bonus de noapte

DeletedUser

nu inteleg ce e cu acest bonus de noapte ce se intampla in el?
 

DeletedUser

Hmm

Adica daca ataci noaptea oricat ar parea de avantajos ... iei o tapa cat **** ...
 

DeletedUser16903

pe serverul romanesc lumea 8 si lumea clasica nu au bonus de noapte. restu au toate si este prezent intre 12 noaptea si 8 dimineata
 

DeletedUser

Crezi foarte gresit , pe unele nu este.Si nu e gresit sa spui server in loc de lumi.

Serverul este ... chestia care pasteaza database'urile lumilor ( fie ele din .ro , .de , .etc... ) , banuiesc ca exista cate un server pentru fiecare versiune a jocului ( romania , germania , bulgaria , olanda , ungaria samd. ). Deci e incorect sa spui server si nu lume.
Prin server ( aici in tribalwars ) te referi la toate lumile de pe site'ul tarii. Dar ma rog , dat fiind ca ceea ce cred in legatura cu bonusul de noapte e atat de gresit e logic ca si parerea despre definitia cuvantului "server" sa fie gresita.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hmm , pai crezi ce vrei , tot tu gresesti si nu am chef sa explic cat de mult :D.
 

DeletedUser

Bonusul de noapte e mana cereasca pentru persoanele care muncesc sau sunt normale si nu stau ca alti 24/24 h sa isi distruga viata jucanduse un joc.Va` sfatuiesc sa ` nu va apucati sa jucati pe "serverele" care nu au bonus de noaptea asta in caz de nu vrei sa iti distrugi viata din cauza unui joc.
Ma` mancase in *** sa joc pe lumea 8 si intr o dimineata cand am trezesc aveam 4 sau 5 sate lipsa si m am lasat de acea lume , chiar nu are rost.

Uni spun la o lume server sau lume , desi cred ca` nu chiar fiecare lume are cate un server, dar asa s-au obisnuit unii , verbal cred ca e OK sa spui asa dar practic nu cred ca este.
 

DeletedUser

Bonusul de noapte e mana cereasca pentru persoanele care muncesc sau sunt normale si nu stau ca alti 24/24 h sa isi distruga viata jucanduse un joc.Va` sfatuiesc sa ` nu va apucati sa jucati pe "serverele" care nu au bonus de noaptea asta in caz de nu vrei sa iti distrugi viata din cauza unui joc.
Ma` mancase in *** sa joc pe lumea 8 si intr o dimineata cand am trezesc aveam 4 sau 5 sate lipsa si m am lasat de acea lume , chiar nu are rost.

Uni spun la o lume server sau lume , desi cred ca` nu chiar fiecare lume are cate un server, dar asa s-au obisnuit unii , verbal cred ca e OK sa spui asa dar practic nu cred ca este.

Interesanta parere lumile care au bonus de noapte sunt tocmai pt cei care lucreaza si nu au timp ziua sa trimita atacuri, sau tu te duci la munca sa joci triburile, ce daca se trimit atacuri sa ajunga noaptea poate multi ziua sunt la serviciu, si nu pot sa joace decat seara, tu cumva crezi ca cei care joaca pe l8 nu dorm noaptea sau alte prosti de genul, spre deosebire de unii multi nu au timp toata ziua sa stea pe triburi trebuie sa si munceasca, asa ca e foarte bine fara bonus de noapte, daca eu pot sa intru mai mult seara ce fac nu mai atac niciodata ca atacurile ajung dupa ora 24 si imi moare armata de pomana nimeni nu intra noaptea sa trimita atacuri si daca intra intra o noapte pe saptamana la de la 2 la 3 si se trezeste dimineata cu cateva sate in plust sau tu stai si te uiti pe comenzile din piata centrala pana ajung atacurile cand ataci si te aperio nu conteaza cand ajung atacurile ci cea ce ai facut inainte de ele, daca ai pierdut 4-5 sate inseamna ca nu sti sa joci nu ca sunt de vina setarile serverului, daca aveai aparare adecvata pe satele expuse nu ti le lua nimeni.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

....

Eu tot nu inteleg cand se activeaza bonusul de noapte cand dai ATAC sau cand ajung trupele in sat de ex daca dau atac la 11:59 se activeaza bonusul de noapte????
 

DeletedUser

exista reguli si sanctiuni?

am fost jignit de un alt jucator printr-un mesaj si asa cum scrie si in regulamentul jocului este interzisa jignirea altor jucatori si *** se va face acel jucator va fi sanctionat! am reclamat acel jucator k ma jignit iar conducerea triburilor nu au facut nimic, sa inteleg k asa se respecta regulamentul?:confused:
 

DeletedUser4349

am fost jignit de un alt jucator printr-un mesaj si asa cum scrie si in regulamentul jocului este interzisa jignirea altor jucatori si *** se va face acel jucator va fi sanctionat! am reclamat acel jucator k ma jignit iar conducerea triburilor nu au facut nimic, sa inteleg k asa se respecta regulamentul?:confused:

pai tu il reclami la conducerea tribului? ca sa pateasca ceva tre' sa-l reclami printr-un ticket :rolleyes:
 

DeletedUser

Intrebare

1.Am stat *** mam tot gandit....cum avanseri in grad in acest jok de exemplu la gradul de admin ce trebuie facut pt a ajunge admin?:confused:

2.Care este adminul care a adus triburle in romania? sau cine a adus *** a tradus acest jok triburile in romaneste:)
 

DeletedUser

1.ca sa ajungi admin nu trebuie sa avansezi in joc ci trebuie sa intrunesti niste conditii.
2.probabil carmi fiindca e coordonatorul de proiect.
 
Sus