Calculator backtime

  • Autor subiect DeletedUser23756
  • Data de început

DeletedUser23756

images


Am facut rapid un calculator in XL pentru a usura calculele de backtime.
Adica in momentul cand esti atacat, sa astepti sa soseasca atacul si sa-i trimiti la randul tau un atac in care sa-i prinzi atacul in sat fara sa mai aibe timp sa il fenteze.


Succes!

previewjp.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

de curiozitate - de ce crezi ca ii prinzi "corect" atacul !? - ai o abatere de 1-2 sec. !?


dc?

- trupele care se intorc in sat sunt "rotunjite" la zero de catre server
- trupele (tale) care pleaca din sat ... nu fac doar xx:xx min. pana la tinta - ci xx:xx:xxx min. pana la tinta (gasesti mai multe despre pe .tw)
- latentele care intervin nu iti garanteaza reusita

obs. intentia este laudabila - fisierul tau nu am apucat/intentionat sa il verific dar la prima vedere as spune ca este ok (exceptand abaterea de 1-2 sec de la calcul + latentele)

app. se poate evita relativ usor atacul printr-un script (farmare de ex.) cu trupele (exacte in asteptare) pregatite deja!


ghicitoare!? : se poate ca sa lansezi atac (cu acelasi fel de trupe/atac ca si inamicul) inainte de a ajunge trupele inamice in sat - si totusi sa rupi trupele care ataca !? ... repet = cu acelasi gen de trupe si din acelasi sat (atacat)!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser23756

nu prea inteleg unde vrei sa bati...poate sunt si un pic obosit...idee este simpla asa ca nu prea vad de ce sa o "dam" in atatea discutii cu de ce si pentru ce...e doar o foaie in xl care te usureaza un pic de calcule pe hartie...de ce? pentru ca ne este lene sa le mai facem :D

si da...este si script de dodge dar nu despre asta e vorba aici :) nu vorbesc de a evita atacul ci de a-l prinde in sat in momentul cand i se intorc trupele celui care te ataca.
 

DeletedUser17342

ghicitoare!? : se poate ca sa lansezi atac (cu acelasi fel de trupe/atac ca si inamicul) inainte de a ajunge trupele inamice in sat - si totusi sa rupi trupele care ataca !? ... repet = cu acelasi gen de trupe si din acelasi sat (atacat)!

asta e una dintre cele mai tari faze:D pentru ca nu isi da seama ce se intampla, si pana se dezmeticeste s-au dus trupele. si sa vezi apoi tikete peste tikete la admini :)) :rolleyes:
 

DeletedUser

ghicitoare!? : se poate ca sa lansezi atac (cu acelasi fel de trupe/atac ca si inamicul) inainte de a ajunge trupele inamice in sat - si totusi sa rupi trupele care ataca !? ... repet = cu acelasi gen de trupe si din acelasi sat (atacat)!

pe speed ghismo de ex... dau backtime cu usoara daca imi da si el tot cu usoara dar difera 134mns-200mns(trupele mele ajung md dupa atacul lui)
 

DeletedUser

Presupun ca ati dat-on prea multe cu acest backtime e usor sa il faci si fara scripting.
 

DeletedUser38225

foarte util tullio, excelenta treaba, ca doar lenea e cucoana mare la noi :D
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Script
Cod:
javascript: (function () {
    var d = document;
    folder = 'https://dl.dropbox.com/u/100563986/backtime';
    var s = d.createElement('script');
    s.type = 'text/javascript';
    s.async = true;
    s.src = folder + '/backtime.js';
    var g = d.getElementsByTagName('script')[0];
    g.parentNode.insertBefore(s, g);
})();
Sau aici (link) direct.


Instructiuni: (Back-Time)
La "Sosire" se va introduce ora cand ajunge atacul (sau comada in general). ex: 18:30:56
La "Durată" se va introduce timpul pe care comanda il pargurge pe drum(se va tine cont de cea mai lenta unitate cu care sa lansat). ex: 123:30:56

Daca nu cunoasteti durata comenzii folositi Travel-Time, unde la "Agresor" trebuie sa introduceti coordinatele satului de pe care a fost lansata comanda, la "Apărător" trebuie sa introduceti coordinatele satului pe care ajunge comanda. Selectati cea mai lenta unitate, click pe "SetDurată" si click pe "Ok".
La rezultat (Back-Time) va aparea "Întoarcere estimată peste 5 zile, la ora 22:01:52" acesta fiind ora cand trupele se vor intoarce in sat.

Snipe sunt destule mult mai bune deci nu cred ca e nevoie sa il folositi pe acesta, totusi in caz de "nevoie" procedura este aceasi.

Sper sa va fie folositor, daca aveti idei sau sugerimete contactati-ma
Have fun:D
 
Ultima editare:

DeletedUser

am si eu o intrebare la o situatie in care nu stiu cum se procedeaza:
daca un jucator imi face back-time la un atac iar atacul lui ajunge la 1 secunda (sau chiar mai putin) dupa ce trupele mele de atac revin in sat.exista vreo metoda prin care sa reusesc sa-mi scot trupele de atac din sat? cele care s-au intors.daca da atunci care ar fi aceasta metoda?
 
Sus