Calitatile unui lider de trib!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser29146

Permite-mi sa te lamuresc...Un conducator adevarat ar trebui:
1.In primul rand sa fie la fel de destept ca mine si la fel de frumos ca mine
2.Sa joace la fel de bine ca mine triburile,sah,table,fotbal,tenis,tenis de masa,biliard,bowling...in general mai toate sporturile
3.Sa fie major
4.Sa asculte muzica buna ca mine
5.Sa nu aiba copii sau animale de casa (sa fie sef doar pe triburile)
6.Sa scrie mai frumos si mai corect ca bublero...daca se poate cam ca mine asa
7.Nick-ul lui sa nu contina cuvinte precum : boss, sefu', steaua sau orice cuvant care il face sa para pe acesta ultimul om
8.Sa fie rezistent la incercari grele (sa bea macar 2 litri de vin si 2 litri de bere pana se ridica de la masa sa se culce)

Sper ca ti-ai facut o idee...



Sunt de acord cu urmatoarele parti : 6 cu toate ca nu stiu cat de frumos scrii tu....8 cu toate ca nici aici nu stiu cum o duci :)

On topic:Angelli fu cel mai aproape dar mai trebuie cate ceva adaugat
 

DeletedUser24690

nu e nevoie de lideri ca un trib sa mearga bine spun eu cu cat jucatori sunt mai liberi cu atat vor sa intelege mai bine ca trebuie sa se sprijin si sa participe la atacuri..stiti cum se spune "Dragoste cu forta nu se face"
in orice turma de oi trebuie sa existe 2 sau 3 berbeci..dac e unu singur si innebuneste atunci toata turma e pierduta..daca sunt 3 atunci mai exista o speranta...
o turma oricat de unita ar fi are nevoie de lideri...pentru ca oricata intelegere ar fi, ceea ce nu e in cazul acestui joc, in timp apar mici neintelegeri care pot duce la dezastre...
nici berbecul nu poate face treaba buna fara turma nici turma fara el...
doar ca liderul daca obtine increderea si devotamentul turmei poate sa ii duca pe acestia la pierzanie , asta daca e singurul berbec luminat de pe acolo!
cel mai tare este atunci cand berbecul, unicul berbec din turma, este dominat de dorinta de a conduce si ajunge sa se alieze cu lupii crezand ca el insusi, prin puterea pe care i-au dato cele 200 de oi, a devenit lup.
Atunci lupii ii vor manca toate oile urmand ca la sfarsit el sa fie victima propriilor sale fapte!
Ajuns in acea situatie lovitura de gratie a lupilor ar fi sa-l lase in pace, sa nu-l manance, se va manca singur!
Asa cum un vechi prieten de-al meu, defapt fost prieten daca ma gandesc mai bine, se musca de ureche pe aici!:))
 

DeletedUser

in orice turma de oi trebuie sa existe 2 sau 3 berbeci..dac e unu singur si innebuneste atunci toata turma e pierduta..daca sunt 3 atunci mai exista o speranta...
o turma oricat de unita ar fi are nevoie de lideri...pentru ca oricata intelegere ar fi, ceea ce nu e in cazul acestui joc, in timp apar mici neintelegeri care pot duce la dezastre...
nici berbecul nu poate face treaba buna fara turma nici turma fara el...
doar ca liderul daca obtine increderea si devotamentul turmei poate sa ii duca pe acestia la pierzanie , asta daca e singurul berbec luminat de pe acolo!
cel mai tare este atunci cand berbecul, unicul berbec din turma, este dominat de dorinta de a conduce si ajunge sa se alieze cu lupii crezand ca el insusi, prin puterea pe care i-au dato cele 200 de oi, a devenit lup.
Atunci lupii ii vor manca toate oile urmand ca la sfarsit el sa fie victima propriilor sale fapte!
Ajuns in acea situatie lovitura de gratie a lupilor ar fi sa-l lase in pace, sa nu-l manance, se va manca singur!
Asa cum un vechi prieten de-al meu, defapt fost prieten daca ma gandesc mai bine, se musca de ureche pe aici!:))

Am urmarit lumea asta .. si am citit forumul si am observat si hartile. Toti il proslaveau pe bubblero, ca e zeul zeilor, ca a despicat marea cu degetul mic (daca mai imi amintesc, jucatori gen crashoo, daca nu ma insel asupra nick-ului), pupinc...ti, lingusitori, subordonati, etc. Intrucat, adevaratele calitati, se manifesta tot timpul in prezenta prostiei. Nu mai are rost sa-l renegi pe saracu' baiat. Esti ca el. Nu poti fi prieten cu o persoana, sa o aperi, sa te duci pana in panzele albe cu ea, 8 luni intr-un joc, apoi sa-l trimiti la polul opus. Asta nu te face om. Te face altceva. Cred ca pe forumul asta, m-am distrat cel mai bine, cu voi si cu altii care va mai dadeau lectii de gramatica. Si, sincer, unii, chiar aveti nevoie masiv. Faceti 10 facultati, dar saracii, nu stiti sa scrieti. Maine, poimaine, ajungeti la primaria sectorului 6, ca Vanghelie, si ne mai miram ca de dr..u nu dezapeste boul strazile cand pica primul strat.
 

DeletedUser

in orice turma de oi trebuie sa existe 2 sau 3 berbeci..dac e unu singur si innebuneste atunci toata turma e pierduta..daca sunt 3 atunci mai exista o speranta...
o turma oricat de unita ar fi are nevoie de lideri...pentru ca oricata intelegere ar fi, ceea ce nu e in cazul acestui joc, in timp apar mici neintelegeri care pot duce la dezastre...
nici berbecul nu poate face treaba buna fara turma nici turma fara el...
doar ca liderul daca obtine increderea si devotamentul turmei poate sa ii duca pe acestia la pierzanie , asta daca e singurul berbec luminat de pe acolo!
cel mai tare este atunci cand berbecul, unicul berbec din turma, este dominat de dorinta de a conduce si ajunge sa se alieze cu lupii crezand ca el insusi, prin puterea pe care i-au dato cele 200 de oi, a devenit lup.
Atunci lupii ii vor manca toate oile urmand ca la sfarsit el sa fie victima propriilor sale fapte!
Ajuns in acea situatie lovitura de gratie a lupilor ar fi sa-l lase in pace, sa nu-l manance, se va manca singur!
Asa cum un vechi prieten de-al meu, defapt fost prieten daca ma gandesc mai bine, se musca de ureche pe aici!:))

tema asta se refera la un singur lider nu la 3 in concluzie ai vorbit degeaba:)))
 

DeletedUser24690

pentru eduard
poti sa stai si 20 de ani langa un om si sa-ti dai seama ca nu-l cunosti deloc
pt emy
eu nu vorbesc cand scriu ceva pe forum
daca tu vorbesti in acelasi timp in care scrii atunci e problema ta
si daca tu nu esti deacord cu parerea mea nu inseamna ca am scris degeaba
oricat de buna ar fi o idee se gasesc anumite persoane sa nu fie deacord
fie ca le place sa fie mereu "gigi contra" fie ca au alta parere
daca moderatorul nu mi-a sters postul inseamna ca nu sunt offtopic asa cum sugerezi tu
:))
 

DeletedUser6558

Io am avut mai mulţi şefi de trib, unul a eşuat din cauză că nu avea destulă încredere în trib, altul pentru că, deşi avea încredere în colegi, nu a fost susţinut de ei. Alta a eşuat pentru că colegii de trib erau nişte , cum să zic, hiene. În ultimă instanţă, toţi au pierdut, , din cauza tribului, nu din cauza lor. ( în ce sens au pierdut...adică au pierdut tribul - dizolvare- fuziune, şi aici se poate discuta, în ce măsură un şef de trib e responsabil de destinele tribului, în fond ce poate să facă un om. E doar unul singur. Napoleon cât era el de Napoleon şi a pierdut. Şi ce asemănare poate fi între destinele unui popor şi destinele unui joc pe net, unde "oamenii" sunt nişte falsuri)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pentru eduard
poti sa stai si 20 de ani langa un om si sa-ti dai seama ca nu-l cunosti deloc
pt emy
eu nu vorbesc cand scriu ceva pe forum
daca tu vorbesti in acelasi timp in care scrii atunci e problema ta
si daca tu nu esti deacord cu parerea mea nu inseamna ca am scris degeaba
oricat de buna ar fi o idee se gasesc anumite persoane sa nu fie deacord
fie ca le place sa fie mereu "gigi contra" fie ca au alta parere
daca moderatorul nu mi-a sters postul inseamna ca nu sunt offtopic asa cum sugerezi tu
:))

Mi se spune Adrian, daca observi numele.
Toti il proslaveati pe fra...r ca face, ca drege, ca nu stiu ce. Din cate stiu eu, sph-ul a scos capul cand ati facut si voi colectia de sate, nu ca alte triburi, gen BW, prin actiuni nocturne perfectate, de la 5-10-30 de sate (desi, si ei s-au ocupat cu recrutatul). Cand BW-ul a dat jos BURN-ul de pe scaunul de lider al lumii 8, l-a dat prin doua actiuni organizate, una impotriva yakuzei, si alta impotriva MeTe-ului, de atunci. S-au luat vreo 100 si ceva de sate.
N-are rost sa mai vorbim despre calitatile unui lider de trib, ca nu exista un lider perfect. Mai ales un lider de triburi. E ca in politica. Conduc unii azi, maine conduc altii. Unul promite azi pensii mari, si e votat; altul promite maine, autostrazi bune, si e ales si el.

Cert, e ca, cei care-l propuneti pe Bubblero aici, sunteti jalnici, ca insusi marele maestru, Robert.
De jucatori gen, mariolacatus sau albaneagra13, ati auzit vreunul? Si ar mai fi.

Pe lumea 8, s-au lasat liderii, care erau cat de cat, demni. Au ramas doar fraierii, care daca ar incepe pe alta lume, ar fi trimisi la margine imediat, intrucat n-ar mai benefia de conditiile de aici. Si anume, lingusirea, tradarea si chestii asemanatoare.
 

DeletedUser24690

Nu stiu cum era Yacuza pe vremea aia ca nu am avut contct cu ei dar Mete cand a venit bw-ul peste ei era deja mort.
Nu stiu prea multe despre sud insa in Mete am avut cativa prieteni cu care tineam legatura si pot sa zic ca erau un trib frumos, atat cat au rezistat ei tentatiei de a se unii cu ceilalti si a domina lumea.Inca mai sunt ceva oameni de treaba dar sunt in anonimatul celor fara pic de caracter. Pentru mine lumea 8 parea cea mai frumoasa la un moment dat, dar neintelegerile cu buble mi-au aratat ca nici oamenii care mai sunt in joc nu sunt tocmai buni.
Si ,chiar daca in exterior nu s-a vazut decat acum, intre mine si buble au existat mereu divergente cauzate in mare parte din opinii total opuse in legatura cu problemele aparute.
 

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
Am urmarit lumea asta .. si am citit forumul si am observat si hartile. Toti il proslaveau pe bubblero, ca e zeul zeilor, ca a despicat marea cu degetul mic (daca mai imi amintesc, jucatori gen crashoo, daca nu ma insel asupra nick-ului), pupinc...ti, lingusitori, subordonati, etc. Intrucat, adevaratele calitati, se manifesta tot timpul in prezenta prostiei. Nu mai are rost sa-l renegi pe saracu' baiat. Esti ca el. Nu poti fi prieten cu o persoana, sa o aperi, sa te duci pana in panzele albe cu ea, 8 luni intr-un joc, apoi sa-l trimiti la polul opus. Asta nu te face om. Te face altceva. Cred ca pe forumul asta, m-am distrat cel mai bine, cu voi si cu altii care va mai dadeau lectii de gramatica. Si, sincer, unii, chiar aveti nevoie masiv. Faceti 10 facultati, dar saracii, nu stiti sa scrieti. Maine, poimaine, ajungeti la primaria sectorului 6, ca Vanghelie, si ne mai miram ca de dr..u nu dezapeste boul strazile cand pica primul strat.

Vanghelie e la primaria sectorului 5...Sa lasam politica pe mainile celor care se pricep
 

DeletedUser

Nu stiu cum era Yacuza pe vremea aia ca nu am avut contct cu ei dar Mete cand a venit bw-ul peste ei era deja mort.
Nu stiu prea multe despre sud insa in Mete am avut cativa prieteni cu care tineam legatura si pot sa zic ca erau un trib frumos, atat cat au rezistat ei tentatiei de a se unii cu ceilalti si a domina lumea.Inca mai sunt ceva oameni de treaba dar sunt in anonimatul celor fara pic de caracter. Pentru mine lumea 8 parea cea mai frumoasa la un moment dat, dar neintelegerile cu buble mi-au aratat ca nici oamenii care mai sunt in joc nu sunt tocmai buni.
Si ,chiar daca in exterior nu s-a vazut decat acum, intre mine si buble au existat mereu divergente cauzate in mare parte din opinii total opuse in legatura cu problemele aparute.

Mete a fost trib bun, si yakuza, cat a fost vindecatorul. Cat despre voi, sincer chiar nu ma intereseaza. Pe bubblero, stiam demult ca nu prea-l duce capul. E bun doar sa nu-i ploua in gat. Si cu tine mi-e rusine, stii doar sa o tii pe a ta, atunci cand toata lumea zice altceva. De obicei, adevarul ii supara pe cei care nu suporta schimbarea. Cat despre L8, nu cred ca am intalnit pe nicio alta lume, la fel de multi an ...beti ca aici
 

DeletedUser24690

ontopic
un lider ar trebui sa aiba calitatile lui Tzepes
ai furat gaina atunci poti sa iti cumperi cu banii de pe ea si niste lumanari!:)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24690

ca tot era vorba de lideri:)))
un lider nu ar trebui sa fie cumpatat in declaratii oriunde?
oare adevaratul lider nu isi arata calitatile oriunde iese in lume?
e ca si un presedinte
nu putem zice ca atat cat e la palat trebuie sa-si mentina imaginea!
ati vazut ca si la shoping liderul tarii noastre a clacat si a fost imediat taxat
asa si voi aici
unii se dau mari lideri , invoca bunele maniere pe forumul tribului si vin pe aici si se comporta asa cum le e felul
vai vai
rusinica!:)))
 

DeletedUser4610

V-am rugat sa reveniti la subiect si nu ati facut-o. Daca mai continuati cu atacuri la persoana, jigniri si off-topic voi inchide topicul.
 

DeletedUser4533

un lider trebuie sa stie sa se faca auzit , nu prin amenintare ci castigand respectul membrilor fiind un exemplu pentru trib in situatille ce se ivesc.
un lider trebuie sa asculte membrii tribului pe care il conduce, fie ca are 9mil puncte fie ca are 10k puncte.
un lider trebuie sa stie modalitatile prin care membrii tribului pot si vor sa comunice la maxim. (daca nu exista comunicare tribul e pierdut)
un lider trebuie sa isi respecte diplomatiile stabilite si termenii si regulile pre-stabilite.
un lider trebuie sa se gandeasca la binele tribului si nu la binele catorva membrii.
un lider trebuie sa se ocupe de orice problema a tribului, indiferent de situatie.

credeti ca se incadreaza cineva aici ? eu sincer ma indoiesc.
cum zicea cineva mai sus,liderii au disparut de mult de pe l8 (nu bat apropouri la nimic) ,acum exista doar personaje.
la multi ani :)
 

DeletedUser

un lider trebuie sa stie sa se faca auzit , nu prin amenintare ci castigand respectul membrilor fiind un exemplu pentru trib in situatille ce se ivesc.
un lider trebuie sa asculte membrii tribului pe care il conduce, fie ca are 9mil puncte fie ca are 10k puncte.
un lider trebuie sa stie modalitatile prin care membrii tribului pot si vor sa comunice la maxim. (daca nu exista comunicare tribul e pierdut)
un lider trebuie sa isi respecte diplomatiile stabilite si termenii si regulile pre-stabilite.
un lider trebuie sa se gandeasca la binele tribului si nu la binele catorva membrii.
un lider trebuie sa se ocupe de orice problema a tribului, indiferent de situatie.

credeti ca se incadreaza cineva aici ? eu sincer ma indoiesc.
cum zicea cineva mai sus,liderii au disparut de mult de pe l8 (nu bat apropouri la nimic) ,acum exista doar personaje.
la multi ani :)


foarte frumos ai zis, se pare ca mai exista si cineva care stie cum ar trebui sa fie un lider cat de cat bun pentru un trib

Dar din partea mea nu poate exista un singur lider intr-un trib pentru ca asta ar insemna ca acel jucator sa fie 24 din 24 numai pe acest joc si alt ceva sa nu mai faca...cred ca e facut gresit topicul, din partea mea era mult mai bine facut sau denumit: (calitatile conducerii unui trib)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24690

pacat ca raman doar niste idei~!nimeni nu pare interesat sa le si aplice!:D
 

DeletedUser4533

pacat ca raman doar niste idei~!nimeni nu pare interesat sa le si aplice!:D

intr-adevar,angelli imi pare rau pentru tine,am fost si eu in situatia ta,de asta am renuntat la l8 :)
@serifu, pot exista si 10-20 membrii cu functii de conducere,atata timp cat nu sunt orbiti de putere. e vorba aia : "unde-s multi puterea creste" (consideram prin absurd ca fiecare isi cunoaste calitatile :rolleyes:)
mult succes va urez pe l8,mai arunc cate o privire si pe aici.
 

DeletedUser

ce calitati trebuie sa aibe un conducator de trib ???

ciudata intrebare...pai simplu nu ai calitati nu esti conducator.

Multi jucatori au inceput jocul k conducator de trib si acum sunt doar simpli jucatori....si multi jucatori au inceput jocul k simplu jucator si acum au ajuns conducatori de trib....de ce??..

Pentru simplul fapt k unii doresc in triburile doar sa dea ordine fara se le pese de situatia tribului....(acestia sunt repede eliminati de colectiv.)
Pentru simplul fapt k unii se cred cu experienta in acest joc si vor sa iasa in evidenta cu calitatile lor inexistente....(pe parcurs tribul dispare din cauza experimentatului)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus