Bug Harta

  • Autor subiect DeletedUser8140
  • Data de început

DeletedUser8140

Nu mai suport deja, m-am saturat, de fiecare data cand trec cu mouse-ul peste sate pe harta imi arata alte coordonate, ale satelor din vecinatate nu ale satului pe care sunt...totul a inceput de la update...sper sa o rezolvati cat mai rapid ca e enervant rau
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Se rezolva simplu cu o golire de cache/istoric.
Cateodata depinde si de browser, pe unele apare problema, pe altele nu.
 

DeletedUser8140

de fiecare data trebuie sa golesc istoricul? dar nu vreau asta, pana acum nu era problema asta si nu era necesara golirea de cache
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nu, in nici un caz nu trebuie golit mereu, am verificat la tine pe cont si mie imi apare normal ( si nu am mai golit de mult ), deci la tine la browser e problema.
 

DeletedUser

la fel patesc si eu chiar daca am intrat de pe calculatoare diferite , nu intodeauna dar de multe ori cand pun cursorul pe un sat imi apare informatiile de pe altul , si trebuie sa misc cursorul din nou ca sa dea informatiile corecte ... totul a inceput de la versiunea 8.2
 

DeletedUser

raka si le mine s-a intamplat asta de cateva ori si eu am browserele setate pe toate pc-urile sa imi stearga tot la delogare ( cookie-istoric-cache )
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
La testele facute de mine pe diverse lumi doar cu Opera am avut problema asta, dar dupa o curatare cu CCCleaner n-a mai aparut, Chrome-ok, Mozilla-ok.
 

DeletedUser8140

am curatat cu cccleaner, am curatat si manual browserul, si acum m-am plimbat pe harta, la prima trecere cu mouseul pe 3-4 sate a aratat corect informatiile, apoi cand am trecut iarasi peste un sat au inceput anomaliile, prima oara a aratat un nume, am trecut iara pe el a aratat alt nume, am trecut iarasi pe el, a aratat alt nume...de vreo 4 ori tot a aratat niste nume de sate si a aratat ca are si trupe in el, iar satul imi este gol
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Am mai facut acum niste ajustari, in mod normal ar trebui sa fie ok ( am verificat iar la tine pe cont si este in regula, cel putin nu am intalnit ce descri tu mai sus ) - opera si chrome.
 

DeletedUser8140

eu mozilla folosesc, ultima versiune si ultimul update pt ea

am facut un print, acum 1 minut

http://i1089.photobucket.com/albums/i360/soryn1989/bug.jpg

cursorul era pe satul meu, iar satul meu nu e luat de la urslu recent, eram fix pe satul meu cu mouseul dar imi arata informatiile unui sat invecinat

o sa sterg poza ca nu am editat-o si vad ca mi expusa o biserica :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40902

Am mai facut acum niste ajustari, in mod normal ar trebui sa fie ok ( am verificat iar la tine pe cont si este in regula, cel putin nu am intalnit ce descri tu mai sus ) - opera si chrome.

raka sa stii ca si la mine apare aceiasi eroare:
vorbim de eroare observata pe 3 calculatoare diferite (unu din ele are windows instalat acum nici o saptamana) ;)

testat pe mozilla, opera si chrome
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41356

problema asta e la mai multi... si la mine pe 2 calculatoare cu toate cele curatate
e deja agasant sa stai sa te duci de 3-4 ori pe un sat ca sa vezi ce e pe el... si sunt momente in care pierderea de timp te costa
folosirea altui browser nu mi se pare ok, mai ales ca jocul e facut sa mearga cica la fel de bine si pe opera, chrome, mozilla, bla-bla-bla iar faza cu umplerea istoricului iarasi nu e normala, pt ca nu s-a umplut la toti de-o data, mai ales la cei ce au setat sa se dea cu matura la iesire
 

DeletedUser37659

aceasi problema am avut-o si eu pana acu cateva ore cand am sters cookieurile si istoricul(fara sa stiu ca imi va rezolva problema,simpla coincidenta). acum merge rezonabil. momentan vad ca imi afiseaza satele corect pe harta(folosesc opera)
 

DeletedUser8140

Problema este din cauza update-ului si probabil si din cauza modificarii chesstiei cu Javascript care acum ruleaza din browser. Dupa ce s-a implementat si etc, nu s-au facut testele corespunzatoare si n-au aparut aceste probleme la testare (in caz ca s-au facut teste). Nu s-a optimizat jocul pentru ultimele versiuni browsere (Mozilla Opera Chrome si Safari...) si cred ca de aia apar aceste probleme. Am sters si coockies manual si cu CCCleaner si tot am aceasta problema. Imposibil sa am eu si alti colegi de la mine de pe lume din orase diferite, SO diferite, browsere diferite, aceeasi problema. Cand te joci un joc nu trebuie sa-ti stergi toate datele din browser etc numa ca sa iti mearga bine, cine l-a facut sa-l faca cum trebuie.
 

DeletedUser37659

a revenit problema si la mine,abia cateva ore a rezistat harta fara sa faca figuri.
 

DeletedUser5970

Si eu am problema asta + cea cu mesajele: deschid mesaj si vreau sa raspund dar imi apare atentionare "ca mi-a scris un nou mesaj" .. cu toate ca nu a scris nimic nou. (nu mereu, dar imi face)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Am fost anuntati de la tehnic ca s-a rezolvat problema cu pop-up de pe harta, va rog verificati si daca mai apar probleme sa anuntati la suport sau aici.
 
Sus