viata cam prea grav..macar sa doarma mai mult de 3 ore pe noapte ca nu vine nimeni pe strada sa-l felicite ca joaca triburile de pe inca vreo 2 conturi nonstop :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35749

Asa si cu ce vii tu sa te lauzi acum?Ca ai blindat niste sate?Wooow,mare realizare, joc la moral blindat de trib si sunt jucator :)))
Hai sa o dam in de alea, noi avem si viata reala de aia luam bataie :))
 

DeletedUser40602

da cine o zis ca nu ia bataie? adica gen..ca nu pierdem sate. chiar asa batut in cap nu is, stiu citi o statistica..si vad ca pierdem sate.
dar daca e vorba de mine doar, momentan aveti cam toti moral 100% pe mine si tot nu vreti sa dati in mine :)) imediat raman singuru cu sate intre voi in K-u unde is eu si tot nu o sa le luati.
unde vi-s atacurile daca tot am mai luat sate si aveti moral pe mine? sau voua va place mocangeala?:)) si daca zici ca nu e vb de mocangeala ca voi va rupeti trupe si nobili si faceti 9387 strategii, va dau cel putin 20 de jucatori din statistica aia de razboi care dupa un "organizat" cu 3 fulluri rasfirate pe sat + un tren la 10 ore distanta de fulluri o pierdut juma de cont si au tot dat stergere. da, f f f f greu ii sa joci si sa te aperi impotriva unora cu 50 de sate care intra dimineata cand se trezesc si seara inainte de culcare si stau cu satele goale in granita :)) am patit la sfarsit de lumea 14 si 45.. ceva mai greu de luat sate de la inactivi cu sate goale nu cred ca exista... pe l14 mai si aveam 13-14 ani cand am terminat acolo..iti dai seama ce greu mi-a fost sa fac asta cand abia invatam sa desenez triunghiuri echilaterale.

da revenind la atacurile "la moral", mi-am amintit ca a dat pe un sat cu rune acu 2 zile th9one si mi-a demolat ferma principala si fieraria..da intre timp el o pierdut 2 fulluri asa, aiurea.. ca sa ce? sa pierd 2k lanci? :))) uau ce strategie, cred ca am ramas fara trupe in sate acuma ca mi-a demolat ferma. pff inca 3 luni de stat de construit de la 0. vai vai. ce ma fac eu ca nu mai am 2k lanci... :( in ritmu asta va scade moralu iarasi daca ma demolati si comentezi iar ca joc la moral blindat. sau poate doar la moral fara blindaj ca mi-am pierdut 2k lanci de pe sate...
get your facts straight, daca tot ma crezi "amator" ar trebui sa va fie f usor sa-mi luati sate daca nu stiu nici face un split, nu stiu da la secunda..chestii d-astea pe care le fac doar profesionistii in ale triburilor.

*va dau un pont, eu chiar am viata reala si nu dau 2 lei pe jocu asta. deci ce mai asteptaati?? bagati la luat sateeeee ca-s inactiv si nu stiu decat sa intru pe extern sau pe chatu tribului* (sper ca observi analogia.. oricum a nu se lua ca o jignire, era mai mult satira, ca tot ai adus vorba de "avem viata reala")
 

DeletedUser46530

ma, viata reala, nu te-ai saturat sa tot debitezi prostii p-aici?
 

DeletedUser45396

De ce trebuie sa luam satele tale?luam sate de unde avem chef :))

Dar unde e calauza si flacara voastra in razboi care zicea ca in sud nu o sa luam sate ?
 

DeletedUser35749

Chiar as citi tot ce ai scris acolo da mi-e lene, tu stai frumos acolo ca o sa-ti vina randul....nu mai plange
 

DeletedUser47559

da cine o zis ca nu ia bataie? adica gen..ca nu pierdem sate. chiar asa batut in cap nu is, stiu citi o statistica..si vad ca pierdem sate.
dar daca e vorba de mine doar, momentan aveti cam toti moral 100% pe mine si tot nu vreti sa dati in mine :)) imediat raman singuru cu sate intre voi in K-u unde is eu si tot nu o sa le luati.
unde vi-s atacurile daca tot am mai luat sate si aveti moral pe mine? sau voua va place mocangeala?:)) si daca zici ca nu e vb de mocangeala ca voi va rupeti trupe si nobili si faceti 9387 strategii, va dau cel putin 20 de jucatori din statistica aia de razboi care dupa un "organizat" cu 3 fulluri rasfirate pe sat + un tren la 10 ore distanta de fulluri o pierdut juma de cont si au tot dat stergere. da, f f f f greu ii sa joci si sa te aperi impotriva unora cu 50 de sate care intra dimineata cand se trezesc si seara inainte de culcare si stau cu satele goale in granita :)) am patit la sfarsit de lumea 14 si 45.. ceva mai greu de luat sate de la inactivi cu sate goale nu cred ca exista... pe l14 mai si aveam 13-14 ani cand am terminat acolo..iti dai seama ce greu mi-a fost sa fac asta cand abia invatam sa desenez triunghiuri echilaterale.

da revenind la atacurile "la moral", mi-am amintit ca a dat pe un sat cu rune acu 2 zile th9one si mi-a demolat ferma principala si fieraria..da intre timp el o pierdut 2 fulluri asa, aiurea.. ca sa ce? sa pierd 2k lanci? :))) uau ce strategie, cred ca am ramas fara trupe in sate acuma ca mi-a demolat ferma. pff inca 3 luni de stat de construit de la 0. vai vai. ce ma fac eu ca nu mai am 2k lanci... :( in ritmu asta va scade moralu iarasi daca ma demolati si comentezi iar ca joc la moral blindat. sau poate doar la moral fara blindaj ca mi-am pierdut 2k lanci de pe sate...
get your facts straight, daca tot ma crezi "amator" ar trebui sa va fie f usor sa-mi luati sate daca nu stiu nici face un split, nu stiu da la secunda..chestii d-astea pe care le fac doar profesionistii in ale triburilor.

*va dau un pont, eu chiar am viata reala si nu dau 2 lei pe jocu asta. deci ce mai asteptaati?? bagati la luat sateeeee ca-s inactiv si nu stiu decat sa intru pe extern sau pe chatu tribului* (sper ca observi analogia.. oricum a nu se lua ca o jignire, era mai mult satira, ca tot ai adus vorba de "avem viata reala")

tu chiar esti pe langa rau,numai prostii ai zis acolo:))
si daca si-a pierdut 2 full.uri ce?mare pierdere,tu nici 100 de sate nu ai si ii critici pe altii care sunt de 4 ori mai mari ca tine si au si intrat pe lume cu 3 luni mai tarziu decat ai intrat tu:)))
vezi.ti de treaba ta,si daca semnalizezi si daca nu,tot degeaba esti.
 

DeletedUser46530

Statisticile sunt urmatoarele:

12 Noiembrie:

fam. Blank: 3774 sate

fam. method: 5287 sate

Mai exact, method-ul detinea cu ~40% mai multe sate decat BLANK.


20 Noiembrie:

fam. BLANK: 4,993 sate

fam. method: 6,025 sate

Dupa 7 zile, diferenta de sate s-a redus la ~20%.


21 Decembrie:

fam. BLANK: 7,102 sate

fam. method: 9,197 sate

O luna mai tarziu, method-ul avea sa detina cu ~30% mai multe sate decat BLANK.


24 Ianuarie:

fam. BLANK: 8,069 sate

fam. method: 12,244 sate

Inca o luna mai tarziu, method-ul detinea cu 50% mai multe sate decat BLANK.


6 Februarie:

fam. BLANK: 9,815 sate

fam. method: 10,960 sate

In nici 2 saptamani, avantajul method s-a redus considerabil, mai precis, la ~12% sate in plus fata de BLANK.
 

DeletedUser46530

Pentru cei din method, cu parere de rau, nu am avut timp sa va desenez grafice, dar am facut tot posibilul sa fac statisticile sa fie cat mai usor de inteles, sa nu mai vina pasarile si alte specimene din tribul vostru sa se planga ca ei nu prea le au cu cititul si ca nu inteleg statistica.

Iar pentru cei cu foarte multa viata reala, le recomand sa citeasca un DEX, niste carti psihologice, pe tema: rationament logic, nu de alta, dar i-ar ajuta foarte mult, poate chiar ar incepe sa gandeasca.
 

DeletedUser35749

asta e de la penultimul organizat BLANK


Parte 1:
Triburi: BLANK, Mini, Mini2
Parte 2:
Triburi: Method, Meth?, Meth0d, B7B, B7B!

Timeframe: 24/01/2018 00:00:00la06/02/2018 19:13:56

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,703
Tabăra 2: 1,928
Diferență: 225

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 405
Tabăra 2: 182
Diferență: 223

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 14,704,275
Tabăra 2: 14,869,481
Diferență: 165,206

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,701,408
Tabăra 2: 1,669,686
Diferență: 2,031,722

chart



Asta e cu tot cu jucatorii concediati dupa ce a inceput sa pice nordul:

Parte 1:
Triburi: BLANK, Mini, Mini2
Parte 2:
Triburi: Method, Meth?, Meth0d, B7B, B7B!
Jucători: capri, yamatato, BaBu69

Timeframe: 24/01/2018 00:00:00la06/02/2018 19:13:56

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,703
Tabăra 2: 1,928
Diferență: 225

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 502
Tabăra 2: 182
Diferență: 320

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 14,704,275
Tabăra 2: 14,869,481
Diferență: 165,206

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,716,290
Tabăra 2: 1,669,686
Diferență: 3,046,604

chart



si ultimile 48 h:


Parte 1:
Triburi: BLANK, Mini, Mini2
Parte 2:
Triburi: Method, Meth?, Meth0d, B7B, B7B!

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 461
Tabăra 2: 257
Diferență: 204

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 108
Tabăra 2: 43
Diferență: 65

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 4,346,801
Tabăra 2: 2,114,291
Diferență: 2,232,510

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,082,812
Tabăra 2: 425,589
Diferență: 657,223

chart
 

DeletedUser40602

tu chiar esti pe langa rau,numai prostii ai zis acolo:))
si daca si-a pierdut 2 full.uri ce?mare pierdere,tu nici 100 de sate nu ai si ii critici pe altii care sunt de 4 ori mai mari ca tine si au si intrat pe lume cu 3 luni mai tarziu decat ai intrat tu:)))
vezi.ti de treaba ta,si daca semnalizezi si daca nu,tot degeaba esti.

nu stiu de ce ai impresia ca am de gand sa-ti acord atentie cand eu vorbeam cu lethal. chiar n-am s-o fac..decat acum ca sa-ti amintesc ca nu faceai parte din discutie.
"kapu sus printses-o k kde coroana", poate candva, o sa doresc sa discut cu tine pe extern

Chiar as citi tot ce ai scris acolo da mi-e lene, tu stai frumos acolo ca o sa-ti vina randul....nu mai plange

mai bine te-ai culca si tu putin ca esti cam obosit. eu ma pun sa dorm, n-am vreme de contrazis pe extern.
sa ma treziti cand o sa imi dati reale, ca de fakeuri si 3k spioni is satul. mi-am dezactivat si notificarile de atac sa pot dormi mai bine.

nb
 

DeletedUser45396

mai bine te-ai culca si tu putin ca esti cam obosit. eu ma pun sa dorm, n-am vreme de contrazis pe extern.
sa ma treziti cand o sa imi dati reale, ca de fakeuri si 3k spioni is satul. mi-am dezactivat si notificarile de atac sa pot dormi mai bine.

La fel si noi :)
Ne-am saturat de trenuri cu 100 grei poate dai si ceva curatari inainte :)
"Succesuri"
 

DeletedUser46530

S-a cam asternut linistea de cand methodistilor li se duc satele pe banda rulanta
 
Sus