Cand se inchide lumea?

  • Autor subiect DeletedUser32269
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser32269

OFF mai mai .. va rog sa va scrietzi ofurile aici ca nu se mai inchide odata lumea sa inceapa distractia
 

DeletedUser

Iar incepem? Nu am mai avut aceasta discutie?

Nu sunt indeplinite conditiile de inchidere pe L7!
 

DeletedUser32269

te rog sa imi repeti conditiile le-am uitat de 1 an

lumea a inceput de 2 ani si 5 luni
jucatori foarte putzin
sate peste 270000


deci...........?
 

DeletedUser

Din curiozitatea de a sti cand se inchide L7, am facut si eu 1 ticket.
Cu acordul adminului postez:


maruskk
2011-01-22 13:46:54

Nu va suparati care sunt conditiile de inchidere ale unei lumi?
M-ar interesa cand se inchide lumea, daca s-au indeplinit conditiile

O zi buna,
maruskk

congres
2011-01-22 13:57:02


Bună maruskk,

Deocamdată, o lume se închide NUMAI dacă pe pagina de statistică la nr. de sate sunt între 300 000 şi 340 000 de sate.
Numărul exact se hotăreşte în funcţie de distanţa între sate care s-a setat pe lumea respectivă.
Deci, fiecare eventuală închidere de lume se tratează individual.

congres
Echipa Triburile Romania
http://www.triburile.ro
 

DeletedUser32269

sincer deja mi se face scarba sa mai joc triburi :)) aceste lumi cu viteza 2 trebuia sa aibe taleri redus ..asha trebuia facuta
 

DeletedUser

lasa-te de joc daca ti s-a luat...nu te obliga nimeni sa joci :p
in plus daca si tu ai inceput sa iei sate de barbari...s-au cam dus multe....
 

DeletedUser32269

nu te astept pe tine sa le iei ..stai ca itzi trimit acum sa te linishtesti sa mai iei sate langa mine
 

DeletedUser20252

portile iadului
2010-03-17 08:02:53
Ce conditii trebuie indeplinite pentru ca o lume sa se sfarseasca?


O zi buna.
xxxx
2010-03-17 10:00:00
Bună portile iadului,

O lume se sfarseste atunci cand harta apartine 80% unui trib.


xxxx
Echipa Triburile Romania
http://www.triburile.ro



XXXX
2010-05-09 00:55:38
Bună portile iadului,

nu acelea sunt conditiile de inchidere al unui server ci altele.
in momentul in care pe harta raman foarte putini jucatori, doar atunci se inchide un server.

Echipa Triburile.ro
http://www.triburile.ro

xxxx


congres
2011-01-22 13:57:02

Bună maruskk,

Deocamdată, o lume se închide NUMAI dacă pe pagina de statistică la nr. de sate sunt între 300 000 şi 340 000 de sate.
Numărul exact se hotăreşte în funcţie de distanţa între sate care s-a setat pe lumea respectivă.
Deci, fiecare eventuală închidere de lume se tratează individual.

congres
Echipa Triburile Romania
http://www.triburile.ro


3 moduri diferite de a inchide o lume :D
E bun...tot asa ma baieti... :D
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pai depinde de ce inchidere vorbesti mai Luciane. Stai sa-ti explic eu cum este ca astia din Team nu sunt capabili :)

Daca vrei sa se inchida lumea de la inscrieri(adica sa nu mai poti sa creezi cont pe ea) trebuie sa fie harta ocupata in proportie de 80% sau cum zicea congres sa fie intre 300 000-340 000 sate pe harta. Aceasta e una din conditiile necesare pentru ieftinirea talerilor.

Daca vrei sa se inchida lumea definitiv ( mai exact intrebarea se punea astfel : "In ce conditii este castigata o lume?" ) atunci trebuie ca un trib sa detina nu stiu cat la suta din harta (probabil tot de la 80% in sus). In cazul in care se intampla asta, tribul/triburile care este/sunt in razboi cu cel de pe locul 1 vor primi un termen in care trebuie sa rastoarne situatia in favoarea lor. Daca la expirarea acelui termen lucrurile nu se schimba, atunci este declarat castigator tribul de pe locul 1.

Multumit? :D
 

DeletedUser20252

Asta stiam si eu ma...da zi asta la admini...ca ei nu stiu asta :D
 

DeletedUser38569

mwhaha...ce discutii interesante....mai este o solutie/situatie...in care se pot ieftini talerii ...atunci cand jocul/lumea respectiva nu mai aduce beneficii ( conturi premium putine...) mai exact veniturile sunt mai mici decat cheltuielile...atunci vor face lumea respectiva..in speta L7...mai atractiva prin reducerea costurilor cu talerii....iar in momentul in care nici acest demers ( ieftinirea talerilor) nu va mai aduce beneficii...atunci este SFARSITUL lumii...au grija BAIETII BUNI sa aduca un nr suficient de sate in "timp util" tribului de pe primul loc..."prietenii stiu de ce". Multa bafta.
 

Gyy0

member
Scor reacție
0
o modalitate si mai usoara de a inchide lumea:D

dati ma toti stergere cont si gata,am terminat cu problema
 

DeletedUser

tot ar ramane unu sa-si frece mainiile si sa se uite lung la barbare
=)))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus