Bug - bonus de noapte la 09.50

DeletedUser

Se pare ca ninja ala care au furat pagina de la forumurile comune a furat si ceasul de pe serverul lumii 4.

Atacuriile ajunse la aproape doua ore dupa sfarsitul bonusului de noapte intra in continuare cu bonus de noapte pentru aparator

Aceasta este una din dovezi:

eroare3.png


E cazul sa facem o cheta sa cumparam un ceas desteptator care sa anunte sfarsitul bonusului de noapte ? Nu e suficient premiumul pe care il platim ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8266

Se vede ca a avut ghinion...

-24.2 ... si bonus de noapte , ziua :)))
 

DeletedUser

au existat si rapoarte cu +24 noroc .. nu norocul este problema in raportul ala ci faptul ca pentru 2 ore (intre 8.00 si 10.00) serverul a avut bonus de noapte
 

DeletedUser

si pe L2 bonusul a fost pana la 10:00 !

rezolvati problema va rog ... nu e amuzant :(
 

DeletedUser17854

s-a trezit serverul mai tarziu :rolleyes:

intelegeti-l si voi railor :(

Dar mai bine depuneti un ticket ca si asa aici nu intra nimeni sa citeasca :)
 

DeletedUser

Bug-ul este unu de interes general si nu a afectat o singura lume sau un singur cont

Prin urmare si raportarea bug-ului e facuta intr-un mod public pe un topic dedicat raportarii bug-urilor.

Crearea unui tiket de pe un cont nu e o solutie in cazul bug-urilor de interes general pentru ca raspunsul TT va fi unul ce nu poate fi publicat desi priveste mai mult de o persoana / cont.
 

DeletedUser

Cea ce stiu e ca sunt bug-uri raportate de peste doi ani care nu au fost nici acum rezolvate iar un bug ce a aparut acum cateva luni in joc nici macar nu a fost acceptat ca bug desi sunt niste resurse care dispar fara urma ...si ghici ce .. am facut tiket asa ca mai multe detalii nu pot sa iti dau pentru ca se numeste ca incalc regula 4 si fac public continutu unui tiket :)
 

DeletedUser17854

Lasa ca am patit si eu cu taberele militare... si stii ce raspuns mi s-a dat? Ca tehnicienii nu mai lucreaza la acele bug-uri privind taberele pentru ca si asa peste o saptamana vor fi scoase de pe servere... :)))

Mentalitate de romani..ce sa mai :)))
 

DeletedUser

Lasa ca am patit si eu cu taberele militare... si stii ce raspuns mi s-a dat? Ca tehnicienii nu mai lucreaza la acele bug-uri privind taberele pentru ca si asa peste o saptamana vor fi scoase de pe servere... :)))

Mentalitate de romani..ce sa mai :)))

Au tehnicieni????:eek::eek::eek: Te-au mintit frumos.
 

DeletedUser

Si pe lumea 23 a fost probleme cu bonusul de noapte,tot asa pe la 9 si ceva 10 era activ bonusul inca :(
 

DeletedUser30442

problema cu bonusul de noapte este una eternă și enervantă ... hai mai zici să vină la 08:00-05 bonus de noapte , dar la 09:50 deja e nesimțire ...
tehnicienii nu se întreabă de ce nu se dezactivează bonusul de noapte ???
trebuie doar o automatizare (care există , dar se pare că e proastă)
și serverele astea private merg mai bine la capitolul ăsta :))
 

DeletedUser17342

pai intre 8:00 si 8:01 se dau cele mai multe atacuri... noroc ca eu nu am patit niciodata faza cu bonusu... chiar trebuie facut scandal. poti sa pierzi linistit munca de o luna pe o faza din asta
 

DeletedUser

acum juma de an a mai fost chestia asta intr-o dimineata pe toate lumile daca nu ma insel, cel putin pe 21 ne-am furat-o... culmea, in loc sa se dea roll, cum era cinstit si corect, s-a preferat o metoda idioata prin care au fost despagubiti de trupe cei ce au avut rapoarte rosii. culmea... rapoarte rosii pe L21 cand de-abia erau 50 de jucatori cu al doilea sat... asa ca si 50 de cai in plus sau minus contau in draci. plus ca mai e o faza... s-au despagibit doar pierderile din rapoartele care apareau pe bonus de noapte... in schimb, daca dupa "bonus" mai pierdeai enspe fulluri pt ca primele au avut putere doar pe jumate, alea nu erau luate in calcul. pana mea... suntem romani si lenea e mare, ce sa mai vorbim de altele.
ce mi se plimba mie prin capsor... serverele merg din ce in ce mai prost si asta nu ca inainte, sa zici ca merg prost doar lumile noi, unde mai apar probleme care ii iau prin surprindere, acum merg toate... oare ce urmeaza? inca o scumpire a pp-urilor pt ca trebuie sa mai angajeze 2 tehnicieni care sa stea de 6 cat isi beau ceilalti cafeaua?
 

DeletedUser

Rog stafful jocului sa vina si sa joace alaturi de mine - si daca constat ca si lor le place sa atace pe bonus de noapte la orele 08:00-10:00 si fara bonus la orele 00:00-02:00 ... atunci pot sa-mi dau delete linistit


NU este posibil ca dupa 24h in care sa scris pe forum si sa facut tichet - sa nu fie cineva in stare sa dea un amarat de ceas inapoi la server !



este deja a 2-a dimineata in care bonusul de noapte nu se sfarseste la 08:00 dimineata (si am inteles ca este pe tot .ro) ! - ce trebuie sa facem ca sa va miscam !?
 

DeletedUser

gata bonusul - la orele 10:00 si dupa sute de rapoarte de atac rosii desigur


maine o noua zi - probabil aceiasi problema


multumim
 

DeletedUser24788

din cate vad are o deviere de 2 ore in loc sa inceapa la 00:00 incepe la 2:00 si in loc sa se termine la 8:00 o face la 10:00
 

Deleted User - 213220

Nu avem administratori carora sa le pase de faptul ca noi pierdem timp si bani. Sa fim seriosi din ce in ce nimeni nu se mai intereseaza de nimic, avem regulamente de 2 lei aplicate de adm ajunsi pe pile care multii din ei nu au nici macar o legatura cu jocul asta.Are atatea erori jocul si din ce am vazut nici un adm nu se oboseste sa anunte acei supranumiti tehnicieni in legatura cu rezolvarea problemelor.
 

DeletedUser5970

ALOO !! va arde de filmulete pe redtube pentru reclama si bonusul s-a dat peste cap de doua zile.
PROBLEMA E SEMNALATA DE IERI PE L4, doamna CONGRES A LUAT LA CUNOSTINTA SI A ZIS CA TRANSMITE MAI DEPARTE PAI ?!?! bataie de joc, niste nenorociti


01.12.10 10:03

Suntem foarte bucuroşi să vă anunţăm că s-a lansat InnoGames toolbar, acum şi pentru versiunea română de joc!

ooooooooooooooauu de cand imi doream asa ceva, atat de util incat o sa-mi licare un beculet in dreapta ca la ora 9:50 dimineata e inca bonus ? Macar de aveati bunul simt si puneati un anunt sa nu se mai atace pana se rezolva problema, maine la cat 10:01 sa ajunga atacurile ca sa nu mai facem noi urat ?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus