bo$$

  • Autor subiect DeletedUser45678
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser45678

Nu stiu care e problema ta water, ma rog..
Nu ma laud cu nimic anume, pur si simplu am postat un raport luat de pe joc asa cum a facut si un alt coleg de forum. Tot ce am vrut sa spun este ca voi nu jucati din cu totul alte motive.. astea cu nu avem chef sau am intrat la distractie sunt pur si simplu abureli.

Nu am nevoie si nici nu vreau sa joc vrodata alaturi de tribul vostru, sunt un jucator modest cu care tu nu ai "curajul" sa joci 1 vs 1.

Nu o sa mai raspund nici unui post.
 

corli

member
Scor reacție
38
Deci daca s-a vorbit pe skype de dinainte sa se deschida lumea, ca se intra doar pentru distractie, tu vi acum si spui ca defapt nu a fost asa ? Vezi cumva ca s-a intrat in formula completa ?

Ti-am zis ca o sa ma gasesti pe harta, de unde sa iti dau acum coordonatele daca inca nici nu s-a deschis lumea ? Sau crezi ca sunt vreun ghicitor si le stiu de dinainte ?

Eu joc tot cu Corli, nu ma "scuz" ca tine ca numele de joc nu trebuie sa fie acelasi ca si numele de forum
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Subiect inutil, Quiky. Bo$$ (sau jumătate de "anonimi" cum zice corli :D) nu au jucat la capacitate maximă. Deşi au pierdut câteva (destule) nopţi ca să farmeze şi să construiască. Nu ştiu dacă toţi, dar cel puţin 2 erau pe baricade aproape non stop. Acum nu ştiu dacă ăla a fost timp irosit (dacă se juca la mişto), sau pur şi simplu plăcere de joc. Mai lipseşte să auzim şi că speederii ăia care fac pipi prin sticle ca să nu le prindă cineva atacul în sat vor zice tot că: "am jucat la plesneală bă", atunci când sunt prinşi la furat de ouă (banat, jefuit, căpăcit, împiedicat sau înnobilat)..O zi bună totoror, bre.

Ps. Jucau, foarte bine. Nu mai joacă, foarte bine. Să fie sănătoşi, să fii sănătos. Nu-i nevoie de rezumate şi de explicaţii.

Părerea mea :)
 
Ultima editare:

DeletedUser44036

[video=youtube;CYLQ1w5z7gI]https://www.youtube.com/watch?v=CYLQ1w5z7gI[/video]

Melodie de 'smekeri'.
 

DeletedUser44036

Lasa ma, ca pe speciala trecuta te rugai sa fii si tu "smecher"

De aveam co-player puteam sa stau si pe 34 si pe speciala cum au facut colegii mei din Trib (facut de pe 13 noiembrie 2013)[dar nu avea nici un rost, cand locul 1 ,2 si 4 aveau alianta contra locului 3 ZzZ]. Lili, Eva chiar au migrat in tribul final, iar restul au ramas in trib pana la capat. Inca de la inceputul lumii am ajutat gasca lui Cristi[o parte de pe sp3], apoi anonimii[dupa ce au fuzionat] sa duca la bun sfarsit lumea.
Eu sunt spammer, nu jucator.
 
Ultima editare de un moderator:

corli

member
Scor reacție
38
I-ai "ajutat" ca ai vrut sa ajungi si tu acolo, doar ca ei spre deosebire de altii nu au nevoie de "jucatori" ca tine :D
 

DeletedUser44036

I-ai "ajutat" ca ai vrut sa ajungi si tu acolo, doar ca ei spre deosebire de altii nu au nevoie de "jucatori" ca tine :D

Nu inteleg la ce vorbesti tu cand ai avut 10 sate pe speciala 4. Ai ceva sa discuti cu mine, fa-o pe privat. Sau te-a prins 'smekeria' de extern?

Cumva ai condus si tribul asta de 'smekeri' pe speciala asta?
 

corli

member
Scor reacție
38
Am renuntat de buna voie la joc cand am considerat ca nu mai pot juca la potential maxim. Daca nu era lumea 34, jucam si eu pana la capat pe speciala.

Da, am vrut sa vad si eu cum e sa fiu in pielea ta, dar e nasol rau (sa ma remarc doar pe extern cum faci tu) . Tribul nu l-a condus nimeni, pentru cultura ta generala, pentru ca nu a fost nevoie avand in vedere planurile ce le-am avut pentru lumea asta.

Doar ca iesi sa arunci in tribul pentru care faceai orice pe speciala trecuta, da de prinzi si tu un loc. La fel faceai si aici, daca jucam serios si aveam in plan sa inchidem lumea. Ti-as mai zice cateva, dar ma abtin ca inca nu mi-am cautat bilete de vacanta

P.s: M-am dus la tenis, ca e mai interesant decat discutia cu tine
 

DeletedUser44036

Am renuntat de buna voie la joc cand am considerat ca nu mai pot juca la potential maxim. Daca nu era lumea 34, jucam si eu pana la capat pe speciala.

La fel si la mine!


Da, am vrut sa vad si eu cum e sa fiu in pielea ta, dar e nasol rau (sa ma remarc doar pe extern cum faci tu) . Tribul nu l-a condus nimeni, pentru cultura ta generala, pentru ca nu a fost nevoie avand in vedere planurile ce le-am avut pentru lumea asta.

Lasa ca te-ai remarcat tu prin alea 10 sate.:))
Eu nu joc sa ma remarc, joc pentru spam.


Doar ca iesi sa arunci in tribul pentru care faceai orice pe speciala trecuta, da de prinzi si tu un loc. La fel faceai si aici, daca jucam serios si aveam in plan sa inchidem lumea. Ti-as mai zice cateva, dar ma abtin ca inca nu mi-am cautat bilete de vacanta

Nu am jucat pentru Anonimi. Tu crezi ca eu cresc sate pentru altii cum faci tu?

P.s: M-am dus la tenis, ca e mai interesant decat discutia cu tine

Vezi ca se joaca la Paris de unde vine co-playerul tau preferat.
 

DeletedUser38023

De aveam co-player puteam sa stau si pe 34 si pe speciala cum au facut colegii mei din Trib (facut de pe 13 noiembrie 2013)[dar nu avea nici un rost, cand locul 1 ,2 si 4 aveau alianta contra locului 3 ZzZ]. Lili, Eva chiar au migrat in tribul final, iar restul au ramas in trib pana la capat. Inca de la inceputul lumii am ajutat gasca lui Cristi[o parte de pe sp3], apoi anonimii[dupa ce au fuzionat] sa duca la bun sfarsit lumea.
Eu sunt spammer, nu jucator.

Pe mine ma amuza tare sa imi amintesc de speciala 4.. Din cand in cand mai tresare cate un individ sa zica "s-au lasat aia din ZZZ de joc ca altfel nu castigati lumea", sau "nu a mai vrut magnatu sa conduca, ca altfel............" :D
Adunatura ZZZ si nici chiar cei de pe urma, nu o sa isi poata raspunda in urmatorii 60-70 de ani la cele 3 intrebari pe care sunt blestemati sa le viseze noaptea:
1. Cine?
2. Cum?
3. De ce?
Toti cei care se situau pe harta specialei 4 si au avut un cuvant rau de spus la adresa Anonymous au fost ingenuncheati si executati fara mila si fara a le sta in putere sa faca ceva, chiar daca li s-a dat impresia ca existenta lor poate depinde un pic si de ei (falsa impresie) :D

"Lili, Eva chiar au migrat in tribul final, iar restul au ramas in trib pana la capat."
Asta mi se pare interesanta..
Lili a jucat co-player pe contul Casper22 in anonymous 5 luni de zile din 6, iar Eva, probabil, a hotarat sa intre acolo unde a avut cu cine sa joace pe parcursul specialei, pentru ca jucatorii din Trib nu erau foarte activi..

"restul au ramas in trib pana la capat."
Asta, cu siguranta, e un lucru exceptional si demn de toata lauda din univers, desigur, doar daca imi mai spui o singura alta optiune pe care o aveau si sa le garanteze faptul ca o sa mai ramana pe harta.. :))
 

DeletedUser44036

Pe mine ma amuza tare sa imi amintesc de speciala 4.. Din cand in cand mai tresare cate un individ sa zica "s-au lasat aia din ZZZ de joc ca altfel nu castigati lumea", sau "nu a mai vrut magnatu sa conduca, ca altfel............" :D
Adunatura ZZZ si nici chiar cei de pe urma, nu o sa isi poata raspunda in urmatorii 60-70 de ani la cele 3 intrebari pe care sunt blestemati sa le viseze noaptea:
1. Cine?
2. Cum?
3. De ce?
Toti cei care se situau pe harta specialei 4 si au avut un cuvant rau de spus la adresa Anonymous au fost ingenuncheati si executati fara mila si fara a le sta in putere sa faca ceva, chiar daca li s-a dat impresia ca existenta lor poate depinde un pic si de ei (falsa impresie) :D

"Lili, Eva chiar au migrat in tribul final, iar restul au ramas in trib pana la capat."
Asta mi se pare interesanta..
Lili a jucat co-player pe contul Casper22 in anonymous 5 luni de zile din 6, iar Eva, probabil, a hotarat sa intre acolo unde a avut cu cine sa joace pe parcursul specialei, pentru ca jucatorii din Trib nu erau foarte activi..

"restul au ramas in trib pana la capat."
Asta, cu siguranta, e un lucru exceptional si demn de toata lauda din univers, desigur, doar daca imi mai spui o singura alta optiune pe care o aveau si sa le garanteze faptul ca o sa mai ramana pe harta.. :))

Eu ce am zis. zZz nu avea nicio sansa. Nu am zis destul de clar ca noi am intrat pentru spam? Mai trimiteam sprijin din cand in cand, nimic mai mult pentru ca nu eram destul de activi pentru altceva.

Nu inteleg de ce insistati atat cu speciala 4, pentru un raport ce l-am pus aici:
Apărător: James Clerk Maxwell
Ţel(direcţie): Asylum (Asylum (505|520) K55 ) K55

Număr: 0 0 2266 97 968 0 74 65 0
Pierderi: 0 0 2266 97 968 0 74 65 0

Prada: 1.028 1.751 711 3.490/3.490


E vina mea ca si-a luat-o in barba? Sau era secret si nu stiam eu?
 

DeletedUser38023

Nu inteleg de ce insistati atat cu speciala 4, pentru un raport ce l-am pus aici:
Apărător: James Clerk Maxwell
Ţel(direcţie): Asylum (Asylum (505|520) K55 ) K55

Număr: 0 0 2266 97 968 0 74 65 0
Pierderi: 0 0 2266 97 968 0 74 65 0

Prada: 1.028 1.751 711 3.490/3.490


E vina mea ca si-a luat-o in barba? Sau era secret si nu stiam eu?

Armata nu contește... Punctele vorbește! (Nemesys3000)
 

DeletedUser


Domnul samura a parasit tribul imediat ce acesta a dat de greu

Voltaire spunea: ”defineste-ti termenii”

exista termenii de definit ”imediat”
”tribul a dat de greu”

cu termenii nedefiniti mentiunea despre samura este bizara in economia postarii din care e extras citatul, intrucat enumera doua situatii/actiuni/episoade/evenimente in ordine cronologica. mentiunea este bizara intrucat se intretaie cu descrierea unor actiuni ale altor jucatori din bo$$, prezentate in lumina negativa.
daca si enumerarea cronologica ce il priveste pe samura iesit din bo$$ tine tot de luminile negative, nu reprosez prezentarea iesirii sale din bo$$ (in special intrucat termenii sunt de definit in varii moduri de catre varii postatori) de catre postatorul quiky intrucat evenimentele ce se petrec, faptele, actiunile sunt descrise/interpretate prin prisma informatiilor, a experientei de viata, a emotiiilor si a intereselor celor ce le-ar prezenta.
exista predispozitia umana de a augmenta valoarea unui argument prin tehnica acoladarii: se aduna optiuni care sunt apropiate pe o scara de raspunsuri (sunt de acord-sunt mai degraba de acord-sunt total de acord/mai degraba nu/nu/categoric nu) pentru a crea (impresia unui) fundament mai solid al argumentatiei. este omenesc.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus