Bug - bonus de noapte la 09.50

Deleted User - 213220

In mod normal ar trebui sa primim premium pt acesta greseala plus trupele innapoi in sate, culmea e ca singurul raspuns a fost ca au luat la cunostinta :D.Asa si?
 

DeletedUser17854

Si se incearca remedierea problemei. bla bla bla...nu deschideti tickete ca bla bla bla... ne cerem scuze ca bla bla bla... inca nu ati invatat textele ? :))
 

Deleted User - 213220

Macar nu se obosesc sa se prefaca ca se preocupa de chestia asta, ca sa nu mai zic ca nu putem imparti forumul cu nimeni pt ca apare eroarea 404 din dosarele x :D
 

DeletedUser5970

7000 pp la baietii si nu-l mai premieaza pe ala care face clip pe redtube, tre ajutati sinistratii de noi, nu ?
 

Deleted User - 213220

Lor le-a fost greu de craciun dar sa ne dea ceva la o eroare de server?iti dai seama ca al cate erori sunt am juca cu premium gratis :D
 

DeletedUser

bre, intelegeti si voi ca si tehnicienii astia e oameni... e week-end, mai o bauta, mai o ieseala, mai o treaba cu gagica... si, din moment ce e week-end si tehnicienii sunt plecati, s-a gandit si serverul sa plece prin carciumi si a stat pana mai tarziu. normal, daca a ajuns acasa la 2, s-a trezit la 10, ce e asa greu de inteles? ia hai, o bere la tehnicieni sa le treaca matoleala mai repede, o zeama de varza si o cafea tare pt server si se remediaza problema in cel mai scurt timp. si... va multumim pt intelegere, dar trupe nu se dau inapoi, toti ati avut cate o noapte d-asta mai naspa la baute, asa ca trebuie sa ii intelegeti si pe saracii oameni ca s-au chefuit si ei si probabil i-au dat si cucului din ceas de baut
 

DeletedUser

LOL am primit rapoarte care au ajuns la 2 noaptea pe contul la care sunt sitter si nu era prezent bonusul de noapte pe L 5

http://ro5.triburile.ro/public_report/c1e60d3705668c1083b893cead4f3606

Satele de barbari au bonus de noapte? au avut candva? :-??

Pe .net nu am gasit Bonus de noapte la vreo lume (evident multe colturi de lume..), germana nu stiu sa traduc :p... la Francezi nici o lume nu are Bonus de noapte; la italieni apare o traducere comica: "Il bonus notturno vale tra le 1 e le 7. Mentre il bonus notturno è attivo, la difesa ottiene un bonus del 100% nel momento in cui subisce un attacco.
Auf Späher hat der Bonus keine Auswirkungen, ebenso bei verlassenen Dörfern. Wenn der Nachtmodus aktiv war beim Angriff wird dies im Kampfbericht angezeigt." Iar germana...

La noi scrie atat: Bonusul de noapte este valabil între orele 0 şi 8. Dacă este activat, este astfel setat încât apărătorul beneficiază de un bonus de 100%, în cazul unui atac.
Bonusul nu afectează spionarea satelor de barbari. Raportul arată daca bonusul a fost activ în timpul atacului.

Verifica alte atacuri pe barbari si vezi ca la atacuri pe barbari nu au barbarii bonus de noapte

din cate vad are o deviere de 2 ore in loc sa inceapa la 00:00 incepe la 2:00 si in loc sa se termine la 8:00 o face la 10:00

Ai dovada? Nu zic, e posibil... dar ai un atac efectiv pe un jucator care sa fi avut loc intre 00:00-02:00?

Poate si bug-ul asta cu Bonusul de noapte e un semn pentru administratori sa faca o lume fara bonus... oricum acus serverul roman il va depasit pe .net daca se merge in ritmul acesta...

Oare noi suntem a cata tara in care a aparut tribalwars de la INNO? (ar fi funny sa vedem rata de aparitie a lumilor pe servere)
 

DeletedUser24788

si dacaiti arat ca am prins la 4 dimineata un sat barbar cu bonus de noapte ma crezi?
 

DeletedUser17342

barbarii nu au bonus:) o fi vre-un bug sau o lume cu setari specifice
 

DeletedUser

Ankutsa draga poza de pe primul topic e mai mult decat o proba clara si iti pot da cate vrei tu, si de ieri si de azi. Chiar nu isi au locul astfel de scenarii cu limbi straine si mai stiu eu ce.
Problema exista si probabil ca abia maine o sa se rezolve
 

DeletedUser

Ankutsa draga poza de pe primul topic e mai mult decat o proba clara si iti pot da cate vrei tu, si de ieri si de azi. Chiar nu isi au locul astfel de scenarii cu limbi straine si mai stiu eu ce.
Problema exista si probabil ca abia maine o sa se rezolve

Gabi, ai prins acuma lipici la mine?

Cugeta inainte de a deschide un Reply.

1. "Proba clara" ca s-a deplasat bonusul cu 2 ore? sa reformulez pentru tine: in poza din primul post tu vezi un atac dat in intervalul 00:00-02:00 unde nu e activat bonusul de noapte?!
2. Sau te gandesti ca "proba clara" se refera la comentariu meu legat de barbari, unde eu zic ca nu exista bonus... Trebuia sa vad in acea poza un sat de barbar cu bonus?! ca eu vad unul cu proprietar.

Of... am uitat sa-ti ling ranile ca sa nu mai fii gelos, dar sper ca nu am bagat acum cutitul prea tare si ti-am provocat vreo hemoragie...
 

DeletedUser

Putem rezolva intr-un mod elegant si fara sa va certati :

Daca are cineva un raport care intruneste toate cele 3 conditii de mai jos va rugam postati aici o poza / link

- raport de atac asupra unui alt jucator (nu se accepta satele de barbatri)

- data ajungeri atacului 19.02.2011 intre orele 00:00 si 02:00 sau 20.02.2011 intre orele 00:00 - 02:00

- lipsa bonusului de noapte pentru aparator



Va multumesc.
 

DeletedUser

Bravo! Ma bucur ca am vorbit in limba romana si au existat persoane care m-au inteles. Eu nu am zis ca nu e posibil, am intrebat daca are dovada... deoarece exista servere care nu au bonusul de noapte de la 00:00 la 08:00 :)
Dar Gabi se baga si el in seama... ca nu i-am acordat suficienta atentie si era putin gelos... si imi face trimitere la primul post al tau.

LE: ghismo multumim de postul tau, care certifica faptul ca bonusul de noapte nu a fost activat la 00:00
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser


Primul raport si cel de al treilea nu indeplinesc conditia 2 ( atacurile trebuie sa fi ajuns intre 00.00 si 02.00) dar sunt un foarte bun exemplu pentru bonus de noapte dimineata dupa ora 8

Raportul doi indeplineste toate conditiile iar raportul este de pe lumea 2 unde exista bonus de noapte.

Prin urmare conform rapoartelor postate in acest topic bug-ul afecteaza perioada de bonus de noapte atat dimineata dupa 08:00 cat si seara dupa ora 00:00
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17854

Cand cautam despre bonus de noapte, la servere la italieni (parca) am dat de bonus pana la 7 dimineata :)

http://it7.tribals.it/help2.php?article=night

Nu am specificat la noi (nu stiu nici la noi care lume ce Bonus de noapte are/nare)

eu ma refeream pe .ro :D


ce ai pus tu zmeu este : Bonus de noapte : inactiv

Eu am zis bonus de noapte activ dar intr-un interval diferit de 00:00-08:00

Din intamplare joc pe lumea 20 si m-am speriat cand ai postat :))))
 
Sus