Care e cea mai buna combinatie de trupe ???

DeletedUser11365

catapultele is eficiente impotriva topoarelor...caii grei is eficienti tot impotriva topoarelor..cauta alta formula in care sa se bata cineva si cu caii
 

DeletedUser23617

ai simulat??!Fiecare formula are minusurile ei!

majoritatea ataca cu topoare! handicapul nu este mare pentru cavalerie!!!!!!
dar ai dreptate merge si mai bine cu 3000l 1500CG si 1000Cat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

simulez de ani de zile..cand vorbim de ce mai eficienta formula defensiva,luam o formula de atac standard,care arata cam asa

6000/3000/300

ori la o astfel de formula,ai nevoie atat de trupe care sa duca lupta la sol cu topoarele,cat si de trupe eficiente impotriva cailor..


am facut acuma o simulare rapida si la vrajeala..baga 8000 lance,5000 arc,1000 de catapulte cu flama..tine la 3 fulluri..de exemplu..formula ta din start pica..nu poate fi eficienta
 

DeletedUser23617

Foarte tare asta!!!.mai exista vre-un deff full sa sparga 3 atacuri ?
 

DeletedUser11365

o gramada..si 2500 de catapulte rezista la vreo 4 fulluri,da asta numa pentru ca flama aia e prea tare..

cea mai eficienta aparare raportat la timpul necesar recrutarii trupelor e formata din lance/cai grei
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Daca nu ai flama, orice full de aparare nu poate tine mai mult de 2 nuke`uri, in conditii de zid 20.
 

DeletedUser23617

da.aia o stiam cu 2500 dar e prea greu sa o faci..prea mult timp!!!
 

DeletedUser11365

Daca nu ai flama, orice full de aparare nu poate tine mai mult de 2 nuke`uri, in conditii de zid 20.

omu a intrebat daca sunt si alte formule defensive care sa mai reziste la 3 fulluri,nu?nu am scos catapultele din ecuatie..e logic ca nicio alta defensiva nu bate 3 fulluri

12k lance,2k cai grei..se face aproape la fel de repede ca un full de atac,deci cam de 2 ori mai repede decat o defensiva standard cu arc si spada...plus ca ai o gramada de cai grei cu care sa farmezi daca nu esti intr-o faza prea avansata a jocului
 

DeletedUser

Foarte tare asta!!!.mai exista vre-un deff full sa sparga 3 atacuri ?

5000l - 5000arc-1500cata-1pala cu flama tine mai bine ca varianta lui cristi ( aproape 4 pe noroc zero ) dar se face mai greu ( 521 ore in loc de 462 pe server 1 )
simuleaza si tu diverse combinatii
 

DeletedUser23617

eu simulez dar am intrebat,ma gandeam ca stie cineva ceva mai bun si se pare ca da
 

DeletedUser

toare sunt obtinute din simulari , ceva mai apropiat de 'cea mai buna aparare' obtii doar cand stii ce trupe foloseste agresorul. atunci poti simula exact ce formula e mai buna pentru tine ( cu conditia sa ai si timp la dispozitie ca sa recrutezi acea formula )
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Cel mai bine te aperi atacand ...
Nu cred ca exista vreo formula ideala a satului de aparare/atac pentru ca nu stii cu ce trupe vine adversarul insa in defensiva, cel mai mult conteaza rapiditatea cu care reusesti sa iti deplasezi apararea asa ca personal prefer satele de CG amplasate in granita :D
 

DeletedUser

Pai gaby cand te trezesti cu o multitudine de atacuri pe tine ce mai ataci:))?E normal ca o sa ai nevoie sa blindezi cateva sate:)) unele le recuperezi dar nu le poti pe toate:D
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pai gaby cand te trezesti cu o multitudine de atacuri pe tine ce mai ataci:))?E normal ca o sa ai nevoie sa blindezi cateva sate:)) unele le recuperezi dar nu le poti pe toate:D

inseamna ca ai vazut prea putine pe acest joc :D da-mi tu un cont compact, numai de atac , nobili la discretie si iti demonstrez ca se poate juca si asa :D
 

DeletedUser

se poate juca gaby dar nu la nesfarsit , chiar daca recuperezi satele trupele dispar ...
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Nu e asta problema :))

Inainte sa dispara trupele, dispare timpul cum s-ar zice :)) E greu sa faci fata singur pentru ca intervine oboseala :)
 

DeletedUser

la cladirea principala 10 , cazarma 1 fierarie 12 statuie 1 atelier 15 mine ferma +magazie 30 , piata centrala 1 Iti incap 2755 catapulte +1 paladin
 

DeletedUser

Pentru cea mai eficentă aparare,ce ziceti de:
Sat la 9k puncte si full cavalerie grea.Vreau sa va aud parerile fiecărora.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nu e buna solutia...ti toaca cu usorii. ( Aparare contra cavalerie - 80 )
Cea mai rapida combinatie ( eficienta ) de aparare este lanci 11-12k + restul Cg pana la full, se face repede, se deplaseaza destul de rapid pe harta, etc.
 

DeletedUser

omu a intrebat daca sunt si alte formule defensive care sa mai reziste la 3 fulluri,nu?nu am scos catapultele din ecuatie..e logic ca nicio alta defensiva nu bate 3 fulluri

12k lance,2k cai grei..se face aproape la fel de repede ca un full de atac,deci cam de 2 ori mai repede decat o defensiva standard cu arc si spada...plus ca ai o gramada de cai grei cu care sa farmezi daca nu esti intr-o faza prea avansata a jocului

Tot ce spui tu aicea,12k lance si 2k cavalerie grea,iti consumă 24000 populatie,deci este imposibil sa faci 12k lance si 2k cavlerie grea.......poate 9.500 lance si 2k cavaleria grea.
 
Sus